Bestia. Prawdziwe oblicze

Okładka książki Bestia. Prawdziwe oblicze Iwona Feldmann
Okładka książki Bestia. Prawdziwe oblicze
Iwona Feldmann Wydawnictwo: KROPLE CZASU STUDIO WYDAWNICZE literatura obyczajowa, romans
KROPLE CZASU STUDIO WYDAWNICZE
2024-01-15
2024-01-15

Fajne, ciekawe i gorące. Jednak jak dla mnie za dużo i za szybko na raz wszystko się dzieje. Krótka historia dla zabicia nudy, mogłaby być bardziej rozwinięta.

"Bestia. Prawdziwe oblicze" to opowiadanie o Maxie Baumanie, postaci drugo planowej w serii Władcy Półświatka. Jest on bohaterem tajemniczym, z wieloma sekretami i umiejętnościami.
Bestia Iwony Feldmann to poruszająca opowieść o mrocznym światku, gdzie granice między dobrem a złem stają się coraz bardziej mgliste. Główny bohater, Max Baumann, przylatuje z Singapuru, jako przyjaciel braci Hryniewicz, jednak jego życie skrywa wiele tajemnic, których zakres sięga poza zwykłe relacje towarzyskie.

Mężczyzna nie jest tylko zwykłym gościem z zagranicy – jego rola w życiu przyjaciół nie ogranicza się tylko do dobrej zabawy. Zdolność przekazywania poufnych informacji i uczestnictwo w mrocznych interesach, nawet sięgających eliminacji wrogów, rzucają cień na jego postać. Autorka zgrabnie konstruuje atmosferę intrygi, wprowadzając czytelnika w świat pełen niebezpieczeństw i ukrytych sojuszy.
Niezwykłe zwroty akcji zachodzą właśnie wtedy gdy Max spotyka Lilkę Doryńską, córkę jednego z bossów warszawskiego półświatka a zarazem wroga mężczyzny. Lilka, nieustraszona i pewna siebie, wprowadza nowy wymiar do opowieści jak i życia Maxa. Jej życie staje na rozdrożu, gdy przypadkowe spotkanie z głównym bohaterem prowadzi do serii wydarzeń, które niosą za sobą nieodwracalne skutki.
Początkowo skomplikowane relacje między Maxem a Lilką, jak również tajemnicza zagadka wokół tożsamości Maxa, stopniowo składają się w fascynującą całość. Pytanie o to, kim jest naprawdę przystojny nieznajomy staje się kluczowym elementem fabuły, budując napięcie i ciekawość czytelnika.

Bestia. Prawdziwe oblicze to połaczenie romansu i elementów fantasy, które składają się w złożoną historię o mrocznych tajemnicach, miłości i konsekwencjach wyborów. Iwona Feldmann mistrzowsko manewruje narracją, trzymając czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Ja jako patronka i wielbicielka Władców Półświatka ubolewam że Max nie jest pełnowymiarową książką ❤️

Jak dla mnie trochę za szybko skończyła się ta historia

Jak dla mnie trochę za szybko skończyła się ta historia

Max bezbłędnie eliminuje kolejnych wrogów.Kiedy podczas wykonywania zlecenia poznaje kobietę,która go przyciąga i nie okazuje strachu planuje,że spędzi z nią noc,a potem ją zabije.Jednak dziewczyna znika krzyżując plan Maxa.Co się stanie,gdy się ponownie spotkają?

Max miał bardzo trudny start w życiu.Był zaledwie dzieckiem,gdy nie zdarzył przeboleć straty bliskiej osoby,a już przyszło mu walczyć o siebie,gdy chciano wepchnąć go do klatki.Mężczyzna,który go ze sobą zabiera sprawia,że dorosły Max to ktoś kto nie zatrzyma się,gdy będzie trzeba kogoś zabić,wręcz można powiedzieć,że jemu droga trupami się ściele.Wychował się w środowisku,gdzie albo zabijasz albo sam zginiesz.Dlatego nic więc dziwnego,że otoczenie ukształtowało go na bestie,która nie przejmuje się tym by pobrudzić swoje ręce krwią,odebrać czyjeś życie,by wykonać zadanie.Jednak pewnego dnia gdy na swojej drodze kobietę,która przy nim nie okazuje przerażenia, Max zamierza spędzić z tą kobietą noc,a potem ją zlikwidować.Jego plan nie zostaje zrealizowany,bo dziewczyna znika,a kiedy po raz kolejny się spotykają ich znajomość nie zapowiada się najlepiej skoro na dzień dobry Lilka wściekła gotowa go rozszarpać 🤭chociaż jej gniew powinien go odstraszyć to jednak Max nie potrafi się jej oprzeć.

Lilka pewnej nocy staje oko w oko z mężczyzną,z którym nie boi się zatańczyć.Lilka nie zdaje sobie sprawy,że właśnie naraziła się na niebezpieczeństwo faceta za którym nie powinna wodzić wzrokiem,ale to zrobiła,a jej życie odtąd nie będzie takie jak dotychczas właśnie za sprawą tego mężczyzny.Czy jest gotowa zmierzyć się przeciwnościami losu i podjąć decyzje,która może zaważyć na relacjach z rodziną?

Gorąco polecam ❤️🔥

Max Baumann jest to chyba najbardziej tajemnicza postać z Władców Półświatka. Na co dzień mieszka w Singapurze, a do Polski przylatuje w interesach i spotkać się z Felixem. W opowiadaniu tym, autorka pozwoliła nam go poznać, ale tylko trochę. W dalszym ciągu Max pozostał dla mnie intrygującą zagadką. Ma swoje tajemnice, które skrywa głęboko.

Od pierwszych stron jest mrocznie i ciekawie. Nie ma czasu na nudę. Odpowiadanie mamy podzielone na kilka części, a dodatkowo poznajemy perspektywę Maxa i Lilki, kobiety która niesamowicie zaintrygowała mężczyznę. Jest to córka Doryńskiego, jednego z bossów warszawiego półświatka. Max nie przepada za tym mężczyzną ale Lilka jest odważna, waleczna i temperamentna co mąci w głowie Maxowi, który do tej pory kobiety traktował tylko jak rozrywkę pozbywając się ich po zabawie. Jaki los spotka Lilkę? Na pewno będzie ciekawie. Szczególnie, że Max miał plan utrzeć nosa Doryńskiemu poprzez uwiedzenie jego córki.

Oprócz akcji, mnóstwa tajemnic i emocji, znajdziemy tutaj też pikantne sceny, które rozpalają zmysły. Między tą dwójką mocno iskrzy.

Opowiadanie czyta się bardzo szybko, nie ma zbędnych opisów. Aż mi żal, że tak szybko się skończyło. Z chęcią przeczytała bym więcej. Z drugiej strony mimo wszystko fajne było to, że autorka do końca jednak nie odsłoniła wszystkich tajemnic Maxa, dzięki temu pozostał on sobą 😉
Bardzo się cieszę, że po Vigo, który nie przypadł mi do gustu przeczytałam kolejne części, bo każda następna jest coraz lepsza ❤️

Od pierwszych stron jest...

RECENZJA PATRONACKA

🖤🖤 „BESTIA” — Prawdziwe oblicze"🖤🖤

AUTOR: IWONA FELDMAN

WYDAWNICTWO: KROPLE CZASU

„Tak to już bywa, że szczęście jednych podyktowane jest nieszczęściem drugich, a życie nie patrzy na to, jakie mamy plany, tylko samo pcha nas tam, gdzie mu się podoba. Tak, czasami możemy na nie wpływać, ale ono i tak da nam to, co chce. Raz jesteśmy zwycięzcami, a raz przegranymi”.

Historia z uniwersum Władców półświatka i rozwinięcie historii Maxa Baumana, najbardziej tajemniczej postaci w serii.

„BESTIA. PRAWDZIWE OBLICZE” to
nietuzinkowe opowiadanie, w mrocznym klimacie mafijnym, przepełnione adrenaliną, napięciem, niebezpieczeństwem i pikantnymi scenami erotycznymi, które rozpali wasze emocje i przyprawi o szybsze bicie serca. Wciąga, już od pierwszej strony dając nam niezapomniane doznania i nieoczekiwaną historię. Autorka stworzyła niepowtarzalny, ognisty, intensywny, mroczny, intrygujący erotyk mafijny. Sceny erotyczne rozpalają zmysły, są intensywne i bardzo niegrzeczne.
Fabuła świetnie nakreślona, zaskakująca i dynamicznie poprowadzona, piekielnie niegrzeczna i przepełniona zwrotami akcji.
Autorka ma niesamowicie lekki, wciągający styl.

Opowiadanie napisane z perspektywy głównych bohaterów Maxa i Lilki, dzięki czemu możemy spojrzeć ich oczami na wszystko, zobaczyć ich emocje i poznać ich dokładniej.

Bohaterzy świetnie wykreowani, intrygujący, mają silne charaktery i osobowości. Spotkają się dwa ogniste charaktery, które stworzą piekielnie duet.

Max Baumann to dość zaskakująca i intrygująca postać. Tutaj możemy poznać go bardziej, odkryć jego przeszłość i zobaczyć co sprawiło, że jest akurat w tym miejscu.
Mężczyzna to istna bestia, niebezpieczny, bezwzględnego zabójca, który nie ma litości dla nikogo. Spotkanie z Lilką, spowoduję, że będzie dzielił swoje życie na dwa różne światy: ten pełen dochodowych interesów, gry o wpływy i władzę, świat, w którym wymierza sprawiedliwość według własnego uznania; i na ten świat, który dzielił z Lilką.

Lilka to siostra Grety i jest córką Ludwika Doryńskiego, która żuci na kolana samego Maxa Baumana.

„Max miał na dodatek w sobie coś zwierzęcego. To zuchwałe spojrzenie czy też uśmiech zadowolenia, który malował się na jego twarzy, gdy tak na mnie patrzył. Sama nie wiedziałam, co o nim myśleć. Podobał mi się i czułam lekki żal do życia, że tak się to wszystko skomplikowało. Czy się go bałam? Nie wiem, ale chyba nie, chociaż wyglądał jak prawdziwa bestia wypuszczona na wolność”.

Max Bauman nie ma litości nad wrogami i parze do celu, nawet po trupach. Realizuje swoje plany, zadowolenie w życiu przynosiły mu władza, pieniądze, seks i świadomość niekończącej się zabawy. Rządził tym światem wraz z mężczyzną, który kiedyś uratował mu życie – z Gabrielem.
Na stałe mieszka w Singapurze a do Polski przyjeżdża obowiązkowo co pięć lat na konkursy chopinowskie, oraz w interesach.
Tym razem mężczyzna pojawia się w Polsce, aby załatwić ważne sprawy. A tą sprawą był właściciel nocnego klubu, który działa na niekorzyść Gabriela i jego przyjaciół. Tam zobaczył dziewczynę, która wpadła mu w oko. Nie spodziewał się tylko, że spotka ją następnego dnia w domu przyjaciela. Tak zaczyna się ich namiętny romans.

-Co Max Baumann zabiera swoim ofiarom i dlaczego jest tak cenne?
-Jak zakończy się historia Maxa i Lilki?
-Czy Lilka okaże się kimś ważnym w jego życiu?
-Czy Max jest gotowy na zmiany w swoim życiu?
-Czy wyrzeknie się dotychczasowych powiązań i z mrocznego świata, w którym jest uwikłany?
-Co zawierają tajemnicze fiolki?
-Czy Lilka przesłani cały świat Maxowi?

Polecam 😈😈🥰🖤.

RECENZJA PATRONACKA

🖤🖤 „BESTIA” — Prawdziwe oblicze"🖤🖤

AUTOR: IWONA FELDMAN

WYDAWNICTWO: KROPLE CZASU

❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥Recenzja Patronatu Medialnego❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

Max Bauman mieszka w Singapurze.
Co jakiś czas jeździ do Polski w interesach.
Kocha swoje dostatnie życie jak i zabawy z kobietami.
Służą mu one jedynie do zaspokajania własnych potrzeb.
Wszystko zmienia się w momencie spotkania Lilki - córki szefa mafii.
Kobieta ze względu na swój uparty a zarazem pyskaty i pewny siebie charakter przyciąga jak magnes Maxa do siebie.
Robi to do tego stopnia, że mężczyzna nie jest w stanie o niej zapomnieć.
Spędzają ze sobą noc .
Ma być to jedna noc, ale jak to bywa, życie lubi płatać nam figle.
I to właśnie, ta jedna noc, sprawi obojgu nie małe kłopoty.

Co się wydarzy po tej namiętnej nocy?
Czy ta sytuacja zbliży ich do siebie czy raczej oddali?
Jak potoczy się dalsza relacja Maxa i Lilki?

Jest to krótka historia w sam raz do kawki. ☕️😁
Co nie zmienia faktu, że czyta się ją z ogromnym podekscytowaniem jak i z zaciekawieniem .
Jest to powieść pełna mroku, tajemnic oraz erotyki. 😻🥵😈
Bohaterowie świetnie wykreowani. Najbardziej zaintrygował mnie Max. Mój ulubiony typ bohatera.
Historia napisana jest z perspektywy obojga bohaterów.
Jedynym jak dla mnie minusem jest to, że tak szybko się kończy. 😭 Chce jeszcze, jest mi mało tej historii, mam nadzieję że autorka się zlituje i doczekam się dłuższej kontynuacji.
A wątek fiolek nie daje mi do tej pory spokoju.
Jeśli, tak jak ja kochacie takie mroczne a zarazem ekscytujące klimat to jest właśnie historia dla Was. 😈❤️‍🔥

❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥Recenzja Patronatu Medialnego❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

Max Bauman mieszka w Singapurze.
Co jakiś czas jeździ do Polski w interesach.
Kocha swoje dostatnie życie jak i zabawy z kobietami.
Służą mu one jedynie do zaspokajania własnych potrzeb.
Wszystko zmienia się w momencie spotkania Lilki - córki szefa mafii.
Kobieta ze względu na swój uparty a zarazem pyskaty i pewny...

Miałam zacząć inna ksiązkę ale wczoraj dorwałam się do Legimi i wgrałam sobie nowe dodane książki na półkę na czytnik. I tak trafiłam na Bestię, krótkie opowiadanie łączące się z serią prawdziwe oblicze Iwona Feldmann. Niedawno czytałam i pisałam recenzje Marcela, więc na świeżo po lekturze doczytałam to opowiadanie.

Maxa poznaliśmy już w książkach z serii wiec w zasadzie nie jest dla nas nową postacią. Jednak tu mam jakby bonusik i poznajemy całą historię wyrywkową oczyma Maxa i Lilki. Max to mężczyzna, który ma za sobą trudna przeszłość, poznajemy ja od momentu, gdy traci wszystko jako małe dziecko. Odnaleziony przypadkiem przez Gabriela pokazuje swój charakter. Id tej pory jego życie zmienia się zupełnie. Bezwzględny , bezkompromisowy i twardy ale gdy poznaje Lilkę okazuje się, że coś się zmieniło. Czy ta młoda kobieta zmieni jego życie?

Lilkę poznajemy jako siostrę Grety, która zostaje wplątana w małżeństwo z Hryniewiczami. Co prawda za wiele nie dowiadujemy się o niej poza wspomnieniem, że nawiązuje romans z Maxem co prowadzi do pewnych konsekwencji. Tu w tym krótkim opowiadaniu, mamy rozwiniecie i poznajemy wszystkie niuanse jej oczyma oraz Maxa. Lilka to twarda młoda kobieta, która potrafi się postawić i walczyć o to co kocha.

Ołowianie jest krótkie ale mimo swoich ok. 76 stron dynamiczne i pełne zwrotów akcji. Mamy podzielone na kilka części. Ta sprzed gdy poznajemy początki Maxa i jego historie. Potem przechodzimy skokowo do momentu gdy poznaje Lilkę w klubie, a potem odkrywa, że to szwagierka Felixa. Duża części opowiadania zajmuje gorący romans między głównymi bohaterami. Na sam koniec mamy znowu przeskok i historia opowiada wersje Maxa i Lilki z czasów Marcela.

Opowiadanie czyta się szybko, wątki są krótkie i świetnie podzielone. Mamy dwa punkty widzenia choć więcej jest z Maxa strony ale za to opowiadanie jest pełne pikanterii i ognia. Bohaterowie świetnie wykrawani i wcale nie odczuwam tego, że to opowiadanie. Nie mam niedosytu choć oczywiście chętnie by się przeczytała to w wersji np. 250 str. tylko czy byłoby tak samo ciekawie? Chyba opowiadanie pięknie dopełnia serie prawdziwe oblicze. Lubicie opowiadania pełne pasji i namiętności? Lubicie takie dodatki do serii? Jeśli tak to Bestia jest idealna dla tych, co czytali serię i dla tych, co lubią odskocznię od książek.

Maxa poznaliśmy już w książkach z serii wiec w...

Max Baumann od lat współpracuje z braćmi Hryniewiczami, choć nawet dla nich przeszłość Maxa jest owiana tajemnicą. Max przylatuje z Singapuru, aby usunąć „problem”, którym jest właściciel nocnego klubu, prowadzący interesy na szkodę Gabriela, szefa Maxa. Akcja ma być szybka i nie przysparzać kłopotów. Jednak Baumann, zamiast skoncentrować się na zadaniu, zostaje rozproszony przez pewną piękność tańczącą na parkiecie. Dziewczyna również nie pozostaje obojętna na magnetyzm przekuwającego wzrok wysokiego mężczyzny. Ku swojemu zdziwieniu Max spotyka ją następnego dnia w domu swojego przyjaciela. Jak potoczą się losy ich znajomości?

„Bestia. Prawdziwe oblicze” to krótkie opowiadanie z uniwersum „Władcy półświatka” Iwony Feldmann. Tytułowa bestia to Max Baumann, najbardziej tajemniczy z bohaterów powieści „Vigo” i „Felix”. Facet od mokrej roboty, lubiący patrzeć zabijanym w oczy i czekać, aż zgaśnie w nich iskra życia. Jednak nim serce ofiary przestanie bić, Max zabierał coś, co mógłby „wykorzystać na własny użytek lub sprzedać za wielkie pieniądze” – krew z wielką dawką adrenaliny. Postać Maxa stanowi całkowite przeciwieństwo Lilki Doryńskiej, siostry Grety, żony Felixa. Lilka jest delikatna, jednak jak na córkę mafijnego bossa nieustępliwa i ma swoje zdanie. Początkowo tę dwójkę łączy tylko i wyłączenie namiętny seks, który z czasem zmienia się w coś więcej. Właśnie ze względu na licznie występujące „momenty” opowiadanie jest zdecydowanie dedykowane osobom pełnoletnim.

Iwona zdecydowała się poprawić narrację, podobnie jak w poprzednich tomach cyklu, z punktu widzenia głównych bohaterów: Maxa i Lilki. Dzięki takiemu zabiegowi możemy poznać ich myśli, uczucia i motywacje.

Opowiadanie czyta się szybko, aż za szybko, dzięki płynnemu stylowi Iwony, w którym nie ma sztuczności, czy to w kreacji bohaterów, czy to w dialogach. Historia wciąga i aż się prosi o rozwinięcie w pełnowymiarową powieść. Zwłaszcza wątek fiolek na to zasługuje (więcej nie zdradzę, przeczytajcie sami).

Serdecznie polecam!

😈 Recenzja Patronacka 😈

Iwona Feldman " BESTIA. Prawdziwe oblicze"
@iwonafeldmann_pisarz

PREMIERA E-book na Legimi i Empik 15/01/2024R ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

😈✨😈✨😈✨😈✨😈✨😈✨

" Max okazał się jednak wielką świnią. Wielką świnią z kutasem, który doskonale mi odpowiadał. W ogóle bym się nim nie interesowała, gdyby nie to, jak dobrze potrafił się mną zająć. Sam jego widok mnie podniecał i gdy tylko zjawił się w szpitalu, od razu byłam gotowa się mu oddać. Nie miałam pojęcia, co się ze mną działo, ale jak nigdy potrzebowałam seksu, a najlepiej z nim... "

" BESTIA. Prawdziwe oblicze " to taki mix akcji, tajemnicy i emocji na pełnym gazie!

Mamy tu Maxa, który przylatuje do swoich przyjaciół z Singapuru i pomaga im w różnych interesach, nawet eliminując ich wrogów.. Ale pewnego dnia spotyka tajemniczą kobietę, Lilkę, córkę bossa półświatka w Warszawie.. Ich spotkanie zmienia wszystko i stawia ich przed trudnymi wyborami..
Ta historia jest pełna niebezpieczeństwa, tajemnic, gorących scen, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji..

Styl autorki jest bardzo wciągający, pełen emocji i bogaty w szczegóły.. Jej opisy są obrazowe, a dialogi autentyczne, co sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością.. Autorka potrafi również tworzyć napięcie i zaskakiwać czytelnika.. Jeśli lubisz książki, które wciągają od pierwszej strony, to ta jest dla Ciebie..

Podczas czytania powiesci mogą towarzyszyć nam różne emocje, takie jak ciekawość, zainteresowanie, podekscytowanie czy nawet zaskoczenie..

Książka jest napisana z perspektywy głównych bohaterów, czyli Maxa i Lilki..
To oznacza, że będziemy mieć niepowtarzalną okazję zobaczyć świat ich oczami..

Powieść zawierającej również wiele scen erotycznych, mogę powiedzieć, że ta książka jest pełna namiętności i intymności.. Opisuje ona szczegółowo fizyczne relacje między bohaterami..

" Po raz pierwszy dzieliłem swoje życie na dwa różne światy: ten pełen dochodowych interesów, gry o wpływy i władzę, świat, w którym nawet nie zrezygnowałem z wymierzania sprawiedliwości według własnego uznania; i na ten świat, który dzieliłem z Lilką i moim synem Henrym... "

Max Baumann to odważny i inteligentny mężczyzna, który zawsze jest gotowy, by pomóc swoim przyjaciołom.. Jego umiejętności i odwaga sprawiają, że jest niezastąpiony w ich interesach.. Max ma także pewną tajemnicę, która dodaje mu jeszcze większej intrygi..

Lilka Doryńska to silna i niezależna kobieta.. Jest córką wpływowego bossa półświatka w Warszawie.. Lilka nie boi się stanąć do walki, zarówno na ulicach, jak i w życiu.. Jej spotkanie z Maxem zmienia wszystko i stawia ją przed trudnymi wyborami..

😈 Recenzja Patronacka 😈

Iwona Feldman " BESTIA. Prawdziwe oblicze"
@iwonafeldmann_pisarz

PREMIERA E-book na Legimi i Empik 15/01/2024R ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥