Hendoslaw 
30 lat, mężczyzna, Gdynia, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę i 8 cytatów, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
  • Śpiące królewny
    Śpiące królewny
    Autorzy:
    W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś j...
    czytelników: 3000 | opinie: 201 | ocena: 6,83 (995 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-09 22:42:04
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, 00.Biblioteka, 0.Horror, 2018, King
 
2018-08-08 19:46:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 00.Biblioteka, 0.Sport, 2018
Autor:
 
2018-07-14 15:18:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 00.Biblioteka, 0.Thriller/sensacja/kryminał, 2018

Chciałem odpocząć od czytania kryminałów, ale w bibliotece natrafiłem na "Zoo City". Kryminał z klimatem noir w RPA w stylu urban fantasy. Zapowiadało się fantastycznie. Jeżeli autorka prowadzi fabułę to czuć klimat, gdy wprowadza dziwne "coś" nie wiadomo czemu potrzebne to jest już gorzej. Zwroty akcji są fajne, bo nie spodziewałbym się kilku, ale zakończenie chyba jest z innej książki. Co... Chciałem odpocząć od czytania kryminałów, ale w bibliotece natrafiłem na "Zoo City". Kryminał z klimatem noir w RPA w stylu urban fantasy. Zapowiadało się fantastycznie. Jeżeli autorka prowadzi fabułę to czuć klimat, gdy wprowadza dziwne "coś" nie wiadomo czemu potrzebne to jest już gorzej. Zwroty akcji są fajne, bo nie spodziewałbym się kilku, ale zakończenie chyba jest z innej książki. Co prawda autorka wplata pewne przypadki, które prowadzą do takiego zakończenia, ale czytając czułem się jakby ta książka miała dwie fabuły. I właśnie ta druga była tą najważniejszą bo z niej wyszło zakończenie. Boli mnie to, że nie do końca zostały wyjaśnione pewne kwestie. Mało przedstawienia świata. Co psuło radość z czytania uniwersum, bo nie do końca czytelnik wie o czym jest mowa. To samo tyczy się postaci. Pojawiają się znikąd i niektóre nie wiadomo czemu. Podsumowując ta książka to taka zupa gdzie wrzuca się dodatki i czeka na efekt.

Zinzi December to zooluska posiadająca moc znajdywania zaginionych przedmiotów. Tak zarabia na życie. Do czasu aż ginie jej ostatni klient. dostaje ofertę odnalezienia połowy duetu muzycznego i przyjmuje ją mimo iż znajduje tylko przedmioty. Godzi się też na to bo ma to jej pomóc rozpocząć nowe życie.

pokaż więcej

 
2018-07-02 18:52:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 00.Biblioteka, 00.Porzucone, 0.Horror, 2018
Autor:

Nuda, nuda, nuda. Autor przez pół książki pisze wprowadzenie i to w taki mało interesujący sposób, że chce się spać. Po prostu katorga. Dalej nie jest nic lepiej. Opis książki w ogóle ledwo dotyczy treści. Źle skrojony główny bohater, który sam nie wie o co mu chodzi.

 
2018-06-09 22:24:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 00.Biblioteka, 0.Thriller/sensacja/kryminał, 2018
Cykl: Lipowo (tom 1)

Zazwyczaj na początku książki jest lekki wstęp, a potem przedstawienie głównej postaci tej pozycji. Tu też tak jest, ale jeden z prawdziwych bohaterów pojawia się po około stu stronach, a drugi prawie na końcu. Tak jakby autorka miała w ogóle inny pomysł na postacie wiodące. Nie powiem fabuła całkiem niezła, ale jak to bywa u kobiet pisarek za duży nacisk kładzie na romanse. Nie przeszkadza to... Zazwyczaj na początku książki jest lekki wstęp, a potem przedstawienie głównej postaci tej pozycji. Tu też tak jest, ale jeden z prawdziwych bohaterów pojawia się po około stu stronach, a drugi prawie na końcu. Tak jakby autorka miała w ogóle inny pomysł na postacie wiodące. Nie powiem fabuła całkiem niezła, ale jak to bywa u kobiet pisarek za duży nacisk kładzie na romanse. Nie przeszkadza to tak bardzo w śledzeniu wydarzeń, ale ma na nie wpływ i robi za zapychacz. Jednakże cała intryga jest całkiem dobra. Katalog postaci różnorodny jak to przystało na małe miejscowości. Każdy mógł zabić. Reasumując to jest to takie lekkie czytadełko o lekkim zabarwieniu kryminalnym.

Po rozwodzie do Lipowa przyjeżdża Weronika Nowakowska, która kupiła tu dworek. Zbiega się to z tajemniczym wypadkiem zakonnicy. Czy policja z tej małej miejscowości udźwignie to śledztwo? Czy będzie potrzebować pomocy kogoś z zewnątrz?

pokaż więcej

 
2018-05-29 20:50:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 00.Biblioteka, 0.Thriller/sensacja/kryminał, 2018
Autor:
Cykl: Sarah Lund (tom 1)
 
Moja biblioteczka
513 311 1354
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (21)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (13)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd