Nasze Polskie Wigilie w opowiadaniach

literatura piękna
2006-01-01

Całkiem ciekawe, choć niektóre opowieści lekko zaniżają poziom.

Szczerze? Naprawdę bez szału. Nie zostałam wprowadzona w świąteczny nastrój, na co, nie ukrywam, bardzo liczyłam.

Po tytule spodziewałam się opisów tradycyjnych Wigilii w polskich rodzinach, może nawet trochę przesłodzonych, ale zaskoczyłam się już od pierwszej historii, a przy każdej kolejnej nie chciałam by się ona skończyła. Książka ukazuje nam, jak wiele jest różnych ludzkich historii, jak los może zmienić plany, jak nie zawsze życie układa się tak jak byśmy tego chcieli. Każdy...

Często takie zbiorowe spotkania z polskimi pisarzami są ogromnym rozczarowaniem. Zdarzają się wydania, w których większość opowiadań to po prostu buble - wynurzenia nie na temat, bez ładu i składu. "Nasze polskie wigilie" pod tym względem pozytywnie mnie zaskoczyły - większość opowiadań można przeczytać, kilka nawet mnie wciągnęło. Nie jest to oczywiście literatura wysokich...

1939

Trochę zawiodła mnie ta książka. Czego innego się spodziewałam. Opisu, czym dla danej osoby jest Boże Narodzenie. Tymczasem tylko kilka historii jest autentycznych.

Oczywiście opowiadanie Cejrowskiego. Ten znany podróżnik spędza święta z dala od Polski. I tam też przeżył najbardziej rodzinne święto Bożego Narodzenia. Było to w Acapulco. Tam podczas Pasterki do kościoła...

Bardzo fajna książka. Przeczytałam ją w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadziła mnie we wspaniały nastrój.

Książka, do której powracam w czasie Świat, wprowadza mnie dobry świąteczny nastrój.

Jedne opowiadania ,lepsze inne gorsze.
Czyta się całkiem przeciętnie żadnych rewelacji.

• Boże Narodzenie
  • Świąteczne