Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Axel Springer Polska
typ
papier
5.97 (500 ocen i 39 opinii)

Opis książki

Niezwykle błyskotliwa, napisana z ogromnym poczuciem humoru historia pewnego romansu. Bezpretensjonalny styl, swobodna, wartka akcja oraz osadzenie akcji w rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych, to elementy składowe powieści, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
awiola | 2011-11-25
Przeczytana: 21 listopada 2011

„Jeśli kogoś kochasz, daj mu wolność. Wróci: będzie Twój na wieki. Nie wróci: znaczy, że i tak nic by z tego nie wyszło”.

Całą złotówkę kosztował mnie zakup na pchlim targu tej „lekkiej” powieści dla dzisiejszych trzydziestolatków. Mimo, że losy dwójki bohaterów dzieją się pod koniec lat 90 to i tak można je spokojnie wpisać we współczesną rzeczywistość.

Jack, dwudziestosiedmioletni wolny ptak, pragnie uchodzić za obiecującego artystę. Nie potrzebuje stałego związku, wystarcza mu przygodny seks oczywiście z nieznajomymi kobietami, kończący się po jednej nocy.
Amy, dwudziestopięcioletnia, nie mająca odwagi zacząć spełniać swoich marzeń o karierze dziewczyna, pracująca dorywczo. Szuka mężczyzny swojego życia, jak na razie bez większych rezultatów. Obydwoje spotykają się na imprezie u kolegi Jacka, zaczyna między nimi iskrzyć, co na zawsze odmienia ich dotychczasowe życie i poglądy. Łatwo przewidzieć, że zaczynają się spotykać, co niesie ze sobą lawinę nieprzewidzianych zdarzeń, często...

P-bromoacetanilid | 2011-09-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Lekkie i przyjemne. Idealne dla kogoś, kto chce się oderwać od cięższej i więcej wymagającej literatury.

Essi | 2013-10-06

Niby typowe kobiece czytadło, jakby nie było jednak tak jest, lekkie przyjemne, na nudny weekend. Ale jednak coś mnie w tej książce urzekło, może sposób przedstawienia postaci z którymi dość łatwo się utożsamić, może sposób w jaki jest napisana przez co przyjemnie się ją czyta, sama nie wiem. Ale chodź to historia jakich wiele, coś powoduje że przyciąga mnie bardziej niż inne i bardziej do mnie przemawia.

Jull94 | 2013-09-23
Przeczytana: październik 2012

Szczerze?
Błyskotliwą bym jej nie nazwała. Aczkolwiek w porównaniu z innymi książkami serii "literatura w spódnicy" wypada o wiele lepiej od nich. Jest to spowodowane chociażby tym, że bohaterowie przedstawieni są wobec własnych poglądów i przekonań w bardzo realistyczny sposób. Sprawia to wrażenie czytania faktycznie dziennika. Wszystko super, ale jest coś co mnie męczyło, jako książka była tak realistyczna i przewidywalna że aż nudna. Wakacje po taniości (każdy Polak to zna), palenie papierosów po stosunku (zgapione od Birdget Jones), wyczekiwanie na telefon (teenage dream czy co!?) - wszystko to skłania się do zwykłego realizmu, zero ekscytacji, jednostajna akcja i brak konkretnego przełomu gdzie można powiedzieć "WOW! Nie spodziewałam się!"
Jak ktoś przeczytał wszystkie dobre książki to może się za tą wziąć, ale ogólnie zazwyczaj można znaleźć lepszą ;)

Joasia | 2013-05-17

Szukałam czegoś lekkiego, niezbyt wymagającego skupienia, ale jednocześnie choć trochę zabawnego i to wszystko znalazłam. Przyjemnie się czyta, idealne na odprężenie i odpoczynek od cięższych lektur.

BecinkaFiore | 2013-01-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobało. Fajnie się czyta te samą historię związku z punktu widzenia kazdej z osób oddzielnie. Ciekawe spostrzezenia.

Bożena | 2012-07-12

Kolejna pozycja z tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Godna uwagi, gdy mamy ochotę na wciągającą, ale niezbyt ambitną lekturę.

Marzena | 2011-01-27
Przeczytana: lipiec 2004

Amy i Jack... dwoje wolnych, dorosłych ludzi. On lubi życie wolnego strzelca, ona chce znaleźć druga połówkę... Spotykają się, i zaczyna się między nimi rodzić uczucie, problem w tym, że kompletnie nie potrafią się porozumieć. Obserwujemy jak rodzi się ich relacja i na przemian poznajemy punkt widzenia sytuacji ze strony Jacka i Amy...

"Chodźmy razem" w kategorii tego typu książek (lekkie, zabawne, niczego głębszego nie wnoszące do życia)w moim mniemaniu zasłużyło na ocenę 'dobrą', ponieważ książkę bardzo przyjemnie się czyta, a jej treść pozwala na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

Femme | 2012-12-27
Przeczytana: grudzień 2012

Klasyczne spotkanie dwóch zupełnie różnych światów : ONA - zakompleksiona , załamana i wręcz zdesperowana i ON - pewny siebie podrywacz ..

Książka ukazuje świat z punktu widzenia dwóch odmiennych osób , dzięki czemu czytelnik z zainteresowaniem będzie przeglądał kolejne strony. Ciekawie napisana i choć to książka z gatunku lekkich , łatwych i przyjemnych , to nie jest do końca przewidywalna.

Co z tego może coś wyjść ? Sprawdźcie sami ..

Paula | 2013-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2012

Książka lekka, często śmieszna i napisana prostym językiem. Czyta się ją szybko i w miarę przyjemnie. Nie jest to jakaś ambitna pozycja, ale przecież i takie książki są potrzebne. Chociażby dla ogólnego rozluźnienia.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku