Bad boy pod choinkę

Okładka książki Bad boy pod choinkę K. C. Hiddenstorm
Okładka książki Bad boy pod choinkę
K. C. Hiddenstorm Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2021-09-29
2021-09-29

Sięgając po te pozycję miałam szczerą nadzieję, że będzie ona utrzymana bardziej w klimacie świątecznym niż gangsterskim.

Olive i Seth z powodu niesprzyjających warunków pogodowych wyruszają razem do domu na święta. Jest to podróż pełna intrygi, nieporozumień, konfliktów i przede wszystkim...namiętności. Ich relacje ze wspólnej przygody czytało się bardzo szybko, gdyż akcja była dynamiczna. Gdy dotarłam do końcowych losów to nie mogłam się od nich oderwać. Wątek mafijno-gansterski uważam za dobrze napisany, ale gdzieś po drodze niestety ta ,,magia świąt", jakiej oczekiwałam w tej pozycji zupełnie wyparowała.

Miła, lekka, przyjemna w odbiorze, coś nieskomplikowanego, na poprawę humoru. Moze nie najwyzszych lotow, ale moje pierwsze I na pewno nie ostatnie spotkanie z autorką uważam za udane. Polecam

Czym kierujecie się przy wyborze książek świątecznych??
Decydując się na "Bad boy pod choinkę" miałam ochotę na coś lekkiego, nie wymagającego, co pozwoli mi się zatopić w romantycznej historii lekko odrealnionej, mocno rozgrzewającej. Klasycznym 'comfort book'.
Autorka poznaje nas z Olive i Seth-em, sąsiadami, którzy niebawem spędzą ze sobą wiele godzin próbując przetrwać drogę do rodzinnego domu na święta. Olive, jak sama o sobie mówi (bardzo, ale to bardzo często jest to powtarzane w książce),jest kobietą sukcesu, która potrafi o siebie zadbać, spełnia się w pracy i jest z niej dumna, gorzej sytuacja wygląda w strefie życia uczuciowego. Za ścianą zaś, Seth to nieziemsko przystojny chłopak, który zniknął na rok, chłopak, który w dużym stopniu pociąga główną bohaterkę, mieszając to uczucie ze strachem i tajemniczością. Para decyduje się na wspólną podróż, jednak nic o sobie tak naprawdę nie wiedzą. Relacja nawiązująca się między bohaterami i ich perypetie są mocno rozgrzewające, jednak wg. mnie pełne sprzeczności i dosyć mocno patologiczne.
To w jaki sposób Olive podchodzi do samego Setha wywoływało u mnie dosyć skrajne emocje. Dziewczyna jak na pełną samoświadomości, sukcesu kobietę, popada z jednej tragicznej relacji w drugą. Poznając historię bohaterki, dowiadujemy się, że niedawno zakończyła bardzo ciężki, pełen przemocy związek. Jednak czytając książkę miałam cały czas wrażenie, że z jednego weszła w drugi. Seth zachowuje się jak osoba ze schorzeniami natury psychicznej. Raz jest niesamowicie czułym i gorącym kochankiem, a zaraz po chwili staje się agresywnym, nieznoszącym sprzeciwu mężczyzną.
Dialogi między bohaterami również nacechowane są masą sprzeczności i totalnego odrealnienia. Olive notorycznie nazywa Setha głupkiem, bucem i wieloma innymi obraźliwymi słowami. Natomiast Seth nie mówi i mam wrażenie, że nie myśli o niczym innym jak o ostrym seksie w każdym miejscu i sytuacji. W wielu sytuacjach Olive przypomina mi osobę, która cierpi na syndrom sztokholmski... by zaraz potem stać się ofiarą. Przez całą powieść zaprzecza sama sobie nie tylko słowami, ale również zachowaniem.
Pomimo tego, że historia ma całkiem niezły plot twist i na końcówce ciekawie poprowadzony wątek sensacyjny, uważam, że pokazuje bardzo patologiczną relację, która jest niczym innym jak destrukcją personalną dla każdego z osobna.
Śnieżyca za oknem i mocne drinki niestety nie roztopiły lodu, który pojawił się w moim sercu po przeczytaniu "Bad boy na pod choinkę".

Czym kierujecie się przy wyborze książek świątecznych??
Jak na okładkową srokę przystało, kieruję się okładką, ale też opisem fabuły. Historia musi mieć w sobie to 'coś' co mnie przyciągnie. Oczywiście, później w trakcie poznawania fabuły i bohaterów następuje zderzenie oczekiwań z rzeczywistością. W przypadku powieści K.C. Hiddenstorm zderzenie było dosyć mocne i bolesne....

Słaba i mega nierealistyczna. Ciągnęła się jak flaki z olejem.

Słaba i mega nierealistyczna. Ciągnęła się jak flaki z olejem.

Wg mnie monotonna...

Wg mnie monotonna...

Świetna książkę. Polecam ☺️

Świetna książkę. Polecam ☺️

Sięgając po tę książkę kierowałam się tytułem i, to był błąd.
Bo ta historia okazala się płytka i nudna, a dialogi strasznie prostackie. Teraz wiem, że czytanie jej było stratą czasu.
Nie polecam.

Sięgając po tę książkę kierowałam się tytułem i, to był błąd.
Nie polecam.

Olive projektuje okładki do książek i jest zadowolona ze swojego życia zawodowego. Jednak to prywatne nie układa jej się tak jakby sobie tego życzyła. Kobieta bowiem nie ma szczęścia do mężczyzn. Ostatnio zaintrygowana jest swoim sąsiadem - mimo, że przystojny to trochę budzi jej niepokój. Nie pomagają też plotki o pobycie Seth'a w więzieniu.

Zbliżają się Święta i Olive zamierza pojechać do rodziny. Jej plany zostają pokrzyżowane przez śnieżycę i odwołane loty. Seth również ma zamiar jechać do rodziny, jednak samochodem, a że jedzie w zbliżonym kierunku zaproponował wspólną podróż sąsiadce. Olive walczy sama ze sobą, ostatecznie zgadzając się na tą wyprawę. Czy był to dobry pomysł i czy dotrą do celu?

Mimo, że między tą dwójka szybko rodzi się pożądanie to nie jedyne atrakcje, które wspólnie przeżyją. Z czym jeszcze przyjdzie im się zmierzyć?

"Bad boy pod choinkę" to bardzo pikantny romans. Święta są tu jedynie tłem. Książkę bardzo szybko się czyta, nie jest obszerna jednak dużo tu się dzieje. Autorka wplotła w historię wątek kryminalno-sensacyjny. Początkowo trochę trudno było mi wczuć się w klimat tej książki, jednak później, gdy akcja przyspieszyła było już trochę lepiej. Choć uważam, że niektóre wątki mogłyby zostać bardziej rozbudowane. Mimo wszystko uważam, że to przyjemna lektura nie tylko na zimowe wieczory.

Zbliżają się Święta i Olive...

29/52

29/52

Czy święta będą niegrzeczne?

Olive chce pojechać na święta do rodziców, jednak pogoda krzyżuje jej plany. Pomocną dłoń wyciąga sąsiad, Seth. Najgorsze jest to, że mężczyzna jest nieziemsko przystojny, ale Olive się go boi. On potrafi być bardzo przekonujący, gdy czegoś chce, a wy tym przypadku pragnie dziewczyny. Ta podróż przyniesie wiele niespodzianek, a sama pogoda będzie nie tylko sprzymierzeńcem.

Autorka daje nam romans z nutą kryminalną. Ognisty romans gdzie wybucha pożądanie miedzy bohaterami oraz czyha na nich niebezpieczeństwo. Ona, cicha, spokojna za to on, tajemniczy, twardo stąpający, wie czego chce. Razem tworzą mieszankę wybuchową, a to wszystko podkręca jeszcze to, że sobie nie ufają. Fabuła jest dość przewidywalna, nie jest skomplikowana, mimo tego nawet szybko się czyta i można przyjemnie spędzić z tą książką czas. Bardzo mało klimatu świąt, tylko delikatny zarys, za to dużo śniegu i gorących scen, od tego nie jednej z nas będzie gorąco w ten zimowy czas.

Czy święta będą niegrzeczne?

• Świąteczne
  • Romans