Zakochaj się jeszcze raz

Okładka książki Zakochaj się jeszcze raz Ilona Gołębiewska
Okładka książki Zakochaj się jeszcze raz
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Muza
2023-05-17
2023-05-17

Lekka i przyjemna z tajemnicą w tle, która rzutuje na życie wszystkich członków rodziny Bardo.

W drugiej części powieści poznajemy losy Juli, córki Otylii. Dziewczyna jako nastolatka, zraniona przez ukochanego, w nienajlepszych relacjach z matką uciekła Danii, aby rozpocząć nowe życie. Niespodziewany telefon od Wiktora o chorobie matki sprowadza ją po wielu latach do Budlewic. Niemalże w tym samym czasie do rodzinnej miejscowości wraca Piotr, niespełniona miłość Julii. Z dalszych stron książki dowiadujemy się o tym, co spowodowało, że związek młodych nie zakończył się happy endem, a także poznajemy skrywane od lat tajemnice nestorki rodu. Książka daje też odpowiedź czy jest w życiu nadzieja na drugą szansę i nowy początek.

Ta niezwykła historia mogła zdarzyć się naprawdę... Życie przecież pisze różne scenariusze i potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie...
Tak samo książki Ilony Gołębiewskiej ukazują prawdziwe koleje losu, bez ubarwień i niedomówień.
Julia, główna bohaterka stoi przed trudnym wyborem - tkwić dalej w małżeństwie, które od dawna nie istnieje i jest zwykłą fikcją lub spróbować zawalczyć o siebie i swoją przyszłość. Ten wybór to początek jej nowej drogi, bo walka o siebie wiąże się również z koniecznością zmierzenia się z przeszłością. Trudne dzieciństwo ma przecież ogromny wpływ na podejmowane przez nas decyzje w życiu...
Julia odkrywa przy tym wszystkim szokującą tajemnicę rodzinną! A los... daje jej szansę na nowe życie.

Polecam.

Polecam.

"Zakochaj się jeszcze raz" to moje drugie spotkanie z piórem Ilony Gołębiewskiej. Za pierwszym razem była to książka "Twoja tajemnica", którą czytałam ponad rok temu. Spodobał mi się wtedy styl pisarki i byłam pewna, że kiedyś jeszcze sięgnę po jej pióro. Cieszę się, że to zrobiłam, gdyż po raz kolejny Autorka zachwyciła mnie historią, którą napisała. Historią, która jest tak zwykła, że mogłaby przytrafić się każdemu, a jednak miała coś w sobie.

Główna bohaterka przez swoją matkę, która nigdy nie była z niej dumna, uciekła do Kopenhagi. Chciała odciąć się od ciągłych przytyków, poczucia, że jest jej rozczarowaniem. Od ludzi, którzy wytykali ją palcami, gdyż jako nastolatka związała się z chłopakiem, którego nikt nie uważał za dobry materiał na męża. Nikt nie spytał jej o to, co do niego czuje i czy są razem szczęśliwi, aż w końcu chłopak zniknął z jej życia. Już w Danii związała się z mężczyzną, który miał być jej ostoją i tak było przez jakiś czas, ale później wszystko się zmieniło... Gdy w życiu Julii powoli zaczyna się układać, dzwoni do niej brat z informacją, że jej mama trafiła do szpitala i prosi ją o powrót do Polski, chociaż na chwilę. Czy kobieta zdecyduje się pomóc bratu? Jak będzie wyglądać spotkanie z matką po latach? Co jeszcze wydarzy się w życiu Julii?

Wyjazd za granicę po lepsze życie, to temat, który znam bardzo dobrze, gdyż sama tak zrobiłam, i tak jak Julia uważam, że to była najlepsza decyzja, jaką w życiu podjęłam. To jest jedna z rzeczy, z którą utożsamiam się z bohaterką i pewnie wiele z Was również coś takiego znajdzie. Niespełniona miłość, problemy z matką, czy choćby posiadanie czworonoga jako najlepszego przyjaciela, a w tym wypadku kota.

Autorka podjęła tu kilka cięższych tematów i moim zdaniem wyszło jej to naprawdę dobrze. W historii poza wątkiem wyjazdu, by uciec od matki i ludzi, którzy na każdym kroku ją oceniali, jest wpleciona tajemnica, która tak absorbuje naszą bohaterkę, że ta stara się za wszelką cenę dowiedzieć, co stało się przed laty. I tu pojawia się moment, który z początku tak mnie zachwycił, że uśmiechałam się jak głupia, lecz po dłuższej chwili się zawiodłam. Jest to dosłownie krótka wyprawa do Ostródy, czyli mojego rodzinnego miasta, jednak jedynie nazwa się zgadza, bo reszta to po prostu fikcja. Mimo wszystko jestem zadowolona, że po raz pierwszy mam okazję przeczytać w książce nazwę miasta, w którym się urodziłam i spędziłam tyle długich lat.

Lektura tej historii była nad wyraz przyjemna, pełno w niej emocji, rozterek, które trapią naszą bohaterkę, powrotów do przeszłości, która choć trudna, z czasem nabiera kolorów. Poza Julią poznajemy kilka ciekawych postaci, w tym jej najlepszą przyjaciółkę i brata, których sama z chęcią bym zeswatała i mam nadzieję, że kiedyś Autorka rozwinie nam ich relacje. Jest tu również bratanica Julii, słodka dziewczynka, która rozczula nas, gdy tylko się pojawia. Tajemnice, problemy, ból, radość - to wszystko, a nawet i więcej znajdziecie w tej pełnej emocji historii. Miło spędziłam z nią czas i mam nadzieję, że Wam też się ona spodoba.

Dziękuję serdecznie Wydawnictwu oraz Autorce za egzemplarz. Polecam!

Znam twórczość autorki i od zawsze jej książki były dla mnie wyznacznikiem dobrze spędzonego czasu.
Tuż po maturze Julia wyjeżdża do Dani. Powodem tej decyzji jest chęć wyrwania się z macek matki, która nieustannie kontrolowała jej życie. Pewnego dnia dostaje informacje o złym stanie zdrowia rodzicielki i postanawia wrócić do rodzinnych Budlewic, mimo że wie, iż może być to trudne i bolesne spotkanie. Pomimo wszystkich niedogodności, dziewczyna dzielnie wspiera brata w opiece nad matką. Aż do pewnego dnia, gdy odkrywa tajemnicze listy Otylii. Czego dotyczą i czy tłumaczą zachowanie matki?
Osobiście jestem wielką fanką twórczości Ilony Gołębiewskiej. Uwielbiam lekkość i powiew świeżości, pomimo kolejnych wydawanych książek. Jej książki są jak płatki śniegu, każdy jest inny i zupełnie niepowtarzalny. Autorka ma wyjątkowy dar, hipnotyzowania swoich czytelników i czarowania ich treścią.
W książce "Zakochaj się jeszcze raz" spotkamy bohaterów dojrzałych, po przejściach. Takich, których dzieciństwo odegrało ogromną rolę w ich późniejszym życiu. To są postacie z krwi i kości, z którymi śmiało możemy się utożsamić. Znajdziemy w książce wiele trudnych, a zarazem inspirujących tematów, między innymi toksyczne rodzicielstwo, nietrafne decyzje życiowe czy ponowne porywy serca.
"Zakochaj się jeszcze raz" to książka o przełamywaniu własnych granic. O szukaniu siebie i odkrywaniu własnych słabości. To pozycja szalenie życiowa, nasycona nadzieją, skłaniająca do refleksji. Jest gwarancją dobrze spędzonego czasu.

Julia wcześnie wyfruwa z gniazda. Po tym jak jej chłopak zniknął bez słowa postanawia wyjechać z kraju. Z matką nigdy nie była w dobrych stosunkach. Otylia wiecznie ją przestrzegała przed mężczyznami, którzy mogą zniszczyć jej życie. Wiele wymagała, nie okazując czułości.

Córka odcięła się od niej, zostawiając za sobą dom rodzinny w Budlewicach, brata i siostrę. Ułożyła sobie życie w Danii. Tu skończyła studia, wyszła za mąż i rozwiodła się. Na co dzień wspiera ją przyjaciółka, Jagoda. Po małżeństwie z Adamem zostały złe wspomnienia, mieszkanie i kot.

Przyjaciółka namawia Julię, by wróciła na rynek pracy i wykorzystała swoje umiejętności dekoratorki wnętrz. Ledwie zatrudniła się w pracowni witraży, dostała wiadomość o ciężkim stanie matki. Musiała zdecydować czy wraca do Polski. Kobieta ma mieszane uczucia. Nie chce stracić szansy na pożegnanie, a z drugiej strony obawia się konfrontacji z matką, jeśli ta jednak stanie na nogi. Na dwoje babka wróżyła.

Julia postanawia odwiedzić brata i zobaczyć się z matką. Wspiera Wiktora w opiece nad rodzicielką. Przypadkiem odkrywa tajemnicę Otylii, która może tłumaczyć jej oschłość w stosunku do córek.

Choroba weryfikuje wiele rzeczy. Starsza pani ma szansę pogodzić się z córką. Jednocześnie w życie Julki chce ponownie wkroczyć Piotr, lecz ona nie wie czy może mu wybaczyć.

Powieść porusza temat dawania drugich szans, zarówno na polu romantycznym jak i rodzinnym. Bohaterka wiele przeżyła, straciła lata przy niewłaściwej osobie. Zawiodła się na niejednym. Osłodą jej życia jest kot, Cukierek.

Czy Julka zdecyduje się na powrót i rozmowę z tymi, którzy zdradzili jej zaufanie?

Pełna recenzja na blogu: https://m-czas.blogspot.com/2023/08/ilona-goebiewska-zakochaj-sie-jeszcze.html

Miło się czyta,ale mnie czegoś brakowało , początek się dłużył , trochę nudził, później już Ok zaczęło się coś dziać. Ma być ciąg dalszy, zobaczymy co będzie działo się dalej. Autorka obiecuje ,że nieco namiesza w życiu niektórych bohaterów.

Macie ochotę uciec w malownicze miasteczko na Mazurach? Przejść się nad jezioro, pochodzić po lesie, obserwować wschód słońca na werandzie, popijając gorącą herbatkę? Zapraszam Was do Budlewic, gdzie w głównej mierze dzieje się akcja najnowszej powieści Ilony Gołębiowskiej.

Julię Bardo los nie oszczędzał. Prosto po maturze wyjechała z rodzinnych Budlewic do Danii, by w Kopenhadze zaznać odrobinę szczęścia i spełnić zawodowe marzenia. Uciekła od matki, która zamiast miłości i wsparcia, dawała swojej córce reprymendy, wiecznie narzekała, była niezadowolona z jej wyborów, podkładając kłody pod jej nogi. Niezwykle surowa dla swoich dzieci, w szczególności do dziewczynek. Kiedy Julia zakochała się bez pamięci w Piotrze, parze nikt nie kibicował, nie wspierał ich. Nie dawano im szansy. Szczególnie Otylia Bardo, matka Julii, od początku uprzedzona, uważała wybranka córki za zbyt biednego, wierząc wyłącznie w plotki. Chłopak trudniący się na budowie i panna z dobrego domu to nie mogło się udać. Pewnego dnia Piotr niespodziewanie wyjechał. Julia bez wsparcia matki, ze złamanym sercem opuściła klimatyczne Budlewice i na ponad 10 lat odcięła się od rodzinnych stron, które przypominały jej najgorsze wspomnienia.

Główną bohaterkę poznajemy w momencie, gdy jest w trakcie rozwodu i chodzi na terapię. Jak widać, nie udało jej się być w pełni szczęśliwą. Mierzy się z kolejnymi problemami, samotnością na emigracji, zagubieniem, brakiem wiary w siebie, bez pracy. Oparciem jest jej przyjaciółką Jagoda i kot o wdzięcznym imieniu, Cukierek. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy odbiera telefon od swojego brata Wiktora. Ich matka jest ciężko chora, miała wylew. Sytuacja zmusza ją do powrotu w rodzinne strony i zmierzeniem się z rodzinnym konfliktem oraz wielką tajemnicą Otylii Bardo. Czy można uciec od przeszłości? Czy każdemu dana jest druga szansa?

"Zakochaj się jeszcze raz" to przepiękna historia, napisana niezwykle barwnym językiem. Wielowątkowa, poruszająca struny naszych emocji, ze świetnie wykreowanymi bohaterami. Nieoczywista, wzruszająca, z przesłaniem. Do tego malownicze Mazury. 💚 W Budlewicach można się zakochać. Opowieść o kobiecie, która zapragnęła zawalczyć o swoje szczęście, zaprzestać uciekania przed dotkliwą przeszłością i... spróbować zakochać się jeszcze raz.

"Los potrafi nas zaskoczyć i niespodziewanie podarować drugą szansę". Kto ją dostanie? Może wszyscy bohaterowie? Jesteście ciekawi? Niech Budlewice Was rozkochają!

Życie potrafi zaskakiwać. Kiedy wydaje nam się, że straciliśmy wszystko, nie widzimy sensu życia i brak nam perspektyw na przyszłość, los może podsunąć nam coś nowego, co całkowicie odmieni nasze życie i postrzeganie świata. Nawet kiedy wydaje nam się, że już nic dobrego nas w życiu nie spotka, może okazać się, że szczęście na nowo się do nas uśmiechnie.

Julia, bohaterka książki “Zakochaj się jeszcze raz” Ilony Gołębiewskiej ma za sobą ciężkie przeżycia. Postanawia wyjechać do Danii, żeby rozpocząć nowy rozdział w życiu. Okazuje się jednak, że w nowym miejscu, szczęście trwa tylko chwilę…

Julia poznaje mężczyznę i wychodzi za mąż. Wie, co chciałaby w życiu osiągnąć. Niestety, te wielkie plany i marzenia zaczynają powoli schodzić na boczny tor i gasnąć z dnia na dzień. A to wszystko, za sprawą jej męża, który miał być oparciem i dawać jej szczęście, a okazał się zupełnie innym człowiekiem, niż wydawało się na początku relacji. Wzorowy mąż, nienagannie prezentujący się w towarzystwie, okazał się człowiekiem, który potrafi odebrać kobiecie wszystko, łącznie z pewnością siebie i marzeniami.

Mimo kolejnej porażki, Julia się nie poddaje, postanawia się rozwieść a długa terapia pomaga jej na nowo stanąć na nogi. Na szczęście jest ktoś, dzięki komu kobiecie jest łatwiej radzić sobie z przeciwnościami — to przyjaciółka Jagoda, na którą Julia zawsze można liczyć.

Jak potoczy się życie Julii? Jakie wydarzenia sprawią, że życie kobiety wywróci się do góry nogami a wydarzenia nabiorą niesamowitego tempa? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

“Zakochaj się jeszcze raz” Iwony Gołębiewskiej to pozycja do przeczytania w jeden wieczór lub jedno popołudnie. Jest napisana lekkim piórem, szybko się czyta. Autorka zadbała o to, żeby czytelnik podczas czytania odczuwał cały wachlarz emocji — od niepokoju i smutku, po wzruszenie, radość, nadzieję.

Historia opowiada o tym, że zawsze jest szansa na to, żeby rozpocząć życie na nowo. Nie warto kurczowo trzymać się przeszłości, rozpamiętywać. Lepiej rozejrzeć się w ogół, szukać nowych możliwości i korzystać z szans, które przynosi nam życie. Książka uczy nas także tego, że największe szczęście, to mieć przy sobie bliskie osoby, które dają nam wsparcie i podnoszą na duchu w gorszych chwilach.

Autorka książki, Ilona Gołębiewska, ma barwny styl pisania, który wprowadza nas do świata wyobraźni — kolorowe wspomnienia bohaterów czy żywe opisy przyrody sprawiają, że czytelnik czuje nostalgię, lekki powiew wiatru, słyszy szum koron drzew, czuje smak potraw. Widzi oczami wyobraźni malownicze okolice, w których mieszkają bohaterowie. Polecane jako lekką lekturę na słoneczny, wakacyjny dzień.

Julia, bohaterka...

• Przeczytane 2023