Nie tym razem, panie Reid

2024-04-17
2024-04-17
9788383219165
16+ Spicy Romans

Zacznę od chyba jedynego minusa tej książki - korekta. Niestety sporo jest błędów, głównie
stylistycznych. Ja jestem na to mocno wyczulona i niestety kłuje po oczach...
Natomiast fabularnie, historia dostarczyła mi wszystkiego czego oczekiwałam.
Bezwzględny biznesmen - Wilczy Inwestor, i dziewczyna z Alaski, która w Nowym Jorku postanowiła spełnić swoje marzenie i zainwestowała w nie wszystko. Doskonale wiemy czego się spodziewać, ale nie przeszkadza to w ogóle. Postacie, zarówno główne jak i te drugoplanowe, są naprawdę dobrze wykreowane. Chociaż Dave nie daje się z początku polubić, to autorka świetnie odsłaniała mam jego historię, a on sam coraz bardziej zdobywał moje serce. Pamiętajcie! Nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie w internecie bądź gazetach, a każdy medal ma dwie strony😂 Między bohaterami cały nas czuć chemię i emocje docierają do czytelnika. Brakło mi trochę rozwoju uczuć. Jeden wieczór zwierzeń i koniec nienawiści. Ale na to mogę przymknąć oko ☺️
Spodobało mi się ile ważnych kwestii poruszyła pani Ada, a jednocześnie nie ma się wrażenia, że to wątki wpychane na siłę. Poza wspomnianym zniekształconym obrazem znanych osób w mediach, mamy też walkę z insulinoopornością, a wcześniej z brakiem akceptacji siebie, chorobę, która nie blokuje spełniania się, metody pozbywania się lokatorów przez inwestorów... Do tego świetnie rozpisana przyjaźń między Reidem a Levim. Bardzo podobała mi się ich relacja, a wspólna kolacja w restauracji to mistrzostwo 😂. Dodatkowym plusem są smsy wymieniane między bohaterami oraz festiwal filmów i jego chat. Bardzo lubię takie zabiegi. Całość świetnie się ze sobą splata i daje historię kompletną.
Przeczytana błyskawicznie i polecam wszystkim lubiącym romanse

stylistycznych. Ja jestem na to mocno wyczulona i niestety kłuje po oczach...
Natomiast fabularnie, historia dostarczyła mi wszystkiego czego oczekiwałam.

Holly stawia wszystko na jedną kartę - sprzedaje to co odziedziczyła po babci i przeprowadza się z Alaski do Nowego Jorku, aby otworzyć galerię sztuki. Dave Reid to "Wilczy Inwestor", który chce mieć akurat ten budynek, w którym kobieta otworzyła galerię. Utrudnia jej życie, ale coraz bardziej zaczyna mu się ona podobać. Czy uda mu się osiągnąć swój cel?

Książki Ady Tulińskiej bardzo lubię i zawsze czytam je z ogromną przyjemnością. Tym razem również, jak przy każdej powieści autorki, z uśmiechem na ustach wkroczyłam do świata Holly i Reida. Bawiłam się znakomicie, a czas spędzony z nimi to czysta przyjemność.
Dostajemy ciekawych głównych bohaterów - Holly spełnia swoje marzenie, zostawia całe swojego poprzednie życie i zaczyna nowe w całkiem innym miejscu. Dave jest bogaty, ma wszystko czego chce i zawsze osiąga sukces. Trafia tym razem jednak na twardą przeciwniczkę. My jesteśmy świadkami jak ta dwójka się ze sobą przepycha i równocześnie do siebie zbliża. Ich relacja od samego początku pachniała romansem i dostarczała nam ogromu najróżniejszych emocji. Świetnie było być świadkami tak ekscytującej historii.
Autorka ma fajny styl pisania, dzięki czemu powieść wciaga nas już od pierwszych stron. Emocje i uczucia są w tej powieści na najwyższym poziomie, a wszystko to okraszone jest jeszcze dawką pozytywnego humoru. Historia lekka i przyjemna do przeczytania na raz.
"Nie tym razem, panie Reid" to pozycja obowiązkowa dla fanów romansów. Osobiście bardzo mi się podobała, a czas z nią był cudowny. Autorka dodała również pewien wątek filmowy, który dodał troszkę tajemniczości, choć od samego początku można przypuszczać kim jest pewien mężczyzna. Książka jest oznaczona jako spicy, ale nie było w niej jakoś dużo scen erotycznych. Chciałabym polecić ją również Wam ❤️ Mam nadzieję, że Wam również się spodoba ❤️

Książki Ady...

Holly prawie całe życie spędziła na Alasce, gdy przenosi się do Nowego Jorku musi przyzwyczaić się do pędu życia, cieplejszej temperatury i tłumów ludzi. Chce spełnić swoje marzenie więc otwiera galerię sztuki. Pierwszy dzień okazuje się klapą, jednak pewien mężczyzna jest zainteresowany kupnem obrazu. Dziewczyna ma duże nadzieje, ale przez przypadek odkrywa, że to Dave Reid, Wilczy Inwestor. Domyśla się, że to jej nieruchomość stała się jego celem. Mężczyzna nie ma skrupułów i za wszelką cenę dąży do celu.

Poznajemy fabułę z dwóch perspektyw, dzięki czemu możemy dokładnie poznać myśli głównych bohaterów. Podobał mi się kontrast między tymi dwoma osobowościami. Holly próbuje rozwinąć skrzydła, dba o relacje z ludźmi oraz zaraża optymizmem. Dave natomiast zdaje się być wyzbyty z jakichkolwiek uczuć. Kariera nauczyła go, że tylko najlepsi i najbardziej wytrwali mogą coś osiągnąć. Robią sobie na złość, kompletnie nieświadomi tego, że kiełkują w nich inne uczucia.
Wszystko co niedostępne jest bardziej fascynujące, prawda? Podobała mi się intryga, bohaterowie oraz umiejscowienie akcji. Jeden wątek z wiadomościami był strasznie przewidywalny, ale miał swoje znaczenie, jeśli chodzi o rozwój fabuły więc nie mogę powiedzieć, że był niepotrzebny. Ogromnie polubiłam Iben, właścicielkę kwiaciarni z naprzeciwka. Taka przyjaciółka to skarb.

To przyjemna i lekka książka do przeczytana w dwa wieczory 😊

Jak doskonale wiecie, zawsze chętnie sięgam po książki @ada.tulinska . Kiedy tym razem przeczytałam, że mamy tu silnych bohaterów i motyw hate-love, widziałam, że szybko poznam tę historię.

Nie zliczę ile razy podczas lektury zaśmiałam się pod nosem. Uwielbiam Holly i jej poczucie humoru, a w duecie z naszym Reidem, jest ciekawie, nawet bardzo. Chociaż początkowo nie polubiłam mężczyzny, z czasem zyskał on moją sympatię i na koniec okazało się, że jest to ciekawy facet, kto by pomyślał!

@ada.tulinska , kocham Cię za te wstawki o insulinooporności. Fajnie, że przemyciłaś w takiej książce takie małe smaczki. Zachwalam Was do przeczytania tego, co autorka na koniec ma nam do powiedzenia, to bardzo ciekawe informacje.

Holly zaczyna nowy etap swojego życia. Do nowego startu wybrała Nowy Jork, w którym otwiera swoją galerię sztuki. Kobieta poznaje tajemniczego mężczyznę, który bardzo interesuje się jej lokalem, nawet za bardzo. Coś tutaj śmierdzi. Kiedy na jaw wychodzi kto to jest, Holly nie ma już żadnych złudzeń, czeka ją ciężka walka o swoje nowe miejsce.

Ta książka już od pierwszych stron mnie zainteresowała. Przeczytałam ją w moment i ciężko było mi się rozstać z bohaterami. Absolutnie nie przeszkadzało mi to, że jest to przewidywalna historia, potrzebowałam czegoś takiego na odprężenie. Holly i Dave sprawili, że spędziłam z nimi świetny czas.

Zarówno ona, jak i on to silne postacie, co gwarantuje nam niezapomniane wrażenia. Nie mamy tu styczności z szarą myszką, co to, to nie. Nasza główna bohaterka potrafi walczyć o swoje i niejednokrotnie pokaże swój pazur, w końcu walczy o swoje marzenia.

Podoba mi się relacja pary. Nie rzucają się oni na siebie od pierwszej strony. Napięcie rośnie z każdą kolejną stroną. Ogromnie doceniam, że Ada poszła w tą stronę, bo z napięciem czekałam, kiedy to wszystko wybuchnie, a jak już wybuchło, to…. Ufff! Co za ogień!

Jest to idealna pozycja dla osób, które lubią, kiedy w książce robi się gorąco, a jednocześnie trochę dłużej mogą czekać na sceny zbliżeń. A mówię wam, czekanie popłaca!

Polecam z całego serca 💋

Holly przyjechała z Alaski do Nowego Jorku i postanowiła spełnić swoje marzenie. Za pieniądze odziedziczone po babci otworzyła galerię sztuki. Początki były trudne, choć od razu znalazł się koło niej bardzo pomocny mężczyzna. Jak do później okazało to Dave Reid, Wilczy Inwestor, który pod pozorem udzielenia kobiecie wsparcia chciał wybadać sytuację. Chętnie wykupiłby cały budynek, w którym planuje otworzyć ekskluzywny hotel, jednak galeria Holly zajmuje parter.

Reid jest znany ze stosowania nieczystych metod pozyskiwania lokali. Z jednej strony robi wrażenie miłego goście, z drugiej doniesienia medialne przedstawiają całkiem inne jego oblicze. Czy Holly powinna zaufać Dave'owi czy raczej uwierzyć w sensacyjne historie zamieszczone w internecie?

Ich relacja rozwija się powoli. Od początku rywalizują o lokal w atrakcyjnym miejscu. Reid robi wszystko, by pokrzyżować plany Holly a ona nie zamierza rezygnować ze swojego marzenia.

Kobieta w wolnych chwilach ogląda filmy twórców niezależnych i nawiązuje kontakt z jednym z użytkowników forum. Z początku rozmawiają o filmach, lecz gdy lepiej się poznają schodzą na tematy osobiste. Ten wątek będzie istotny w finale opowieści.

Wielkie oklaski dla autorki za poruszenie tematu insulinoodporności, na którą cierpi bohaterka oraz za polecenie książki "Glukozowa rewolucja". Jeszcze jej nie czytałam, ale planuję, bo słyszałam dobre opinie o niej także od innych osób. Holly dużo przeszła mieszkając na Alasce, jeszcze jako osoba zmagająca się z otyłością a tym samym będąca obiektem kpin. Obecnie kobieta panuje nad swoją chorobą i nie widać po niej, że może jej coś dolegać, lecz złe doświadczenia z przeszłości sprawiły, że pozostaje nieufna wobec mężczyzn. Czy Dave będzie kolejnym, który zawiedzie jej zaufanie?

Powieść jest przedstawiona z punktu widzenia obu postaci i czytana przez dwójkę lektorów, co dodaje jej wiarygodności.
Bardzo przyjemnie się słuchało, to taki komfortowy romans. Dave, pomimo swojej chciwości, jest mężczyzną z klasą, który potrafi się zachować. Przemyślał swoje postępowanie, także wobec ojca, i potrafił zmienić sposób myślenia. W tym romansie nie ma zbyt wielu scen miłosnych. Autorka skupia się na przedstawieniu motywów działań i relacji Dave'a i Holly. Sugerowany wiek odbiorcy 16+

"On zawsze zdobywa to, CZEGO PRAGNIE. A teraz chce czegoś, CO NALEŻY DO NIEJ."

Holly po śmierci babci wyjeżdża z mroźnej Alaski, by rozpocząć nowe życie w Nowym Jorku i spełnić swoje marzenie o galerii sztuki. Wszystko powoli powinno się klarować. Remont nowo zakupionego lokalu pod galerię, dobiegł końca i lada moment będzie otwarcie. Jednakże los, a właściwie pech nie chce opuścić optymistycznie patrzącej w przyszłość kobiety. Pierwsza awaria ma miejsce w dniu wielkiego otwarcia, niestety wszystko tego dnia przysięgło się przeciwko Holly. Na domiar złego, pomoc i późniejsze pytania tajemniczego nieznajomego sprawią, iż owy pech dopiero nadejdzie.

Bowiem tym tajemniczym mężczyzną okaże się Dave Reid, który znany jest również jako "Wilczy inwestor". Mężczyzna zawsze dostaje to czego chce nie licząc się z nikim. Każdą przeszkodę w łatwy sposób usuwa nie mając przy tym żadnych skrupułów. Jego celem jest otwarcie luksusowego hotelu. Znalezienie idealnej lokalizacji pod tę inwestycję nie sprawia mu żadnej trudności, mimo to pojawia problem w postaci pięknej i jakże upartej kobiety. Jednakże Dave zrobi wszystko by przejąć lokal, który zajmuje Holly.

Jak daleko się posunie, by osiągnąć swój upragniony cel?

Bardzo lubię książki tej autorki. Czasami nawet nie muszę czytać opisu, by wiedzieć, że spędzę bardzo dobry czas z bohaterami. Tak było też i tym razem. Jak zawsze świetnie wykreowani bohaterowie. Holly to wspaniała i pełna pomysłów kobieta, która mimo, iż po śmierci babci nie miała nikogo postanowiła zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę, by móc spełnić swoje marzenie. Przeszłość nauczyła ją, iż nie powinna zbytnio ufać nieznajomym. Poznanie Dave'a było tego największym przykładem. On sam bowiem okazał się być arogancki i przebiegły w swoich poczynaniach. Jednakże każdy ma jakąś przeszłość, która kształtuje człowieka. Chcecie przekonać się co kryło się za zachowaniem Reida? Bardzo gorąco polecam wam książkę "Nie tym razem panie Reid" 🔥❤️.

"On zawsze zdobywa to, CZEGO PRAGNIE. A teraz chce czegoś, CO NALEŻY DO NIEJ."

Dla niego nie ma słowa „niemożliwe”. Zdobywa wszystko czego chce. Kobiety ma na pstryknięcie palcami, lecz wtedy w jego życiu pojawia się ona…

Jeżeli szukacie lekkiego romansu, przy którym możecie się odmóżdżyć, to ta książką nada się idealnie. Książka cieniutka, lekka, dedykowana 16+ dlatego nie spodziewajcie się tutaj, że ta powieść rozgrzeje was do czerwoności (szkoda, tego mi trochę mimo wszystko zabrakło).

„- może porozmawiamy o tym przy kolacji?
- w pana snach.
- W moich snach robimy coś innego”.

Nie czułam chemii, ani większego uczucia między nimi. W ogóle przy końcowych rozdziałach zachowanie Reid’a zaczęło mnie już męczyć, więc na tą końcówkę czekałam już z utęsknieniem. Lubię pewnych siebie, aroganckich bohaterów, ale on w ogóle nie przypadł mi do gustu, denerwował mnie, a scena z sukienką w ogóle rozłożyła mnie na łopatki. Jak to bywa z takimi lekkimi romansami, są do przewidzenia, ale mimo to podobała mi się.

Od nienawiści po miłość. Jeśli jesteś fanem tego motywu, musisz sięgnąć po najnowszą książkę autorki.

*To jest moja prywatna opinia. Zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.

👍

👍

♥️Recenzja♥️

Premiera 24.04.2024 r.

„Nie tym razem, Panie Reid” – Ada Tulińska

Współpraca z @wydawnictwopapieroweserca

On zawsze dostaje to czego chce, za wszelką cenę. Ona będzie pierwszą, która mu się postawi.

Holly otwiera wymarzoną galerię. Pełna nadziei skupuje dzieła i je sprzedaje. Od małego kocha sztukę, a to za sprawą ukochanej babci. Ma silny charakter, który nie raz w jej życiu pomógł. Kiedy widzi zapędy Reida mocno im odmawia. Nie zawsze jest to kulturalna rozmowa, nie obejdzie się bez wyzwisk i ciętych ripost. Ta kobieta wie jak walczyć z takimi jak on. Moim zdaniem jej mała wadą jest to, że szybko wierzy w czyjeś słowa np. złe, ale tak samo szybko zmienia o nim zdanie, nigdy usłyszy to z ust tej osoby i tak kilka razy. Taka cecha może być też uważana za dobrą, ale tylko wtedy gdy to jest w jakimś umiarkowanym stopniu.

Reid to zadufany w sobie cham. Nie rozumie słowa „nie”. Zawsze musi być tak jak on chce. Będzie dążył do tego po trupach do celu. Zrobi wszystko aby osiągnąć swój cel. Bardzo jest zafascynowany pieniędzmi i ich pomnażaniem. Może czasem robi coś z dobrej woli i dla dobra kogoś, ale jego zachowanie czasem jest strasznie sprzeczne. Nie podobało mi się jego zachowanie i jego kokieteryjny sposób podejścia do sprawy. Swoim urokiem chciał przekonać Holly do zmiany zdania. Miejscami jego zachowanie jest straszne niemoralne. W sumie taka postawa towarzyszy mu prawie do samego końca. Potem trochę się zmienia. Staje się troskliwy i czuły, ale nie przekonał mnie do siebie. Jego arogancja mocno mnie zraziła.

Relacja hate-love. On chce ją wyrzucić, chociaż daje alternatywę, ale gdy odmawia to nie potrafi tego zrozumieć. Robi jej na złość i skutkuje tym, że jej interes może paść. Nie myśli o tym, że to jej źródło dochodu i bez niego nie będzie mieć za co żyć. Potem następują małe zwroty akcji, kiedy tych dwoje zbliża się do siebie. Jednak nie poczułam tej chemii. To się stało nagle, bez żadnego wstępu. W jednej chwili się kłócili, a w drugiej byli pełni pożądania. Tego nie można zaprzeczyć, bo pod tych względem iskrzy. Chyba tych dwoje zakochało się w sobie podczas tych wszystkich kłótni i zgrzytów. Nietypowe zakochanie, ale w sumie czemu nie.
Lubię książki autorki, ale tutaj bohater mi się nie podobał. Był zbyt mocno mroczny i arogancki. Jego postawa Pan, który musi mieć wszystko pod kontrolą i tak jak on chce. Co do bohaterki to kibicowałam jej z całych sił, aby pokazać temu dupkowi, że nie będzie grała tak jak on chce. Prawie do samego końca mu odmawiała. I dała mu do wiwatu. Nie raz się z satysfakcją uśmiechałam, kiedy mu dopiekła. Pomysł na fabułę jak najbardziej na tak, ale bohater to nie moja bajka. Ale patrząc na jego kreację, to jest dobrze stworzony, ale jego cechy są okropne.
Kochani jeśli lubicie takie historie, w których iskrzy od nienawiści i pożądania. Gdzie bohaterowie się kłócą i nie chcą dać za wygraną, to może to być książka dla Was.
6/10
❤️

♥️Recenzja♥️

Premiera 24.04.2024 r.

„Nie tym razem, Panie Reid” – Ada Tulińska

Współpraca z @wydawnictwopapieroweserca

“Nie tym razem, panie Reid” autorstwa Ady Tulińskiej to romans o sile marzeń, determinacji i miłości, która potrafi przewrócić świat do góry nogami.

Holly to kobieta pełna pasji i determinacji, która po śmierci babci, decyduje się na odważny krok. Sprzedaje ona wszystko, co ma, i przeprowadza się do Nowego Jorku, aby otworzyć galerię sztuki. Niestety lokal, który kupiła jest w zasięgu zainteresowań Dave’a Reida. Jest on przystojnym, manipulacyjnym i bezwzględnym biznesmenem, który zawsze dostaje to, czego chce. Jego plany na przekształcenie kamienicy w luksusowy hotel wydają się nie do pokonania. Holly się jednak nie poddaje, ale czy będzie w stanie mu się przeciwstawić?

Relacja tych dwoje aż wrze od emocji i napięcia. Ich rozmowy są pełne iskier, słownych przepychanek i sarkazmu. Nie brakuje tu także humoru i chemii między bohaterami, która sprawia, że konflikt, powoli przeradza się w coś więcej. Ale czy będą oni w stanie pokonać swoje obawy i się przed sobą otworzyć? Tego będziecie musieli się już dowiedzieć sami.

Autorka z umiejętnie kreśli portrety swoich bohaterów, ukazując ich silne, jak i słabe strony. Holly jest postacią, którą lubi się od początku, a jej determinacja, pasja do sztuki i nieustępliwość są inspirujące. Jednak ma ona również doświadczenia z przeszłości, które sprawiają, że boi się zaangażować i które czynią z niej postać z krwi i kości. Natomiast Dave, mimo swojej twardości, ma również chwile, które pokazują, że nie jest on tak bezwzględny, jakby się mogło wydawać.

“Nie tym razem, panie Reid” to idealna propozycja dla miłośników romansów. Jej silni bohaterowie, zawiłe relacje i emocjonująca fabuła sprawiają, że trudno ją odłożyć. Jeśli lubicie historie o silnych kobietach, skomplikowanych mężczyznach oraz romanse slow burn z hate to love, to koniecznie przeczytajcie tę książkę. Ja spędziłam z nią wspaniały wieczór 🛋️🌙.

Kategoria (wg @wydawnictwopapieroweserca): ❤️ spicy
Rekomendowany wiek: 16+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwopapieroweserca, a Autorce @ada.tulinska za świetną lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

• Chcę ebook
  • Tulińska Adelina