Znowu randka...

Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
See Jane Date
literatura w spódnicy

"Znowu randka..." [Randki w ciemno] to opowieść o sercowych perypetiach 28-letniej Jane Gregg, młodszego redaktora wydawnictwa Posh Publishing. Przesłanie tej ciepłej i dowcipnie opowiedzianej historii, skierowane do wszystkich samotnych osób, brzmi: Nie jesteś sam! Co potrafi Jane? - Przetrwać dwa miesiące rodzinnego piekła przed ślubem młodszej kuzynki. - Inteligentnie wykręcić się od...

Co potrafi Jane?
- Przetrwać dwa miesiące rodzinnego piekła przed ślubem młodszej kuzynki.
- Inteligentnie wykręcić się od towarzystwa sąsiada babci, mamrocząc, że właściwie to, hm, ma już chłopaka.
- Bohatersko przebrnąć przez maraton randek w ciemno, aby zdobyć partnera na wesele.
I wreszcie, znaleźć jednego mężczyznę, którego da się pokochać.
Czy to mało?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca

jackie19 | 2015-08-21
Przeczytana: marzec 2015

"Znowu randka..." to jedna z tych książek, przy której lubię odpocząć. Jest lekko napisana, nie muszę przy niej zbytnio myśleć, ale jednocześnie mogę się skutecznie odprężyć.

Powieść ta to opowieść o dwudziestoośmioletniej kobiecie, Jane, która pracuje w wydawnictwie Posh Publishing, jako młodszy redaktor. Bohaterka mieszka w małej kawalerce, z materacem zamiast łóżkiem i plastikowym stolikiem. Co noc może także posłuchać dźwięków seksualnych ekscesów swojego sąsiada, Miłośnika Opery. Jane jest ambitną kobietą, stara się o awans w wydawnictwie, a poza tym wytrwale szuka chłopaka, który zgodziłby się pójść z nią na wesele kuzynki, Dany. Oczywiście, w rodzinie głównej bohaterki są osoby zainteresowane jej sytuacją sercową. Ciotka oraz babcia niepokoją się troszeczkę, kiedy Jane, mimo ich nawoływań do zamążpójścia, upiera się przy swoim panieństwie.

W pewnym momencie sytuacja Jane komplikuje się na tyle, że musi kłamać, że jest z kimś związana. Sieć historyjek wyssanych z palca...

Kocia_matka | 2015-06-04

Lubię czytać o losach kobiet, takich jak ja. Zwyczajnych, borykających się z problemami, czy to miłosnymi, czy finansowymi. Jane mimo, że brnie w swoje kłamstwa i upada to jest na tyle silna, że wstaje i idzie dalej, bo w końcu jest kobietą. Na bacząc na porażki miłosne, uczy się kochać. I to jej wyjdzie na dobre! Gorąco polecam :)

Klaudia | 2013-06-08
Na półkach: Przeczytane, /2013
Przeczytana: 08 czerwca 2013

A MI SIĘ TA KSIĄŻKA PODOBAŁA!:)

Ah, te kobiety.. Zawsze im coś w facecie nie pasuje. A gdy już wszystko jest idealne, okazuje się, że on leci na dwa fronty.. Lub coś podobnego. Nie będę tu wklejać opisu książki, napiszę to sama w kilku słowach - ciepła i przyjemna powieść, która nie niesie ze sobą zbyt wielkiego przekazu, ale bardzo przyjemnie się ją czyta. Lekka, wesoła - idealna na gorące, letnie popołudnia. A która z nas nie lubi takich książek?
Nie wymagałam od niej wiele, nastawiłam się pozytywnie przed czytaniem, przyjęłam do wiadomości jej niską ocenę.
Czytana w ramach ukończenia serii 'Literatura w spódnicy':)

Claudia | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Nic specjalnego. Lekka lektura. Jednak miło spędziłam przy niej wieczór :)

| 2014-03-30

Książka prezentująca płytkie życie typowej Amerykanki. Życie na podstawie rad z jakże szacownej gazetki 'Cosmopolitan'.

anpamo | 2015-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

o kurczeeee....... naprawdę jest dobra!!! Zaczęłam czytac dziś od 12, a o 17 już ją skończyłam. Czyta się lekko i łatwo, jest wciągająca i ineresująco- intrygująca.
Sceny sexu bardzo ładnie opisane, bez zbędnych wulgaryzmów.
Przypomina mi nieco słynnego Greya, co nie powiem troszkę mi przeszkadza.
Za chwilę zabieram się za kolejną jej część a jest ich 6. Mam nadzieje ze do wieczora skończę, bo jestem ciekawaa co dalej.
Słodka i śliczna Ava - oraz przystojny i mega ponętny Jeese- tajemniczy, młody bogacz- pawają do siebie mega elektrycznym pożądaniem i nie mogą się sobą nasycić.
Ona upija się i mówi że go kocha, po czym urywa się jej film.... nie pamięta następnego ranka o tym, on ją wypytuje, ale ona ma pustke w głowie.
jest też Sarah - niby przyjaciólka Jessiego, przestrzega Avę przed nim, że ten mężczyzna nie jest nikim wymarzonym dla niej..... intrygujące... ciekawe co wydarzy się dalej.

Shoshana25 | 2015-02-17
Przeczytana: 11 lutego 2015

Lekka, momentami zabawna. Typowa literatura dla kobiet; chyba każda z nas jest w stanie wczuć się w perypetie bohaterki, bo większość kobiet przeżyło wzloty i upadki miłosne, dlatego bohaterka momentalnie staje się nam bliska. Trochę tak jakby się słuchało skarg przyjaciółki. Książka fajna, ale czegoś mi brakowało. Jak na taką lekką literaturę za mało wciągająca. Niemniej polecam :)

Charlie1608 | 2014-11-25
Na półkach: Przeczytane, Romanse, Harlequiny
Przeczytana: 25 listopada 2014

Książka "Znowu randka..." jest idealnym przykładem tego, jak można zbyt poważnie podchodzić do miłości i jak to sprawia, że miłość się nas nie trzyma.

Desperacja nigdy nie była pociągająca i szczerze powiedziawszy wcale się nie dziwię tym facetom, że uciekali gdzie pieprz rośnie!! Też bym tak zrobiła.

Książka prawdopodobnie chce pokazać, że samotność nie jest zła, ale autorka przedobrzyła, co dało tylko skutek taki, że odniosłam wrażenie iż nie wolno być samym, bo to "strasznie niewłaściwe".

Dla wszystkich którzy myślą podobnie - puknijcie się w czoło.
Książka sama w sobie nie jest zła, porusza ciekawe tematy (randki w ciemno czy też cienkie ściany w budownictwie Nowego Jorku), co jednak nie zmienia całości książki.

Dałam jej na wyrost 5 gwiazdek, ponieważ mimo że literatura jak najbardziej kobieca, tak bardzo brzmiała jak harlequin, że aż nie mogłam się oprzeć i szukałam księcia z bajki - który oczywiście się pojawił.

Nie jestem zafascynowana emancypacją kobiet, do...

Xymena | 2011-05-19
Przeczytana: 16 maja 2011

Jeżeli to ma być hołd złożony Nowemu Jorkowi, to... bardzo się cieszę, że nie jestem nowojorczanką i tam nie mieszkam. Od lat zadziwia mnie podejście ludzi w tym temacie: mieszkanie w NY zobowiązuje do przestrzegania jego reguł odnośnie mody, części, w której się mieszka (przecież nikt z własnej woli nie chce mieszkać na Brooklynie, mieszkać trzeba na Manhattanie!), związków, randek, seksu... Jakby człowiek miał za mało problemów, to jeszcze musi pamiętać i wcielać w życie wszystkie te niepisane nowojorskie zasady :/

Książka jest nudna, bo schematyczna. Do tego trafiłam na fatalne wydanie z maleńkimi literkami i w trakcie czytania marzyłam w sumie tylko o tym, żeby już skończyć. Zupełnie nie interesowało mnie, jak książka się zakończy, ponieważ jej zakończenie wcale nie było dla mnie zaskoczeniem.

Schematyczna, typowa amerykańska, a dokładnie nowojorska pochwała randek, seksu i mody. Wszystko to gdzieś już było, prawda?

Nihil novi.

GeekPrincess | 2011-01-28
Przeczytana: czerwiec 2005

28-letnia Jane Gregg jest wolna i bardzo chciałaby owy fakt zmienić. Dodatkowo obecne zdarzenia w jej życiu sprawiają, że presja posiadania drugiej połówki jest jeszcze większa... Jane postanawia skorzystać z rady przyjaciółek i umówić się na kilka randek w ciemno...

"Znowu randka..." to książka idealna do poczytania podczas letniego wypoczynku, bardzo przyjemnie i łatwo się czyta... W kategorii lekkiej, literatury kobiecej daję ocenę 'dobrą'.