Tron Jagiellonów. Krwawa sukcesja

Tron Jagiellonów. Krwawa sukcesja
Bukowy Las
2022-04-28
2022-04-28
jagiellonowie powieśćhistoryczna historiapolski powieść średniowiecze

Bardzo dobra powieść z czasów po śmierci Jagielly. Polecam,jak i cała wcześniejszą trylogię o Zawiszy Czarnym.🙂

Strasznie się zmęczyłam czytając tą pozycje. Z trudem wytrwałam do końca.

Strasznie się zmęczyłam czytając tą pozycje. Z trudem wytrwałam do końca.

"Tron Jagiellonów. Krwawa sukcesja" to fascynująca podróż przez burzliwe wydarzenia polskiej historii, opowiedziana z pasją i erudycją. Autor wnikliwie analizuje skomplikowane relacje rodzinne, polityczne intrygi oraz krwawą walkę o władzę, odkrywając tajemnice dynastii Jagiellonów. Książka ta rzuca światło na ciekawe postacie i kluczowe momenty, rysując barwny portret epoki, która kształtowała losy Polski. Dla miłośników historii to lektura niezwykle pouczająca i angażująca.

Świetna kontynuacja trylogii Zawisza Czarny tegoż autora. Rzekłbym że nawet lepsza! Rewelacyjna intryga, zawrotna akcja, wszystko podane w sposób na tyle dobry że nie trzeba czytać Zawiszy żeby fabuła wciągała, polecam i czekam na więcej!

Wielowątkowa, wciągająca, dobrze napisana intryga w czasach Władysława Jagiełly. Barwne postacie i angażujący styl. Niestety mam wrażenie, że w pewnym momencie autor sam pogubił się w fabule i na koniec próbował spleść całość w mało realistyczny sposób. Dialogi są pisane raczej uwspółcześnionym językiem, co jest jednocześnie wadą jak i zaletą (wadą, bo trochę psuje klimat powieści, a zaletą, bo bardziej angażuje współczesnego czytelnika i zapewnia łatwiejszy odbiór).

Dobra i wciągająca fabuła, barwne postacie. Sporo elementów dość mocno naciąganych, ale i tak przyjemnie się tego słucha. Cała fabuła jest interesująca do połowy książki. Dobrze przedstawione knowanie Niemców, które od wieków praktycznie się nie zmieniły w niczym. Duży minus za zarżnięcie fabuły w dużym fragmencie z filmu SOMMERSBY z 1993 roku. Po połowie staje się ona już idiotyczna, i im dalej tym coraz słabiej wypada.

Super powieść historyczna rozgrywająca się w czasach panowania Władysława Jagiełły. Na kartach książki rozgrywa się walka o polską koronę, król leciwy nie mający męskiego potomka. Intrygi, morderstwa, krwawe najazdy, walki wywiadów, pojedynki oraz tajemniczy morderca w masce. Jednym z głównych postaci w powieści jest Zawisza Czarny, bohater cyklu powieściowego autora.
W oczekiwaniu na kontynuację obiecaną przez autora, spróbuję skompletować trylogie Zawisza Czarny" która niestety nie jest już dostępna w księgarniach.

W...

Książka dobra.
Traktuje o przepychankach jakie możni wiedli pod nosem króla, kiedy sprawa Krzyżaków pomimo zwycięstwa pod Grunwaldem jeszcze nie została załatwiona. Podobnie jak dzisiejszy świat, układy od gminy, po wierchuszkę - zarówno świecką jak i kościelną. Przenikające się interesy jednych i drugich, nad tym wszystkim cienie potężnych korporacji....yyyy przepraszam... kupców, którzy pilnują swoich korzyści, oczywiście nie grając czystko.
Epizodyczne powroty bohaterów z "trylogii" S. Jędrusiaka o Zawiszy Czarnym dodają smaku.
Książka dobra, ale mam jakiś niedosyt.

Książka dobra.

Rewelacyjna powieść historyczna. Oparta na faktach + wciągająca fabuła.

Rewelacyjna powieść historyczna. Oparta na faktach + wciągająca fabuła.

Rok 1413, po bitwie pod Grunwaldem nadal toczą się spory z Krzyżakami. Król Władysław Jagiełło nie doczekał się męskiego potomka. Spiskowcy planują osadzić na polskim tronie potomka Hohenzollerna. Bracia Szafrańcowie dowodzą polskim zwiadem . Chcą osiągnąć zaszczyty i mieć wpływ na politykę Jagiełły. Na drodze stoi im dawna sprawa , w którą mieszany jest Zawisza Czarny. Ich bratanek Otto również knuje swój spisek. Powieść sensacyjna osadzona w średniowieczu, intrygi, rozgrywki polityczne, synod w Konstancji, pojedynki i tajemnice.

• Historyczne
  • Powieść historyczna