Odważne i romantyczne

Okładka książki Odważne i romantyczne Malwina Chojnacka
Okładka książki Odważne i romantyczne
Malwina Chojnacka Wydawnictwo: Książnica Cykl: Karma (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Karma (tom 1)
Książnica
2020-02-12
2020-02-12
literatura polska

Ile w tej książce było zwierząt, byłam w raju. W tej książce poznajemy trzy przyjaciółki Olę, Wiktorię oraz Justynę. Każda ma swoje życie, ale te życia łączą się w kawiarnie Karmę. Olę poznajemy na zakręcie życia, czyli po bolesnym rozstaniu z mężem. Podnoszą ją po tym wiadomo dziewczyny, praca (taka, którą kocha) oraz internetowy znajomy. Czy ten mężczyzna będzie kimś więcej? Wiktoria jest silną babką, która pokonała chorobę. Ma własne studio tanga, syna, męża Włocha oraz kota. Justyna, natomiast jest właścicielką psa oraz wolontariuszką w schronisku. Tam poznaje weterynarza Eryka, z którym się kumpluje oraz próbuje rozwiązać sprawę katowanych bezdomnych psów. Czy są w stanie rozwiązać tą tajemnice? Na początku historii urzekła mnie Wiktoria swą pewnością siebie, optymizmem oraz siłą. Jednak z każdą kolejną przygodą zakochałam się w postaci Oli, która od początku nie miała łatwo, a uzyskała taki progres. Musicie to przeczytać. No i wiadomo ciekawiła mnie relacja jej z nieznajomym. Na pewno sięgnę po drugi tom.

Ech, mieć takie przyjaciółki...
Całą serię czytam już drugi raz - znakomity sposób na chandrę

Ech, mieć takie przyjaciółki...
Całą serię czytam już drugi raz - znakomity sposób na chandrę

,, Karma. Odważne i romantyczne” to historia trzech przyjaciółek z podwarszawskiej miejscowości- Wiktorii, Oli i Justyny. Kobiety pewnego dnia wpadają na genialny pomysł na otwarcie kawiarni ,,Karma”. Lokal jest stworzony z myślą o psach. Znajdzie się tam miejsce dla wszystkich. Kawiarnia dodatkowo wyposażona jest w sklep z akcesoriami i ubraniami dla psów, które stworzyła Ola. Każda z przyjaciółek ma inny charakter . Jednak kobiety wspierają się wzajemnie.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Malwiny Chojnackiej i z pewnością nie ostatnie. Bardzo podobała mi się ta książka. Bardzo realne problemy życiowe, wiarygodni i dobrze wykreowani bohaterowie. Każdy wyjdzie tu coś dla siebie. Mi osobowością jest najbliżej do mojej imienniczki Justyny, która uparcie dąży do postawionych sobie celów i uparcie do nic dąży. Ta książka to mieszanka literatury obyczajowej z elementami kryminalnymi. Książka zdecydowanie składa do wielu refleksji nad swoim życiem. Dziękuję wydawnictwu Książnica za zaufanie i egzemplarz do recenzji❤.

„Odważne i romantyczne” Malwina Chojnacka.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i zdecydowanie nie ostatnie.

Trzy przyjaciółki - Wiktoria, Ola i Justyna - pewnego dnia wpadają na pomysł i zakładają wspólny interes. Z ich pomysłu powstaje kawiarnia „Karma”, stworzona z myślą o psach, w której znajdzie się miejsce dla każdego. To jednak nie wszystko. W kawiarni mieści się sklep, w którym można kupić akcesoria i ubrania dla psów, które tworzy jedna z dziewczyn, Ola. Każda z przyjaciółek jest inna, każda ma inny charakter, inne problemy, ale uzupełniają się i wspierają każdego dnia.
Wiktoria to kobieta po przejściach, pokonała nowotwór, prowadzi szkołę tanga, ma nastoletniego syna Jaśka i męża Guida. Jest na codzień pogrążona w obowiązkach, ale jej stanowczość i pewność siebie nie pozwala na to by ktokolwiek z zewnątrz wszedł z buciorami w jej życie. Ola z kolei jest inna, pracuje w szkole, lecz nie czuję się spełniona. Ma tokstycznego męża, z którym postanawia się rozwiesc, lecz Patryk nie pozwala jej odjeść. Kobieta w końcu decyduje się odejść z pracy i zajac się tym, co kocha. Justyna to najmłodsza z dziewczyn. Wrażliwa i czuła. Jest wolontariuszką w schronisku i bardzo przejmuje się losem porzuconych psiaków, z tego tez powodu zaczyna prowadzić własne, prywatne śledztwo, by odkryć kto w miasteczku katuje bezpańskie psy.

Książka wciąga już od pierwszej strony i serwuje nam masę wspaniałych emocji do końca. Tutaj nie mamy przedstawionego tylko wątku obyczajowego, ponieważ w książce jest również przedstawiony wątek kryminalny, który jest tutaj ciekawy i interesujący, a sam finał zaskakujący. Książka jest naprawdę lekka i przyjemna. Stworzona przez kobietę, dla kobiet.

„Odważne i romantyczne” Malwina Chojnacka.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i zdecydowanie nie ostatnie.

Kobiece trio. Z podwarszawskiego miasteczka.
Ola. Kiedyś pełna życia, radosna. Teraz płaczliwa, bo nieszczęśliwa w małżeństwie z Patrykiem, prawnikiem. Nauczycielka plastyki. Do czasu...
Justyna - Ruda, chorowita ekolożka. Wolontariuszka w schronisku. Singielka. Do czasu...
Wiktoria, nauczycielka tanga, po ciężkiej chorobie nowotworowej. Matka nastoletniego Janka. Żona Włocha, Sycylijczyka. Wyrocznia w różnych sprawach. Na stałe...
Te kobiety są narratorkami w książce Malwiny Chojnackiej pod tytułem "Odważne i romantyczne".
Pewnego dnia wpadają na pomysł wspólnego biznesu i przystępują do działania. Kompleksowe usługi dla psów każdej rasy. Z kawiarnią i restauracją. Nazwa lokalu to KARMA. Pomagają im przyjaciele. Przeszkadzają wrogowie.

To nie jest jedna historia. Nawet nie trzy, jak narratorki. To kilka, zebranych w jednym tomie. Współczesnych. Realnych. Dramatów, które często rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami albo są zamiatane pod dywan, bo są dla kogoś niewygodne. Jest i wątek kryminalny. Walka o wpływy. Układy. Dziwne zbiegi okoliczności. Dążenie do zemsty.

Ale nie tylko. Jest też spora dawka optymizmu, humoru, troszkę seksu. Samo życie. I zapewne dzięki temu książka przypadła mi do gustu. Mam nawet swoją ulubioną bohaterkę...
Przede wszystkim zaś jest to opowieść o przyjaźni i spełnianiu marzeń przez niezwykłe, silne kobiety. Niesamowitą damską ekipę.

Kobiece trio. Z podwarszawskiego miasteczka.

Znajdujące się na życiowym zakręcie trzy przyjaciółki:Wiktoria,Justyna i Ola postanawiają założyć własną kawiarnię-Karmę,w której nie tylko będzie można przyjść na kawę ze swoimi pupilami,ale i skorzystać z porad weterynarza oraz kupić cudne ubranka dla psów.
,,Karma" ma pomóc Oli usamodzielnić się po odejściu od gnębiącego ją męża,Wiktorii zapomnieć o walce z ciężką chorobą,a Justynie...kochać psy jeszcze mocniej i nie tylko.
Dziewczyna pracuje jako wolontariuszka w schronisku i chce odnaleźć człowieka,który w okrutny sposób katuje psy,a przy okazji musi uporządkować własne życie osobiste.
Czy kawiarnia okaże się być ,,lekiem na całe zło"?
Czy przyjaciółki doprowadzą wszystkie sprawy do pomyślnego zakończenia?

To była cudowna książka.Jedna z lepszych i najpiękniejszych jakie czytałam.Tętniąca życiem,z prawdziwymi problemami i świetnie zarysowanymi postaciami.Eteryczną Olą,przebojową Wiktorią,wrażliwą Justyną oraz Gwidem,Erykiem,kochliwym Kurdem i tajemniczym Mateuszem.Każdy z nas odnajdzie w którejś z nich cząstkę samego siebie.
Mi najbliżej jest do Justynki,która walczy do końca,mówi szybciej niż myśli i nigdy się nie poddaje.No i kocha psy.
Książka to przede wszystkim obyczaj,ale ma elementy kryminału.I ten właśnie wątek był dla mnie najbardziej dramatyczny.Nie potrafię spokojnie czytać o cierpieniu zwierząt.To było dla mnie strasznie trudne,tym bardziej,że sama 2 tygodnie temu straciłam 11-letnią sunię.
Ogromnie Wam tę książkę polecam,bo jest emocjonalna i nie odejdziecie od niej aż do ostatniej strony.Ja do tej pory nie mogę przestać o niej myśleć,bo uświadomiła mi,jak ważna jest przyjaźń i jakim jest się szczęściarzem mając przy sobie osoby,na które zawsze można liczyć.

"Karma. Odważne i romantyczne" to powieść o trzech przyjaciółkach. Wiktoria, Ola i Justyna wpadają na genialny pomysł i zakładają wsplny biznes. "Karma" to kawiarnia stworzona z myślą o psach, w której każdy jest mile widziany. Dodatkowo pełni funkcję sklepu, w którym są sprzedawane ubrania dla psów, które tworzy Ola.
Trzy muszkieterki, które w każdej sytuacji się wzajemnie wspierają. Mimo, iż w ich życiu nie zawsze jest kolor o to dążą do tego aby spełniać swoje marzenia.
Wiktoria to kobieta, która w swym dotychczasowym życiu pokonała nowotwór, prowadzi szkołę tanga, ma nastoletniego syna Jaśka i męża Guida, który z pochodzenia jest Włochem. Za dużo bierze obowiązków na siebie lecz i tak że wszystkim daje sobie świetnie radę. Jej stosunki z matką pozostawiają wiele do życzenia ale Wiktoria nie jest osobą, która pozwą włazić w swoje życie z buciorami. Po latach odnajduje przyrodniego brata. Czy będą w stanie naprawić relacje między sobą?
Ola pracuje w szkole, lecz nie czuję się spełniona. Ma tokstycznego męża, z którym postanawia się rozwiesc, lecz Patryk nie chce go jej dać... Ola postanawia, że rzuci pracę w szkole i zacznie Szyc ubrania, początkowo dla psów, z czasem dla ludzi.
Justyna najmłodsza z dziewczyn pracuje w schronisku jako wolontariuszka. Prowadzi na własną rękę śledztwo, gdyż chce dowiedzieć się kto w miasteczku katuje bezpańskie psy. Czy z tego będą kłopoty? O i to jeszvze jakie!!!
Każda z dziewczyn jest inna, mają różne charaktery, problemy i marzenia. Justyna ma ogromne serce do zwierzat za co przyznaje dodatkowy +. To nie jest zwykły obyczaj, w książce jest również wątek kryminalny, który został przedstawiony w ciekawy sposób. Powieść wciąga od pierwszych stron. Nie mogę doczekać się kolejnej części.

Trzy muszkieterki, które w każdej sytuacji się wzajemnie...

Wciągnęła mnie od początku. Jak dla mnie świetna powieść obyczajowa. Mam tutaj paletę emocji. Razem z bohaterami śmiałam się płakałam. Świetni bohaterowie których bardzo polubiłam. Takich przyjaciółek sie szuka mimo różnicy wieku czy charakteru mogą na sobie polegać.

Opowieść bardzo fajna, przyjemnie się czyta. Autorka w powieści wcieliła w życie osoby o różnym pochodzeniu, religii, obyczajach czy orientacji seksualnej co pozytywnie mnie zaskoczyło, gdyż może to być idealna książka dla osób, które nie tolerują pewnych rzeczy na świecie,. Taką książka mogłaby "otworzyć im oczy" na całkowicie inna perspektywę spostrzegania świata. Może być także wybawieniem dla osób, które pragną naszej akceptacji. Dla takiego czytelnika książka ta może być nowym światem, gdzie wszyscy ludzie są sobie równi.

Polecam tą książkę wszystkim czytelnikom.

Nie wiem czemu tyle zwlekałem z przeczytaniem, świetna obyczajówka gorąco polecam ❤️

Dodaj cytat z książki Odważne i romantyczne