Cztery blondynki

83-7298-112-4
kobiety, humor, ironia
agasta

Inne wydania

Cztery blondynki to historia czterech kobiet, które znalazły się na rozdrożu, stanęły w obliczu decyzji, które na zawsze zmienią ich życie ... Iskrzące się typowym dla Bushnell humorem i ostrymi jak pantofelki na szpilkach uwagami, to książka skandalizująca, plotkarska i nieodparcie wciągająca. To przenikliwe spojrzenie na losy miłości i sławy, pieniędzy i władzy, wytrawne i krzepiące jak martini w hotelu Ritz.

yaola | 2014-05-29
Przeczytana: 28 maja 2014

Zainteresowałam się tą książką ze względu na autorkę, ale niestety jestem rozczarowana. Losy cztery bohaterek, blondynek, każda kolejna gorsza od poprzedniej. Sama nie wiem jak to się stało, że przeczytałam ją w ogóle do końca.
Myślę, że tym razem autorka zaliczyła po prostu wpadkę...

książek: 1984
Morenka | 2015-04-20

Czytanie tej powieści było naprawdę męczące. Dużo bardziej niż bieganie.

SpinamSię | 2015-01-06

Czytanie tej książki uważam za marnowanie czasu. Nudzi, nie zachwyca.

MakowaPetrova | 2014-09-25

Przepych, świat gwiazd, luksusu. Co nie zmienia faktu, że jest tam też miejsce na uczucia. Książka świetna podczas relaksu, jak większość powieści Bushnell.

Hildee | 2014-12-19

To chyba najgorsza książka, jaką czytałam w swoim życiu. Cztery opowiadania, cztery irytujące bohaterki i ich bezsensowne przeżycia, które do niczego nie prowadzą. W każdym opowiadaniu szukałam jakiegoś sensu, przesłania, głównej myśli - nic! Nie było nic. Gdzie ten humor, gdzie sarkazm, gdzie te ostre jak pantofelki uwagi o miłości i sławie? Dostałam jedynie miałką papkę opowiadającą o tym, jak to bohaterki nosiły spodnie z metkami Prady i spotykały się z niepasującymi do nich mężczyznami.
Nie polecam nikomu.

Monika | 2010-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Widzę, że większość nie jest zachwycona tą książką. Mnie też nie uwiodły blond dziewczyny, ale nie było tragedii. 4 opowieści, niezbyt wysokich lotów, ale w przeciwieństwie do "Dzienników Carrie" czuć tutaj panią Bushnell. Jeżeli ktoś lubi pisaninę autorki "Seksu w Wielkim Mieście", sięgając po tą książkę napewno się nie zawiedzie. To samo pióro, te same tematy. Nic odkrywczego, nic co zachwyca, ale można przeczytać, jeżeli nie ma się nic lepszego do roboty.

Oliwia Pratt | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

WYZWANIE CZYTELNICZE 2015
#38 - Książka ze złymi opiniami.

Nie dziwie się, że tak mało osób sięgnęło po tę książkę. Jest po prostu płytka, brak w niej nawet porządnych dialogów. Dobrze przynajmniej, że były to cztery osobne opowieści, a nie jedna historia.
Zachęcam do przeczytania czegoś ambitniejszego...

Iwona | 2012-09-23
Przeczytana: 23 września 2012

Opowiada o historiach 4 blondynek.
Książka wg mnie nieciekawa, takie typowe babskie czytadełko. Nie przemawia do mnie..

zuziaSama | 2016-09-26
Przeczytana: 2006 rok

Po tej autorce spodziewałam się czegoś lepszego. Poczytać można...z nudów. Jednak nie zachwyciła mnie żadna z opowieści. Szkoda.

Karolina | 2011-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2011

Długo się zastanawiałam jak właściwie ocenić tę książkę.
Po pierwsze niewiele, co jest napisane w opisie od wydawcy jest prawdą. Albo ja to źle zinterpretowałam. Książka nie jest dokładnie opowieścią o 4 kobietach, bo te nawet się nie spotykają. Jest raczej zbiorem 4 opowiadań o 4 zupełnie różnych osobach.
Po drugie nie dostrzegłam żadnego ostrego humoru ani sarkazmu, na jaki liczyłam. Jak wiele osób nastawiałam się na książkową wersję "Seksu w wielkim mieście".
W dodatku kiedy zaczęłam lekturę, wydawała mi się bardzo płytka.

I wtedy - w połowie pierwszej historii - przemknęło mi przez myśl, że osoby opisywane w "Czterech blondynkach" naprawdę istnieją. I to właśnie zmieniło całe moje spojrzenie na tę powieść/zbiór opowiadań. Powiedziałabym, że odwróciło je o 180 stopni - nagle zaczęłam faktycznie śledzić wydarzenia i zastanawiać się nad nimi.

Przyznam, że powieść jest jednowymiarowa, przez co ociera się o płytkość, ale ja sądzę, że coś w niej jest i ten potencjał wcale nie...