A między nami wspomnienia

Okładka książki A między nami wspomnienia Gabriela Gargaś
Okładka książki A między nami wspomnienia
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2022-05-04
2016-06-02
literatura polska

Bardzo lubię książki tej autorki i tym razem również się nie zawiodłam. Po raz kolejny historia wciągnęła mnie od pierwszej strony! Znajdziemy tu wszystko: miłości w różnych czasach, trudne wybory, tajemnice z przeszłości, cierpienie, radość, strach no jednym słowem WSZYSTKO :). Gorąco polecam, książka zapada w pamięci na dłużej.

Książka super, ale jest mega emocjonalna. Czytałam ją bardzo długo, bo musiałam robić sobie od niej przerwy. Warto się nią zapoznać, ale przygotujecie się na emocjonalny rollercoaster.

Mocna 6 - bardzo dobra pozycja

Mocna 6 - bardzo dobra pozycja

Bardzo dobra obyczajówka, nie mogłam się oderwać.

Bardzo dobra obyczajówka, nie mogłam się oderwać.

Ada i Jakub tworzą udany związek. Niebawem zostaną rodzicami, ale mężczyzna dochodzi do wniosku, że jeszcze nie jest gotowy do roli ojca.
Po urodzeniu dziecka, Ada robiła wszystko, żeby było szczęśliwe i czuło matczyną miłość. Jednocześnie pogodziła się z tym, że będzie wychowywała synka sama.
Sebastiana poznała na imprezie. Po kilku wspólnych spotkaniach dotarło do niej, że ponownie się zakochała.
Gdy któregoś dnia spędzali ze sobą czas doszło do tragedii. Krzyk Ady rozdzierał serca. Cierpiał również Sebastian, który w jej oczach był głównym winowajcom. Gdyby nie on, ten straszny wypadek nigdy by się nie wydarzył.
Za namową najbliższych Ada wyjeżdża nad morze. W Gdańsku mieszka jej babcia, której tak dawno nie widziała.

"A między nami wspomnienia" to historia, która rozwija się jak kwietny pączek. Można ją podzielić na dwie części. W pierwszej poznajemy Adę, kobietę, z której los lekko zadrwił. Gdy Jakub ją zostawił przelała na synka całą swoją miłość. Teraz on był dla niej najważniejszy. Nie wiem czy tylko ja miałam takie odczucie, ale ta troska podchodziła lekko pod obsesję. Nie jestem psychologiem i trudno mi to w sposób naukowy zinterpretować, ale wyglądało to według mnie niepokojąco.
Gdy na jej drodze pojawił się Sebastian czułam, że coś miedzy nim i Adą może się wydarzyć. Cieszyłam się bardzo, że po tym co przeszła otworzyła swoje serce na nową miłość. Kibicowałam im bardzo.
Postać Ady może wzbudzać skrajne emocje. Pojawia się współczucie, któremu towarzyszy krytyka. Czy jest egoistką i widzi tylko siebie? Moim zdaniem, po tym, w jaki sposób potraktowała Sebastiana uważam, że tak. Czy go wykorzystała? Owszem. Nie liczyła się w żadnym stopniu z jego uczuciami.

W drugiej części książki czytelnik wraz z Adą przenosi się nad morze. Główną bohaterką staje się jej babcia. Dziewczyna nie była u niej zbyt częstym gościem. Dla pozostałych członków rodziny wydaje się być zgorzkniałą i stroniąca od innych ludzi osobą. Zresztą Ada sama też nigdy za nią nie przepadała.
Pobyt u babci miał być dla niej lekarstwem na poraniona duszę. Staruszka widząc jak bardzo Ada cierpi i zmaga się z ogromną tęsknotą decyduje się opowiedzieć jej pewną historię. Działo się to w trakcie II wojny światowej. Czy w takich okolicznościach można się zakochać? Czy takie uczucie ma jakikolwiek sens?
Ada zdaje sobie sprawę z tego z czym musiała zmierzyć się jej babcia. Była w podobnej sytuacji jak ona. Też musiała pogodzić się z losem. Jej udało się podnieść, więc może i ona da radę.

"A między nami wspomnienia" to książka, która na długo pozostanie w pamięci czytelnika. W trakcie lektury czujesz, że zaraz eksplodujesz z nadmiaru emocji. Twoje serce bije jak oszalałe, a głowa pulsuje od natłoku miłości. Obok ciebie leży coraz większy stos chusteczek, bo nie możesz powstrzymać łez.
Autorka poruszyła w niej wiele ciekawych, a zarazem trudnych tematów. Pojawił się w niej problem radzenia sobie ze stratą, bólem i cierpieniem po odejściu najbliższej osoby. Dotyka również spraw związanych z samotnym macierzyństwem. W bardzo ciekawy sposób został przedstawiony wątek dotyczący miłości. Począwszy od szczęśliwej i zarazem niespełnionej. Kończąc na tej zakazanej. W trakcie lektury nie sposób nie uronić chociaż jednej łzy. Co do emocji jest ich tutaj cała paleta. Tworzą twardy fundament, na którym zbudowana została historia Ady i jej babci.
Jak do tej pory udało mi się przeczytać kilka innych książek Gabrieli Gargaś, oczywiście wszystkie mi się podobały, ale żadna z nich nie wywarła na mnie tak dużego wrażenia jak ta. "A między nami wspomnienia" to książka wyjątkowa, a historia w niej opisana już od samego początku chwyta za serce.

Sebastiana poznała na imprezie. Po kilku wspólnych spotkaniach dotarło do...

Opowieść o trudach różnej miłości, między dwojgiem ludzi, matki. Ada w swoim życiu nie miała lekko.

Dla mnie ta książka jest piękna. Piękna ale i bardzo smutna. Od początku spotykamy się w niej z ludzką tragedią, jaką jest strata najbliższej osoby. W kolejnych rozdziałach jesteśmy świadkami miłości Polki i Niemca, która nie powinna się zdarzyć oraz trudnych wyborów, z jakimi musieli mierzyć się bohaterowie powieści. Wiele razy podczas czytania miałam łzy w oczach - myślę, że każdy wrażliwiec taki jak ja, również będzie odczuwał głęboki smutek i przejęcie losami bohaterów.

Na początku wydawała się nudna, poźniej nie mogłam się oderwać. Polecam :)

Na początku wydawała się nudna, poźniej nie mogłam się oderwać. Polecam :)

Autorka w tej powieści porusza takie tematy jak śmierć dziecka, żałoba,II wojna światowa, relacje rodzinne dlatego jeśli ktoś szuka "lekkiej i przyjemniej" to ta pozycja nie jest dla niego. Początek wzrusza, świetnie oddana jest miłość matki do dziecka.

Już dawno nie czytałam tak dobrej książki moje klimaty . Tragedia jaką przeżyła Ada, czyli utrata syna ,opowieść babci Marysi o wielkiej miłości w czasie drugiej wojny .Pełno wzruszeń podczas czytania.Polecam kto jeszcze nie czytał