Przekonaj mnie, że to ty

Okładka książki Przekonaj mnie, że to ty Anna Karpińska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
2016-07-19
2016-07-19
Literatura polska

Pomiędzy marzeniami a poczuciem obowiązku

Romantyczna historia z Hiszpanią w tle. Autorka powtarza po raz kolejny schemat: pogoń za szczęściem, miłością i pieniędzmi.

Ogólnie książka w porządku - chyba tak można ją właściwie nazwać. Momentami bohaterzy bardzo denerwujący, w szczególności córka Urszuli, która zachowuje się jakby wszystko jej się w życiu należało.

Podsumowując książka okej, ale czytalam juz lepsze :)

Podsumowując książka okej, ale czytalam juz lepsze :)

Anna Karpińska "Przekonaj Mnie, Że To Ty" wydawnictwo Prószyński i S-ka.
....
Obudziłam się po jakimś czasie oszołomiona środkami uspokajającymi.
W perspektywie miałam na głowie przygotowania do pogrzebu i zaledwie kilka dni do wyjazdu do Hiszpanii.
A teraz siedzę z mamą na tarasie,a ona mi mówi,że tacie zależało na moich studiach!
-Mamo,chodźmy spać.Obie jesteśmy wykończone.-Zdobyłam się na jedyne sensowne zamknięcie dzisiejszego dnia.
Jutro podejdę do tematu ponownie.
-Obiecaj mi,że przemyślisz sprawę studiów.-Dobiła mnie na koniec.
-Obiecuję.
Nie mogłam odpowiedzieć inaczej.
-Śpij dobrze,córciu
-Ty też,mamuś.
-Nigdy nie myślałam,że będzie mi aż tak źle-wyszeptała,wsparłszy się w progu o futrynę.
.......

Opowieść obyczajowa pokazana z dwóch stron Edyty która marzy o wyjeździe do Hiszpani i jej matce, Urszuli która trochę pogubiła się w życiu.
Obie kobiety spotyka tragednia umiera ojciec i mąż w młodym wieku ciężko im się z tym pogodzić.Ulka wpada w depresje i nie zdaje sobie sprawy jak to wpłynie na życie jej córki.Kobieta prowadzi pensjonat w Krynicy,jej córka nie wyobraża sobie żeby całe życie być w jednym miejscu lecz rezygnuje z wyjazdu tylko ze względu na mame.
Do Ulki odzywają się koleżanki o pomoc w organizacji spotkania klasowego co przyjmuje z radością.Edyta ma zająć się grupą Hiszpanów dzięki czemu będzie mogła przypomnieć sobie język który pokochała.
Wszystko zaczyna się zmieniać właśnie od tych spotkań.
Czy matka z córką dogadają się?
Czy Edyta spełni swoje marzenia?
Kim jest Daniel i Miłosz?

Jest to książka która pokazuje,że trzeba walczyć o swoje oraz,że nie zawsze przyjaźń jest szczera.
Autorka pokazuje nam jakie są przeżycia po stracie bliskiej osoby i jak mało potrzeba żeby zrozumieć problem.
Czyta się przyjemnie a kubek herbatki tylko umila czas.

Anna Karpińska "Przekonaj Mnie, Że To Ty" wydawnictwo Prószyński i S-ka.
....
Obudziłam się po jakimś czasie oszołomiona środkami uspokajającymi.
-Mamo,chodźmy spać.Obie jesteśmy...

Przepiękna, pełna ciepła, miłości ale też trudnych wyborów opowieść o relacjach matki i córki, która toczy się na Mierzei Wislanej i w przepięknej Hiszpanii. Mnie wciągnęła totalnie i żal, że musiała się skończyć. Polecam

Żadna rewelacja to na pewno nie jest ,ale teraz w ten jesienny dzień warto wziąć tą książkę do ręki i przypomnieć sobie te gorące letnie dni i niekoniecznie hiszpanśkie

Lato zbliża się coraz szybciej. Słońce zaczyna rozgrzewać nas swoimi promieniami, a wiele osób sercem jest już nad Bałtykiem. Jeżeli Wy, musicie jeszcze odczekać kilkadziesiąt dni, aby delektować się błogim relaksem na plaży, to sięgnijcie po "Przekonaj mnie, że to Ty". Anna Karpińska swoją powieścią sprawi, że będąc na drugim końcu Polski, poczujecie nadmorską bryzę.

Pomiędzy rozwianymi włosami, a piaskiem, który został przyniesiony z plaży, są one - Edyta i Urszula. Córka i matka. Dwie kobiety, które są sobie najbliższe, jednak nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Obie utraciły ukochaną osobę i na własny sposób pragną poradzić sobie z nieszczęściem. Czy los uśmiechnie się do nich i zbliży je do siebie?

"Przekonaj mnie, że to Ty" to powieść o stracie, rodzinnych problemach, rozterkach miłosnych i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi. Śledzimy losy bohaterek, wyruszamy z nimi w podróż do Hiszpanii, a wszystko przeżywamy z dawką emocji.

Mam tę przyjemność, że Panią Anię znam osobiście. Czytając tę książkę, miałam wrażenie, że ponownie siedzimy przy wspólnym stole, a Ona opowiada mi przeżycia, swoim kojącym językiem.

Nadbałtyckie i hiszpańskie klimaty, polskie wydmy i śródziemnomorskie plaże, nostalgiczna muzyka i porywające rytmy, pyszne jedzenie, wachlarz uczuć i ogrom życiowych dylematów – to wszystko, choć nie w tej kolejności i w zupełnie rożnym nasileniu, znajdziecie w ciepłej i bardzo kobiecej powieści obyczajowej „Przekonaj mnie, że to ty”.
To historia dwóch bliskich sobie kobiet, matki i córki. Zapis myśli i przeżyć odmiennych osobowości i charakterów. Choć łączy je tak wiele, każda z nich jest na innym etapie w życiu, dlatego w odmienny sposób postrzega otaczającą rzeczywistość, każda ma inne priorytety i oczekiwania, a ich relacja choć z pozoru niezbyt bliska – przepełniona jest miłością i troską.
Urszula jako niemal pięćdziesięcioletnia kobieta po dwudziestu pięciu latach szczęśliwego małżeństwa zostaje wdową. Otumaniona wielkim żalem do losu i poczuciem, że właśnie zawalił jej się świat, nie potrafi skupić się na przyszłości. Jej dwudziestoletnia córka Edyta, świeżo upieczona maturzystka, postanawia więc kosztem swoich planów, pomóc matce w prowadzeniu rodzinnego biznesu, pensjonatu nad morzem. Dla młodej kobiety ma to być również czas na podjęcie decyzji co do własnej przyszłości. Edyta ma zupełnie innym pomysł na organizację swojego życia niż wymarzyła to sobie dla niej jej matka. Kobiety czeka długa droga pełna zimnych wiatrów i delikatnie ciepłych podmuchów, sztormów i chwil spokoju, obfitująca w dylematy, kompromisy, trudne wybory i nieodwracalne decyzje, sekrety i prawdy. Nie zabraknie też tu męskich akcentów..
"Przekonaj mnie, że to ty” to klimatyczna, kobieca powieść o zmienności życia, skomplikowanych relacjach między matką a córką, odmiennych punktach widzenia, nadziei, szczęściu, potrzebie miłości i obietnicach, przede wszystkim tych danych sobie.
To lekka książka dla tych, którzy pragną na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść do pełnego uroku pensjonatu nad polskim morzem oraz poznać kuszące smaki Hiszpanii.
Polecam.

To historia dwóch bliskich sobie...

Nawet nadbałtycko-hiszpańskie klimaty nie uratowały tej książki. Nudna okrutnie!

cudownie spędzony czas. kocham hiszpańskie klimaty, a trudna relacja matka-córka, to temat niezwykle mi bliski. Książka bardzo ciepła i pełna miłości. polecam!

Nawet fajna .

Nawet fajna .

• Biblioteka
  • 2017

Dodaj cytat z książki Przekonaj mnie, że to ty