Żona diabła

NieZwykłe
2022-01-05
2022-01-05
#małżeństwo

To była książka z gatunku tych, które mimo, że pochłonęło się na wdechu to za chwilę nie zostanie nawet w głowie, to że się ją przeczytało. Plus za krótką treść, dzięki temu nie było tam niczego niepotrzebnego.

Trochę się zawiodłam, ponieważ liczyłam na więcej dramaturgii i mimo, że może dla niektórych było jej aż za dużo, to ja potrzebowałam jeszcze więcej. Dużo toksycznych relacji rodzinnych, tak że czasami ciężko było czytać. Główna bohaterka niby kreowana na silną kobiecą postać, ale nigdzie się tej siły nie dało odczuć. Tzn potrafiła wziąć pistolet i zrobić to co trzeba było, ale zachowanie i myśli nie pokazywały tej siły.

Podsumowując tak szybko jak się czytała, tak szybko na pewno wyleci z głowy. Mimo wszystko uważam, że nie zmarnowałam czasu z nią.

Jest to kolejna książka mafijna, która niczym szczególnym się nie wyróżnia.
Bardzo ciężko mi się ją czytało i odkładałam ją na bok niezliczoną ilość razy. Sceny wydawały mi się nijakie, opisane ogólnikowo, nie pokazując emocji. Równie dobrze można było przeczytać co trzecie zdanie i było wiadomo, o co chodzi.
Irytowali mnie też sami bohaterowie. Główna bohaterka jest silna, waleczna i charakterna jedynie w swojej głowie podobnie zresztą jak Dante jest "diabłem". Cóż, dla mnie zachowywał się bardziej jak rozwydrzony bachor. Nic więcej. Koniec końców gdyby nie opisy ich własnych myśli nigdy bym nie pomyślała o nich w taki sposób, w jaki mieli być wykreowani. Niby dorośli ludzie a generalnie zachowywali się gorzej niż dzieci, które same nie wiedzą, czego chcą.
A ich miłość? Pojawiła się dosłownie znikąd. Aranżowany, niechciany ślub, odrobinę zainteresowania drugą osobą (co według mnie było mocno naciągane) i bum! Nagle wybucha między nimi ogień. No nie... po prostu NIE.
Wątki miałam wrażenie, że wyskakiwały jak królik z kapelusza, co mnie niesamowicie irytowało.
Ta pozycja do mnie nie przemówiła.

Jest to kolejna książka mafijna, która niczym szczególnym się nie wyróżnia.
Irytowali mnie też sami bohaterowie. Główna bohaterka jest...

Połączenie dwóch ogni, może być zgubne...

Dante i Alice to dwie silne osobowości, które walczą ze sobą od samego początku. Czy odpuszczają na chwilę? Czasami się im to zdarza, chociaż... później mam wrażenie, że są dla siebie gorsi niż wcześniej.

Zazwyczaj denerwuje mnie w historiach o tematyce mafii, kobiety mają być posłuszne, naiwne, nie mają prawa głosu ani tym bardziej prawa do zadawania pytań. Najlepiej gdyby stały u boku mężczyzny, wyglądając pięknie i... milczały. Jednakże tutaj jest inaczej. Waleczniej.

Połączenie dwóch ogni, może być zgubne...

🔥Alice i jej charakter był dla mnie sporym zaskoczeniem. Spodziewałam się potulnej i cichej kobiety a dostałam silną i walczącą o siebie osobę, która na każdym kroku udowadniała swoją wartość.

🔥Dante jako przyszły spadkobierca mafijnego królestwa na polecenie ojca musi się ożenić. Momentami nie mogłam zrozumieć jak można być tak bezdusznym w stosunku do swojej żony.

🔥 Fabuła bardzo wciągająca. Z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej ciekawa tego co wydarzy się później. Nieprzewidywalna historia, w której nie mamy gotowego zakończenia co bardzo podsycało chęć czytania. Można było zanurzyć się w ich historii i z zapartym tchem śledzić ich losy do samego końca.

🔥 Relacja między bohaterami woła o pomstę do nieba. Nie wiem które bardziej z nich mnie drażniło, ale właśnie te ich wieczne utarczki dodawały książce pikanterii.

🔥 Magdalena jest jedną z autorek których książki biorę w ciemno i do tej pory się nie zawiodłam a wręcz nie mogę się doczekać kolejnych napisanych przez nią historii.

🔥...

Książka była bardzo fajna. Niektóre sceny nie były bardzo drastyczne tak jak się tego spodziewałam. Dante przeszedł wielką zmianę i z człowieka bez uczuć dziki Alice zmienił się w kochającego mężczyznę. Rodzina Alice strasznie mnie zawiodła nie mogę pojąć jak mogli być tak dla niej straszni. Jedyny minus to to, że akcja w książce dzieje się szybko. Warto przeczytać.

Jedna z lepszych książek które ostatnio czytałam🌺 Alice to silna, niezależna i stanowcza kobieta, od najmłodszych lat zmagała sie z brakiem miłości ze strony rodziców, wychowywana była przez dziadka, jest właścicielką najpopularniejszego klubu który przekazał jej po swojej śmierci.
Dante to przyszły boss mafii.
Drogi oboga się stykają gdy rodzice aranżują im ślub🌺
🌺Moja opinia🌺 10/10

Dante to przyszły boss mafii.
Drogi oboga się stykają gdy rodzice aranżują im ślub🌺
🌺Moja...

Żona Diabła - romans mafijny.

Ona to tzw. kobieta z silnym charakterem. Ma trudne dzieciństwo, brak wsparcia ze strony rodziny.
On - mężczyzna z temperamentem.

Książka to romans mafijny, ale prócz gangsterskich porachunków to z mafią ma niewiele wspólnego.
Cały czas coś się dzieje co sprawia, że książka nie jest nudna. I czytelnik podąża za akcją.

Ostatnie rozdziały zostały według mnie potraktowane pobieżnie.
Operacja i stan zdrowia Alice po postrzale, śmierć jej ojca, można było to jeszcze troszkę rozwinąć.

Książka ogółem fajna.

Żona Diabła - romans mafijny.

On - mężczyzna z temperamentem.

Ostatnie rozdziały...

Tytuł : Żona diabła
Autor : Magdalena Szweda
Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery : 05 styczeń 2022

Opis książki :
Autorka Króla Midasa i Doręczyciela powraca z nową, ekscytującą powieścią!
Dante Fiorucci jako przyszły spadkobierca mafijnego królestwa na polecenie ojca musi się ożenić. Dzięki małżeństwu dwie rodziny mafijne zawrą sojusz, a Dante będzie mógł przejąć konkurencyjny klub, którego właścicielką jest jego przyszła żona.
Dwudziestopięcioletnia Alice Galante jak na córkę mafii jest całkiem niezależna. Zarządza odziedziczonym po dziadku klubem i może poszczycić się tym, że jest on najpopularniejszym lokalem w mieście. Trudny charakter dziewczyny sprawił, ze do tej pory ojciec z nikim jej nie swatał. Ale do czasu…
Teraz Alice ma zostać żoną Dantego Fiorucci. Szybko orientuje się, że mężczyzna oczekuje od niej podporządkowania i całkowitego posłuszeństwa. Dodatkowo nie ma zamiaru być jej wierny. Wszystko, co udało się zbudować Alice, zostaje jej brutalnie odebrane.

" Udało nam się wspólnie stworzyć rodzinę. Przeszliśmy bardzo wiele, aby znaleźć się w tym miejscu. Ból, cierpienie i samotność, tym było nasze życie, zanim się poznaliśmy. Teraz kroczyliśmy razem otoczeni z każdej strony miłością. Bo to właśnie ona jest w życiu najważniejsza. "

Na tę historię trafiłam całkiem przypadkiem, wiele o niej słyszałam, na tik toku przewinęło mi się sporo filmików, i tak o to trafiła w moje ręce. 🙈
Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko, każdy wątek jest poprowadzony i opisany od początku do końca. Wiele się dzieje, nie zabranie też aktów miłosnych, więc napewno znajdą się sceny, które wywołają rumieńce znajdziemy również mnóstwo skrajnych emocjii, i to właśnie ta historia Alice i Dantego pokazuje jak niewiele trzeba aby przejść od nienawiści do miłości i odwrotnie. Bo przecież tak niewiele potrzeba, aby złamać cienką nic zaufania.
Co doprowadziło do złamania zaufania?
I najważniejsze, czy to zaaranżowane małżeństwo ma szansę na miłość? Czy zaufanie można jeszcze odzyskać?
Tego wszystkiego dowiecie się czytając tę historię.
Gorąco polecam 😈🔥

Tytuł : Żona diabła
Autor : Magdalena Szweda
Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery : 05 styczeń 2022

Opis książki :
Autorka Króla Midasa i Doręczyciela powraca z nową, ekscytującą powieścią!

Jest to kolejna książka mafijna, która została wydana przez pryzmat wątku "mafijnego". Jest to bardzo słaba pozycja. Bohaterowie napisani bardzo źle, wątki zostały wrzucone, aby były. Nie wywołała we mnie żadnych uczuć, oprócz irytacji.

Książka która się dobrze czytało. Cała akcja do ślubu rozgrywała się w miarę ,ale już po to trzeba przyznać że działo się sporo wiele niedomówień mogło by być trochę więcej rozwiniętych wątków. Alice z której ojciec robił tak nieposłuszna okazuje się że przy wuju który ją molestował stawała się bezbronna osobą która w codziennym życiu nie bała się nawet użyć broni. Gdy już doszło do zemsty nad wujem Marco jako syn chciał się zemścić zakończenie szybkie ,ale kilku rzeczy mi brakowało. Książka lekka tylko wątki mogły być trochę bardziej rozwinięte.

• Mafia
  • Przeczytane 2022