Idiota skończony

fantastyka, fantasy, science fiction
2018-02-02
Antologia Fabryka Słów

Oficjalne recenzje i

Idiotów ci u nas niedostatek

[ 6 ] Link do recenzji

Każde opowiadanie w tej książce osadzone jest w innym uniwersum przez co czytelnikowi może wydawać się, ze niektóre opowiadania są lepsze, a inne gorsze w zależności, czy ktoś woli klimat post-apo, PRL-u czy preferuje historie o wojowniczkach w stylu wiedźmina.
Dla mnie była to przede wszystkim możliwość rozeznania się w krótkim czasie stylu pisania wielu nieznanych mi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań. Jak to zawsze bywa, jedne lepsze, drugie gorsze, no i znalazło się jedno po prostu niesmaczne.

Bardzo podobały mi się opowiadania Anety Jadowskiej, Ewy Białołęckiej, Krzysztofa Abramowskiego oraz Krzysztofa Haladyna. Natomiast Pana Tomasza Kołodziejczaka dość mocno poniosło jak na mój gust.
Reszta opowiadań dobra, ale jakoś mnie nie powaliła.

Siedzę sobie na krześle💺, podchodzi do mnie.Agnieszka 42.Pyta jaki tytuł.Ja jej podaje.Ona na to.O rany,ty to czytasz.Agniesxja lat 29.Mowi,ładna okładka.Ja na to.To jesteś ty.Agnieszka,się śmieje.Nie to nie ja .A co jest dobrego w tym zbiorze opowiadań.Dwie się wyróżniają.Komudy i PodlPodlewskiego.Cala książki,jest dobra.Bo można porównać styl wielu autorów.

Niezbyt lubię antologie, ale ta mi do gustu zupełnie nie przypadła...

Trafiła na mój słaby okres, większość opowiadań czytałam w stanie permanentnego braku skupienia, przez który nie potrafiły się przebić. Sięgnęłam po nią z powodu Maliny, czyli opowiadania tytułowego i ona mnie nie zawiodła.

Wyróżnię tu cztery opowiadania, które spodobały mi się najbardziej.
4 miejsce - "Ostatni dzień służby" Krzysztofa Abramowskiego. Zakończenie sprawiło, że bardzo chciałabym, żeby autor napisał dalszy ciąg, najlepiej w formie powieści.
3 miejsce - "Noc na Dużej Ziemi" Bartka Biedrzyckiego. Autora znałam z książki "Kompleks 7215", która nie przypadła mi do gustu. Napisałam...

Aneta Jadowska - idiota skończony
Krzysztof Haladyn - krew na śniegu
Michał Gołkowski - wyklęci
Marcin Podlewski - głębia. ciałak
Adrian Atamańczuk - ptasi sąd
Hubert Olkowski - tajemnica miasteczka n.
Bartek Biedrzycki - noc na dużej...

Antologia więc miszmasz stylów i podejścia do tematu.Myślą przewodnią miała być głupota, mniej lub bardziej zamierzona i jej konsekwencje. Czytając mam wrażenie że niektóre z opowiadań totalnie nie z tej bajki.Jednorazowa przygoda.

Z antologiami jest tak, że nie wszystko musi/może nam się spodobać. Nikt jeszcze wszak nie dogodził wszystkim i tak jak mi osobiście podobało się pięć z dwunastu opowiadań, tak komu innemu może nie podobać się żadne, lub wszystkie. Jednak co trzeba przyznać - wszystkie trzymają dobry poziom. Dla mnie najlepsze okazały się :
- Idiota skończony - Anety Jadowskiej
- Garażowy -...

Przyznam że dałem się złapać w "Nie oceniaj książki po okładce" która mówi, że mamy do czynienia z bardziej..hard literaturą a tu taka niespodzianka. Jednak zacznijmy od początku!
"Idiota skończony" opowiadania jak najbardziej poprawne, znam inne opowiadania tej autorki i nie można jej odmówić stylu. Problem tym że to opowiadanie jest utrzymane w tonie miłej fantastyki dla...

Dyskusje

• 2018
  • Fantastyka
  • E-book
  • 2019
  • Fabryka Słów
  • Fantasy
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Idiota skończony