Jej porywacz. Zmień mnie

Okładka książki Jej porywacz. Zmień mnie Anna Zaires
Okładka książki Jej porywacz. Zmień mnie
Anna Zaires Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Twist Me (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Twist Me (tom 1)
NieZwykłe
2021-08-25
2018-11-27
2014-02-10

Jestem na maxa rozczarowana! Oczekiwałam czegoś na miarę seri "the darke duet" a dostałm badziew na poziomie 365dni.

"Wychodzimy z klubu, oglądam się przez ramię i znowu go widzę. Ciągle się we mnie wpatruje. Jego spojrzenie zawiera mroczną obietnicę. Coś, przez co przechodzą mnie ciarki".

Młodziutka Nora w klubie poznaje dużo starszego, tajemniczego Juliana. Od pierwszego wejrzenia ujrzała w nim mrok i niebezpieczeństwo. Mimo tego mężczyzna wzbudził w niej zainteresowanie. Miała wrażenie, że to spotkanie jest obietnicą. Czego? Później nie mogła długo przestać o nim myśleć i była ogromnie zaskoczona gdy Julian zjawił się na rozdaniu dyplomów. Nic jednak nie zaskoczyło Nory tak bardzo jak to, co wydarzyło się później.

Książkę kupiłam przez przypadek. Oczywiście musiała odstać swoje na półce do czasu, aż po nią sięgnęłam. Historia wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Czyta się naprawdę szybko, mimo iż jest przewidywalna, to aż chce się więcej.

Młodziutka dziewczyna wpada w oko groźnemu handlarzowi bronią. On porywa ją i więzi przez okrągły rok na prywatnej wyspie do czasu, aż nie wydarzyła się tragedia, która rozdziela ich na pewien czas. Ma swój powód porwania, który autorka ujawnia z czasem. Książka jest pikantna, pełna gorących scen, strachu, bliskości, przyjaźni i miłości. Warto również wspomnieć jeszcze o jednej postaci Beth, która nie zasłużyła na to co ją spotkało. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po kolejną cześć i przekonać się czym autorka mnie zaskoczy. Bardzo mnie ciekawi czzy piękna ujarzmi bestię?

Muszę przyznać, że oczekiwałam po tej książce czegoś więcej. Trudno doszukiwać się tutaj ciekawej i wciągającej fabuły. Główni bohaterowie spędzają swój czas głównie na seksie. Relacja między tą dwójką była dość specyficzna i mnie nie porwała. Zrezygnowałam z czytania kolejnych części.

Moje noworoczne postanowienie co do zmniejszenia liczby książek, które proszą o przeczytanie nabiera kształtów 🤣

Seria #twistme zbiera różne opinie. Porywacz, który rozkochuje w sobie a w dodatku zajmujący się rodzinnym biznesem nie do końca legalnym jest motywem znanym.
Ale...
No właśnie jest jedno ważne ale. Jest tu wątek BDSM. I to taki konkretny.

Niespełna osiemnastoletnia Nora Leston podkochuje się w szkolnej gwieździe sportu. Kiedy nadchodzi długo oczekiwany moment pierwszego pocałunku wszystko przybiera zaskakujący obrót. Dziewczyna zostaje porwana przez mężczyznę, którego widziała zaledwie dwukrotnie w życiu.

Julian Esguerra jest niczym widmo. Każdy wie kim jest,lecz nie istnieje żaden dokument potwierdzający to. Ma wobec Nory szeroko idące plany i nie cofnie się przed niczym by ją zniewolić.
Rozpoczyna się gra, która niszczy a jednocześnie niesie ukojenie. Mroczne fantazje przeplatają się z wyimaginowanym pojęciem uczucia.

Nie zabrakło niebezpieczeństwa,mafijnych układów, współpracy z najważniejszymi osobami w państwie. Relacja dosyć odważnie przechodzi na kolejne poziomy za sprawą wspomnianych upodobań głównego bohatera.
Syndrom sztokholmski w klasycznym stylu,lecz pojawiające się nowe okoliczności znacząco zmieniają jego charakter.

Nie będę streszczać wam każdej z nich,ale całość naprawdę wywarła na mnie ogromne wrażenie.

Ale...
No właśnie jest jedno ważne ale. Jest tu wątek BDSM. I to taki konkretny.

Niespełna...

"A ja płaczę w jego ramionach, szukając pocieszenia u człowieka, który jest przyczyną moich łez"

Nora Leston ma osiemnaście lat, jest spokojną dziewczyną, lubiącą czasami się zabawić. Mieszka z rodzicami, ma przyjaciół i wkrótce będzie kończyć szkołę średnią. A do tego od jakiegoś czasu skrycie podkochuje się w pewnym chłopaku Jake’u. Pewnego dnia wraz z przyjaciółką wybiera się do klubu i to tam pierwszy raz spotyka w Juliana. Mężczyzna wydaje się być niebezpieczny, mroczny. Jeszcze długo po tym spotkaniu nawiedza myśli dziewczyny. Kolejny raz widzi go na rozdaniu dyplomów. I wtedy początkowe zainteresowanie zmienia się w niepokój.

„Wyczuwam jego wewnętrzny mrok. Jest z nim coś nie tak. Piękna powłoka skrywa coś potwornego”

Gdy jej marzenie o randce z Jakem się spełnia, dziewczyna wręcz jest zachwycona czekającym ją spotkaniem. Jednak los bywa przewrotny i gdy wraca z kina z Jakiem, a ten ma ją pocałować nagle wszystko się zmienia, a ona traci przytomność. Gdy się budzi jest w obcym miejscu, a jej porywaczem okazuje się mroczny mężczyzna poznany jakiś czas temu w klubie. Teraz dziewczyna musi być posłuszna, gdyż to od niej zależy czy Jake będzie bezpieczny…

„…wtedy nabrałem pewności, że ty też to czujesz, tę łączącą nas więź. Wiedziałem już, że to nieuniknione… że cię porwę i już na zawsze będziesz moja”

Kim jest Julian Esguerra? Dlaczego porwał Norę? Czy dziewczyna zdoła uciec?

Książka mnie wciągnęła, byłam ciekawa tej historii. Nie jest to lekka tematyka mamy tu brutalność, syndrom sztokholmski, elementy BDSM. Dla wielu osób zachowanie, czy relacja łącząca bohaterów może być szokująca. Julian swoje mroczne pragnienia seksualne, które Nora będzie musiała spełniać. Z czasem okaże się, że i ona ma podobne pragnienia.

Mimo wszystkich tych wyżej opisanych kwestii książka mnie osobiście bardzo zaciekawiła. „Podobał” mi się pomysł na fabułę, oraz to jak autorka wykreowała głównych bohaterów, a także to jak pokazała całą gamę uczuć targających Norą. Mocno erotyczna, budząca skrajne emocje. Niesamowicie ciekawi mnie kontynuacja tej historii.

dziewczyna szukając przyjaciółki sama wchodzi do mafii i .. zakochuje się ; troche banalna ; ale warta przeczytania

Chcemy więcej trzech tomów wydawanych od razu!

Z tego co pamiętam Anna Zaires była już wydana w Polsce, ale wtedy chyba nie przyjęła się do końca dobrze. Wydawnictwo Niezwykłe podjęło kolejną próbę pokazania twórczości tej autorki w naszym kraju i teraz Anna Zaires ma o wiele lepsze branie, niż poprzednio. „Twist Me” to trylogia, której tytuły mają wspólną część „Jej Porywacz”, zaś poszczególne z nich w polskiej wersji mają nazwy odpowiednio „Zmień mnie”, „Zatrzymaj mnie” i „Nie opuszczaj mnie”.
Kim jest Julian i dlaczego tak wiele czytelniczek go uwielbia?

Kiedy Nora Leston spotkała w klubie Juliana Esguerrę, od razu wiedziała, że ten mężczyzna jest niebezpieczny. Wiedziała też, że mimo poczucia, iż powinna trzymać się od niego z daleka, nie będzie potrafiła tego uczynić. Przez długi czas po spotkaniu z Julianem, Nora nie mogła przestać o nim myśleć, a gdy ponownie ujrzała go na ceremonii rozdania dyplomów poczuła niepokój, który nijak się miał do wcześniejszej fascynacji. Nic jednak nie zaskoczyło młodej dziewczyny tak, jak to kiedy wracając z kolegą z kina, do którego smaliła cholewki, przed pocałunkiem... Jake padł na ziemię nieprzytomny, a Nora... została porwana i stała się więźniem handlarza bronią na jego prywatnej plaży. Aby przeżyć Nora musi być grzeczna, czy jednak dziewczyna będzie potrafiła zdobyć się na posłuszeństwo?
Szybko okazuje się, że tak i choć początkowa gra Nory, aby Julian stracił czujność jest tylko udawana, z biegiem czasu dziewczyna zaczyna dostrzegać, że naprawdę zależy jej na mężczyźnie i to z wzajemnością. Julian zabiera Norę do swoich rodzinnych stron, aby zapewnić sobie i jej schronienie. Sama Nora zmienia się z cichej, szarej myszki w kobietę, która potrafi zawalczyć o swoje, a przede wszystkim bronić tego, co kocha.
A tym kto skradł jej serce podstępem jest właśnie Julian.
Czy ta dwójka będzie potrafiła razem stawić czoła nie tylko nadchodzącej lawinie własnych uczuć, ale też niebezpieczeństw, jakie czekają tuż za rogiem?

„Twist Me” to trylogia, którą czyta się jednym tchem. Wydawnictwo Niezwykłe poczyniło naprawdę dobry krok, wydając wszystkie trzy tomy za jednym zamachem. Mam nadzieję, że jeżeli zdecydują się na dalsze książki autorki, także postąpią w ten sposób. Kończąc jeden tom, nie da się, no po prostu nie da się, nie sięgnąć po drugi. Zarówno pierwszy, jak i drugi tom kończą się cliffhangerami, które skłaniają do dalszego czytania, a jak wszyscy dobrze wiemy, każdy mól książkowy nie lubi czekać na kontynuację.

Historia Nory i Juliana jest oryginalna. On porywa ją na prywatną wyspę, na której zapewnia jej dosłownie wszystko, poza kontaktem ze światem i wolnością. Wszystko po to, aby rozkochać ją w sobie i mieć na własność. Chociaż w zasadzie to tylko uproszczona wersja tego, co dzieje się w „Twist Me”, ponieważ Julian ma głębsze powody, dla których Nora stanęła na jego celowniku.
Przy okazji jeżeli szukacie czegoś bliźniaczo podobnego, ale nieco bardziej popieprzonego to polecam Wam „Once a Myth” autorstwa Pepper Winters i kolejne tomy tego cyklu. Oczywiście na razie jest to dostępne tylko po angielsku, ale być może kiedyś będzie i po polsku.

Najbardziej cieszy mnie, że wydawnictwo Niezwykłe zostawiło oryginalne okładki. Choć tytuły mi nieco zgrzytają w polskiej wersji, są do przełknięcia. Innych okładek bym nie zdzierżyła.

Kreacja bohaterów, bo o nich warto wspomnieć jest tutaj dość ciekawa. Największą metamorfozę przechodzi Nora, która z buntowniczej, porwanej nastolatki zaczyna zmieniać się najpierw w kobietę uległą, która z tyłu głowy gdzieś ma plan B na ucieczkę, a potem, kiedy dostrzega, że jej porywacz wcale nie chce jej na złe, postanawia zagrać w jego grę i pokochać go tak, jak on tego pragnie. Julian to typowy biznesmen, który krętymi drogami prowadzi swoje ciemne interesy. Warto dodać, że Anna Zaires nie weszła w klasyczną mafię, a posunęła się o krok dalej. Nie napiszę Wam w co autorka uwikłała Juliana. Myślę, że warto sprawdzić to samemu.

„Twist Me” to trylogia, która zyskała nowe życie. Jeżeli szukacie czegoś, co wciągnie Was bez reszty i zajmie cały dzień to historia Juliana i Nory jest idealnym kandydatem. Porwanie, powoli budzące się uczucie, strzelaniny, pościgi i szemrane interesy – wszystko to, a nawet więcej znajdziecie właśnie tu.

Chcemy więcej trzech tomów wydawanych od razu!

Pochłonęłam ją w jeden wieczór. Świetna

Pochłonęłam ją w jeden wieczór. Świetna

Nora Leston, prawie 18-latka, kończąca liceum.
Pewnego wieczoru wraz z przyjaciółką wybierają się do klubu aby uczcić koniec szkoły. W klubie uwagę Nory przyciąga bardzo przystojny mężczyzna, który podchodzi do niej, a ona nie potrafi ukryć zainteresowania jego osobą. Nora mimo tego zadaje sobie sprawę, że musi od niego odejść, bo on ma w sobie coś dominującego i niebezpiecznego, co karzę trzymać się jej z daleka.

Mija trochę czasu, a Nora próbuje zapomnieć o nieznajomym mężczyźnie, a nie jest to łatwe.
W dzień rozdania dyplomów tajemniczy przystojniak zostaje przez nią zauważony w tłumie, lecz co on może tu robić?

Nora postanawia się umówić z kolegą, do którego potajemnie wzdycha od jakiegoś czasu. Wybierają się do kina oraz na spacer do parku, gdzie nieoczekiwanie zostaje uprowadzona...

Dziewczyna trafia do „raju” gdzie zostaje uwięziona z dala od cywilizacji przez groźnego handlarza bronią. W tym pięknym otoczeniu jednak obowiązują zasady, których musi przestrzegać. Jedna z nich to posłuszeństwo, jego brak będzie karany, a kara nie zawsze musi być wymierzana na niej.

Z autorką mam styczność pierwszy raz. „Jej porywacz. Zmień mnie” jest pierwszym tomem trylogii „Twist Me”, której nie planowałam czytać, ale zakochałam się w cudnej okładce. Fabuła jest ciekawa i mamy chęć poznać historię głównych bohaterów do ostatniej kartki. Zakończenie zmusza nas do sięgnięcia po kolejny tom. Na szczęście miałam go od razu pod ręką. Sceny erotyczne są gorące, nie wywołują u mnie obrzydzenia. Mieliście do czynienia z historią typu dark romance? Jeśli nie to spokojnie możecie sięgnąć po tą książkę. Od tego mamy świat literatury aby się zanurzyć w kontrowersyjnej historii, która wzbudzi w nas wiele emocji od fascynacji po niesmak, a pojęcie syndromu Sztokholmskiego z pewnością nie jest obce dla autorki.

Nora Leston, prawie 18-latka, kończąca liceum.

"Zmień mnie" jest to pierwszy tom trylogii. Zacznijmy od tego, że książka raczej nie jest dla wszystkich. Znajdują się takie motywy jak porwanie, syndrom sztokholmski i gwałt.

Kiedy postanowiła wybrać się do klubu, nawet najmroczniejszych snach nie pomyślałaby, że jej całe życie zmieni się tak diametralnie. Przy barze zauważyła pewnego przystojnego mężczyznę. Zamienili ze sobą tylko kilka słów, myślała, że już więcej go nie zobaczy, nie mogła się bardziej pomylić.
Od tego czasu widziała go tylko raz, na rozdaniu świadectw, pomyślała, że to zwykły przypadek.

Wszystko się zmieniło, kiedy wybrała się na randkę z chłopakiem, w którym od dawna się podkochiwałam. Wtedy została napadnięta i wywieziona na wyspę, gdzie straciła wolność. Zrozumiała spodoba się nieodpowiedniemu facetowi, który będzie chciał mieć ją tylko na własność.

Uwielbiam dark romance, z wątkiem mafijnym i syndromem sztokholmskim. Książka mnie bardzo pochłonęła. Wiele się dzieje, dzięki czemu nie nudziłam się podczas czytania. Ciągle się zastanawiałam, jak potoczą się losy głównej bohaterki. A ta końcówka… Po prostu WOW.
Polecam

Anna Zaires Jej porywacz. Zmień mnie Zobacz więcej