4 blondynki

Okładka książki 4 blondynki Candace Bushnell
Okładka książki 4 blondynki
Candace Bushnell Wydawnictwo: G+J Seria: Literatura w Szpilkach literatura piękna
Literatura w Szpilkach
Four Blondes
G+J
2005-01-01
2005-01-01
Paweł Lipszyc
kobieta humor ironia sława pieniądze władza

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Nie mam pojęcia jakim cudem dobrnełam do końca. Za dużo i za szybko. Jakbym nie potrafiła nadążyć za akcją. Szkoda czasu.

Niestety nie doczytałam książki do końca, co rzadko się zdarza.
Powieść dość płytka, niby dużo się dzieje, ale wydarzenia są opisywane chaotycznie. Autorka szybko przeskakuje od jednego wątku do drugiego. Sztucznie zabawna.

Niestety nie doczytałam książki do końca, co rzadko się zdarza.

Szczerze mówiąc nie pamiętam, więc chyba nie była najlepsza.

Szczerze mówiąc nie pamiętam, więc chyba nie była najlepsza.

Książkę przeczytałam tylko dlatego, że kocham nad życie serial "Seks w wielkim mieście"... I jak do tej pory zawsze uważałam, że książka jest zdecydowanie lepsza od ekranizacji filmowych / serialowych, tak w tym wypadku jest zupełnie odwrotnie :( książka napisana jest w dość chaotyczny sposób, wątki nie są ze sobą powiązane i autorka skacze z jednej historii do drugiej, przez co samą książkę gorzej, ciężej się czyta... 5 gwiazdek daję tylko z sentymentu do serialu...

Czyta się lekko napisana jest nieźle ale ... jej treść mnie osobiście nie zainteresowała. Książka składa się z czterech niepowiązanych ce sobą opowieści.

W pierwszej poznajemy blondynkę dla której najważniejszym celem w życiu jest spędzenie wakacji w fajnym domu.W zasadzie nie jest dla niej ważne z kim te wakacje spędza byleby dom był okazały. Życie w rodzinie uważa za nudne i nie warte uwagi. Druga opowieść jest o małżeństwie, które siebie na wzajem nie szanuje, nie zna i nie pożąda. Trzecia o księżnej, która nie wie czego chce od życia poza lekami na depresję i kokainą. W czwartej blondynka chce napisać artykuł o poderwaniu Anglika - więc szuka takiego, z którym ma ochotę się przespać.

Wszystkie opowieści łączy brak morału. Dla mnie te historie opowiadają o pustym życiu, które należy zaakceptować. Tak ma być, tak jest fajnie. Nie ma tam miejsca na szczerość, szacunek, o miłości nie wspomnę. Seks z kim popadnie jest standardem i czymś wręcz swojskim. Bohaterowie najpierw wydają się być nieszczęśliwi ale po kilku stronach okazuje się, że są po prostu płytcy a ich historia mało ciekawa.

Obiecałam sobie, że przeczytam do końca każdą książkę jaka by nie była.. Niestety nie dałam rady, po pierwszej historii poddałam się.
Tak beznadziejnej książki jeszcze nie spotkałam.

Tak beznadziejnej książki jeszcze nie spotkałam.

poddałam się po kilku stronach... Po tej autorce spodziewałam się czegoś lepszego...

Po tej autorce spodziewałam się czegoś lepszego. Poczytać można...z nudów. Jednak nie zachwyciła mnie żadna z opowieści. Szkoda.

Ciężko ocenić . Przeczytałam , ale nie jestem nią zachwycona. Według mnie za dużo i za szybko się dzieje.

• Sprzedam/wymienię
  • Literatura w szpilkach