Horda

Krzysztof Haladyn Wydawnictwo: Fabryka Słów fantasy, science fiction
Fabryka Słów
2021-12-03
2021-12-03

Post apokaliptyczna powieść w klimatach Metra. Ze względu na akcję dziejącą się we Wrocławiu miałam skojarzenia z książkami Roberta Szmida. Świat po wojnie, wieczna zima, zrujnowane miasto,w którym nieliczni próbują przetrwać, mutanty. W zasadzie treść jest dość oklepana ,choć ogólnie podobała mi się postawa głównego bohatera czy wykreowanie postaci kobiet . Trochę drażniła mnie mieszana narracja w pierwszej i trzeciej osobie.

Ebook

Ebook

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i to spotkanie całkiem udane. Czyta się błyskawicznie i mimo drobnych potknięć jest to lektura całkiem przyjemna. W każdym razie nic mnie nie wyprowadziło z równowagi, żeby o tym pamiętać kilka tygodni po skończeniu książki.
Nie rozumiem zarzutów dotyczących postaci kobiecych- dla mnie OK. Jedne są głupie, inne odważne itd, jak to w życiu.
Bardzo fajny pomysł na uniwersum.

Ciekawy początek nowej historii. Można stworzyć uniwersum. Dobrze się słucha.

Ciekawy początek nowej historii. Można stworzyć uniwersum. Dobrze się słucha.

Zasadniczo spoko.
Przede wszystkim sprawnie napisana, bo szczegóły historyjki niestety bzdurne i psują całość. Na plus: opis mroźnego świata, samotna eksploracja ruin miasta w poszukiwaniu zapasów, na minus: dialogi, momentami groteskowe interakcje, kretyńskie postacie kobiece, mutanty.

Natomiast jakieś szlochy i spazmy czytelników, że książka nie wyszła w wersji papierowej - kompletny kretynizm bandy przymułów.

Zasadniczo spoko.

Audiobook

Audiobook

6.5*/10

6.5*/10

Tych zombi przesada. Dobra akcja. Przemoc wyzysk przyszłość ludzkości.

Tych zombi przesada. Dobra akcja. Przemoc wyzysk przyszłość ludzkości.

Nieco oklepane post-apo, które - mimo, że nawet mi się podobało - za jakiś czas wyleci mi z pamięci.

Szału nie ma ale bardzo zła też nie jest.
Odnośnie narzekania na brak papierowego wydania sprawdźcie sobie ludzie ile na książce zarabia autor a ile kosztuje wydanie papieru. Niektórzy pewnie dalej dają jedną gwiazdkę każdej książce która nie jest pisana ręcznie gęsim piórem i atramentem bo ten druk to już nie to samo...

Szału nie ma ale bardzo zła też nie jest.

Dodaj cytat z książki Horda