Zaufaj swoim marzeniom

Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2021-10-27
2021-10-27

Książka o życiu ,miłości i spełnieniu marzeń. Warto marzyc i spełniać swoje marzenia one nadają życiu sens.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

“Zaufaj swoim marzeniom” autorstwa Natalii Sońskiej to powieść, która z ciepłem i urokiem wprowadza czytelnika w malownicze krajobrazy południa Polski. Opowieść rozgrywa się w tle zimowego Zakopanego, gdzie główna bohaterka, Paulina, staje przed szansą na realizację swoich marzeń.

Książka jest pełna emocjonalnych zwrotów akcji i życiowych dylematów, które są przedstawione w sposób, który może rezonować z wieloma czytelnikami. Postać Pauliny jest szczególnie dobrze wykreowana – jako kobieta mądra, sympatyczna i pełna życiowej mądrości. Jej historia jest przekonująca i inspirująca, a jej wewnętrzne zmagania i decyzje są przedstawione z dużą dozą realizmu.

Sońska udowadnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany i że każdy ma prawo do ścigania swoich marzeń, niezależnie od okoliczności.

Bardzo fajny, relaksujący, około świąteczny romans z perypetiami. Dobrze się czyta, książka jest ciekawa, wciągająca, i do tego piękne opisy gór.
Aż do posłowia nie wiedziałam, że to ostatnia część serii, ale spokojnie można ją czytać solo, nie brakowało mi żadnych elementów.

To przez tą książkę zapragnęłam jechać w góry i to najlepiej w zimowej scenerii, książka idealnie odzwierciedla klimat zakopiańsko góralski. Książka opowiada głównie o marzeniach i ich spełnianiu, a właściwie o nie rezygnowaniu z nich i dążeniu do upragnionego celu.
Związek głównej bohaterki przedstawiony jest jako toksyczny, gdzie jedna strona korzysta i widzi tylko swój czubek nosa pomimo uczuć drugiej osoby, niestety Paulina nie zdaje sobie z tego sprawy i żyje w błogiej nieświadomości. W tym przypadku można powiedzieć, że łączenie życia zawodowego z prywatnym nie było dobrym pomysłem, a jeszcze większe problemy zaczynają się gdy na jaw wychodzą skrywane tajemnice. Czy Robert zrozumie swój błąd ? I uratuje to co zaniedbał ? Sięgnięcie po nią a poznacie odpowiedź✨

Oczywiście po fakcie okazało się, że są poprzednie książki z cyklu zakopiańskiego więc koniecznie muszę je nadrobić!

Cudowna opowieść tocząca się w centrum Podhala. Piękna historia o szukaniu szczęścia i realizacji własnych marzeń, idealna pozycja na kończący się rok. A opisy gór sprawiają, że człowiek ma ochotę się spakować i pojechać do Zakopanego.

Śnieg, dużo śniegu, góry, karczma, jedzenie, piękne widoki, pensjonat z kominkiem...

Jak już musi być zima, to właśnie w takim wydaniu ;)

Natalia Sońska potrafi w taki zimowy, zakopiański klimat. Ja osobiście zimy nie lubię, ale gdybym mogła sobie pozwolić na urlop i wyjazd do stolicy Tatr, to pewnie zima byłaby bardziej do zniesienia. I chociaż fabuła utrzymana jest w konwencji swoich poprzedniczek, a zakończenie ani trochę mnie nie zaskoczyło, to kupuję tę historię. Chwila zapomnienia w tym trudnym, intensywnym zawodowo dla mnie czasie to właśnie taka lektura, ciepłe kakao i jakiś dobry serniczek. Po ciężkim roku i bardzo ciężkim listopadzie stawiam na lektury zimowo-świąteczne, chociaż sama za świętami przepadam średnio ;) Więc kolejna świąteczna właśnie wpadła na tapet.

A z panią Natalią i jej najnowszą książką jeszcze czeka mnie następny weekend. Jestem ciekawa tej pozycji.

Jak już musi być zima, to właśnie w takim wydaniu ;)

była moim pierwszym spotkaniem z autorką. I powiem wam, że bardzo udane.

Paulina zostaje zaangażowana przez swojego partnera do dużego projektu, którym jest duży kompleks hotelowy pod samymi Tatrami. Paulina kocha góry i uwielbiam jazdę na nartach. Kiedy naraża się okazja wyjechać w podróż firmową do Zakopanego nawet się nie zastanawia. Robert właściciel firmy i partner Pauliny nie powiedział niestety Paulinie na jakich warunkach będzie ona jednak pracować przy tym projekcie. Paulina ma już dość jego zachowania i tego wszystkiego, że postanawia dokonać pewnych zmian.
Uwielbiam Zakopane a autorką tą powieścią sprawiła, że zatęskniłam za tą magiczną krainą.

była moim pierwszym spotkaniem z autorką. I powiem wam, że bardzo udane.

Autorka najpiękniejszych zimowych książek po raz kolejny zabiera nas na urokliwe południe Polski. Gwarantujemy, że po lekturze tej książki zapragniesz pojechać w góry!

Gdy nadarza się okazja wspólnego wyjazdu do Zakopanego, w sercu Pauliny pojawia się iskierka nadziei. Uwielbia jeździć na nartach i od dawna tego nie robiła; co jednak ważniejsze, firma, w której pracuje wraz z partnerem, ma realizować duże zlecenie – kompleks hotelowy pod samymi Tatrami! Robert obiecuje zaangażować ją w projekt. To miła odmiana w ich życiu – Paulina ma już dość jego egoizmu i opryskliwości.
Wkrótce kobieta przekona się, jak wiele może kosztować rezygnowanie z własnych marzeń.

Witam wszystkich serdecznie. Moi drodzy. Tym razem polecam wam wspaniałą książkę do przeczytania.
Uwielbiacie góry i zapach pysznego jedzenia w karczmach? Myślę, że tak. Czytając tą książkę, poczułem się jakbym był w górach. Piękna zimowa sceneria robi swoje, a bohaterowie są cudni. Przeczytajcie tę książkę, bo warto. Mnie osobiście zaciekawiła i daje 1000 punktów. Jest moc. 💗💗

Piękna opowieść o tym, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. Chciałbym spędzić święta Bożego Narodzenia w klimatycznym pensjonacie w Zakopanem, gdzie czytelnik może zakosztować pysznej góralskiej kuchni i aromatycznych naleweczek. Historia ukazująca siłę prawdziwej przyjaźni oraz to, że najlepszym lekarstwem na nieszczęśliwą miłość jest nowa miłość.

Ostatnia i aż żal że faktycznie więcej nie ma. Cudowna seria, aż zapragnęłam pojechać w góry i spotkać jakiegoś górala (ale cóż mąż i dzieci to tylko pomarzyć można)

• Świąteczne