Chodźmy razem

wydawnictwo
Axel Springer Polska
typ
papier
5,99 (564 ocen i 45 opinii)

Opis książki

Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
awiola | 2011-11-25
Przeczytana: 21 listopada 2011

„Jeśli kogoś kochasz, daj mu wolność. Wróci: będzie Twój na wieki. Nie wróci: znaczy, że i tak nic by z tego nie wyszło”.

Całą złotówkę kosztował mnie zakup na pchlim targu tej „lekkiej” powieści dla dzisiejszych trzydziestolatków. Mimo, że losy dwójki bohaterów dzieją się pod koniec lat 90 to i tak można je spokojnie wpisać we współczesną rzeczywistość.

Jack, dwudziestosiedmioletni wolny ptak, pragnie uchodzić za obiecującego artystę. Nie potrzebuje stałego związku, wystarcza mu przygodny seks oczywiście z nieznajomymi kobietami, kończący się po jednej nocy.
Amy, dwudziestopięcioletnia, nie mająca odwagi zacząć spełniać swoich marzeń o karierze dziewczyna, pracująca dorywczo. Szuka mężczyzny swojego życia, jak na razie bez większych rezultatów. Obydwoje spotykają się na imprezie u kolegi Jacka, zaczyna między nimi iskrzyć, co na zawsze odmienia ich dotychczasowe życie i poglądy. Łatwo przewidzieć, że zaczynają się spotykać, co niesie ze sobą lawinę nieprzewidzianych zdarzeń,...

Essi | 2013-10-06

Niby typowe kobiece czytadło, jakby nie było jednak tak jest, lekkie przyjemne, na nudny weekend. Ale jednak coś mnie w tej książce urzekło, może sposób przedstawienia postaci z którymi dość łatwo się utożsamić, może sposób w jaki jest napisana przez co przyjemnie się ją czyta, sama nie wiem. Ale chodź to historia jakich wiele, coś powoduje że przyciąga mnie bardziej niż inne i bardziej do mnie przemawia.

P-bromoacetanilid | 2011-09-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Lekkie i przyjemne. Idealne dla kogoś, kto chce się oderwać od cięższej i więcej wymagającej literatury.

pokropce | 2014-11-22
Przeczytana: październik 2014

Dziwię się niską oceną, niby wszystkim się podoba, a dają mało gwiazdek. Książka nie jest ambitnym dziełem, które wejdzie do klasyków, ale jest tak zabawna i interesująco skonstruowana, że daję jej 8 z czystym sercem. Podczas czytania uśmiałam się i zrelaksowałam, a takie książki też są potrzebne. Szukasz czegoś lekkiego, bierz bez obaw. Szkoda, że mam kiepską pamięć, bo tyle w tej książce "słownych rarytasów". :)

MakowaPetrova | 2014-09-25

Koniec tej książki kojarzy mi się ze słowami piosenki ''tylko mnie poproś do tańca...''. Dzieło dwojga autorów, da się? Da! Język prosty, zabawny, momentami może wulgarny, ale nie przerysowany, ot taki język naszych czasów. Warta przeczytania!

Bożena | 2012-07-12

Kolejna pozycja z tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Godna uwagi, gdy mamy ochotę na wciągającą, ale niezbyt ambitną lekturę.

kasia23112511 | 2014-05-29
Przeczytana: maj 2014

Szukając jakiejś książki pasującej do jednego z czytelniczych wyzwań, trafiłam na „Chodźmy razem”. Pomyślałam, że taka lekka, niewymagająca historia to może być naprawdę dobry pomysł, szczególnie, że ostatnio niewiele mam chwil na zatopienie się w lekturze. Poza tym naprawdę lubię od czasu do czasu sięgnąć po może trochę banalną, ale przyjemną w odbiorze opowieść. Nie spodziewałam się, że sama książka stanie się wyzwaniem, a jej czytanie będzie raczej mało ciekawym doświadczeniem.

Amy ma dwadzieścia pięć lat i nie może się pogodzić z faktem, że aktualnie jest samotna (i przez pół roku nie wylądowała z nikim w łóżku, co jej zdaniem jest oznaką, że coś z nią jest nie tak), a jej kariera zawodowa ogranicza się do przyjmowania kolejnych tymczasowych posad, których nie znosi. Jack to lekkoduch, nie do końca spełniony artysta, który jako gorliwy orędownik „Kodeksu Samotnego” wypełnia sobie wieczory kolejnymi imprezami i łóżkowymi zdobyczami. Oczywiście w głębi duszy oboje marzą o...

Jull94 | 2013-09-23
Przeczytana: październik 2012

Szczerze?
Błyskotliwą bym jej nie nazwała. Aczkolwiek w porównaniu z innymi książkami serii "literatura w spódnicy" wypada o wiele lepiej od nich. Jest to spowodowane chociażby tym, że bohaterowie przedstawieni są wobec własnych poglądów i przekonań w bardzo realistyczny sposób. Sprawia to wrażenie czytania faktycznie dziennika. Wszystko super, ale jest coś co mnie męczyło, jako książka była tak realistyczna i przewidywalna że aż nudna. Wakacje po taniości (każdy Polak to zna), palenie papierosów po stosunku (zgapione od Birdget Jones), wyczekiwanie na telefon (teenage dream czy co!?) - wszystko to skłania się do zwykłego realizmu, zero ekscytacji, jednostajna akcja i brak konkretnego przełomu gdzie można powiedzieć "WOW! Nie spodziewałam się!"
Jak ktoś przeczytał wszystkie dobre książki to może się za tą wziąć, ale ogólnie zazwyczaj można znaleźć lepszą ;)

Lily76 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Dobrze się czyta, choć ciągłe nawijanie o seksie jest trochę męczące. Generalnie książka o miłości i o tym, że trzeba być szczerym, uczciwym, że nie warto zdradzać itd. Tzn. taka chyba ma być konkluzja, bo książka w dużej mierze jest pochwałą życia singla, szybkich numerków i tego typu zachowań w relacjach damsko-męskich.

BecinkaFiore | 2013-01-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobało. Fajnie się czyta te samą historię związku z punktu widzenia kazdej z osób oddzielnie. Ciekawe spostrzezenia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku