Chodźmy razem

wydawnictwo
Axel Springer Polska
typ
papier
5,99 (572 ocen i 46 opinii)

Opis książki

Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
awiola | 2011-11-25
Przeczytana: 21 listopada 2011

„Jeśli kogoś kochasz, daj mu wolność. Wróci: będzie Twój na wieki. Nie wróci: znaczy, że i tak nic by z tego nie wyszło”.

Całą złotówkę kosztował mnie zakup na pchlim targu tej „lekkiej” powieści dla dzisiejszych trzydziestolatków. Mimo, że losy dwójki bohaterów dzieją się pod koniec lat 90 to i tak można je spokojnie wpisać we współczesną rzeczywistość.

Jack, dwudziestosiedmioletni wolny ptak, pragnie uchodzić za obiecującego artystę. Nie potrzebuje stałego związku, wystarcza mu przygodny seks oczywiście z nieznajomymi kobietami, kończący się po jednej nocy.
Amy, dwudziestopięcioletnia, nie mająca odwagi zacząć spełniać swoich marzeń o karierze dziewczyna, pracująca dorywczo. Szuka mężczyzny swojego życia, jak na razie bez większych rezultatów. Obydwoje spotykają się na imprezie u kolegi Jacka, zaczyna między nimi iskrzyć, co na zawsze odmienia ich dotychczasowe życie i poglądy. Łatwo przewidzieć, że zaczynają się spotykać, co niesie ze sobą lawinę nieprzewidzianych zdarzeń,...

Essi | 2013-10-06

Niby typowe kobiece czytadło, jakby nie było jednak tak jest, lekkie przyjemne, na nudny weekend. Ale jednak coś mnie w tej książce urzekło, może sposób przedstawienia postaci z którymi dość łatwo się utożsamić, może sposób w jaki jest napisana przez co przyjemnie się ją czyta, sama nie wiem. Ale chodź to historia jakich wiele, coś powoduje że przyciąga mnie bardziej niż inne i bardziej do mnie przemawia.

P-bromoacetanilid | 2011-09-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Lekkie i przyjemne. Idealne dla kogoś, kto chce się oderwać od cięższej i więcej wymagającej literatury.

pokropce | 2014-11-22
Przeczytana: październik 2014

Dziwię się niską oceną, niby wszystkim się podoba, a dają mało gwiazdek. Książka nie jest ambitnym dziełem, które wejdzie do klasyków, ale jest tak zabawna i interesująco skonstruowana, że daję jej 8 z czystym sercem. Podczas czytania uśmiałam się i zrelaksowałam, a takie książki też są potrzebne. Szukasz czegoś lekkiego, bierz bez obaw. Szkoda, że mam kiepską pamięć, bo tyle w tej książce "słownych rarytasów". :)

MakowaPetrova | 2014-09-25

Koniec tej książki kojarzy mi się ze słowami piosenki ''tylko mnie poproś do tańca...''. Dzieło dwojga autorów, da się? Da! Język prosty, zabawny, momentami może wulgarny, ale nie przerysowany, ot taki język naszych czasów. Warta przeczytania!

Bożena | 2012-07-12

Kolejna pozycja z tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Godna uwagi, gdy mamy ochotę na wciągającą, ale niezbyt ambitną lekturę.

kasia23112511 | 2014-05-29
Przeczytana: maj 2014

Szukając jakiejś książki pasującej do jednego z czytelniczych wyzwań, trafiłam na „Chodźmy razem”. Pomyślałam, że taka lekka, niewymagająca historia to może być naprawdę dobry pomysł, szczególnie, że ostatnio niewiele mam chwil na zatopienie się w lekturze. Poza tym naprawdę lubię od czasu do czasu sięgnąć po może trochę banalną, ale przyjemną w odbiorze opowieść. Nie spodziewałam się, że sama książka stanie się wyzwaniem, a jej czytanie będzie raczej mało ciekawym doświadczeniem.

Amy ma dwadzieścia pięć lat i nie może się pogodzić z faktem, że aktualnie jest samotna (i przez pół roku nie wylądowała z nikim w łóżku, co jej zdaniem jest oznaką, że coś z nią jest nie tak), a jej kariera zawodowa ogranicza się do przyjmowania kolejnych tymczasowych posad, których nie znosi. Jack to lekkoduch, nie do końca spełniony artysta, który jako gorliwy orędownik „Kodeksu Samotnego” wypełnia sobie wieczory kolejnymi imprezami i łóżkowymi zdobyczami. Oczywiście w głębi duszy oboje marzą o...

Jull94 | 2013-09-23
Przeczytana: październik 2012

Szczerze?
Błyskotliwą bym jej nie nazwała. Aczkolwiek w porównaniu z innymi książkami serii "literatura w spódnicy" wypada o wiele lepiej od nich. Jest to spowodowane chociażby tym, że bohaterowie przedstawieni są wobec własnych poglądów i przekonań w bardzo realistyczny sposób. Sprawia to wrażenie czytania faktycznie dziennika. Wszystko super, ale jest coś co mnie męczyło, jako książka była tak realistyczna i przewidywalna że aż nudna. Wakacje po taniości (każdy Polak to zna), palenie papierosów po stosunku (zgapione od Birdget Jones), wyczekiwanie na telefon (teenage dream czy co!?) - wszystko to skłania się do zwykłego realizmu, zero ekscytacji, jednostajna akcja i brak konkretnego przełomu gdzie można powiedzieć "WOW! Nie spodziewałam się!"
Jak ktoś przeczytał wszystkie dobre książki to może się za tą wziąć, ale ogólnie zazwyczaj można znaleźć lepszą ;)

Lily76 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Dobrze się czyta, choć ciągłe nawijanie o seksie jest trochę męczące. Generalnie książka o miłości i o tym, że trzeba być szczerym, uczciwym, że nie warto zdradzać itd. Tzn. taka chyba ma być konkluzja, bo książka w dużej mierze jest pochwałą życia singla, szybkich numerków i tego typu zachowań w relacjach damsko-męskich.

BecinkaFiore | 2013-01-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobało. Fajnie się czyta te samą historię związku z punktu widzenia kazdej z osób oddzielnie. Ciekawe spostrzezenia.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Helena Mniszkówna
    137. rocznica
    urodzin
    W ogóle najczęściej bywa tak, że kobieta odchodząc od ołtarza widzi przed sobą niebo i marzenia swe najszczytniejsze w pełni rozkwitu, mężczyzna zaś tylko - pokój sypialny...
  • Walter Moers
    58. rocznica
    urodzin
    Czytanie jest inteligentną metodą oszczędzenia sobie samodzielnego myślenia
  • Aleksandra Janusz
    35. rocznica
  • Michaił Szołochow
    110. rocznica
    urodzin
    Baba jak ten kot: kto pogłaszcze, ten panem
  • Michael Chabon
    52. rocznica
    urodzin
    - Zdaję się, że nie pasuję do nowego profilu firmy.
    - Którym jest?
    - Kompetencja.
  • Josif Brodski
    75. rocznica
    urodzin
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Yann le Pennetier
    61. rocznica
  • Erlend Loe
    46. rocznica
    Nie mam żadnych planów.
    Wciąż rządzi mną przekonanie, że większość rzeczy nie ma sensu.
    Nie jest inspirujące.
    Zwolniłem tempo. Do zera.
    Myślę, że muszę zacząć od początku. Jak się zaczyna od początku?
  • Jens Lapidus
    41. rocznica
    urodzin
    Czytałem, że znaleźli trupa, co ma brudne nogi, obwisłe jaja & owłosioną dupę- zadzwoń żebym wiedział, czy żyjesz.
  • Marcin Kydryński
    47. rocznica
    urodzin
    Do pobliskiej Café Mindelo płynie Miss Lizbony, czarna Kabowerdyjka, wysoka i lekka jak orchidea. Z daleka widzę światło jej tlenionych prawie na biało włosów. Chwilę potem odsłonięty wysoko brzuch, twardy jak pień hebanowego drzewa i wiotki jak nadgarstek. Ten brzuch nigdy nie zazna pieroga ni bigo... pokaż więcej
  • Bob Dylan
    74. rocznica
    urodzin
    Czasami w piosenkach mówi się rzeczy, które raczej nie mogą być prawdą. Czasami mówi się rzeczy, które nie mają nic wspólnego z prawdą, a czasami takie, które wszyscy za prawdę uznają. Jednocześnie ma się wrażenie, że jedyna prawda jest taka, że nie ma na tym świecie żadnej prawdy. Cokolwiek się mów... pokaż więcej
  • William Trevor
    87. rocznica
  • Henri Michaux
    116. rocznica
    urodzin
    Zaczęło się to, kiedy byłem dzieckiem. Pojawił się zbędny dorosły.
  • Michał Choromański
    43. rocznica
    śmierci
    Są w życiu spotkania nieuniknione
  • Aleksander Brückner
    76. rocznica
    śmierci
    Olimp polski i pruski Długosz, Miechowczyk, agendziści, aby się krótko a dobitnie wyrazić, z palców sobie wyssali [...].

Znajdź nas na Facebooku