Okładka książki Chodźmy razem

wydawnictwo
Axel Springer Polska
typ
papier
5,98 (543 ocen i 43 opinie)

Opis książki

Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

źródło opisu: Wydawca

Polecamy

Opinie czytelników
awiola | 2011-11-25
Przeczytana: 21 listopada 2011

„Jeśli kogoś kochasz, daj mu wolność. Wróci: będzie Twój na wieki. Nie wróci: znaczy, że i tak nic by z tego nie wyszło”.

Całą złotówkę kosztował mnie zakup na pchlim targu tej „lekkiej” powieści dla dzisiejszych trzydziestolatków. Mimo, że losy dwójki bohaterów dzieją się pod koniec lat 90 to i tak można je spokojnie wpisać we współczesną rzeczywistość.

Jack, dwudziestosiedmioletni wolny ptak, pragnie uchodzić za obiecującego artystę. Nie potrzebuje stałego związku, wystarcza mu przygodny seks oczywiście z nieznajomymi kobietami, kończący się po jednej nocy.
Amy, dwudziestopięcioletnia, nie mająca odwagi zacząć spełniać swoich marzeń o karierze dziewczyna, pracująca dorywczo. Szuka mężczyzny swojego życia, jak na razie bez większych rezultatów. Obydwoje spotykają się na imprezie u kolegi Jacka, zaczyna między nimi iskrzyć, co na zawsze odmienia ich dotychczasowe życie i poglądy. Łatwo przewidzieć, że zaczynają się spotykać, co niesie ze sobą lawinę nieprzewidzianych zdarzeń, często...

Essi | 2013-10-06

Niby typowe kobiece czytadło, jakby nie było jednak tak jest, lekkie przyjemne, na nudny weekend. Ale jednak coś mnie w tej książce urzekło, może sposób przedstawienia postaci z którymi dość łatwo się utożsamić, może sposób w jaki jest napisana przez co przyjemnie się ją czyta, sama nie wiem. Ale chodź to historia jakich wiele, coś powoduje że przyciąga mnie bardziej niż inne i bardziej do mnie przemawia.

P-bromoacetanilid | 2011-09-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Lekkie i przyjemne. Idealne dla kogoś, kto chce się oderwać od cięższej i więcej wymagającej literatury.

pokropce | 2014-11-22
Przeczytana: październik 2014

Dziwię się niską oceną, niby wszystkim się podoba, a dają mało gwiazdek. Książka nie jest ambitnym dziełem, które wejdzie do klasyków, ale jest tak zabawna i interesująco skonstruowana, że daję jej 8 z czystym sercem. Podczas czytania uśmiałam się i zrelaksowałam, a takie książki też są potrzebne. Szukasz czegoś lekkiego, bierz bez obaw. Szkoda, że mam kiepską pamięć, bo tyle w tej książce "słownych rarytasów". :)

kasia23112511 | 2014-05-29
Przeczytana: maj 2014

Szukając jakiejś książki pasującej do jednego z czytelniczych wyzwań, trafiłam na „Chodźmy razem”. Pomyślałam, że taka lekka, niewymagająca historia to może być naprawdę dobry pomysł, szczególnie, że ostatnio niewiele mam chwil na zatopienie się w lekturze. Poza tym naprawdę lubię od czasu do czasu sięgnąć po może trochę banalną, ale przyjemną w odbiorze opowieść. Nie spodziewałam się, że sama książka stanie się wyzwaniem, a jej czytanie będzie raczej mało ciekawym doświadczeniem.

Amy ma dwadzieścia pięć lat i nie może się pogodzić z faktem, że aktualnie jest samotna (i przez pół roku nie wylądowała z nikim w łóżku, co jej zdaniem jest oznaką, że coś z nią jest nie tak), a jej kariera zawodowa ogranicza się do przyjmowania kolejnych tymczasowych posad, których nie znosi. Jack to lekkoduch, nie do końca spełniony artysta, który jako gorliwy orędownik „Kodeksu Samotnego” wypełnia sobie wieczory kolejnymi imprezami i łóżkowymi zdobyczami. Oczywiście w głębi duszy oboje marzą o prawdziwej...

Jull94 | 2013-09-23
Przeczytana: październik 2012

Szczerze?
Błyskotliwą bym jej nie nazwała. Aczkolwiek w porównaniu z innymi książkami serii "literatura w spódnicy" wypada o wiele lepiej od nich. Jest to spowodowane chociażby tym, że bohaterowie przedstawieni są wobec własnych poglądów i przekonań w bardzo realistyczny sposób. Sprawia to wrażenie czytania faktycznie dziennika. Wszystko super, ale jest coś co mnie męczyło, jako książka była tak realistyczna i przewidywalna że aż nudna. Wakacje po taniości (każdy Polak to zna), palenie papierosów po stosunku (zgapione od Birdget Jones), wyczekiwanie na telefon (teenage dream czy co!?) - wszystko to skłania się do zwykłego realizmu, zero ekscytacji, jednostajna akcja i brak konkretnego przełomu gdzie można powiedzieć "WOW! Nie spodziewałam się!"
Jak ktoś przeczytał wszystkie dobre książki to może się za tą wziąć, ale ogólnie zazwyczaj można znaleźć lepszą ;)

Lily76 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Dobrze się czyta, choć ciągłe nawijanie o seksie jest trochę męczące. Generalnie książka o miłości i o tym, że trzeba być szczerym, uczciwym, że nie warto zdradzać itd. Tzn. taka chyba ma być konkluzja, bo książka w dużej mierze jest pochwałą życia singla, szybkich numerków i tego typu zachowań w relacjach damsko-męskich.

MakowaPetrova | 2014-09-25

Koniec tej książki kojarzy mi się ze słowami piosenki ''tylko mnie poproś do tańca...''. Dzieło dwojga autorów, da się? Da! Język prosty, zabawny, momentami może wulgarny, ale nie przerysowany, ot taki język naszych czasów. Warta przeczytania!

BecinkaFiore | 2013-01-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobało. Fajnie się czyta te samą historię związku z punktu widzenia kazdej z osób oddzielnie. Ciekawe spostrzezenia.

Bożena | 2012-07-12

Kolejna pozycja z tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Godna uwagi, gdy mamy ochotę na wciągającą, ale niezbyt ambitną lekturę.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,