Masz nową wi@domość

Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Guilty feet
foolosophy

Tak naprawdę Joanna nie ma pojęcia, jak do tego doszło. Jeszcze przed chwilą żyła sobie szczęśliwie z Danem i nagle - szast-prast! - spakowała manatki i wyprowadziła się od niego na dobre. A teraz się dziwi, bo Dan nie szuka jej po całym mieście. Mógłby chociaż przeżywać boleśnie jej odejście. A on, jak donoszą życzliwi, romansuje z sąsiadką. Gdyby tak na chwilę stać się kimś innym! Tymczasem nie dość, że Jo musi pogodzić się z tym, że jest dziewczyna samotną, to jeszcze niespodziewanie traci pracę z powodu zawirowań na rynku komputerowym. Na szczęście cuda techniki mogą coś niecoś pomóc. Korzystając z anonimowosci, którą zapewnia poczta internetowa, Jo wymyśla sobie nowś osobowość i nawiązuje wirtualną znajomosć z Danem. Wie, że wchodzi na grząski grunt, ale kto by się tym przejmował, zwłaszcza gdy jej życiowa sytuacja staje się coraz bardziej zagmatwana.

Agnieszka | 2011-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Tę książkę kupiłam na wakacjach nad morzem, żeby umilić sobie czas spędzany na plaży. :) Zresztą kosztowała jedyne 6 zł. Trochę przewidywalna, ale miło się czytało. Na pierwszych stronach nic specjalnego się nie dzieje, ale potem jest już lepiej. Polecam tym, którzy mają ochotę na coś lekkiego i przyjemnego.

Joanna JJ | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fajna, lekka, wesoła opowieść o dwojgu ludzi, którzy się kochają a następnie rozstają z powodu jednego zdania wypowiedzianego przez faceta. Obraziło to Joannę i odeszła od niego. Opisane różne perypetie, a na końcu....happy and ;)

malwina | 2012-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2012

wesola typowo kobieca historyjka milosna, pisana w lekki komediowy sposob, z perspektywy mlodziutkiej i moim zdaniem glupiutkiej, mlodej kobiety.
szybka sie czyta, dobra na nudne, deszczowe wieczory

_Em | 2013-09-04
Przeczytana: 03 września 2013

Ciężko było mi się do niej zabrać, ale jak już przebrnęłam przez pierwsze parę stron nudy to nie mogłam się oderwać. Książka bardzo lekko napisana, jednak nie jest tendencyjnie płytka i głupia. Bardzo mi się podobała, miała wiele wątków pobocznych i ciekawych zwrotów akcji. Nie nudziłam się czytając ją. Do samego końca nie mogłam się domyślić jak w końcu autorka doprowadzi do happy endu (bo to, że musi się skończyć happy endem było oczywiste :) ).

ANNA | 2015-11-02
Na półkach: Nigdy więcej, Przeczytane

Literatura w spódnicy. Rzadko się spotykam ze słabymi książkami w tym gatunku literackim, ale ta pozycja jest wyjątkowo nudna i głupkowata. Nigdy więcej, nie było niczego, co by mnie zainteresowało. Szkoda czasu, pieniędzy i oczu. Ucieszyłam się, że dobiegłam do ostatniej strony i ze spokojnym sumieniem oddałam ją dalej. Podsumowując: dobrze zastanów się albo od razu zapomnij.

| 2015-11-22
Przeczytana: 2014 rok

Lekki romans, który czyta się wyjątkowo szybko. Książkę czytałam dawno, oj dawno, ale jedno utkwiło mi w pamięci. BOHATERKA. Główna bohaterka była tak irytująca, że nawet nie wierzyłam, że przez tą powieść przejdę. Jednak udało się i jak nikt by się tego nie spodziewał, wyjątkowo szybko. Prócz bohaterki zastrzeżeń nie mam. Ot, tak lekki romansik do poczytania na plaży.

Eljot | 2012-10-12
Przeczytana: 12 października 2012

Książka została kupiona przeze mnie w markecie za 4,99. Pierwsze co mi się rzuciło, to tytuł, który mi się spodobał, Następnie zwróciłam uwage na opis, dzięki któremu ksiązka sie całkiem ciekawie zapowiadała. I po tym fakcie przeleżała na półce miesiąc, az w końcu pwodowana chęcią przeczytania czegoś lekkiego sięgnęłam po "Masz nową wiadomość".

Powieść ta jest bardzo dobrym przykładem jak jedno głupie nieporozumienie może zniszczyć szczęśliwy związek.
Główna bohaterka Joanna postanawia beż żadnego wyjaśnienia opuśćić swojego chłopaka. Wynosi się pod jego nieobecność z mieszkania, zabiera wszystkie swoje rzeczy, po czym przenosi się do wynajętego lokum, aby tam następnie czekać aż jej ukochany przeprosi za wypowiedziane w złości słowa...
Niestety Dan, nie wiedząc czemu Jo go zostawiła, postanawia nauczyć się zyć bez swojej dotychczasowej partnerki. Cała ta sytuacja podsycana jest przez sasiadkę Dana, która udając przyjaciółkę, jeszcze bardziej miesza... Tymczasem Jo, przybierając...

Lucyna | 2016-07-27
Przeczytana: 14 maja 2016

Książka obrazuje, jakie potrafią z nas kobiet, być zołzy ;)
Obrażające się o wszystko, szczególnie wtedy kiedy coś nie idzie po naszej myśli, robiące głupstwa przez które nierzadko tracimy. A mówi się, że doceniamy coś bardziej jak to stracimy. I tak było w przypadku naszej bohaterki. Pod wpływem emocji, bez wyjaśnień, postanowiła zostawić swoje życie i zacząć od nowa, ale nie było to takie łatwe jak myślała. Wystarczyłaby tak naprawdę krótka rozmowa, wyjaśnienia i można było uniknąć całej tej sytuacji. Jednak jak u większości z nas (kobitek ;)) emocje biorą górę.
Kiedy nasza bohaterka zrozumiała swój błąd, środowisko dawało jej sprzeczne sygnały, co nie przyczyniło się do poprawy całej sytuacji. Bądźmy jednak szczerzy, niepotrzebnie liczyła na to, że sytuacja sama się unormuje, kiedy odeszła bez pożegnania a później siedziała biernie czekając aż wszystko samo się wyjaśni. Nie obrażając nikomu, mężczyźni nie są też zbyt chętni do tego by wykonać pierwszy krok w takiej sytuacji a...

Wiedźma | 2011-07-22
Przeczytana: 16 lipca 2011

Zabawna książka, jednak w czytaniu bardzo przeszkadzało mi poczucie, że niektóre sceny są po prostu nieprawdopodobne i tak naprawdę wszystko przez głupiutką główną bohaterkę, która nie potrafi otwarcie porozmawiać z partnerem po dwóch latach związku. Końcówka - czyli happy end - jest równie śmieszna, bo po kilku miesiącach braku kontaktu bohaterowie wpadają sobie w ramiona i namiętnie się całują. Bez żadnych wyjaśnień czy rozmów uprzednio. Całe szczęście to tylko książka, ale serię "Literatura w spódnicy" ceniłam przede wszystkim za jej obyczajowość. "Masz nową wi@domość" brzmi całkiem jak telenowela brazylijska.

| 2011-09-08
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Lubię czytać ambitne książki (na studiach filologicznych nie mam innego wyboru :)), jednak przepadam za lekką literaturą, jaką oferuje seria Literatury w Spódnicy. "Masz nową wi@domość" jest idealną książką, przy której można się rozluźnić i poprawić sobie humor. Czyta się ją szybko i lekko. Sama znalazłam ją w Taniej Książce na polskim Półwyspie Helskim, z przyjemnością wciągnęłam ją na plaży w ciągu jednego dnia :) Polecam na odstresowanie się!