Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Masz nową wi@domość

Tłumaczenie: Iwona Maura
Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Guilty feet
foolosophy

Tak naprawdę Joanna nie ma pojęcia, jak do tego doszło. Jeszcze przed chwilą żyła sobie szczęśliwie z Danem i nagle - szast-prast! - spakowała manatki i wyprowadziła się od niego na dobre. A teraz się dziwi, bo Dan nie szuka jej po całym mieście. Mógłby chociaż przeżywać boleśnie jej odejście. A on, jak donoszą życzliwi, romansuje z sąsiadką. Gdyby tak na chwilę stać się kimś innym! Tymczasem nie dość, że Jo musi pogodzić się z tym, że jest dziewczyna samotną, to jeszcze niespodziewanie traci pracę z powodu zawirowań na rynku komputerowym. Na szczęście cuda techniki mogą coś niecoś pomóc. Korzystając z anonimowosci, którą zapewnia poczta internetowa, Jo wymyśla sobie nowś osobowość i nawiązuje wirtualną znajomosć z Danem. Wie, że wchodzi na grząski grunt, ale kto by się tym przejmował, zwłaszcza gdy jej życiowa sytuacja staje się coraz bardziej zagmatwana.

gwiazdka | 2015-11-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 24 listopada 2015

Kolejna pochwała głupoty. „Jeden fałszywy krok" do ambitnej literatury nie należy, nie jest nawet porywającą literaturą rozrywkową. Ot, skoro zaczęłam czytać wypadało dobrnąć do końca. Główna bohaterka sama nie wie, czego chce, chyba tego, żeby wszyscy skakali wokół niej, a ona będzie kaprysić. I tyle głębokich treści, całość oczywiście zmierza do szczęśliwego finału, a morał z tej książki taki, że trzeba podstępów i podchodów, a szczera rozmowa w związku to przeżytek. I oczywiście mamusia, której stan umysłu woła o pomstę do nieba. Wszystko wtórne, średnio zabawne, mało wciągające.

Agnieszka | 2011-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Tę książkę kupiłam na wakacjach nad morzem, żeby umilić sobie czas spędzany na plaży. :) Zresztą kosztowała jedyne 6 zł. Trochę przewidywalna, ale miło się czytało. Na pierwszych stronach nic specjalnego się nie dzieje, ale potem jest już lepiej. Polecam tym, którzy mają ochotę na coś lekkiego i przyjemnego.

emerytka19 | 2015-01-08

Mówi się, że podstawą udanego związku jest rozmowa! gdyby to jednak było takie proste :)
Joanna obraziła się na swojego chłopaka i bez słowa wyprowadziła się z domu mając nadzieję, że on ją odnajdzie i przeprosi. Tylko nie przewidziała jednego on nie był jasnowidzem i zupełnie nie wiedział dlaczego uciekła...
Fajna książka z ciekawymi bohaterami (szczególnie mamusia), z odrobiną intrygi, humoru. Żadna ambitna lektura ale za to przyjemna.

Joanna JJ | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fajna, lekka, wesoła opowieść o dwojgu ludzi, którzy się kochają a następnie rozstają z powodu jednego zdania wypowiedzianego przez faceta. Obraziło to Joannę i odeszła od niego. Opisane różne perypetie, a na końcu....happy and ;)

malwina | 2012-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2012

wesola typowo kobieca historyjka milosna, pisana w lekki komediowy sposob, z perspektywy mlodziutkiej i moim zdaniem glupiutkiej, mlodej kobiety.
szybka sie czyta, dobra na nudne, deszczowe wieczory

gunia119 | 2018-09-04
Przeczytana: 03 września 2018

Lekka lektura "rozrywkowa", szybko się czyta. Początek nudnawy, ale w dalszej części książka nieco się rozkręca. Nie jest to żadna wielka literatura, ale na nudny wieczór może być.

_Em | 2013-09-04
Przeczytana: 03 września 2013

Ciężko było mi się do niej zabrać, ale jak już przebrnęłam przez pierwsze parę stron nudy to nie mogłam się oderwać. Książka bardzo lekko napisana, jednak nie jest tendencyjnie płytka i głupia. Bardzo mi się podobała, miała wiele wątków pobocznych i ciekawych zwrotów akcji. Nie nudziłam się czytając ją. Do samego końca nie mogłam się domyślić jak w końcu autorka doprowadzi do happy endu (bo to, że musi się skończyć happy endem było oczywiste :) ).

Izaabela | 2015-07-09

Książkę oceniam na dobrą, ponieważ ma ciekawą fabułę i łatwo się ją czyta. A na upalne dni jest idealna..
Pierwsze strony czytało mi się okropnie.. ale za wszelką cenę chciałam się dowiedzieć jak się potoczą losy głównej bohaterki - Jo. Gdyby nie moja ciekawość pewnie dawno bym tą książkę odłożyła. Zakończenie oczywiście było do przewidzenia, ale warto było przeczytać ją do końca. Nie żałuję, że sięgnęłam po tę powieść.

Książka opisuje jak już wspomniałam losy Jo oraz jej byłego chłopaka - Dana. Są wspaniałą parą, jednak Joanna z dnia na dzień bez słowa wyjaśnień postanawia się wyprowadzić. Miała nadzieję, że Dan będzie jej szukać, kiedy to on obraża się na nią za niewyjaśnione odejście. Wszystko się zaczyna komplikować.. a życiowa sytuacja Joanny staje się coraz bardziej zagmatwana.

| 2015-11-22
Przeczytana: 2014 rok

Lekki romans, który czyta się wyjątkowo szybko. Książkę czytałam dawno, oj dawno, ale jedno utkwiło mi w pamięci. BOHATERKA. Główna bohaterka była tak irytująca, że nawet nie wierzyłam, że przez tą powieść przejdę. Jednak udało się i jak nikt by się tego nie spodziewał, wyjątkowo szybko. Prócz bohaterki zastrzeżeń nie mam. Ot, tak lekki romansik do poczytania na plaży.

Eljot | 2012-10-12
Przeczytana: 12 października 2012

Książka została kupiona przeze mnie w markecie za 4,99. Pierwsze co mi się rzuciło, to tytuł, który mi się spodobał, Następnie zwróciłam uwage na opis, dzięki któremu ksiązka sie całkiem ciekawie zapowiadała. I po tym fakcie przeleżała na półce miesiąc, az w końcu pwodowana chęcią przeczytania czegoś lekkiego sięgnęłam po "Masz nową wiadomość".

Powieść ta jest bardzo dobrym przykładem jak jedno głupie nieporozumienie może zniszczyć szczęśliwy związek.
Główna bohaterka Joanna postanawia beż żadnego wyjaśnienia opuśćić swojego chłopaka. Wynosi się pod jego nieobecność z mieszkania, zabiera wszystkie swoje rzeczy, po czym przenosi się do wynajętego lokum, aby tam następnie czekać aż jej ukochany przeprosi za wypowiedziane w złości słowa...
Niestety Dan, nie wiedząc czemu Jo go zostawiła, postanawia nauczyć się zyć bez swojej dotychczasowej partnerki. Cała ta sytuacja podsycana jest przez sasiadkę Dana, która udając przyjaciółkę, jeszcze bardziej miesza... Tymczasem Jo, przybierając...