Okładka książki 60 Magdalena Pyznar
Okładka książki 60
Magdalena Pyznar Wydawnictwo: Otwarte Cykl: 60 (tom 1) literatura obyczajowa, romans
60 (tom 1)
Otwarte
2022-05-18
2022-05-18

Waleria z pochodzenia Rosjanka, która wzięła udział w programie telewizyjnym Models On, potem stała się wzięta modelka, która swój wolny czas poświęca na przygodnym seksie, ćpaniu i piciu..

Dawid to gangster, który zajmuje się przemytem i handlem kokainy. Pewnego dnia udaje się do klubu gdzie ratuje z opresji Walerię. Od razu rodzi się między nimi uczucie, choć jak dla mnie to raczej pożądanie. Dawid musi jednak uciekać z Polski, bo ktoś z jego ekipy go wysypał. Niedługo myśląc Waleria ucieka razem z nim. Kłócą się co nie miara, ona ucieka, pije, on ja łapie..

Boże.. myślałam, że ta historia nigdy się nie skończy 🤭 a że zazwyczaj zaczynam to co kończę, to wymęczyłam.

Sex, drugs and rock'n'roll. Miało być fajnie, wyszła kicha... Ach jeszcze jest prokurator Adam, który najpierw to był molestowany w dzieciństwie, potem sam brutalnie zgwałcił Walerie, a jeszcze w między czasie matka zabiła mu ojca. Ilość tego typu historii aż kipi z tej książki, tylko nic mądrego nie wnosi.

Nie polecam. Chociaż opinie miała niezłe, pewnie dlatego, że napisana przez celebrytkę, która życie klubowe zna od podszewki. Natomiast jeśli ktoś szuka czegoś co go w tej książce zachwycie to jest wiele innych tytułów, które go zapewnia. W tym wypadku na pewno zadziałał marketing, dlatego tak wiele osób sięgnęło po tę książkę.

Mam mieszane odczucia co do pierwszej części trylogii "60". Z jednej strony mocno przyciągająca wzrok okładka. Pierwsza strona - okładka - działa na korzyść, ponieważ intryguje. Chociaż po jej przeczytaniu kompletnie nie rozumiem do czego nawiązuje tytuł pierwszej części jak i trylogii. Szkoda.
Fabuła... cóż, spodziewałam się czegoś lepszego. W 90% romans był dla mnie bardzo oczywisty, chociaż muszę przyznać, że polubiłam bohaterów, mimo to nie obroni to "60". Niestety czytałam o wiele lepsze romanse nie tylko pod względem fabuły.
Dla mnie zbyt nudna i przecięta historia.
Trochę jestem zaskoczona wysoką oceną książki...

Fabuła... cóż, spodziewałam się czegoś lepszego. W 90% romans był dla mnie...

Ja się zastanawiam kto wydał takie coś… książka nie broni się niczym, no może okładka jest dość interesująca. A te pozytywne opinie skąd się biorą? Również tego nie rozumiem. Chyba dlatego że autorka jest celebrytką.
Słaby styl pisania, bardzo przewidywalna fabuła, relacja rzekomo wielkiej miłości… w moim odczuciu to było toksyczne.
Przeczytałam tą książkę, na pewno nie sięgnę po żadną więcej tej autorki.

Przeczytałam tą książkę, na pewno nie...

Walerija to modelka, która niedawno brała udział w programie telewizyjnym. Kobieta słynie z tego, że jest typem imprezowiczki. Nie stroni od alkoholu czy innych używek. 😈
Podczas jednej z takich imprez poznaje Dawida.. jest on tajemniczym, przystojnym mężczyzną z którym spędza noc.. a potem postanawia z nim wyjechać.. ponieważ mężczyzna opowiada jej o tym, że musi zniknąć z Warszawy na pewien czas. Kobieta pod wpływem chwili decyduje się porzucić swoje dotychczasowe życie...

Ta książka mnie zaskoczyła, to muszę Wam przyznać na samym wstępie. Niby wątek jakich wiele: mafia, szybka miłość, używki, kłopoty.. Jednak nie! Tutaj poznajemy historię z trzech perspektyw: Waleriliji, Dawida oraz .. prokuratora! Już to robi z tej historii wyjątkowo smaczny kąsek literacki. Ponad to, podoba mi się taka prawdziwość tej historii.. tutaj Dawid jednak boi się wymiaru sprawiedliwości i ucieka, nie twierdzi że jest bogiem... wiadomo na swoje kontakty, ale nie w sposób przerysowany. Owszem jedyne co mnie boli po oczach, to go jak szybko rozwijała się relacja tych dwojga... chociaż wiem, że tak też w życiu bywa!

Polubiłam Dawida, od razu wyłożył karty na stół i powiedział czego można się spodziewać po relacji z nim... Walerija miała wybór... czy dokonała go właściwie? ❤️🥺

Jak dobrze że czasami po czasie można sobie przypomnieć o takiej książce! Jeśli jeszcze nie czytaliście tej serii to zdecydowanie polecam!

Walerija jest modelką pochodzącą z Rosji, która mieszka w Warszawie. Jej życie obraca się głównie wokół Social Mediów, imprez, alkoholu, czy wciąganych kresek. Jest to jednak maska, którą przyjęła, bo życie niestety nie było dla niej łaskawe. Na jednej z imprez Walerija zauważa Dawida. Chemia między nimi jest wyczuwalna z daleka, jednak tych dwoje poznaje się w momencie, kiedy Dawid "z powodów biznesowych" musi opuścić kraj. Walerija ryzykuje i udaje się z nim w podróż do Hiszpanii. Jaką drogę przejdzie ta dwójka i czy mają szansę na miłość? Dowiecie się sięgając po "60".

Autorkę mogliśmy poznać na wielkim ekranie jako uczestniczkę popularnego programu. Dzięki temu wydarzenia i zachowania jakie opisała w książce nie są wcale naciągane jako fikcja literacka, a możemy się domyślać ile Magda Pyznar dodała z własnych doświadczeń. Książka ukazuje nie tylko dobre, ale również i te ciemne strony showbiznesu, a jak wiadomo, nie wszystko pokazane w telewizji jest prawdą. Bardzo ciekawa fabuła ze sporą ilością plot twistów, które nie raz i dwa mnie zaskoczyły.
Jak na debiutującą pisarkę, "60" okazała się bardzo dobrą pozycją. W pewnych momentach było nieco za dużo opisów, ale uważam, że to kwestia gustu. Lekturę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie, a całość dopełnia przepiękna i barwna okładka. "60" to książka, która łączy ze sobą elementy romansu i kryminalnych intryg. Jeśli również lubicie taką mieszankę gatunków to zdecydowanie Wam ją polecam, a ja z chęcią sięgnę po kolejne części.

Książka z którą miała lekka przeprawę.
Początek historii był dla mnie ciężki jeśli chodzi o styl pisania i wulgarność autorki.
Jednak w połowie książki już było zdecydowanie lepiej.
Walerija jako młoda imigrantka zaprzyjaźnia się z Klara ich przyjaźń jednak od samego początku nie należy do tych prawdziwych gdy sama Walerija należy do grupy spokojnych dziewczyn niestety reality show w którym dziewczyny się poznały pokazuje dziewczynie świat od tej drugiej strony. Co muszą zrobić modelki by wspiąć się po szczeblach kariery gdzie ich ta droga zaprowadzi. Gdy ta dziewczyna próbuje stanąć na nogi po tym jak jednym bankietem świat się zawalił i gdy chce przerwać milczenie na jej drodze pojawia się Dawid ich znajomość nie należy do tych łatwych i prostych,ale każde z nich ma swoja mroczna tajemnicę a czy uda im się to połączyć to czas pokaże. Na pewno dzięki ich charakterom ta znajomość do łatwych należeć nie będzie

Książka z którą miała lekka przeprawę.
Jednak w połowie książki już było zdecydowanie lepiej.

⛈️"60" to debiutancka powieść Magdaleny Pyznar, która w niezwykły sposób połączyła wątki romansu z elementami kryminalnymi, tworząc opowieść o trudnej przeszłości, nadziei i odwadze stawienia wszystkiego na jedną kartę. Książka przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron, ukazując świat mediów, miłości, poszukiwania tożsamości, sławy i chwytania za szansę, która może odmienić całe życie.

⛈️Główną bohaterką jest Walerija, młoda i utalentowana modelka z Rosji. Jej życie, choć pełne bogactwa i intensywnych wrażeń, kryje również ciemne tajemnice i osobiste zmagania. Autorka świetnie oddaje psychologię postaci, ukazując wewnętrzne konflikty Waleriji, jej próby radzenia sobie z problemami poprzez alkohol i narkotyki.

⛈️Drugim bohaterem jest Dawid, gangster, który unika bliskich związków, aby chronić siebie i innych przed swoją przeszłością. Ich spotkanie i zawiązanie relacji stanowią jedno z najciekawszych momentów książki, a ich wzajemna przyciągająca się siła sprawia, że losy tych dwojga stają się splecione na zawsze.

⛈️W tle historii pojawiają się jeszcze dwa niezwykle intrygujące postaci. Pierwszą z nich jest Adam, prokurator, którego życie napędza żądza zemsty za krzywdy z dzieciństwa. Jego motywacje i działania dodają powieści odrobinę tajemniczości i nieprzewidywalności. Drugą postacią jest Klara, dawniej bliska przyjaciółka Waleriji, która wraz z nią przeszła wiele, a teraz odgrywa ważną rolę w życiu głównej bohaterki.

⛈️Narracja autorki prowadzi nas przez zawiłości losów bohaterów, pokazując jakie wyzwania stawia przed nimi życie. Pyznar świetnie operuje językiem i buduje napięcie, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury. Opisuje również kulisy świata mediów, ukazując, że nie wszystko, co widzimy na ekranie, jest rzeczywistością.

⛈️Książka "60" porusza wiele uniwersalnych tematów, takich jak miłość, lojalność, odwaga i zmaganie się z własnymi demonami. Pokazuje, że życie często stawia przed nami trudne wybory, które wymagają odwagi i determinacji. Niezależnie od tego, jak ciężkie byłyby doświadczenia bohaterów, zawsze istnieje szansa na znalezienie wyjścia z problemów.

⛈️Jedynym mankamentem powieści może być nieco przewidywalny wątek romansu, jednak zręczne wplecenie elementów kryminalnych nadaje historii odpowiedniej dynamiki i wyróżnia ją spośród innych powieści tego gatunku.

Polecam każdemu, kto szuka niebanalnej lektury z nieoczywistymi wątkami i dobrze wykreowanymi postaciami.

Nie rozumiem fenomenu tej książki. Pewnie wiele osób kupuje i czyta dlatego że napisała ją "Magda z Warsaw Shore".
Ja również oglądałam autorkę w znanym programie MTV a teraz obserwuję jej social media i podoba mi się jej przemiana.
Niestety książka mnie rozczarowała. Nie rozumiem porównań Magdaleny Pyznar do Pauliny Świst. Ta pierwsza jest daleko za drugą i myślę że szybko jej nie dogoni.
Książka jest chaotyczna, drętwo napisana. Dialogi ubogie, słabo się czyta.
Jeśli ktoś jest ciekawy to może przeczytać ale że tak powiem szału nie ma i dupy nie urywa.

Również zakupiłam całą serię książek jej autorstwa po części z ciekawości, a po części byłam zachęcona pozytywnym odbiorem innych ludzi....

Czy Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia ? W braterstwo dusz ?Bliźniaczy płomień ?
A co jeśli ten płomień spali Cie doszczętnie i wywróci Twoje względnie poukładane życie do góry nogami ?
Czy jesteś na to gotowa ?
______
Główna bohaterka jest modelką, wręcz celebrytką w swoim otoczeniu,czytając dowiadujemy się ze modeling to trudna branża, przepełniona poświeceniem i ciągłą walką.
Jej życie całkowicie się zmienia kiedy poznaje Davida- chłopaka zamieszanego w kryminalny półświatek. Ich relacja odmieni wszystko co dotychczas się liczyło. Autorka pisze w kilku perspektywach co ułatwia zrozumienie fabuły. Mamy tu sporo przekleństw, co oddaje charakter postaciom, ale nie każdemu może przypaść do gustu. Jak dla mnie była całkiem przyjemną lekturą, łączącą w sobie romans z wątkiem kryminalnym. A fakt, iż na półce czekają dalsze tomy bardzo zachęca do dalszego czytania. Swoją drogą, jakiś czas temu miałam fazę na takie romanse mafijne i z chęcią wrzucę Wam na stories kilka propozycji. #merypoleca

Czy jesteś na to gotowa ?
______

Książka “60” to nie jest zwyczajna historia o młodej dziewczynie która marzy o karierze modelki. To powieść o świecie modelingu który jest bardzo brutalny, oszustwa i przemoc to codzienność. To też historia miłości od pierwszego wejrzenia pełnej wzlotów i upadków. ❤️💔

Valerija młoda piękna dziewczyna, finalistka programu Models On. Dziewczyna robi karierę międzynarodową mimo blasku fleszy i popularności wie ,że wszystko ma swoją cenę. Valerija poznaje też mroczny świat modelingu i to co dzieje się za zamkniętymi imprezami. Dawid młody przystojny mężczyzna który obraca się w gangsterskim świecie. Oprócz biznesu w którym się obraca nie wiele się dla niego liczy. Pewnego wieczoru w klubie poznaje tajemniczą kobietę. Jedno spojrzenie sprawiło że świat Dawida i Valerij połączył się. ♥️

Pisarka zestawiła w swojej książce związek miłosny z wątkiem kryminalnymi. Nie brakuje w tej historii spisków i nagłych zmian w fabule. Książka zawiera treści, które nie każdemu mogą się podobać. Autorka przedstawia, jak funkcjonuje świat polityki, gdzie korupcja i ambicje władzy są bardzo widoczne. 💵

Książka „60” daje wiele do myślenia ze względu na bohaterów, którzy nie mieli łatwego życia i wciąż borykają się z trudnościami. 💔

Mimo że jest to debiut autorki to uważam że udany. Po mimo że są pewne niedociągnięcia to książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie. Z pewnością sięgnę po kolejne książki @magda.pyznar aby zobaczyć jej rozwój.❤️

• Współpraca
  • Przeczytane w 2022