Haunt you

Ada Tulińska
2024-03-13
2024-03-13
bullyromance enemiestolovers

Ada kolejny raz udowodniła, że potrafi w darki. Pokazała, że mroczne klimaty nie są jej straszne. A co więcej, umie stworzyć nietuzinkową i absolutnie wciągającą historię, od której nie sposób się oderwać.

Elitarna szkoła, tajemnice, manipulacje i bezwzględny, mroczny świat. To tylko delikatna zapowiedź tego, co znajduje się w środku tej książki. A do tego bohaterowie, których łączy niezdrowa fascynacja i pożądanie. Brzmi dobrze? Jest nawet lepiej niż dobrze. Ta napędzana akcją fabuła z każdą stroną podsycała apetyt i trzymała w napieciu. Choćbym chciała to nie byłam w stanie przewidzieć dalszego scenariusza.

Pochłonęłam tę książkę w moment. Nawet fakt, że na pierwszy rzut oka wydawała się grubaskiem mi nie przeszkodził, bo zatraciłam się w lekturze po uszy. Była to jedna z tych książek, które mnie pozytywnie zaskoczyły. Spodziewałam się świetnej lektury, a otrzymałam o wiele więcej.

Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to książka dla każdego. I nie każdemu musi się ona podobać. Jest mocna i kontrowersyjna, więc zanim zabierzecie się za czytanie to sprawdźcie czy te klimaty wam odpowiadają.
Mnie odpowiadały i mi książka przypadła do gustu.

💀"𝑯𝒂𝒖𝒏𝒕 𝒀𝒐𝒖" 𝑨𝒅𝒂 𝑻𝒖𝒍𝒊ń𝒔𝒌𝒂

[współpraca reklamowa]

Recenzja:
Ależ to była mocna, a przy tym tak dobra książka! Na wstępie chcę zaznaczyć, że jest to dark romans, więc książka jest zdecydowanie 18+. Zacznę od tego, że mega pozytywnie mnie zaskoczyła, fabuła jest naprawdę bardzo wciągająca, specjalnie dla tej książki zarwałam nockę, bo straciłam poczucie czasu. Relacja głównych bohaterów, nie należy do takich "normalnych" jako, że główny bohater przekracza wielokrotnie pewne granice, chcąc zemścić się na bohaterce przez pewną sprawę, o czym ona nie ma totalnie pojęcia. I tu też pojawia się taka tajemniczość, ponieważ długo trzyma nas to w napięciu, zanim dowiemy się, za co główny bohater, chce zniszczyć dziewczynę. Z czasem jednak można zauważyć, że mimo niechęci do siebie, zaczynają wkradać się tam jakieś większe emocje. No ja jestem zachwycona tą książką. Miałam już styczność z piórem tej autorki, więc styl pisania jak najbardziej mi się podoba. Jeśli szukacie dobrego dark romansu, zdecydowanie polecam!

💀"𝑯𝒂𝒖𝒏𝒕 𝒀𝒐𝒖" 𝑨𝒅𝒂 𝑻𝒖𝒍𝒊ń𝒔𝒌𝒂

[współpraca reklamowa]

Recenzja:

Juliet to zadziorna, młoda dziewczyna, uczęszczająca do elitarnej szkoły,gdzie ciągle wpada w tarapaty (na własne życzenie). Niespodziewanie do szkoły dołącza nowy uczeń -Leonardo Venti, który ze względu na wygląd i zachowanie, szybko zjednuje i podporzadkowuje sobie ludzi, stając się liderem. Juliet od razu zwraca uwagę przystojnego Leo, ale kiedy okazuje się, że jest ona córka mężczyzny, którego ten uznaje za wroga, postanawia za wszelką cenę zniszczyć jej życie. Pomysłów ma mnóstwo. Manipuluje nie tylko nią, ale też osobami z jej otoczenia, zabierając-odsuwajac od niej wszystkich po kolei. Na dodatek zostaje jej korepetytorem... Czy uda mu się poskromic Juliet? Czy dziewczyna pozwoli na manipulacje? Jak zakończy się ta historia?
Książki Ady Tulińskiej to mój niekwestionowany pewniak -sięgam po nie bez zastanowienia i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Byłam bardzo ciekawa tego, jak Autorka poprowadzi te historię,jaki nada jej kształt i oczywiście uczyniła to koncertowo. "Haunt You" to dark&bully romance z motywem enemies to lovers, który trzyma w napięciu i wciąga w świat bohaterów od pierwszej strony. Historia ta uzależnia w pewien sposób od siebie, a potegujacy mrok i szaleństwo nie pozwalają odłożyć książki, dopóki nie pozna się zakończenia. Głównym tłem opowieści jest szkoła dla dzieci zamożnych rodziców, której przypisano miano elitarnej,chociaż w rzeczywistości, jak dla mnie panuje w niej duży "bałagan"...
Bohaterowie są bardzo charakterni, wyrazisci i uparci. Leo,bogaty chłopak, który może wszystko i Juliette, która nie lubi nudy, za to ma ogromną potrzebę zwracania na siebie uwagi. On chce ją zniszczyć, ona buntuje się i nie pozwala się złamać. Ją wychowuje ojciec, On mieszka w pięknym domu z braćmi. Dzieli ich wiele, ale chemia między nimi jest niekwestionowana. Czy obsesyjna chęć manipulacji i zemsty wpłynie na ich relację? Relację, która nie jest oczywista -co to, to nie. Jest nieprzewidywalna, emocjonująca i skomplikowana,tak jak zresztą cała fabuła. Nie można się nudzić, czytając dialogi Juliette i Leonardo oraz śledząc wydarzenia, które mają dość dynamiczne tempo. Zwrotów akcji również nie brakuje, a styl Autorki uwielbiam z każdą książka coraz bardziej. Zakończenie było dla mnie lekko zaskakujące i...bardzo chcę poznać losy pozostałych braci głównego bohatera.
Mrok,manipulacje, nieoczywista relacja Leo z braćmi, zemsta, miłość, tajemnica i pożądanie . Wiele połączonych, ciekawych wątków, które tworzą spójną całośc.. Wy musicie poznać ten tytuł 😍

Już dawno nie czytałam tak słabej książki. Nie przemówił do mnie zarówno styl pisania autorki, jak i sama fabuła. Nie miałam wygórowanych oczekiwań, bo po tego typu lekturze nie spodziewam się fajerwerków, jednak ten tytuł był wyjątkowo mało interesujący. Daję 2 gwiazdki za to, że autorka jest Polką.

pierwszego rozdziału, ale im dalej tym bardziej mi się podobała i będę ją miło wspominać. Będę ją pamiętać jako romans, bo jeśli chodzi o dark to oczekiwałam więcej ciężkiej atmosfery. Wcześnie czytałam tylko "To zawsze byłeś ty" i wspominam ją jako słodką i trochę przewidywalną lekturę. Tutaj czuć, że autorka pokazała się z innej strony. Jest bardziej mroczny klimat, więcej niespodziewanych zdarzeń i wątpliwie moralne zachowania bohaterów. Dla miłośników mocnych romansów będzie idealna!

“Haunt You” , czyli bully romance z motywem enemies to lovers, który od pierwszych stron pochłania czytelnika do świata mroku, manipulacji i szaleństwa.

Do świata elitarnej, zepsutej szkoły..
Do świata Juliete i Leonardo..

Ona, dziewczyna wychowywana tylko przez ojca.
Silna, charakterna i wyszczekana. Nie pozwalająca sobą pomiatać.

On, chłopak napędzany chęcią zemsty.
Mroczny, bezkompromisowy. Z obsesyjnymi skłonnościami.

Oboje są bardzo wyrazistymi i temperamentnymi postaciami, w dodatku tak nieprzewidywalnymi, że nie sposób się przy nich nudzić.
Ogromnie podobała mi się relacja łącząca tę dwójkę. Mimo tego, że jest skomplikowana i wierzcie mi, bardzo burzliwa, to od samego początku czuć przeskakujące między nimi iskry. Ich wzajemna manipulacja i potyczki słowne potęgowały to wzajemne przyciąganie, które wokół nich buzowało.

Charakterki tej dwójki, w połączeniu z genialną, na każdym kroku napędzaną akcją fabułą, zapewniają naprawdę intensywne doświadczenie i jazdę bez trzymanki.
Czytając ostatnie strony, normalnie popłakałam się ze stresu. Kompletnie nie brałam pod uwagę tego, co Autorka zafundowała w zakończeniu tej historii i prawie doprowadziło mnie to do zawału serca.

Autorka po raz kolejny udowodniła, że potrafi wykreować nietuzinkową historię, która wciąga i uzależnia czytelnika bez reszty.

“Haunt You” to bezapelacyjnie wciągająca, mroczna, mocna i kontrowersyjna pozycja. Ja jestem całkowicie kupiona. Miejcie na uwadze fakt, że jest to książka skierowana do czytelników 18+.

@ada.tulinska bardzo Ci dziękuję, że zaufałaś mi po raz kolejny i oddałaś tę genialną, mroczną historię pod moje patronackie skrzydła. 🖤

Do świata elitarnej, zepsutej szkoły..
Do świata Juliete i Leonardo..

Ona, dziewczyna wychowywana tylko przez ojca.
Silna, charakterna i wyszczekana. Nie pozwalająca sobą pomiatać.

On, chłopak napędzany chęcią zemsty....

✨️ RECENZJA ✨️

Haunt You

✒️ Ada Tulińska
📚 Wydawnictwo Nocne Czytanie

[ Współpraca reklamowa ]

No i mamy kolejnego świetnego darka od Ady. Historię wciagającą i uzależniającą.

⚡️Niespodziewanie do ostatniej klasy elitarnej szkoły dołącza Leonardo Venti, który szybko zostaje niekwestionowanym jej królem. Uwielbia podporządkowanie i manipulacje, zaś jego celem staje się zadziorna i niepokorna Juliet, córka jego wroga.
⚡️ Oboje młodzi i gniewni. On bogaty i pewny siebie. Chce ją zniszczyć, złamać. Nakreca go polowanie, a "zabawa" z nią stanowi dla niego wyzwanie. Ona lubiąca zwracać na siebie uwagę, niepokorna buntowniczka. Zderzenie tych dwóch żywiołów może okazać się iście wybuchowe. Rozpoczyna się mroczna gra. Kto ją wygra?

⚡️Autorka poraz kolejny stworzyła historię nietuzinkową i absolutnie wciągajacą. Napięcie i mrok towarzyszą tu od pierwszych stron. Jest tajemniczo i mrocznie by w miare rozwoju akcji przybierać różne oblicza. Dwa bieguny, które mocno na siebie odziaływują, nie tylko psychicznie, ale przede wszystkim fizycznie. Niezwykle ciekawe osobowości. Leo jako najmłodszy z czwórki braci, pod rządami najstarszego nie ma lekko. Jest to relacja tajemnicza i intrygująca, zaś łączy ich wspólna pasja jaką jest parkour i świetnie te jego umiejętności autorka nam przedstawia. Juliet zaś, to dziewczyna, która przez swój niewyparzony język wplątuje się w różne perypetie. Tak wiec, ciekawa akcja i wciągająca fabuła, nie pozwalają się od nich oderwać. Tu strach miesza sie z ekcytacją. A dręczenie i dominacja nabiera nowego wyrazu w obliczu rozwoju ich uczuć. Wszystko nakreca zaś adrenalina... oraz maaska. Ciekawie prawda?
⚡️Dostajemy to wiele ciekawych wątków, jest szkoła, są kluby, mocno zaakcentowany wątek sportowy, który pokazuje niezwykle umiejętności obojga, zaś Juliet w piłkę nożną wymiata. Rodzące się pożądanie i ciągłe napięcie seksualne wiszące w powietrzu. Są skomplikowane relacje rodzinne i piętno zemsty. Niestety takiej, która rani też osoby postronne. Jak daleko zatraci się w niej Leo? Musicie koniecznie się przekonać.
⚡️Jestem niezwykle zaintrygowana zdaje mi się jeszcze mroczniejszymi starszymi braćmi Venti i z niecierpliwością czekam na to, co też oni potrafią. Tę książkę ogromnie polecam. ❣️

✨️ RECENZJA ✨️

Haunt You

✒️ Ada Tulińska
📚 Wydawnictwo Nocne Czytanie

[ Współpraca reklamowa ]

Czeka Was idealna pozycja dla fanów mrocznych, zawiłych psychologicznie historii, które zawierają w sobie dobry dark romans oraz niebanalną fabułę. Książka uzależnia z każdą stroną mocniej i wciąga czytelnika w świat bogatych dzieciaków, które przekraczają granice przyzwoitości i godności, aby zaspokoić swoje rządze i kaprysy. Juliet zawsze była niepokorna, każdy w szkole ją zna, jej pewność siebie zostanie wystawiona na próbę, gdy pojawi się nowy uczeń! Leonardo - bo o nim mowa, to bardzo przystojny młody mężczyzna, który okaże się jej koszmarem. Z nieodgadnionych dla niej względów chłopak zacznie ją dręczyć, stanie się królem szkoły, którego każdy uwielbia i go wspiera, nawet gdy przekracza granice przyzwoitości. Zacznie on z nią grę, której reguły zna tylko on… za jego przeszłość chce zemsty na niej, lecz jak każdy plan i jego ma luki. Poprzez jej prześladowanie, pragnie ją złamać, lecz sprawi również to, że zacznie jej obsesyjnie pożądać❗

Blonderka.pl

Już od pierwszych stron autorka przedstawia bohaterów i pokazuje, że nie ma tu mowy o szarej myszce, czy potulnym baranku. Juliet twardo stąpa po ziemi, nie jest przykładem grzecznej dziewczynki, lubi sprawiać problemy świetnie się przy tym bawiąc.
Kiedy Leonardo przekracza próg szkoły od razu staje się popularny, a dziewczyny pragną zwrócić na siebie jego uwagę.
Ale on obiera swój cel i jest nim Juliet, nie dlatego, że tak bardzo mu się podoba, tylko pragnie ją złamać, ukarać za przeszłość. Chłopak pomału eliminuje wszystkich z otoczenia, dąży do tego, żeby pozbawić Juliet znajomych i żeby była zdana tylko na niego.
Nie chce, aby była szczęśliwa, chce, żeby cierpiała w ramach zemsty.
Ale trafił swój na swego… Jedno jest pewne, czeka was labirynt pełen pasji i namiętności, z którego trudno będzie wyjść, bo nikt nie wie jak skończy się ta opowieść.

„W środku pachniało dobrze znanymi mi perfumami, z nutą drzewa sandałowego, i skórą tapicerki. Wpadłam właśnie na pomysł biznesu życia – psikać poduszki tym zapachem i sprzedawać na Ebayu z hasłem, że pachną bad boyem.
Sama bym kupiła.”

Każdej dziewczynie lubiącej prawdziwego bad boya w książkach będę polecać ten tytuł. Historia jest osadzona częściowo w murach szkolnych co dodaje charakteru i świeżości, mamy młodych ludzi żadnych przygód, ale też poniekąd zranionych. Są twardzi, ale to nie znaczy, że niezniszczalni.

Jeśli nie przepadacie za lukrowanymi powieściami, tylko bardziej mrocznymi z tajemnicami, buzującym pragnieniem to dobrze trafiliście.

Książka nie jest przeznaczona dla osób poniżej 18 roku życia i tych co mają problem z rozróżnieniem fikcji literackiej od rzeczywistości.

Za to świetnie będą przy niej bawić się osoby lubiące motywy #enemiestolovers i #bullyromance. 🔥Dajcie się ponieść wyobraźni i sięgnijcie po najnowszą powieść @ada.tulinska ❤️

Polecam

Ale on...

Miłośniczki mrocznych, ale nie przesadzonych, romansów - mam dla Was coś wyjątkowego! „Haunt You” opowiada historię Juliet i Leonardo, a ich relacja opiera się na ukochanym motywie (fanfary!) enemies to lovers. Czy trzeba czegoś więcej na zachętę?

Juliet jest niekwestionowaną gwiazdą w Stratford Hall, to ona zajmuje się zabawnymi z jej punktu widzenia prankami, to ona jest nieustraszona i nikogo ani niczego się nie boi. Jednego dnia przyczynia się do uruchomienia alarmu przeciwpożarowego w szkole, bo… nie chce pisać testu. Ten dzień zmieni całe jej życie, bo dokładnie tego dnia w szkole pojawia się nowy uczeń, Leonardo. Chłopak skupia na sobie uwagę całej szkoły, dziewczyny dosłownie jedzą mu z ręki, a chłopacy chcą się z nim kumplować. On jednak upatrzył sobie Juliet, która go intryguje i która to dla jego rodziny jest córką wroga. Leonardo postanawia uprzykrzyć życie dziewczyny, a następnie zniszczyć ją w odwecie za dawne grzechy jej ojca. Od teraz Juliet musi mieć się na baczności, bo niebezpieczeństwo może czaić się wszędzie.

„Haunt You” to historia, w której ścierają się ze sobą dwa różne światy i dwa bardzo silne charaktery, a jak to się dzieje, to wiadomo, że zagrożenie pożarem uczuć wzrasta po stokroć. Tak było i w tym przypadku. Bohaterowie nie darzą się sympatią, a właściwie najchętniej jeden pozbyłby się drugiego, ale jednak coś ich do siebie przyciąga, a życie układa się tak, że skazani są na swoje towarzystwo. Byłam bardzo zaintrygowana jak potoczą się dalsze losy bohaterów, czy nie przytłoczy mnie motyw bully romance. Z ulgą, zadowoleniem na twarzy i czystym sumieniem mogę powiedzieć, że było naprawdę świetnie. W trakcie lektury bawiłam się wybornie, a książkę przeczytałam w jeden dzień, więc to najlepiej świadczy o tym, jak bardzo wciągająca jest to historia.

Zarówno Juliet jak i Leo mają w sobie mrok, ten mrok ich łączy, przyciąga do siebie jak magnes, a później nie są w stanie odłożyć uczuć na bok. Motyw enemies to lovers jest moim ulubionym i w ich historii został poprowadzony wprost wybornie. Między bohaterami iskrzy jak diabli, jednak zarówno jej jak i jemu duma nie pozwala na okazanie choćby odrobiny uczuć. Z czasem emocje biorą górę nad wybujałym ego i nie ma już odwrotu, bo ich relacja nabiera zupełnie nowego wymiaru, którego nikt by się nie spodziewał (poza romansiarami 😜).

„Haunt You” to książka którą wciągnie czytelnika do swojego mrocznego, ale angażującego niczym gra Monopoly świata. Ten świat potrafi być zaskakujący, bo tak jak w rozgrywce - nigdy nie wiesz, czy za moment wygrasz, a może gra potoczy się tak, że zostaniesz bankrutem i wypadniesz z gry. Podobnymi zasadami kierują się Leo i Jul - wszystko albo nic, wóz albo przewóz - oni igrają z ogniem, ale zapominają, że przy takiej zabawie łatwo jest się poparzyć.

Podsumowując - autorka stworzyła naprawdę ciekawe postaci i angażującą historię, przy której nie sposób się nudzić. Przedstawiony świat i zachowania bohaterów, choć jest to dark romance, nie są przesadzone, odpychające czy przytłaczające. Wszystko jest idealnie wyważone, bo mrok, który kryje się w bohaterach i przejawia się w ich zachowaniu, nie przytłacza, a dodaje klimatu. No i co? Czekam na kolejne części, bo bez wątpienia po nie sięgnę.

• Fajne
  • Literatura obyczajowa i romans