Błaganie o śmierć

Okładka książki Błaganie o śmierć Marek Krajewski
Okładka książki Błaganie o śmierć
Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Eberhard Mock (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Eberhard Mock (tom 12)
Znak
2022-10-06
2022-10-06

Paradoksalnie dzięki tym książkom polubiłem Wrocław. Powieść świetna, niepowtarzalny klimat. Czuć rękę mistrza w budowaniu napięcia i mroku.

Autor mówi nam, iż to jest ostatnie pożegnanie z Mockiem. Przenosimy się więc do roku 1919 r. i mamy naprawdę mroczny kryminał w niesamowicie oddanej scenerii Breslau i przede wszystkim świetnej fabule. Dla mnie jedna z najlepszych części serii.

Mistrz słowa.

Mistrz słowa.

Trochę nam się ten Mock zestarzał . Ale daje się czytać więc 8 gwiazdek. Jak zwykle lekko zawyżam.

Kolejne przygody Mocka, nasze ostatnie spotkanie z Ebim. Ostatni tom z cyklu. Szybko się czyta, akcja trwa w najlepsze, co rusz wyskakiwały nowe zaskakujące sytuacje. Gorąco polecam, miłego

Po dłuższej przerwie zabrałem się za książkę pana Marka o E.M. i jeśli wierzyć,że jest to ostatnia z tej serii to szkoda..Moim zdaniem Mock powrocił w dobrej formie i szkoda , że to koniec.Polecam.

Mam nadzieję, że to jednak nie jest pożegnanie z Mockiem ;)

Mam nadzieję, że to jednak nie jest pożegnanie z Mockiem ;)

Zdecydowanie najsłabsza z cyklu, wynudziłem się podczas lektury niczym przysłowiowy mops

Oj szkoda, że to juz ostatnia część. Zupelnie brak eksploatacji okresu 1939-45. A taki potencjał tam jest na pomysły!

To moje pierwsze spotkanie z autorem i z lektorem. Co do autora, jeszcze trudno wyrobić sobie zdanie, w końcu tylko jedną książkę przeczytałam- odsłuchałam. Słowo klucz - odsłuchałam. Lektor, przepraszam za wielkie litery, ale muszę jakoś podkreślić znaczenie słowa REWELACJA. Jaka dykcja, jaka intonacja, akcentacja , modulacja głosu, naśladowanie mowy z opisywanego okresu - majstersztyk. Ma Pan we mnie fana panie Krzysztofie.

• Marek Krajewski
  • Kryminał