6 (711 ocen i 52 opinie) Zobacz oceny
Come together

Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Wioleta Sadowska | 2011-11-25
Przeczytana: 21 listopada 2011

„Jeśli kogoś kochasz, daj mu wolność. Wróci: będzie Twój na wieki. Nie wróci: znaczy, że i tak nic by z tego nie wyszło”.

Całą złotówkę kosztował mnie zakup na pchlim targu tej „lekkiej” powieści dla dzisiejszych trzydziestolatków. Mimo, że losy dwójki bohaterów dzieją się pod koniec lat 90 to i tak można je spokojnie wpisać we współczesną rzeczywistość.

Jack, dwudziestosiedmioletni wolny ptak, pragnie uchodzić za obiecującego artystę. Nie potrzebuje stałego związku, wystarcza mu przygodny seks oczywiście z nieznajomymi kobietami, kończący się po jednej nocy.
Amy, dwudziestopięcioletnia, nie mająca odwagi zacząć spełniać swoich marzeń o karierze dziewczyna, pracująca dorywczo. Szuka mężczyzny swojego życia, jak na razie bez większych rezultatów. Obydwoje spotykają się na imprezie u kolegi Jacka, zaczyna między nimi iskrzyć, co na zawsze odmienia ich dotychczasowe życie i poglądy. Łatwo przewidzieć, że zaczynają się spotykać, co niesie ze sobą lawinę nieprzewidzianych zdarzeń,...

Essi | 2013-10-06

Niby typowe kobiece czytadło, jakby nie było jednak tak jest, lekkie przyjemne, na nudny weekend. Ale jednak coś mnie w tej książce urzekło, może sposób przedstawienia postaci z którymi dość łatwo się utożsamić, może sposób w jaki jest napisana przez co przyjemnie się ją czyta, sama nie wiem. Ale chodź to historia jakich wiele, coś powoduje że przyciąga mnie bardziej niż inne i bardziej do mnie przemawia.

Aleksandra | 2014-08-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

...
Nie wiem, może ja nie umiem czytać książki, jeżeli jest tam jakby "2 narratorów", po prostu nie przypadło mi to do gustu. Ogólnie całość książki w porządku, elementy do przewidzenia, ale jakoś nie zapadła mi zbytnio w pamięć, co właśnie teraz widzę pisząc tę opinię. A książkę skończyłam czytać miesiąc temu. No właśnie. Tyle

MakowaPetrova | 2014-09-25

Koniec tej książki kojarzy mi się ze słowami piosenki ''tylko mnie poproś do tańca...''. Dzieło dwojga autorów, da się? Da! Język prosty, zabawny, momentami może wulgarny, ale nie przerysowany, ot taki język naszych czasów. Warta przeczytania!

P-bromoacetanilid | 2011-09-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Lekkie i przyjemne. Idealne dla kogoś, kto chce się oderwać od cięższej i więcej wymagającej literatury.

Katarzyna | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

Bardzo zabawna ale też z kłopotami opowieść o miłości, wierności.
Jack Rossister ma 27 lat. Mieszka u swojego najlepszego przyjaciela Matta. Nie pracuje na stałe. Jest zdolnym malarzem. Żyje imprezami, spotykając na nich dziewczyny na jedną noc. Próbuje się nie angażować zbytnio. Na urodzinach Matta spotyka Amy Crosbie. Młodą, piękną kobietę, która także szuka czegoś w życiu.
Amy zawsze chciała pracować jako projektantka mody męskiej. Niestety nie udało się. Nie ma stałej pracy, to dzięki tej dorywczej udaje jej się opłacić rachunki. Chciałaby spotkać tego jedynego, z którym związałaby swoja przyszłość. Pomyślała, że dobrym kandydatem może być Jack, który pięknymi słówkami bardzo jej zaimponował. Niestety nie wszystko jest tak łatwe.
Przeczytajcie. Bardzo łatwo i przyjemnie z uśmiechem można poczytać.

patronat | 2017-09-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 2017 rok

Lekka, nienachalna i zabawna historia pewnego romansu.

Ja staram się przede wszystkim pamiętać o tym, aby książkę ocenić wobec innych pozycji z tego gatunku, z którymi się spotkałam. I jak widać - nie wypadła wcale słabo, a przyznam szczerze, że z romansami się nie lubię. Ta historia ma jednak w sobie coś takiego, że nie nudzi - nie jest przesłodzona, momentami naprawdę bawi do rozpuku, by zaraz później w dwóch czy trzech momentach zniesmaczyć co wrażliwszego odbiorcę. Czy to wada? A skąd! W końcu różne sytuacje przytrafiają się w związkach takich, jak ten opisany. Ucieszył mnie fakt, że postaci nie są płaskie, naiwne, marzące tylko o idealnym uczuciu. Naprawdę fajna książka.

Coś dobrego na spokojny wieczór oraz jako przerywnik w czytaniu czegoś poważniejszego.

pokropce | 2014-11-22
Przeczytana: październik 2014

Dziwię się niską oceną, niby wszystkim się podoba, a dają mało gwiazdek. Książka nie jest ambitnym dziełem, które wejdzie do klasyków, ale jest tak zabawna i interesująco skonstruowana, że daję jej 8 z czystym sercem. Podczas czytania uśmiałam się i zrelaksowałam, a takie książki też są potrzebne. Szukasz czegoś lekkiego, bierz bez obaw. Szkoda, że mam kiepską pamięć, bo tyle w tej książce "słownych rarytasów". :)

Lily76 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Dobrze się czyta, choć ciągłe nawijanie o seksie jest trochę męczące. Generalnie książka o miłości i o tym, że trzeba być szczerym, uczciwym, że nie warto zdradzać itd. Tzn. taka chyba ma być konkluzja, bo książka w dużej mierze jest pochwałą życia singla, szybkich numerków i tego typu zachowań w relacjach damsko-męskich.

BetiFiore | 2013-01-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobało. Fajnie się czyta te samą historię związku z punktu widzenia kazdej z osób oddzielnie. Ciekawe spostrzezenia.