Okładka książki Chodźmy razem

wydawnictwo
Axel Springer Polska
typ
papier
5.97 (532 ocen i 41 opinii)

Opis książki

Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

źródło opisu: Wydawca

Polecamy

Opinie czytelników
awiola | 2011-11-25
Przeczytana: 21 listopada 2011

„Jeśli kogoś kochasz, daj mu wolność. Wróci: będzie Twój na wieki. Nie wróci: znaczy, że i tak nic by z tego nie wyszło”.

Całą złotówkę kosztował mnie zakup na pchlim targu tej „lekkiej” powieści dla dzisiejszych trzydziestolatków. Mimo, że losy dwójki bohaterów dzieją się pod koniec lat 90 to i tak można je spokojnie wpisać we współczesną rzeczywistość.

Jack, dwudziestosiedmioletni wolny ptak, pragnie uchodzić za obiecującego artystę. Nie potrzebuje stałego związku, wystarcza mu przygodny seks oczywiście z nieznajomymi kobietami, kończący się po jednej nocy.
Amy, dwudziestopięcioletnia, nie mająca odwagi zacząć spełniać swoich marzeń o karierze dziewczyna, pracująca dorywczo. Szuka mężczyzny swojego życia, jak na razie bez większych rezultatów. Obydwoje spotykają się na imprezie u kolegi Jacka, zaczyna między nimi iskrzyć, co na zawsze odmienia ich dotychczasowe życie i poglądy. Łatwo przewidzieć, że zaczynają się spotykać, co niesie ze sobą lawinę nieprzewidzianych zdarzeń, często...

Essi | 2013-10-06

Niby typowe kobiece czytadło, jakby nie było jednak tak jest, lekkie przyjemne, na nudny weekend. Ale jednak coś mnie w tej książce urzekło, może sposób przedstawienia postaci z którymi dość łatwo się utożsamić, może sposób w jaki jest napisana przez co przyjemnie się ją czyta, sama nie wiem. Ale chodź to historia jakich wiele, coś powoduje że przyciąga mnie bardziej niż inne i bardziej do mnie przemawia.

P-bromoacetanilid | 2011-09-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Lekkie i przyjemne. Idealne dla kogoś, kto chce się oderwać od cięższej i więcej wymagającej literatury.

kasia23112511 | 2014-05-29
Przeczytana: maj 2014

Szukając jakiejś książki pasującej do jednego z czytelniczych wyzwań, trafiłam na „Chodźmy razem”. Pomyślałam, że taka lekka, niewymagająca historia to może być naprawdę dobry pomysł, szczególnie, że ostatnio niewiele mam chwil na zatopienie się w lekturze. Poza tym naprawdę lubię od czasu do czasu sięgnąć po może trochę banalną, ale przyjemną w odbiorze opowieść. Nie spodziewałam się, że sama książka stanie się wyzwaniem, a jej czytanie będzie raczej mało ciekawym doświadczeniem.

Amy ma dwadzieścia pięć lat i nie może się pogodzić z faktem, że aktualnie jest samotna (i przez pół roku nie wylądowała z nikim w łóżku, co jej zdaniem jest oznaką, że coś z nią jest nie tak), a jej kariera zawodowa ogranicza się do przyjmowania kolejnych tymczasowych posad, których nie znosi. Jack to lekkoduch, nie do końca spełniony artysta, który jako gorliwy orędownik „Kodeksu Samotnego” wypełnia sobie wieczory kolejnymi imprezami i łóżkowymi zdobyczami. Oczywiście w głębi duszy oboje marzą o prawdziwej...

Jull94 | 2013-09-23
Przeczytana: październik 2012

Szczerze?
Błyskotliwą bym jej nie nazwała. Aczkolwiek w porównaniu z innymi książkami serii "literatura w spódnicy" wypada o wiele lepiej od nich. Jest to spowodowane chociażby tym, że bohaterowie przedstawieni są wobec własnych poglądów i przekonań w bardzo realistyczny sposób. Sprawia to wrażenie czytania faktycznie dziennika. Wszystko super, ale jest coś co mnie męczyło, jako książka była tak realistyczna i przewidywalna że aż nudna. Wakacje po taniości (każdy Polak to zna), palenie papierosów po stosunku (zgapione od Birdget Jones), wyczekiwanie na telefon (teenage dream czy co!?) - wszystko to skłania się do zwykłego realizmu, zero ekscytacji, jednostajna akcja i brak konkretnego przełomu gdzie można powiedzieć "WOW! Nie spodziewałam się!"
Jak ktoś przeczytał wszystkie dobre książki to może się za tą wziąć, ale ogólnie zazwyczaj można znaleźć lepszą ;)

BecinkaFiore | 2013-01-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobało. Fajnie się czyta te samą historię związku z punktu widzenia kazdej z osób oddzielnie. Ciekawe spostrzezenia.

Bożena | 2012-07-12

Kolejna pozycja z tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Godna uwagi, gdy mamy ochotę na wciągającą, ale niezbyt ambitną lekturę.

Marzena | 2011-01-27
Przeczytana: lipiec 2004

Amy i Jack... dwoje wolnych, dorosłych ludzi. On lubi życie wolnego strzelca, ona chce znaleźć druga połówkę... Spotykają się, i zaczyna się między nimi rodzić uczucie, problem w tym, że kompletnie nie potrafią się porozumieć. Obserwujemy jak rodzi się ich relacja i na przemian poznajemy punkt widzenia sytuacji ze strony Jacka i Amy...

"Chodźmy razem" w kategorii tego typu książek (lekkie, zabawne, niczego głębszego nie wnoszące do życia)w moim mniemaniu zasłużyło na ocenę 'dobrą', ponieważ książkę bardzo przyjemnie się czyta, a jej treść pozwala na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

Femme | 2012-12-27
Przeczytana: grudzień 2012

Klasyczne spotkanie dwóch zupełnie różnych światów : ONA - zakompleksiona , załamana i wręcz zdesperowana i ON - pewny siebie podrywacz ..

Książka ukazuje świat z punktu widzenia dwóch odmiennych osób , dzięki czemu czytelnik z zainteresowaniem będzie przeglądał kolejne strony. Ciekawie napisana i choć to książka z gatunku lekkich , łatwych i przyjemnych , to nie jest do końca przewidywalna.

Co z tego może coś wyjść ? Sprawdźcie sami ..

Lily76 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Dobrze się czyta, choć ciągłe nawijanie o seksie jest trochę męczące. Generalnie książka o miłości i o tym, że trzeba być szczerym, uczciwym, że nie warto zdradzać itd. Tzn. taka chyba ma być konkluzja, bo książka w dużej mierze jest pochwałą życia singla, szybkich numerków i tego typu zachowań w relacjach damsko-męskich.

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku