Ścigając zło Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze

Okładka książki Ścigając zło Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Okładka książki Ścigając zło Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze
Małgorzata Fugiel-KuźmińskaMichał Kuźmiński Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie reportaż
reportaż
Wydawnictwo Dolnośląskie
2022-01-27
2022-01-27
literatura polska

Okładka książki Ruiny Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Ruiny Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Urodzeni mordercy? Nieznane kulisy pracy profilera. Kto zabija i dlaczego Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Jan Gołębiowski
Urodzeni morde... Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Opowiem ci o zbrodni t.3 Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska
Opowiem ci o z... Katarzyna Bonda, Ig...

Jak to było, kiedy milicja przekształcała się w policję?
Dlaczego na rozprawach w polskich sądach nie słychać co chwilę słowa "sprzeciw" (jak to widać w kryminalnych serialach anglosaskich)?
Gdzie po sekcji wkłada się mózg i dlaczego właśnie tam?
Do czego używa się puchu marabuta?
Czy w więzieniu złodziej to zawsze złodziej?
Fantastyczna lektura: rozmowy małżeństwa- autorów świetnych kryminałów z ludźmi zawodowo związanymi z sądownictwem i policją.

Jak to było, kiedy milicja przekształcała się w policję?
Gdzie po sekcji wkłada się mózg i dlaczego właśnie tam?
Do czego używa się puchu marabuta?
Czy w więzieniu złodziej to zawsze złodziej?
Fantastyczna lektura: rozmowy małżeństwa- autorów...

Rozmowy z "fachowcami", których autorzy poznali podczas konsultacji.

Rozmowy z "fachowcami", których autorzy poznali podczas konsultacji.

Książka to zbiór wywiadów na temat pracy policji, prokuratury, medyka sądowego, antropologa, służby więziennej, psychologa i innych zawodów związanych z tzw kryminałem. Czyli z tym bez czego gatunek jakim jest kryminał nie może istnieć.
Przedstawiciele tych zawodów opowiadają o kulisach swojej pracy, obalając przy tym wiele mitów oraz w sposób przystępny wyjaśniają fachowe terminy.
Każde z nich też pomagało autorom w formie konsultacji przy ich książkach by przedstawione przez nich historie były jak najbardziej realistyczne.
Ta książka to kompendium wiedzy, która nam czytelnikom pozwoli lepiej zrozumieć zawarte w kryminałach historie.

Coś nowego, spojrzenie na fabuły kryminalne od strony osób które na codzień zajmują się kryminałem właśnie. Można się przekonać na ile jesteśmy wprowadzani w błąd i czego sie z ksiazek nie dowiemy. Na pewno wartościowe dla samych pisarzy czy scenarzystów

Mogę powiedzieć, że to książka, w której autorzy podeszli to tematów w niej poruszanych w sposób bardzo profesjonalny. Wywiady z osobami pracującymi w branży związanej z szeroko pojętym prawem. Kompendium wiedzy dla każdego. Zagadnienia poruszone w sposób przystępny. Rozmowy-wywiady z Pracownikami CBA, Prokuratorem, Medykiem Sądowym, Policjantem BSW, Antropologiem-Biegłym Instytutu Ekspertyz Sądowych, Pracownikiem Służby Więziennej oraz Biegłą Psycholog. Zdecydowanie najlepsza rozmowa z Pracownikiem Służby Więziennej.

Ciekawa książka, podoba mi się to, że są w niej rozmowy z kilkoma różnymi osobami o różnych profesjach. Dużo interesującej i przydatnej wiedzy.

Życzyłbym sobie, żeby każdy autor kryminałów przeczytał tę książkę. Przy okazji, daje wiele okazji do namysłu - nad innymi, nad systemem, wreszcie nad sobą.
Czytając, można m.in. wejść w skórę policjanta, lekarza medycyny sądowej, strażnika więziennego i biegłej psycholożki. Kapitalna pozycja!

Kompendium wiedzy, rewelacyjna książka, która dla fanów true crime jest tą bitą śmietaną na wierzchu ciasta!

Świetna książka - czytałam wszystkie rozmowy ( oprócz prokuratura) z dużym zainteresowaniem - szczególnie patologa. Ludzie potrafiący naprawdę interesująco opowiadać o swojej pracy. Autorzy prowadzą te rozmowy w zaskakującym czasem kierunku. Zareklamowałam ją wszystkim znajomym.

Świetne wywiady, najciekawszą rozmową była rozmowa przeprowadzona z medykiem sądowym oraz funkcjonariuszem Służby Więziennej. Kawał dobrego reportażu.

• True crime
  • Przeczytane w 2022

Małgorzata Fugiel-Kuźmińska Ścigając zło Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze Zobacz więcej