Mam na ciebie plan

Okładka książki Mam na ciebie plan Ilona Gołębiewska
Okładka książki Mam na ciebie plan
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Muza
2024-03-13
2024-03-13
literatura polska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2024/04/zobacz-jaki-mam-na-ciebie-plan-ilona.html

Szybko się czyta ten tytuł, coraz bardziej zagłębiając się w historię i bohaterów. Z pewnością ma na to wpływ lekki język, którym posługuje się autorka. Jest to jednocześnie historia, która porusza ważne życiowe kwestie i pokazuje, że piękna oprawa nie zawsze zawiera równie wspaniały środek. Świat, w którym przyjdzie zagłębić się Lili, w pierwszej chwili pełen blasku i blichtru, okazuje się jednocześnie pełen intryg i pułapek, w które bardzo łatwo wpaść.

Nie zabraknie również wątku miłości, którą młoda bohaterka odnajdzie w niespodziewanym dla siebie miejscu. Choć próby odnalezienia drugiej połówki nie zawsze będą dobre, przyniosą również wiele zawodu i smutku. Ostatnim elementem spinającym tą historię jest tajemnica skrywana przez najbliższych Lili. Dziewczyna nie rozumie, co stało się, że ciotka, z którą spędziła wiele wspaniałych dni w dzieciństwie, po śmierci mamy, odsunęła się, a ojciec nie chce zdradzić tajemnicy z tym związanej. Odkrycie, którego dokona Lily uświadomi jej jak niewiele wie o życiu i każe zweryfikować swoje uczucia.

"Mam na ciebie plan" to historia, którą szybko się czyta, ale która zostaje w głowie. Autorka zawarła w tym tytule kilka ważnych wątków, pokazując blaski i cienie zarówno codziennych dni, jak i sławy i bogactwa, które wiążą się z rozpoznawalnością medialną. I choć pojawia się tu kilka problemów, takich jak nowotwór i walka z nim, często nierówna, problemy alkoholowe, pomówienia, ranienie najbliższych, jak również wykorzystywanie innych do własnych celów, to tematy te nie przytłaczają, ale bardzo dobrze się dopełniają w tej historii. Dzięki temu powieść pokazuje życie, w którym są lepsze i gorsze chwile, ale zawsze warto próbować iść dalej i pokonywać coraz to nowe trudności.

Ilona Gołębiewska to pisarka, która z niebywałą estetyka i barwnością kreśli swoje historie oraz postaci. Lili i Laura - opowieść o dwóch kobietach, połączonych więzami rodzinnymi, to jakby zderzenie przeszłości i przyszłości. Laura nosi w sercu sekret, który boli, a Lili chce się dowiedzieć, czemu tak, a nie inaczej potoczyło się życie sióstr. I to właśnie ta tajemnica trzyma czytelnika w nieustannym napięciu, sprawiając że strony powieści przewracają się same, a my chłoniemy wszystkie te emocje i uczucia, którymi autorka obdarzyła swoich bohaterów. Bohaterów, którzy są bardzo dobrze wykreowani i dadzą się lubić. Na ich przykładzie możemy nauczyć się, że pozory mogą czasem mylić, a nie zawsze wszystko jest takie, jak pokazują nam ekrany. A sława, pieniądze, popularność mogą zarówno uszczęśliwić, jak przytłoczyć. Powieść porusza również te trudne tematy, za co ukłon w stronę Autorki. Przedstawia ona nam histore, taką jaką pisze życie, bez lukru. Co mi się jeszcze podobało to piękna oprawa graficzna. Każdy rozdział ma śliczne zdobienia oraz ciekawe nazewnictwo.... Nie pozostaje zatem nic innego jak polecać! Czytajcie kochani - nie zawiedziecie się!

„Mam na ciebie plan” Ilona Gołębiewska.

W momencie gdy Lilianna decyduje sie na odejście z pracy, nawiązuje kontakt z dawno niewidzianą siostrą swojej zmarłej matki.

Laura to kobieta sukcesu, która wszystko poświęciła aby być w tym miejscu, w którym jest obecnie. Jej program bije wszelkie rekordy popularności a dobra passa wydaje się nie mieć końca.

Zatrudnienie Lili okazuje się być początkiem powtórnej relacji pomiędzy kobietami. Ciężką praca i warszawski świat kuszą dziewczynę z mniejszej miejscowości, która wciąż szuka swojego miesiąca na ziemi.

Czy Laura będzie mieć dość siły aby walczyć z przeciwnościami ?
Czy Lily odnajdzie się w świecie show-biznesu ?
Jak przeszłość wpłynie na znajomość tych dwóch kobiet ?

Ciepła obyczajówka o wielkich marzeniach i trudnych wyborach. Poświęcenie i zaangażowanie często przynoszą samotność i depresję.

Bliskość i otwartość nie są mile widziane. A młodość, która wkrada się w życie dojrzałej już kobiety otwiera przed nią dawno zamknięte już drzwi.

Miłość i przyjaźń walczą z codzienną rzeczywistością. Nasze bohaterki muszą przejść swoiste oczyszczenie aby odkryć co tak naprawdę jest ich celem w życiu.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie choć delikatnie rozpraszała mnie szczegółowość opisów sytuacji. Bez względu na to podjęte tematy to problemy naszej epoki i cudownie, że wplecione w historię edukują i pokazują cały obraz bez przekoloryzowania.

„Mam na ciebie plan” Ilona Gołębiewska.

Zatrudnienie Lili...

Cześć.

Dziś chcę Was zabrać do świata, gdzie rządzi sława, prestiż, pieniądze, a mianowicie świata pełnego fleszy, kamer czyli telewizji. Podczas czytania zagłębiamy się w historię bohaterów, poznając blaski i cienie, a także dowiadujemy się jak trudne jest życie będąc osobą publiczną.

„Mam na Ciebie plan” Ilona Gołębiewska, wydawnictwo Muza.

Lili pracuje jako dziennikarka, marzy o pracy w mediach. Pomimo młodego wieku życie jej nie oszczędzało, zmarła jej mama, jednak kobieta stara się czerpać z życia pełnymi garściami i iść w stronę marzeń. Postanawia spotkać się z ciotką Laurą, która jest sławną prezenterką, która prowadzi własny program. Lili pragnie się dowiedzieć, czemu jej ciocia i mama zerwały ze sobą kontrakt przed laty.

Jednak nie spodziewa się jak wpłynie na nią i relacje rodzinne sekret, który pozna.

Fabuła książki wciągnęła mnie od pierwszej strony i nawet nie wiem kiedy znalazłam się na ostatniej. Bardzo polubiłam Lili i bardzo jej kibicowałam, aby odnalazła swoje miejsce w świecie pełnym celebrytów.

Autorka w książce pokazuje nam uroki, jak i problemy wiążące się z pracą na szklanym ekranie. Plotka, pomówienia to praktycznie codzienność często słowa odbiegające i mijające się z prawdą. W książce również zostają poruszone ważne tematy jak problem z alkoholem, uzależnienie, trudne relacje rodzinne, kłamstwa. Warto wspomnieć o wątku, który porusza raka piersi i wskazanie jak bardzo ważne są badania profilaktyczne, jak i kontrolne dla zdrowia i życia kobiet.

„Mam na Ciebie plan” to książka o poszukiwaniu własnej drogi, posądzaniu za marzeniami, o sekretach i tajemnicach, które mogą przekreślić kruche relacje rodzinne. Ta książka jest moim kolejnym i to bardzo udanym spotkaniem z piórem autorki i bardzo Wam polecam, również wcześniejsze powieści Pani Ilony.

Warto też wspomnieć o pięknej okładce i cudownym wnętrzu książki.

Cześć.

„Mam na Ciebie plan” Ilona Gołębiewska, wydawnictwo Muza.

Lili pracuje jako...

Mam na ciebie plan to lekka I przyjemna lektura odsłaniającą kulisy pracy gwiazd telewizji życia w blasku fleszy .Z rodzinną tajemnicą która ujrzy światło dzienne I zmieni życie niektórych bohaterów. Traktuje również o ważnych problemach alkoholizm choroba nowotworowa zdrada nieuczciwość wobec ludzi to sprawy z którymi zmagają się bohaterki tej powieści. Ale są i marzenia przyjaźń i rodzące się uczucie . A wszystko napisane świetnym językiem sprawie że miło spędziłam czas podczas lektury. Polecam do czytania

Dziś przybywam do Was z recenzją rewelacyjnej książki, przy której nie będziecie się nudzić. " Mam na Ciebie plan" to plan idealny na wieczór ❤️❤️❤️

Lili Antos to młoda dziewczyna, marząca o pracy dziennikarki. Pracuje w lokalnej gazecie, studiuje zaocznie dziennikarstwo i ma plan by pracować w telewizji, dużej telewizji. Lili, mimo tego że ma kochającego tatę, przyjaciół to czuje się bardzo samotna. Po stracie matki czasem nie radzi sobie z przytłaczającymi problemami. Laura Kordas to znana dziennikarka prowadząca program pt. " Mam na Ciebie plan", który jest telewizyjnym hitem, bijącym rekordy popularności. Prywatnie jest siostrą matki Liliany. Jednak przed laty kobiety coś poróżniło i Laura straciła kontakt nie tylko z siostrą ale i siostrzenicą. Po latach Lili postanawia ją odnaleźć i dowiedzieć się całej prawdy dlaczego siostry były skłócone. Dowiaduje się że to była bardzo smutna historia. Jednak kobiety postanawiają odbudować relację i dziennikarka wprowadza siostrzenicę w świat wielkiej telewizji, ale Lili jeszcze nie wie że Laura ma mnóstwo problemów i demonów, które będą musiały razem rozwiązać i pokonać...

Czy kobiety mają szansę na wznowienie relacji rodzinnej? Jak historia z przeszłości wpłynie na życie Liliany? Czy Lili poradzi sobie w telewizji? I czy na horyzoncie pojawi się także miłość?

Musicie przeczytać. Ja jestem zakochana w tej historii 🌸 💕 💗 Polecam z całego serca, uwielbiam styl autorki

„Mam na ciebie plan” to bardzo przyjemna a przy tym życiowa propozycja na wiosnę. Główna bohaterka to dziewczyna, która dopiero wkracza w dorosłe życie a mimo to niesie za sobą już jakiś bagaż doświadczeń. Dostaje szanse od losu by rozwijać się w świecie show-biznesu a przy okazji poznaje jego ciemniejsze i nieliczne jasne strony.
Autorka pokazuje jak wiele trzeba poświęcić by coś osiągnąć w tym świecie, jak bardzo on pochłania każdego i jakie oferuje wynagrodzenie. Za to wszystko jednak przychodzi zapłacić wysoką cenę i częściowo na tych aspektach się skupiamy. Ciocia głównej bohaterki a zaraz jedna z ważniejszych postaci w powieści wprost mówi jedynie, że cierpi na brak snu ale swoje życie lubi. Siostrzenica łatwo odkrywa, że samotność, zawiść i oszczerstwa które ktoś rzuca pod jej adresem topi w alkoholu. Razem z Lili staramy się odkryć kto sprzedaje prasie różne brudy na Laure i przyznaje, że pod tym względem prawie od razu wskazałam winnego. Wśród ludzi zawsze jest pełno zawiści jednak najgorzej gdy tak mocno okrywają się płaszczykiem dobroci i chęci pomocy, że człowiek trochę niedowierza że to z ust takiej osoby spotykają ją przykre rzeczy.

Przy okazji autorka wplotła ciekawą tajemnicę w życie rodziny Lili i Laury a samo jej rozwiązanie było dobrze przedstawione. Nie dziwi zachowanie dziewczyny wobec ciotki i dobrze przedstawiono jak bardzo wszyscy zawiedli jej zaufanie. Nie spodobały mi się hasła rzucanie przez ojca Lilianny jednak by to lepiej zrozumieć trzeba poznać ich tajemnice.

Przy okazji kręcenia historii do programu „Mam na ciebie plan” autorka przedstawia fikcyjną sytaucję z nastoletnią dziewczyną, która wygrała walke z rakiem. Możemy poznać dwie strony medalu - zarówną tą dobrą, która oferuje pomoc dziewczynie ale i porusza widzów i sprowokuje chociaż kilka osób do wykonania badań, po te nieco smutniejsze którymi rządzi się ten światek. Historia musiała być mocna, poruszyć widzów i pokazać jakąś krzywde bo na tym najlepiej się buduje słupki oglądalności i zarabia pieniądze.

To bardzo wartościowa historia, podnosząca na duchu i pokazująca że życie ma i dobre i złe momenty. Będzie idealna dla osób lubiących historie obyczajowe z przesłaniem.

Autorka pokazuje jak wiele trzeba poświęcić...

Ilona Gołębiewska po raz kolejny nakreśliła niebywale przejmującą, muskającą duszę historię, jaka funduje całą feerię skrajnych emocji. Trudna, przeszywająca tematyka, przemawiające kreacje bohaterów, nadzwyczajna liryczność, a wszystko to naszkicowane tak sugestywnym piórem, że historia Lili i Laury, które spotykają się po latach, staje się niemal naszą własną. Wszystko to dopełnione zostało nieobliczalnym, odurzającym klimatem, jakiego nadaje telewizyjny świat, a także misternie utkaną siecią kłamstw, jaka może zmienić dosłownie wszystko…

Niesłychanie zachwyciło mnie pióro autorki, które wyróżnia się subtelnością i ekspresją, dzięki czemu lektura stanowi czystą przyjemność, a kartki same przelatują przez palce. Całość dopieszczają inteligentne, emocjonujące dialogi, jakie silnie angażują czytelnika i pozwalają jeszcze mocniej utożsamić się z misternie wykreowanymi, nadzwyczaj autentycznymi bohaterami.

Nakreślone postacie są prawdziwe, interesujące, wielowarstwowe, jak najbardziej przemawiające, dzięki czemu czytający odbiera tę malowniczą historię nadzwyczaj emocjonalnie. To ludzie tacy jak my, z przeszłością, posiadający zarówno mnóstwo zalet, jak i wad, pragnący szczęścia, popełniający błędy, mierzący się z kolejnymi okrutnymi przeszkodami losu. Ciekawość, jaki dalej potoczy się relacja ciotki i siostrzenicy, a także zakopany rodzinny mroczny sekret sprawiają, że nie sposób przerwać lektury nawet na chwilę, dlatego jeśli istnieją odpowiednie warunki, książkę połyka się dosłownie na raz.

„Mam na ciebie plan” jest piękną, poruszającą, niesłychanie wartościową historią, obok której nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie. Niezwykle angażująca, refleksyjna, motywująca i skłaniająca do zmian opowieść, która już na zawsze pozostaje w czytelniczym, wzruszonym do granic, ale i napełnionym nadzieją sercu. Jeśli kochacie przemawiające, słodko-gorzkie, sugestywnie napisane powieści, które niczym prawdziwe życie, stanowią mieszankę bólu, wzruszeń i radości, najnowsza książka Ilony Gołębiewskiej z pewnością was zachwyci. Polecam gorąco!

Okładka jest tym razem w formie grafiki, a to coś nowego w książkach autorki, zawsze były to realistyczne okładki, a tutaj jest graficzna, jakby malowana farbami. Jest to zmiana, ale intrygująca, bo oczywiście czekam na dalsze tytuły od autorki. Na samym środku widzimy kobietę, a wokół niej statywy, kamery... Jest matowa w dotyku, z wytłuszczeniami. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy kilka zdań o autorce, a na drugim zobaczycie kilka jej innych powieści. Bardzo podoba mi się to, że wydawnictwo postarało się i powstawiało do środka różne elementy listków, które świetnie się prezentują. Dzięki temu książka jest dopieszczona. Podzielona jest na rozdziały.

Moje kolejne spotkanie z autorką, które przebiegło pomyślnie. Może nie jest to najlepsza powieść autorki, ale jest dobra, naprawdę! Piszę recenzję w dniu jej premiery, na świeżo po przeczytaniu jej. Jak zwykle barwne pióro oczaruje czytelnika i nie pozwala na odłożenie jej na bok. Wciąga czytelnika do opisanego przez siebie świata i zamyka nas razem z bohaterami. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Chociaż nie zawsze mamy przyjemne wydarzenia...

Poznajemy bohaterki, które na pozór są dosyć silne. Ale w głębi duszy wiedziałam, czułam, że coś ukrywają. I jak każdy z nas, mają tajemnice z przeszłości, problemy, które ciągną się za postaciami cały czas. Autorka jak zwykle stworzyła dopracowane, dobrze wykreowane bohaterki, którym niczego nie brakuje. Każda z nich jest inna, ma swój charakter i różni się znacznie od siebie.
Lili jest dziewczyną, która narzuciła sobie szybkie tempo, praca, studia, pomoc w domowych obowiązkach... Mieszka z ojcem, gdyż jej mama zmarła na nieuleczalną chorobę. Cały czas po głowie chodzi jej dalszy rozwój, a z tyłu głowy chciałaby dowiedzieć się, co to za tajemnica rodzinna, która poróżniła jej mamę i ciocię, gdzie niegdyś były nierozłączne. Jednak wszyscy uparcie milczą, a ciotka, jako popularna w show biznesie, ciągle pojawia się na banerach czy w telewizji, prasie i ciężko o sprawie zapomnieć. Współczułam jej, bo nikt przecież nie lubi niewyjaśnionych sytuacji. Niemniej jednak trzymałam kciuki by jej się poukładało w życiu, by zamknęła rozdział z przeszłości i zaczęła szczęśliwie tworzyć przyszłość.
Z kolei do Laury od początku czułam dystans. Nie wiedziałam, co może ukrywać i co mogło wydarzyć się w przeszłości. Myślałam, że to było coś naprawdę... grubego, a jak się dowiedziałam, to cóż... Można było to spokojnie przewidzieć. Niemniej jednak i jej trochę mi było szkoda, bo telewizja była dla niej wszystkim, przeszłość wciąż o sobie przypominała i w końcu nadeszło też zmęczenie całą otoczką...
Autorka jak zwykle sprawnie posługując się piórem tworzy niezwykle prawdziwych bohaterów, których na spokojnie moglibyśmy poznać w swoim życiu. Za to cenię jej pióro jeszcze bardziej...

... ale i również za to, że pokazuje świat takim, jakim jest. Nie koloryzuje, nie wymyśla niestworzonych sytuacji. To wszystko, co ma miejsce w powieści mogłoby zdarzyć się i nam. Realistyczność, jaką mamy podaną w tej historii jest jak najbardziej rzetelna. Lubię tytuły Gołębiewskiej również za to, że podejmuje się trudnych tematów. Nie jest to taka o zwykła powieść obyczajowa z nutką romansu, i to dosłownie nutką. Mamy tutaj wiele drażliwych tematów, często również będącymi tabu - uzależnienie, alkoholizm, choroby nieuleczalne, zdrada, trudne relacje, czy kłamstwa... Nie czaruje nikogo i pokazuje prawdziwe życie. Jestem jej za to wdzięczna i moim zdaniem, to razem z barwnym piórem jest największą zaletą pisarki.

Reasumując uważam, że jest to naprawdę bardzo dobra książka, której tematyka mogłaby dotknąć i bezpośrednio nas, czytelników. Może nie doświadczałam z postaciami wszystkich emocji, ale podobała mi się i sprawiła, że chwilami zastanawiałam się nad własnym życiem czy moich najbliższych. Na przykładzie bohaterów widzimy, jakie życie potrafi być przewrotne, że przeszłość zawsze się o sobie przypomni, a sława nie jest najważniejsza, a obecność, uczucia i drugi człowiek... Szacunek, prawda i szczerość... Dlatego polecam Wam bardzo mocno tę powieść, wydaje mi się, że może się Wam spodobać. Tym bardziej jeśli czytujecie książki pisarki lub jeśli lubicie powieści obyczajowe z wartościami. :)

Lili Antos mimo przeciwności losu postanawia spełnić swoje marzenie o pracy w ogólnopolskich mediach, dlatego zaocznie studiuje dziennikarstwo. Kobieta na co dzień pracuje w lokalnej gazecie. Pomimo tego, że jest silna, to po stracie mamy czuję się czasem samotna. Mimo przeciwności losu, postanawia spełnić swoje marzenia.... Laura Kordas, to znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która prowadzi znany program "Mam na Ciebie plan". Laura jest siostrą matki Lili, a jej ciotką. Niestety kobieta ma poważne problemy, o których nikomu nie mówi, a także skrywa wiele tajemnic...

Czy Lili uda się spełnić swoje marzenie o pracy w telewizji?

Czy prawda wyjdzie na jaw dlaczego Laura zerwała kontakt z matką Lili?

"Mam na Ciebie plan" to nie przesłodzona historia o spełnianiu marzeń czy też o bajkowej miłości. Jest to książka, która ukazuje blaski i cienie bycia sławnym, a także pokazuje prawdziwe życiowe problemy takie jak choroba nowotworowa, alkoholizm czy też zdrada...
Pojawiły się tu również rodzinne tajemnice, a ja bardzo lubię książki, gdzie pojawia się wątek tajemnic, jest wtedy taka swego rodzaju ekscytacja :)
Ta książka to nie lekka obyczajówka, a historia, w której sporo się dzieje, zarówno dobrego jak i złego. Nie sposób się nudzić podczas czytania.

Chciałabym jeszcze napisać o wyglądzie książki. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz zachwyca swoją oprawą. Każdy rozdział książki ma piękny wygląd,a dodatkowo opis o czym dany rozdział będzie.

Książka naprawdę bardzo mi się podobała i polecam jeśli lubicie obyczajówki z dodatkiem tajemnic i życiowych problemów 😉

• Współpraca
  • ANiedawno wydane
  • Czwarta strona
  • Od wydawnictwa
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Mam na ciebie plan