Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939-2012

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Naszej Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Capital Book
978-83-827772-02
Żydzi, II wojna światowa, PRL,
Damian

Jest to wybór artykułów publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski oraz polityki z ostatnich kilkunastu lat, zamieszczanych w tygodniku „Nasza Polska”. Upływ czasu nie spowodował ich dezaktualizacji, wprost przeciwnie – dziś bowiem teksty te, nabierają dodatkowej mocy, jak dobre wino i są nadal bardzo świeże, dotykając najbardziej drażliwych spraw. Dotyczą one szeroko pojętych zagadnień polsko-żydowskich i dziejów komuny w Polsce w okresie II wojny światowej a także w tzw. Polsce Ludowej. Ponadto są też artykuły odnoszące się do współczesnej sytuacji politycznej. Książkę zamyka obszerne podsumowanie autora na temat zmian, jakie zaszły (i nie zaszły) w Polsce po 1989 r.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

Magdalena | 2018-10-18

Ni to książka naukowa, ni popularnonaukowa.
Niby jakaś tam publicystyka, ale taka, która swoją formą przypomina blogowe wynurzenia 16-latka. Całość wpisuje się w konwencję tanich lektur "spiskowych" za 7 złotych, stojących na półce w siedzibach wiejskich bibliotek tuż obok rossmanowskich harlequinów i trzecioligowej fantastyki z roznegliżowanymi wojowniczkami na okładce.
***
Styl komunistycznych, propagandowych broszur z czarno-białą wizją świata. Tym razem jednak, to nie "imperialiści z Watykanem" na czele knują spiski, lecz żydowska bolszewia. Nie ma miejsca na odcienie szarzyzny. Płytki, uczniowski, idealny na patriotyczne akademie sposób pojmowania historii przez Pana Żebrowskiego powinien odstręczać każdego zdroworozsądkowego, chcącego zagłębić się w burzliwe dzieje XX wieku amatora historii.

beza2k | 2017-06-21

Książka odkłamująca wiele fałszerstw żydów i komunistów na temat historii Polski i jej bohaterów.
Obowiązkowa lektura dla każdego śmiadomego Polaka.

Adam | 2017-05-04
Przeczytana: 13 lipca 2015

| 2017-04-15

Pobudza do refleksji. Świetne podejście do wydarzeń historycznych - rzetelna, ciekawa, interesująca książka!

Kacper | 2016-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 18 września 2016

Jest to zbiór felietonów, co trzeba wyraźnie zaznaczyć. Osobiście nie przepadam za tego typu zbiorowymi publikacjami, ponieważ jest to najprostszy sposób na wydanie książki. Zebrać stare teksty, ewentualnie poprawić kilka błędów i gotowe. Przez taką, a nie inną formę mamy tu do czynienia z niemałym chaosem, a niektóre wydarzenia opisywane są po kilka razy. Rozumiem, że to zbiór krótkich artykułów publikowanych w różnym czasie i w różnych miejscach, ale gdy czyta się je jeden po drugim - nieco to razi. Odnosi się wrażenie, iż autor się po prostu powtarza i na przestrzeni 5 stron pisze dwa to samo.
Moim zdaniem warto byłoby poświęcić chwilę na porządne opracowanie tych tekstów, uporządkowanie, rozbudowanie ich i wydanie w formie pełnoprawnej książki. Nie zbioru felietonów, ale książki bazującej na tychże felietonach.
Publikacja nosi tytuł "Mity przeciwko Polsce" i faktycznie, przedstawia kłamstwa, które się o naszym kraju wypisuje za granicą. Niestety przedstawia w sposób bardzo...

Dobiesław | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Książka Mity przeciwko Polsce Żydzi, Polacy, Komunizm 1939-2012 Leszka Żebrowskiego jest zbiorem felietonów z rożnych źródeł.

Leszek Żebrowski zajmuje się przywracaniem prawdy historycznej, jest tropicielem historycznych zakłamań i tuszowania spraw „niewygodnych” głównie z zakresu podziemia antykomunistycznego ale również stosunków Polsko-Żydowskich, które są przewracane do góry nogami. W swojej pracy autor bez pardonu punktuje bezczelność środowisk zarówno Żydowskich jak i komunistycznych ukazując ich zakłamanie względem nie tak dawnej w sumie historii polski. Nie sposób wymienić wszystkich aspektów których dotyka książka, ponieważ jest ich naprawdę dużo.

Żebrowski ukazuje zapisy zbrodni żydowskich popełnianych na Polakach w czasie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu — w okresie stalinizmu — przez funkcjonariuszy NKWD czy bezpieki. Na poparcie swoich słów przytacza wiele zapisów głównie pochodzących z IPN-u, są to między innymi raporty Armii Krajowej przesyłane do...

Tobson | 2016-07-06
Przeczytana: 2016 rok

Jest to zbiór artykułów Żebrowskiego z różnych źródeł, za czym osobiście nie przepadam. Pomijając formę, autor udowadnia, jak duża manipulacja faktami ma miejsce w kontekście NSZ i AK zarówno w trakcie trwania II Wojny Światowej, jak i w okresie komunistycznym i postkomunistycznym. Autor często podejmuje polemikę z jedną z najbardziej "antypolskich" gazet, pokazując ogrom zakłamania i zmieniania nie tak dawnej historii. Posługuje się przy tym sporą liczbą źródeł, które po przeczytaniu książki pozostawiły mnie w lekkiej konsternacji ze względu na brak przypisów w niektórych miejscach, jednak są to artykuły, a autor ma sporą bazę własnych notatek pochodzących z IPN'u z czasów PRL'u.
Wiele artykułów wprawia w osłupienie, bezczelność niektórych środowisk i osób oraz ich celowa ignorancja potrafi zaskoczyć. Zdecydowanie polecam tę książkę.

izaslonczewska | 2016-05-06

Nie jest to lekka lektura,ale za to można sobie zweryfikować swoją wiedzę historyczną wyniesioną ze szkoły.

lokosek | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Polecam jak najbardziej. Autor w bardzo trafny sposób punktuje kłamstwa publikowane przez różnych autorów na łamach gazet, czasopism a zwłaszcza jednej "obiektywnej" gazety wybiórczej.

Beata | 2015-08-17
Przeczytana: lipiec 2015

Książka jest zbiorem felietonów, w których autor przywołuje wiele faktów, powołuje się na istniejące dokumenty, włącza analityczne myślenie. Felietony pozwalają spojrzeć na naszą historię z drugiej strony, różniącej się od tego co przez wiele lat można było spotkać w mediach i różnych publikacjach. Dzięki p. Leszkowi Żebrowskiemu dowiedziałam się o wielu faktach historycznych, o których nie miałam najmniejszego pojęcia.
Podoba mi się bezpośredni styl autora, przeplatany sarkazmem i ironią. Dla poszukujących równowagi historycznej i odpowiedzi na wiele spraw dotyczących najnowszej historii Polski, pozycja obowiązkowa.