Płonące dusze

Okładka książki Płonące dusze Léon Degrelle
Okładka książki Płonące dusze
Léon Degrelle Wydawnictwo: Agencja Wydawniczo-Reklamowa ARTE Seria: Rekonkwista powieść historyczna
powieść historyczna
Rekonkwista
Agencja Wydawniczo-Reklamowa ARTE
2020-01-01
2020-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Piękna książka, do której nie raz wracam.
Zapiski znajdującego się na schyłku życia belgijskiego polityka i żołnierza, twórcy ruchu Rex oraz belgijskich ochotniczych oddziałów Waffen-SS walczących na froncie wschodnim.

Książka przepełniona idealizmem - tak jak pisali inni, to kwintesencja romantyzmu. Jest to również rozliczenie się autora z własną młodością.

Mimo, że nie wszystko o czym pisał autor do mnie przemawia, to ta książka, a w szczególności pierwsze kilka rozdziałów jest dla mnie kopalnią "mądrości", motywacji i przypomnieniem, że najważniejsze rzeczy w życiu trzeba cenić ponad wszystko. Kochać idealistyczną, wręcz aż naiwną miłością.

Piękna książka, do której nie raz wracam.

Mimo, że nie...

Refleksje o surowym obliczu wojennego życia ujęte w poetyckiej i metaforycznej formie. Degrelle to postać dosyć kontrowersyjna, a jednocześnie tragiczna. W swej myśli przywiązywał ogromną wagę do katolicyzmu i moralnej odnowy. Jednocześnie po II WŚ bronił Hitlera, negując zbrodnie narodowego socjalizmu.

Polecam każdemu! Brak słów by opisać to wspaniałe dzieło.

Polecam każdemu! Brak słów by opisać to wspaniałe dzieło.

Romantyzm w czystej postaci

Romantyzm w czystej postaci

Uniwersalna książka, nie tylko dla "miłośników germańskich ochotników", o wartościach, poświęceniu, ideałach, tylko kogo to w obecnych czasach interesuje..

Ta książka to dla mnie kwintesencja Romantyzmu właśnie. Bardzo poetycko napisane, ale to nie poezja. Naprawdę ta treść mocno wbija się w duszę, u mnie tak było. Idealizm (tu uważam w dobrym znaczeniu tego słowa) aż "wycieka" z każdej strony tej pozycji. Z samym autorem także warto się zapoznać, ponieważ to nietuzinkowy człowiek był. Ja to bardzo polecam.

• 2016
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Léon Degrelle Płonące dusze Zobacz więcej