Kucharz. Na ostro

Okładka książki Kucharz. Na ostro Adelina Tulińska
Okładka książki Kucharz. Na ostro
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Faceci do wynajęcia (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Faceci do wynajęcia (tom 3)
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-08-18
2021-08-18
literatura polska

Zaciekawił mnie strasznie tytuł i to , jak zostanie pokazany kucharz z charakteru. Muszę przyznać że książka wciąga ale nie tak zaraz. Akcja rozwija się dużo później i trzeba trochę jeszcze do niej wytrzymać.

Pozytywne zaskoczenie po pierwszym tomie tej serii, który moim zdaniem był kompletnym niewypałem. Tutaj mamy historię, z którą wcześniej się nie spotkałam. Jest dobrze napisana jak na moje standardy, aczkolwiek jeden wątek bardzo się przedłuża, przez głupotę i ufność głównej bohaterki i liczyłam na inne zakończenie.

"Kucharz. Na ostro" To już trzecia część serii Faceci do wynajęcia i ja nadal uważam, że ta seria to złoto. Każdą książkę pisze inna autorka, a każda historia jest świetna jak dotychczas!!! No coś świetnego! Ten projekt @niegrzeczneksiazki wyszedł rewelacyjnie. Oby tak było do samego końca serii!!!

Ada Tulińska i jej historia to znowu książka, która z okładki wydaje się być gorąca mega, a ponownie muszę powiedzieć, że ta seria to przede wszystkim świetna fabuła, a namiętność to tylko dodatek! Bardzo dobry, bardzo gorący, ale jednak dodatek do świetnej historii dwójki wspaniałych bohaterów!

Bohaterowie skradający serca, nietuzinkowa fabuła i masa emocji - to moim zdaniem zestaw idealny!!!

Polecam ogromnie!

Książka to nagroda w rozdaniu u @motheroftworeads i @zaczytana.book dziękuję raz jeszcze Kochane ❣️ oraz dziękuję @niegrzeczneksiazki ❣️❣️❣️

Ada Tulińska i jej historia to znowu książka, która z okładki wydaje się...

Przeczytałam - tak to jest dobre podsumowanie całości.
W skrócie - on wyrachowany, ona naiwna. Relacja między nimi dziwna. Kończy się oczywiście ok, ale sama historia nie została w mojej głowie ani na sekundę i czytałam ją jakby z rozpędu a nie z chęci. Chyba niekoniecznie sięgnę po inne książki tej autorki.

Przeczytałam - tak to jest dobre podsumowanie całości.

Amelia z trudem wiąże koniec z końcem poszukując zatrudnienia dla siebie i męża. Po bankructwie firmy, której był kierownikiem tylko takie stanowiska go interesują, dlatego nie jest łatwo gdzieś się zaczepić. Za to ona pomagała w rodzinnej firmie nie mając na to żadnych papierów. Z pomocą przychodzi Aneta przyjaciółka kobiety, która znając jej talent i miłość do gotowania proponuję jej pracę w bistro.

I tutaj pojawia się Tomasz, który jest szefem kuchni w ,,Miód i chilli " Arogancki, pewny siebie zwycięzca programu telewizyjnego o gotowaniu daje popalić Amelii w pierwszym dniu jej pracy. Od początku ta relacja jest burzliwa, pełna pasji, ale też pewnego rodzaju rywalizacji.

Czy Amelia da się wykorzystać sławnemu szefowi, który jeśli bardzo mu na tym zależy potrafi być bardzo przekonujący?

,,Kucharz na ostro" jest to kolejna część z cyklu ,,Faceci do wynajęcia " i póki co podobał mi się najmniej. Myślę że nie do końca przepadam za piórem autorki. Niby wszystko pięknie jednak przeczytałam kilka książek przez nią napisanych, a żadna mnie nie zachwyciła. Lubię pikantne sceny erotyczne, ale w kilku momentach zwroty, których użyła autorka, aż mnie odrzuciły. Przyznam że zdarzyło mi się to pierwszy raz podczas czytania romansów, a trochę mam ich na swoim koncie. Nie uwierzyłam w tą relację bo Tomasz mnie irytowal i tak naprawdę do końca wykorzystywał Amelie dla władnych korzyści...uff normalnie aż gotuje się ze złości. Mam nadzieję że,, Aktor" będzie lepszy.

"Kucharz. Na ostro" Ada Tulińska

Amelia ze względu na ciężką sytuację finansową musi znaleźć nową pracę. Do tej pory wraz z mężem - Karolem prowadzili firmę meblarską. Jednak po jej upadku okazuje się, że cała odpowiedzialność za utrzymanie ich małej rodziny spada na Amelię. Kobieta zatrudnia się w restauracji "Miód&chilli". Miejsce jest niesamowite, a sama praca zdaje się być spełnieniem marzeń Amelii. Jednak jej nowy szef, kulinarny celebryta - Tomasz, doprowadza ją do szału.

Trzeci tom serii "Faceci do wynajęcia" niestety w moim przekonaniu okazał się ciut gorszy od poprzednich. Jednak czytając tę książkę bawiłam się całkiem nieźle i z chęcią śledziłam losy bohaterów. Mimo, że wielu ich zachowań totalnie nie rozumiałam... Wyszła z tego taka troszkę toksyczna relacja.

Jednak jeśli chodzi o atuty tej książki, to uważam że autorka pisze w bardzo przyjemny sposób. Potrafi zaciekawić czytelnika. Widać też w tej książce ogromną pasję do gotowania. Opisy potraw sprawiały, że nie dość, że byłam w stanie dokładnie wyobrazić sobie ich wygląd, to jeszcze nie raz zrobiłam się głodna.

Czy polecam tę książkę? Pewnie - jako lekka, niewymagająca lektura powinna się sprawdzić. Choć mnie nie zachwyciła, to na pewno sięgnę po inne książki Ady Tulińskiej, bo coś czuję, że inne książki jej autorstwa mogą mi się spodobać.

"Kucharz. Na ostro" Ada Tulińska

Przyjemna książka.

Przyjemna książka.

On po zwycięstwie w programie kulinarnym otwiera restaurację, szuka pracowników.
Ona jest w trudnej sytuacji finansowej, mąż nie garnie się do pracy, a ona chwyta się każdego zajęcia żeby zarobić pieniądze.
Dzięki znajomej Amelia trafia do kuchni Tomasza i tak zaczyna się przygoda. Romans, intryga, tajemnica, kłamstwo.
Dla mnie książka przyjemna, chociaż nie była specjalnie porywająca.

Dla mnie książka przyjemna, chociaż nie była specjalnie...

Porównując trzecią część do dwóch poprzednich muszę przyznać, że była ona znacznie spokojniejsza od wcześniejszych co nie oznacza, że mniej ciekawa. AUtorka skupiła się bardziej na fabule według mnie niż na uczuciach czy namiętnościach pomiędzy głównymi bohaterami. Postać … bardzo mi się spodobała - kobieta, która umie walczyć o swoje, potrafi utrzeć mężczyznom nosa, choć wszyscy myślą, że jest trochę naiwna. Z kolei postać … nie za bardzo zdobyła moją sympatię - wyniosły, zarozumiały mężczyzna, w którym zabrakło mi trochę autentyczności. Po wcześniejszych książkach autorki, które miałam okazję czytać spodziewałam się całkowitej gorączki uczuć, jednak jest to jedna ze „skromniejszych” pozycji. Niemniej jednak trzeci tom bardzo dobrze wpasowuje się w całą serię, pozwala nieco ochłonąć, a mi czytało się go bardzo dobrze i co najważniejsze - był wciągający.

Kolejna bardzo nierealistyczna historia. Mocno czuć inspirację MasterChefem (niektóre zdania i zachowania są 1:1 jak z programu),co mi osobiście przeszkadzało. Dodatkowo Tomasz jest bardzo toksyczny, a Amelia naiwna, więc powstała z tego niezdrowa relacja.

• Romans

Adelina Tulińska Kucharz. Na ostro Zobacz więcej