Casandra

Malwina Chojnacka Wydawnictwo: Lira kryminał, sensacja, thriller
Lira
2023-02-22
2023-02-22

Akcja chaotyczna. Książka tak poszatkowana (wg osób) że czasami nie wiadomo o co chodzi

Sekta, manipulacje i wykorzystywanie seksualne. Oparty na faktach thriller, który wstrząsa.

Dalsze losy bohaterów z książki Demeter. Iga z Krzysztofem planują wspólną przyszłość. Krzysztof robi nowe interesy w branży hotelarskiej, Iga sprzedaje swoje wiersze i walczy o jak najlepsze losy dla fundacji Demeter. Na ich drodze staje ksiądz Tomasz, który został odrzucony przez kościół katolicki i stworzył swoją sektę religijną. Tomasz sprawnie otumania swoje owieczki. Ktoś mu wreszcie musi stanąć na drodze zła.

Fajnie było się oderwać od tych wszystkich kryminałów. Ciekawa fabuła,szybko wciąga i szybko się czyta. Najbardziej polubiłem Ksenię i jej perypetie życiowe. Trochę bym rozbudował wątki erotyczne, Trochę mało pikantne. Tak pozatym daję dużego plusa.

Na półkach: , , , , , ,

Przyjemnie spędziłam czas z tą książką, nie powiem :)
Ogólnie jest to połączenie thrillera, romansu, może nawet delikatnego erotyka z domieszką obyczajówki, czyli ogólnie takie zestawienie, w którym ostatnio gustuje, więc to na plus. Oczywiście musi być jakieś "ale", w tym wypadku nawet 2 :p
Po pierwsze, książka jest podzielona na na przeszłość i teraźniejszość/ przyszłość, dalszą i bliższą, a do tego perspektywa 3 głównych bohaterów, w tym kilku pobocznych.. no ja osobiście się gubiłam, musiałam się cofać co chwilę, no ogólnie nie mogłam się wgryźć, ale problem występował do jakiejś 60 strony, jak już się człowiek oswoi to już z górki, a pod koniec już wszystko składa się w przyzwoitą całość. :))
Po drugie, nie wiem czy to był zamierzony cel, czy nie, ale bardzo irytowała mnie jedna z głównych postaci, do tego stopnia, iż zastanawiałam się, czy po prostu nie ignorować rozdziałów z nią związanych, ale niestety za dużo wnosiły do fabuły więc.. ale omijałam niektóre akapity, przyznaje bez bicia.
Poza tymi 2 minusami mogę śmiało powiedzieć, że jestem na tak, do tego stopnia, że dam drugą szansę jej poprzedniej powieści " Demeter", wcześniej jakoś mi było z nią nie po drodze, ale może po prostu za łatwo się poddałam?
No nic, tak na zakończenie, polecam, tylko proszę się nie zrażać początkiem :))

Przyjemnie spędziłam czas z tą książką, nie powiem :)
Po pierwsze, książka jest podzielona na na przeszłość i teraźniejszość/...

Niesamowita! A najważniejsze, że inspirowana prawdziwymi zdarzeniami! Kim był zakonnik Paweł M. to każdy może sobie wyguglować. Także to do czego dochodziło w założonej przez niego wspólnocie i jak wykorzystywał swoją władzę, żeby gwałcić i zmuszać do milczenia. To był dominikanin na marginesie i to zdarzyło się w Polsce. Został już skazany. Casandra to thriller wyłączne dla dorosłych. Nie można się od niego oderwać, bo nie wiadomo kto jest kim i kto jest po jasnej, a kto po ciemnej stronie mocy. Historia buzująca od emocji. Warszawa, nadmorskie Janiszewo i Wenecja...i bohaterowie, których życie wciąga na maksa...

Wstrząsająca historia z życia wzięta. Od początku do końca trzyma w napięciu. Czyta się ją jednym tchem. Bardzo polecam!

Genialny thriller! Nocka zarwana! Kontynuacja świetnej Demeter, ale można czytać bez znajomości poprzedniej części. Wciąga od pierwszej strony! Czyta się super, bo wchodzimy w umysły dwóch kobiet i jednego mężczyzny...czujemy to co oni...i strach, i namiętność, i zazdrość i niepewność. Tajemnice z przeszłości, które szokują. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Jeszcze lepsza niż część pierwsza! Jest tu wszystko: kryminał, obyczajówka, romans, thriller... I to świetnie wyważone. Postacie znów nieobojętne, każda wzbudza ogrom emocji. Historia skonstruowana w wyjątkowo interesujący sposób. Wciągnęła mnie bez reszty!

Wstrząsający thriller. Autorka to nagradzana scenarzystka i dramatopisarka. To kontynuacja bestsellera Demeter {ale można czytać niezależnie, bo intryga kryminalna jest tu inna}. Jedną z bohaterek jest ofiarą sekty i jej historia wstrząsa. To powieść inspirowana prawdziwą historią dominikanina Pawła M i jego wspólnoty. Dostał wyrok niedawno, a to co wyprawiał i do czego zmuszał swoich wyznawców i wyznawczynie to szok.

• Thriller
  • Przeczytane 2023