Idiota skończony

Okładka książki Idiota skończony
Krzysztof AbramowskiAdrian Atamańczuk Wydawnictwo: Fabryka Słów fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fabryka Słów
2018-02-02
2018-02-02
Antologia Fabryka Słów

Oficjalne recenzje i

Idiotów ci u nas niedostatek

Link do recenzji

849 173 72

Interesująca była zaledwie połowa tekstów. Opowiadanie Anety Jadowskiej czytałam wcześniej w książce "Cud, miód, malina". Autorzy, którzy "pociągnęli" tę antologię to: Ewa Białołęcka ( "Garażowy"), Tomasz Kołodziejczak ("Zmierzch nad Weroną"), Krzysztof Abramowski ("Ostatni dzień służby"), Krzysztof Haladyn ("Krew na śniegu") i Michał Gołkowski ("Wyklęci"). Reszta...

Na półkach: , , , , ,

"Idiota skończony" to zbiór opowiadań, jednych bardzo
dobrych, kilku słabych i słabszych. A przynajmniej mnie wyjątkowo wynudziły lub zupełnie mi nie spasowały tematyką.
Opowiadania dzieją się w różnych czasach, a nawet uniwersach łączy je jednak tytułowy "Idiota skończony".

Takie antologie pozwalają na podstawie krótkich form ocenić choć trochę styl danego pisarza....

1968

Aneta Jadowska - "Idiota skończony" 7/10.
Ewa Białołęcka - "Garażowy" 8/10.
Robert J. Szmidt - "Cisza" 8/10
Tomasz Kołodziejczak - "Zmierzch nad Weroną" 5/10
Krzysztof Abramowski - "Ostatni dzień służby" 6/10
Krzysztof Haladyn - "Krew na śniegu" 7/10
Michał Gołkowski - "Wyklęci" 7/10
Marcin Podlewski - "Głębia. Ciałak" - nie dałam rady zmęczyć - 0/10.
Adrian...

Fantastyka w najlepszym wydaniu. Krótkie formy, świetne pomysły, wspaniały styl - czysta przyjemność czytania.

Warta przeczytania.

Każde opowiadanie w tej książce osadzone jest w innym uniwersum przez co czytelnikowi może wydawać się, ze niektóre opowiadania są lepsze, a inne gorsze w zależności, czy ktoś woli klimat post-apo, PRL-u czy preferuje historie o wojowniczkach w stylu wiedźmina.
Dla mnie była to przede wszystkim możliwość rozeznania się w krótkim czasie stylu pisania wielu nieznanych mi...

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań. Jak to zawsze bywa, jedne lepsze, drugie gorsze, no i znalazło się jedno po prostu niesmaczne.

Bardzo podobały mi się opowiadania Anety Jadowskiej, Ewy Białołęckiej, Krzysztofa Abramowskiego oraz Krzysztofa Haladyna. Natomiast Pana Tomasza Kołodziejczaka dość mocno poniosło jak na mój gust.
Reszta opowiadań dobra, ale jakoś mnie nie powaliła.

Siedzę sobie na krześle💺, podchodzi do mnie.Agnieszka 42.Pyta jaki tytuł.Ja jej podaje.Ona na to.O rany,ty to czytasz.Agniesxja lat 29.Mowi,ładna okładka.Ja na to.To jesteś ty.Agnieszka,się śmieje.Nie to nie ja .A co jest dobrego w tym zbiorze opowiadań.Dwie się wyróżniają.Komudy i PodlPodlewskiego.Cala książki,jest dobra.Bo można porównać styl wielu autorów.

Niezbyt lubię antologie, ale ta mi do gustu zupełnie nie przypadła...

Trafiła na mój słaby okres, większość opowiadań czytałam w stanie permanentnego braku skupienia, przez który nie potrafiły się przebić. Sięgnęłam po nią z powodu Maliny, czyli opowiadania tytułowego i ona mnie nie zawiodła.

• 2018
  • Fantastyka