Wierne serca

Okładka książki Wierne serca Lena M. Bielska
Okładka książki Wierne serca
Lena M. Bielska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bellomo (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Bellomo (tom 5)
NieZwykłe
2021-12-08
2021-12-08
romans mafijny literatura polska

Fajny koniec serii. Całość na duży plus!
Nie czułam, że straciłam czas, a spędziłam go bardzo przyjemnie - czyli tak jak potrzebowałam.

Fajny koniec serii. Całość na duży plus!

W związku atakami w świecie mafii, Vito jako Capo największej rodziny należącej do Pięciu Rodzin zwołuje Komisję Syndykatu, gdzie spotkają się wszyscy Głowy Rodzin z Nowego Jorku oraz Capo włoskiej Cosa Nostry. Zostaje tam podjęta decyzja, a brzmi ona ZEMSTA.

Rodzina Bellomo musi się rozdzielić aby zawalczyć o spokój i swoje bezpieczeństwo.
Włochy, Rosja, Nowy Jork, Kanada nigdzie nie jest przyjemnie. Czy cała rodzinna Bellomo przetrwa ten ciężki czas wojny?

Włochy, Roberto zostaje aresztowany pod zarzutem ataków terrorystycznych, Gio obejmuje władzę...
Rosja, Salvatore i Zoia, walczą o lepszą Rosję, wolną od handlu kobietami oraz chcą stanąć na czele moskiewskiej braci...
Nowy Jork, Vito musi współpracować z policją oraz z kimś z przeszłości aby zapanował spokój...
Kanada, Payton i Silvio chcą zniszczyć rekina, który okazuje się tylko płotką...

Ostatni tom z serii „Bellomo” kolejny raz nie zabraknie akcji, brutalnych porachunków godnych świata mafii. Jak okładka sugeruje, poznajemy historię z perspektywy każdego z bohaterów: Vita, Vivienne, Salvatore’a, Zoi, Silvia, Payton, Giovanny i Roberta.
Muszą się rozdzielić, ale mimo to rodzina dalej jest najważniejsza pójdą za sobą w ogień. Sporo emocji mi towarzyszyło przy tym tomie. Mimo pięciu tomów, kolejny raz autorka mnie nie zawiodła, a można by było stwierdzić, że autorka chyba już nic ciekawego nie wymyśli. Fabuła jak i całe opracowanie historii jest na wysokim poziomie. Szczerze i z czystym sumieniem mogę Wam polecić tą serię, ale koniecznie zacznijcie od #1.

Włochy, Rosja, Nowy Jork,...

dziś przychodzę z ostatnim piątym już tomem serii Bellomo, przyznam że mam zawsze problem z seriami, które bardzo lubię a się kończą, ich czytanie odwlekam w czasie starając się chyba pozostać w historii, która nie ma jeszcze definitywnego końca.

Też tak macie, czy raczej szybko staracie się poznać los bohaterów?

Tym razem Lena M. Bielska „Wiernymi sercami” łamie nasze, chyba aż tak emocjonującej końcówki się nie spodziewałam.

Kolejny raz nie brakuje mafii i jej brutalnych porachunków, krwi, potu i mnóstwa łez ale wszystko przeplata wiara, nadzieja i miłość, że po wszystkich strasznych wydarzeniach rodzinę Bellamo czeka jednak zwycięstwo, ale czy dla wszystkich i jak ma ono wyglądać zachęcam do sięgnięcia po książkę ☺

Ostatni tom, to jak już okładka sugeruje, opis losów wszystkich członków Rodziny, z perspektywy każdego z bohaterów: i tak nie zabrakuje Vita, Vivienne, Salvatore’a, Zoi, Silvia, Payton, Giovanny i Roberta.

Nad Pięcioma Rodzinami i Cosa Nostrą zawisły czarne chmury, a zwiększająca się ilość kłopotów i liczne ataki doprowadzają do wybuchu wojny w światku mafijnym. A ochronie bezpieczeństwa nie sprzyja fakt, że są daleko od siebie a to jako jedność są niepokonani.

Jeśli jesteście ciekawi dalszych losów rodziny to zachęcam do przeczytania, chociaż myślę, że tu zachęcać nie trzeba.

Ja za możliwość przeczytania dziękuję autorce @lenambielska i @wydawnictwoniezwykle

Też tak macie, czy raczej szybko staracie się poznać los bohaterów?

Tym razem Lena M. Bielska „Wiernymi sercami” łamie nasze,...

Szkoda że to koniec 🤨 bardzo polubiłam wszystkich bohaterów 🥰
Zachęcam do przeczytania całej serii , pochłonęłam całość na jedynym wydechu ❤️

Szkoda że to koniec 🤨 bardzo polubiłam wszystkich bohaterów 🥰
Zachęcam do przeczytania całej serii , pochłonęłam całość na jedynym wydechu ❤️

Początek książki to niezłe pier*olnięcie, szybkie akcje, dużo dramy, potem to trochę osiadło, zrobiło się nudnawo. Pod koniec znowu bomba a sama końcówka już mi się dłużyła. Trochę się zawiodłam tą serią.

Lena M. Bielska zafundowała nam całkiem fajną, przyjemną serię. Mafia, romans, wartka i zaskakująca akcja, jednocześnie wzruszająco i niebezpiecznie. Mężczyźni szanujący i kochający swoje kobiety. Mnóstwo tajemnic i intryg. Wszystko jest na swoim miejscu!
Znacie serię Bellomo? :)

Znacie serię Bellomo? :)

“Ktoś mógłby powiedzieć, że mieliśmy świetne życie i mogliśmy wszystko, ale... Jeśli nie miało się obok siebie kogoś, kto był naszym oparciem w trudnych chwilach i kto był w stanie wskoczyć za nim w ogień, to nawet miliardy na koncie nie zapełniały pustki w sercu.”

“Wierne serca” to piąty tom serii Bellomo i tym samym ostatnia część całego cyklu. Tym razem autorka daje nam historię, gdzie opisane są dalsze losy bohaterów, których mogliśmy spotkać w poprzednich czterech tomach. Ciekawa byłam, co autorka wymyśli i jak to wszystko przedstawi. Trochę mam mieszane odczucia, bo byłam pewna, że ta seria zakończy się z wielkim BUM, a dostałam chaos. Uważam, że wieloosobowa narracja, nie wyszła tu na plus. Idzie się pogubić i nie czyta się tego dobrze.

Tak naprawdę nie wiem, co mam napisać, bo mam kompletną pustkę w głowie. Chyba jeszcze nigdy nie miałam problemu z napisaniem recenzji, dlatego nie będzie ona długa. Strasznie się męczyłam podczas czytania, a opisy mnie nużyły do tego stopnia, że wpadałam nosem w książkę. Niektóre sceny były za bardzo podkoloryzowane, przez co nie były zbytnio wiarygodne.

Nie wiem, co tu się stało, ale ta książka mnie nie kupiła i jak mam być szczera, to jest najgorsza z całego cyklu. Jak dla mnie mogłoby jej w ogóle nie być. Bardzo mi przykro pisać taką recenzję, ale to są moje odczucia. Po prostu ta opowieść mi się nie podobała i jestem na wielkie nie. Z fabuły nic nie zdradzam, bo szczerze mówiąc, nawet nie pamiętam, o czym książka była. Jakby to mój syn powiedział, jednym uchem wpadło, drugim wyleciało.

Autorka ma lekki i spójny styl, który jest plusem, ale nic poza tym. Niestety nie polecę Wam tej książki, ale każdy powinien wyrobić sobie zdanie sam. Na lubimy czytać, ta lektura zbiera bardzo dobre oceny, no ale mnie zawiodła. Są gusta i guściki. Ile czytelników, tyle będzie opinii.

Oceniam książkę 3/10.

Kasia

"Wierne serca" to 5 finałowy tom serii "Bellomo" polskiej pisarki Leny M. Bielskiej.
W tej części poznajemy dalsze losy rodziny Bellomo i Favale: Vita, Vivienne, Salvatore’a, Zoi, Silvia, Payton, Giovanny i Roberta. W związku ze zmasowanymi atakami w świecie mafii, Vito jako Capo największej rodziny należącej do Pięciu Rodzin zwołuje Komisję Syndykatu, gdzie spotkają się wszyscy Głowy Rodzin z Nowego Jorku oraz Capo włoskiej Cosa Nostry. Wszyscy razem podejmują decyzję o tym aby zemścić się na wrogach. W czasie tej wojny główni bohaterowie rozdzielają się, Vito i Vivienne zostają na miejscu, Salvatore i Zoja wylatują wraz z Dino do Rosji, Silvio i Payton wyjeżdżają do Kanady, a Giovanna wraca do Werony gdzie musi pełni funkcję Capo, ponieważ Roberto został aresztowany i musi namierzyć człowieka, który wsadził jej męża za kratki, oraz położyć kres wrogim rodzinom należącym do Camorry. Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Czy zemsta za popełnione zbrodnie przebiegnie tak jak została zaplanowana? Czy rodzina Bellomo i Favale odniesie sukces gdy została rozdzielona? Wojna rządzi się własnymi prawami i pewne jest tylko jedno, zawsze zostawia za sobą ofiary.

Musze przyznać, że na początku nie przypadł mi do gustu pomysł autorki, aby w ostatnim tomie narracje były prowadzone z perspektywy wszystkich bohaterów. Obawiałam się tego, że wszystkie postacie będą takie same, że ja nie będę mogła ich rozgraniczyć w żaden sposób i będzie mi się czytało nijako. I na początku jeden raz rzeczywiście tak się zdarzyło, jednak muszę to zrzucić na brak skupienia. Wszystkie narracje zostały poprowadzone z dokładnością i z detalami, które tworzyły daną postać. Autorka zasługuje na duży plus, ponieważ historie miłosne głównych bohaterów mogła z powodzeniem zakończyć w poprzednich tomach, jednak tego nie zrobiła. Skupiła się na akcji właściwej dla świata mafii, co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste w tego typu książkach, z którymi miałam styczność. Akcja tworzyła spójną całość, żaden wątek nie został pominięty. Akcja była rozplanowana tak dobrze i nieprzewidywalnie, że sama obawiałam się tego co za chwilę się wydarzy.
Wspomnieć muszę też o tym, że w serii zostały przedstawione dwa rodzaje mafii, ta zła, nie mająca żadnych hierarchii ani zasad oraz ta mafia, która eliminuje zbrodniarzy, dofinansowuje szpitale, walczy z handlem kobietami oraz darzy kobiety szacunkiem. Nasi bohaterowie oczywiście są tą lepszą mafią.
To wszystko w połączeniu ze dużym ładunkiem emocjonalnym, który został nam zaserwowany, sprawił że Wierne Serca skradły moje serce. Bez wątpienia jest to najlepsza część tej serii, nawet mimo słodko-gorzkiego zakończenia. Właśnie to zakończenie i zaskakujacych zwrotów akcji a przede wszystkim tak duża dawka emocji, spowodowała, że wydarzenia oraz jej bohaterowie nawiedzały moje myśli jeszcze kilka dni po przeczytaniu książki.

Bardzo wam polecam tę serię. 😁

2003

Cudowne i pełne emocji zakończenie całego cyklu.
Ta część, to przede wszystkim walka braci Bellamo z Camorrą a właściwie z ludźmi, którzy byli najbardziej zaciętymi wrogami ich rodziny. To samotna walka, ale bracia po zakończeniu własnych porachunków, pomagają sobie nawzajem.
Jak każda wojna w tej też niestety są i ofiary, które tylko powodują chęć zemsty i kolejną walkę.
Bardzo podobał mi się fakt, że historia opowiedziana jest z punktu widzenia nie tylko braci ale również i ich żon a także Roberto i Gio.
Serce skradł mi Roberto, który pomagał braciom w ich zemście, nie zaniedbując przy tym swojej żony, na punkcie której puszczały mu wszystkie emocje, podobnie jak i braciom Bellamo.
Ta część jest najbardziej wzruszająca i emocjonująca a łzy często pojawiają się w oczach. Jest też najbardziej brutalna, bo pokazuje bezpardonową walkę ze wszystkimi okrucieństwami wojny. Ale życie mimo tylu tragedii musi toczyć się dalej a spokój i powrót do normalności zapewnia rodzina....kochająca i czekająca z niecierpliwościa na powrót mężą żona.
Cały cykl jest świetny i mimo, że to już koniec i trudno rozstać się z bohaterami, to na pewno często będę do nich wracać, bo dla mnie to najlepszy cykl mafijny, przy którym trudno się nudzić a emocje są gwarantowane.

Cudowne i pełne emocji zakończenie całego cyklu.

Piąty i ostatni tom serii Bellomo.
Każda z rodzin musi stoczyć walkę ze swoim wrogiem. W tym celu rodzeństwo rozdziela się, bo wojna zbliża się wielkimi krokami. Czy będąc osobo dadzą radę zwyciężyć? Jak zakończy się ich historia?

Koniec z jednej strony fajnie, że poznaliśmy już zakończenie, ale z drugiej jakoś tak smutno, że musimy pożegnać bohaterów tej książki. Ta część była bardzo wzruszająca i pełna emocji zdarzyło mi się parę razy uronić łzy. Ciekawym pomysłem było przedstawienie tej historii oczami całej rodziny Vita, Vivienne, Salvatore'a, Zoi, Silvia, Payton, Giovanny i Roberta. Akcja pełna nieoczekiwanych zwrotów, a to co autora zaserwowała nam w środku książki, oj jaka ja byłam zła. Spędziłam z bohaterami wspaniały czas i dziękuję za przeżycia jakie dostarczyły mi wszystkie tomy. Ja oczywiście sięgnę po inne książki autorki, a Was zachęcam do zapoznania się z rodziną Bellomo ❤️.

Piąty i ostatni tom serii Bellomo.

• Mafia

Lena M. Bielska Wierne serca Zobacz więcej