Czas na miłość

Muza
2021-10-27
2021-10-27
literatura polska miłość

Totalna strata czasu. Książka tak płytka i denna, że aż brak słów. Nie polecam bo stracicie czas

Oj oj, straszne to było! Sposób pisania szmirowaty, prostacki, błąd na błędzie typu "nie chcesz ją znać".
Po kilkadziesiąt razy powtarzanie zdań o ogłoszeniach w sprawie kucharza i o planowaniu wpisów dotyczących randek w portalach randkowych. Gdyby nie audiobook do poduszki to odłożyłabym książkę po kilku stronach. Stale towarzyszy odczucie jakby książkę napisała nastolatka. Aaaa... i przewidywalna do bólu.

Ciepła opowieść o poszukiwaniu miłości.
Jej bohaterkami są trzy kobiety z rodziny Wajs - babcia Wanda matka Marta oraz wnuczka Pola.
Najstarsza z kobiet choć była szczęśliwą mężatką, wspomina młodzieńczą miłość, Marta, która była samotną matką nie wierzy, że może ją spotkać miłość, tym bardziej że ciągle trafia na dziwaków i Pola pisząca o internetowych randkach sceptycznie podchodzi do miłości.
Jak to bywa w tego typu książkach wszystko kończy się dobrze a po drodze bohaterki wpadają w rozliczne perypetie.
Za sprawą pewnego forum randkowego życie Poli wywraca się do góry nogami.
Wanda odkrywa tajemnicze zniknięcie swej pierwszej miłości.
Marta przekonuje się zaś, że stwierdzenie "przez żołądek do serca" jest całkiem trafione.
Przyjemna lektura na świąteczny czas.😁🤓👍

Ciepła opowieść o poszukiwaniu miłości.

„Miłość istnieje. Była, jest i będzie. Może nie zawsze taka, jaką ją sobie wyobrażamy, ale może nas spotkać w najmniej oczekiwanym momencie.”
Bardzo lubię twórczość Ilony Gołębiewskiej tym razem sięgnęłam po powieść troszkę starszą, której nie miałam okazji wcześniej przeczytać.

„(…) taka właśnie jest miłość. Czasami przychodzi od razu, a niekiedy po bardzo długim czasie albo wcale.”
Warszawa, rodzinna restauracja i trzy kobiety, trzy historie.
Pola nie wierzy w miłość, będąc na stażu ma napisać serię artykułów dotyczących randek w sieci.
Czy któremuś kawalerowi uda się skraść jej serce, a może utwierdzi się tylko w przekonaniu, że miłość jest nie dla niej?
Marta to mama Poli i właścicielka restauracji „Gościna u Wajsów”.
Jedna niepochlebna opinia od tajemniczego Koguta domowego napędza lawinę zdarzeń.
Zwolnienie kucharza, poszukiwania nowego, rozstanie i nowe uczucie, czy w życiu Marty wreszcie zagości spokój, a może się ono jeszcze bardziej skomplikuje?
Kim jest tajemniczy Krzysztof i jaką rolę odegra w tej historii?
Wanda to babcia Poli i matka Marty, która skrywa w sercu tajemnicę.
Kim był tajemniczy Cezary i co stało się z nim w przeszłości?
Czy Wanda odnajdzie swoją pierwszą miłość i dowie się prawdy?

„Bo w tym wszystkim tak naprawdę to chodzi tylko o jedno. O magię. Tak, tu są potrzebne czary(…).”
Jeśli szukacie magii, ciepła i historii, która wywoła u Was uśmiech na twarzy to koniecznie sięgnijcie po historię „Czas na miłość”. To opowieść o miłości, o szukaniu własnej drogi, marzeniach, tajemnicach i przyjaźni. To Ilona jaką ja lubię idealna dla mojej romantycznej duszy.

#czasnamiłość, autorstwa @ilona_golebiewska to klimatyczna i ciepła opowieść, w której pierwsze skrzypce gra miłość. Historia ta opowiada losy trzech kobiet. Wandy, Marty i Poli. Trzech niezwykłych i silnych kobiet, które oprócz więzów krwi łączy miłosny pech. Każda z nich w swoim życiu przeżyła wiele przykrych chwil, które pozwoliły im nabrać życiowej mądrości. Kobiety wspólnie tworzą wspaniałą drużynę i zawsze mogą na siebie liczyć. Jednak każda z nich na swój sposób próbuje walczyć ze swoimi problemami. Rodzinna restauracja jest dla nich najważniejsza. To właśnie z Gościną u Wajsów wiążą się ich najlepsze wspomnienia. Niestety rodzinny biznes ostatnimi czasy przechodzi kryzys. Kobiety wspólnie starają się uratować miejsce, które jest ich całym światem,a w między czasie próbują budować swoją własną przyszłość.
Wanda, seniorka rodu Wajsów wiele lat temu utraciła miłość swojego życia i mimo, że minęło kilka dekad jej serce wciąż tęskni za ukochanym Cezarym. Czy po takim czasie będzie dane im się jeszcze spotkać i odbudować stracone lata?
Marta wiele lat temu została skrzywdzona przez mężczyznę. Od tej pory do miłości podchodzi na chłodno i nie wierzy w prawdziwe uczcie. Kiedy pojawia się Krzysztof, jej serce ponownie budzi się do życia. Jednak czy kobieta będzie w stanie na nowo się zakochać i uwierzyć w szczere intencje mężczyzny?
Pola, najmłodsza z kobiet w miłość natomiast zupełnie nie wierzy. Jednak wszystko się zmienia kiedy za sprawą dziennikarskiej mistyfikacji poznaje Mikołaja. Mężczyznę, który zupełnie zmienia jej postrzeganie miłości. Czy twardo stąpająca po ziemi kobieta uwierzy, że jednak miłość istnieje?
Trzy kobiety. Trzy zupełnie inne historie, które łączy jeden wspólny mianownik. Miłość. Miłość, która zupełnie niespodziewanie potrafi rozgościć się w sercu, a wiek i czas nie mają dla niej znaczenia.
#czasnamiłość to piękna i wzruszająca historia. Opowieść o kobiecej sile i stawianiu czoła przeciwnością. Polecam ❤️

"Bo miłość można znaleść wszędzie. Czeka na tych, którzy są na nią otwarci i gotowi, by każdego dnia ją pielęgnować."

Trzy historie oraz trzy kobiety. Czy odnajdą... MIŁOŚĆ? Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia?

Wanda, pierwsza z trzech kobiet, w młodości pokochała od pierwszego wejrzenia z wzajemnością. Jednakże konwenanse jakie wtedy panowały, ową miłość zniszczyły, pozostawiając po sobie smutek i pytania bez odpowiedzi. Czy Wanda odnajdzie dawno utraconą miłość i Cezarego?

Marta, natomiast przestała wierzyć w związki. Po tym jak została sama z dzieckiem, skrzywdzona i zdradzona przez mężczyznę, nie uznaje kompromisów. Skupiona na prowadzeniu rodzinnej restauracji, niejednokrotnie zapomina o sobie i swoim szczęściu. Wtem niespodziewanie pojawia się Krzysztof, który namiesza w życiu Marty.

Pola, jest najmłodszą z trzech bohaterek i mogłoby się wydawać, iż miłość powinna jawić się jej jasnym blaskiem. A jest wręcz na odwrót, bowiem dziewczyna nie wierzy w miłość, czego przykładem jest coraz więcej nieszczęśliwych par wokół niej. Wszystko do czasu, aż na jej drodze stanie Mikołaj.

"Czas na miłość" jest historią, która pokazuje, że każdy z nas zasługuje na szczęście, a żeby go doświadczyć wystarczy się na nie otworzyć i wierzyć, że gdzieś tam jest ktoś, kto jest nam przeznaczony. Z wielkim zaciekawieniem czytałam historię każdej z tych trzech kobiet. Wzruszałam się i śmiałam ale również trzymałam kciuki, gdy pojawiały się w ich życiu potknięcia czy niepowodzenia. Ale najbardziej urzekła mnie siła, determinacja i wzajemne wsparcie tych kobiet. Już niejednokrotnie miałam okazję czytać książki pani Ilony i jestem nimi zachwycona, gdyż za każdą z tych historii stoi przesłanie, które na długo pozostaje w pamięci.

Dzień dobry! 🙋🏽‍♀️

Czy są tutaj ze mną miłośnicy Warszawy? 🤔 Jeśli tak to przeczytajcie ten post do końca. 🤗
„Powiedział, że gdy patrzy w moje oczy, to czuje spokój. Jakby cały świat dawał mu znak, że spotkał tę jedyną.” ❤️

Drogi czytelniku!
Dziś zabiorę cię na wycieczkę pełną wspomnień i warszawskiego klimatu. To będzie podróż w poszukiwaniu miłości. Idziemy? 🥰

Żałuje z całego serca, że po książkę „Czas na miłość” sięgnęłam tak późno! To dosłownie była niesamowita czytelnicza uczta. 🤗

Dostarczyła mi ona nie tylko wiele emocji, ale pozwoliła przenieść się na warszawskie ulice w czasach PRL-u. Obserwowałam trzy pokolenia kobiet, które szukały miłości. A to wszystko okraszone pięknymi wspomnieniami oraz tajemnicami. 😍

Historia tutaj opisana nie tylko poruszyła moją stronę romantyczki, ale także tę kucharską. I niech Was nie zmyli ta okładka, gdyż ona zupełnie nie oddaje tego, co znajdziecie w owej powieści. ☺️ Co więcej bohaterów nie da się nie lubić, chociaż nie od razu rozumiemy ich niektóre zachowania.

Właśnie takie wydanie autorki @ilona_golebiewska podoba mi się najbardziej! Dzięki niemu wzruszam się, śmieje w głos, a nawet przychodzi chwila refleksji. Poproszę więcej takich powieści ciekawych i wciągających od pierwszych stron. 🙌🏻

Tę tutaj polecam całym sercem i myślę nawet, że to fajna okazja, aby ją poznać, gdyż świąt tutaj jak na lekarstwo za to zimowy klimat jak najbardziej panuje. 😉

Dzień dobry! 🙋🏽‍♀️

Drogi czytelniku!
Dziś zabiorę cię na wycieczkę pełną wspomnień i warszawskiego klimatu. To będzie podróż w poszukiwaniu miłości. Idziemy?...

Książkę dostałam w prezencie, ale od początku opis książki przypadł mi do gustu, ponieważ lubię lekkie, odstresowujące książki. Wciągająca opowieść o trzech kobietach, które na codzień związane są z warszawską restauracją. Szczegółowy opis postaci i restauracji sprawia, że przenosimy się razem z nimi do ich świata. Jako, że jestem mieszkanką Warszawy tym bardziej nawiązałam więź z całą historią zwłaszcza że jej część dzieje się na warszawskich Bielanach ;)
Krótkie podrozdziały ułatwiały czytanie i możliwość przechodzenia pomiędzy losami trzech bohaterek, natomiast pod koniec opowiadania uwaga była skupiona głównie na Poli, dlatego odczułam brak bieżących odwołań do restauracji i pozostałych bohaterek. Na sam koniec wszystko skończyło się jak przewidywałam, ale wcale mi to nie przeszkadzało. ;) Podczas czytania napotkałam kilka literówek, ale poza tym doceniam formę i lekkość pióra autorki ;)
Jeżeli jeszcze się dziewczyny zastanawiacie, to nie ma nad czym - życzę miłego czytania ;)

Zimowa aura i trzy kobiety z Rodziny Wajsów szukające swojego miejsca i szczęścia w życiu. Trzy pokolenia: począwszy od babci wspominającej niespełnioną miłość, przez nieufającą mężczyznom córkę poświęconej biznesowi, a kończąc na wnuczce niewierzącej w wielkie uczucia.

Kobiety z tej rodziny skrywają wiele tajemnic, są nietuzinkowe, a dzięki nim oraz magii kamienicy i restauracji powstała piękna, wzruszająca i jednocześnie zabawna historia o otwieraniu się na drugą osobę, nawet jeśli miłość przychodzi nieoczekiwanie i trochę spóźniona.

Trzy pokolenia kobiet z rodziny Wajsów, trzy różne historie. Łączy je jedno - żadna z nich nie zaznała szczęścia w miłości.
Wanda, pomimo upływu lat, nie potrafi zapomnieć swojej młodzieńczej miłości. Jej córka Marta, wielokrotnie zawiodła się na mężczyznach i od tego czasu przestała im ufać. Pola natomiast nie wierzy w miłość, bo nigdy jej nie spotkała. Co przyniesie im los?
Momentami przewidywalna, ale ciepła i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia. To również historia o tym, jak tajemnice i brak szczerości potrafią zniszczyć świeżo zbudowane zaufanie. Książka mimo wszystko kończy się happy endem, w życiu jednak bywa różnie...