Krwawy król

Okładka książki Krwawy król L.P. Lovell
Okładka książki Krwawy król
L.P. Lovell Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Pocałunek śmierci (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pocałunek śmierci (tom 1)
Kill Me
NieZwykłe
2021-07-14
2021-07-14
mafijny dark

Okładka książki No Romeo Stevie J.Cole, L.P. Lovell
No Romeo Stevie J.Cole, L.P....
Okładka książki No Good Stevie J.Cole, L.P. Lovell
No Good Stevie J.Cole, L.P....

Przede wszystkim należy podkreślić, że brakuje w tym gatunku książek z tak silną kobiecą postacią. Podczas czytania brakowałao mi nieco zagłębienia się w przeżycia bohaterów. Wręcz chciałoby sie dowiedzieć o nich jeszcze więcej i więcej, a jednocześńie odsłaniają sie oni na tyle by zrozumieć ich decyzje i sposób działania. Fabułę da sie przewidzieć po kilku rozdziałach, jednak uważam, że dzięki bohaterce i szybko rozwijającej sie akcji, śledzi sie losy bohaterów z przyjemnością. Z pewnością ta i kolejna część są warte przeczytania.

Jak dla mnie bardzo dobra pozycja. Rzadko czyta się o bohaterkach z tak mocnym charakterem. Właśnie przez bohaterkę spodobała mi się ta historia.

Jest to część pierwsza dylogii Pocałunek śmierci.
„Od momentu naszego pierwszego spotkania mój świat praktycznie stanął do góry nogami. Uratował mnie ryzykując przy tym własną głową a ja w zamian chcę bez uprzedzenia zniknąć z jego życia. Może powinnam powiedzieć mu prawdę, ale przecież to Nero.”
To zakończenie załamało mnie, bo wiedziałam, że cokolwiek ich czekało nie mogło mieć szczęśliwego zakończenia, na które bardzo liczyłam.
Tylko czekałam na książkę, w której będę mogła poczytać o zabójczych i silnych kobietach. Takich które niczego się nie boją, walczą jak wojowniczki i są bezwzględne w swoich działaniach.
To jak Una walczyła od najmłodszych lat tylko podsycało pragnienie czytania. Byłą sama i musiała nauczyć się walczyć o życie.
Una jest bezwzględna i pozbawiona skrupułów, ale ma jedną słabość – swoją siostrę a Nero wiedząc o tym perfidnie to wykorzystał.
Nero zrobi wszystko dla władzy. Nie zawahał się wykorzystać Uny szantażując ją. Bawiło mnie to jak był o nią zazdrosny a potem ją od siebie odpychał. Chyba sam przed sobą nie chciał się przyznać, że czuję do niej coś więcej niż tylko podziw tego jaka jest bezwzględna.
Historia w książce wciąga nas w mroczy i pozbawiony zasad świat. Myślałam, że to będzie kolejna książka o mafii. Oczywiście była, ale to jak Nero nie wyznawał żadnych zasad i po trupach dążył do celu zdecydowanie ją wyróżniała od większości. Nie wiem które z głównych bohaterów było bardziej bezwzględne w dążeniu do własnych celów.
Czułam podekscytowanie i zaciekawienie wkraczając w ich świat i mogąc poznać ich historię. Autorka potrafiła rozbudzić moją ciekawość i dążenie do dalszego czytanie. Odczuwałam podekscytowanie, strach i rozczarowanie, kiedy uświadamiałam sobie, że dalsza część historii nie idzie po mojej myśli. W głębi ducha liczyłam na żyli długo i szczęśliwie.
Końcowa scena była zdecydowanie najlepsza, bo przez nią nie mogłam doczekać się na drugą część i tego jak potoczą się dalsze losy bohaterów.
Pomimo tego ta historia była niesamowita. Całkiem inna od pozostałych – w dobrym tego słowa znaczeniu

Jest to część pierwsza dylogii Pocałunek śmierci.
To zakończenie załamało mnie, bo wiedziałam, że cokolwiek ich czekało nie...

Krwawy Król i Krwawa królowa to 2 tomy nie za bardzo znanej w Polsce autorki pochodzenia hinduskiego z UK. Niby treść jest zupełnie schematyczna :mafiozo z NY zakochuje się w płatnej zabójczyni z Rosji ,ale powiedziałabym,że to jedna z najlepszych powieści o tej tematyce,jakie kiedykolwiek przeczytałam. Przede wszystkim te postacie żyją ,są pełnokrwiste /w sensie także dosłownym,bo krew leje się tam strumieniami/. Mamy tu prawdziwe emocje ,mocno zarysowane cechy i postawy dwojga bohaterów. Do tego namiętność i emocje,jakie mogą istnieć tylko pomiędzy kobietą ,a mężczyzną. Do tego cmentarny dowcip i sarkastyczne poczucie humoru Uny. Bohaterowie są potworami,ale jak to w klasycznej bajce-nawet potwory mogą budzić sympatię.

Od początku polubiłam główną bohaterkę, konkretna, bezwzględna, nie mająca wstydu. Porwanie ją nie złamało tylko sprawiło, że stała się silna, nie mająca żadnego sumienia. Jednak każdy ma jakąś słabość, również ona co Nero wykorzystał by szantażować Unę. Obydwoje są potworami, śmierć nie ma dla nich znaczenia. Idealnie do siebie pasują, ah no po prostu takie połączenia wolę chyba bardziej, niż w przypadkach, gdy ona jest słodka i niewinna albo oboje tacy są. No powiem wam, że ta książka totalnie skradła moją duszę i umysł. A zakończenie... Jakbym nie miała drugiej części to bym chyba oszalała. Na moje szczęście mam i przeczytam 😍 Moja ocena ną rzeczą, jakiej Nero pragnie, jest władza i z przyjemnością wykorzysta Unę do realizacji własnych celów.

To jest właśnie dobrze napisana książka❤️❤️❤️❤️

To jest właśnie dobrze napisana książka❤️❤️❤️❤️

2000

Bardzo lubię romanse mafijne, więc zachęcona dobrymi opiniami i wysokimi ocenami z ochota sięgnęłąm po te powieść.
I niestety strasznie się zawiodłam. Nie potrafiłam się wciągnąć w tą historię , która mimo ciekawego tematu jest strasznie nużąca i mało interesująca. Ciągle to samo...kolejne zabójstwa, tortury i seks.
Początkowo ciekawa akcja nagle staje w miejscu, żeby dopiero na koniec przyspieszyć.
Największy problem miałam jednak z samymi bohaterami, których nie polubiłam.
Una płatna morderczyni wyszkolona przez rosyjska mafię, mimo swoich tragicznych przeżyć nie wzbudziła mojej sympatii. To maszyna do zabijania, pozbawiona uczuć , do tego przedstawiona przez autorkę w karykaturalny sposób, całkowicie oderwany od rzeczywistości.
Nero też nie jest lepszy, po trupach dąży do władzy i dominacji, bestia bez serca i skrupułów.
Najbardziej jednak raziło mnie ich postępowanie względem siebie. Ich "miłosne igraszki "przypominały raczej walkę dwóch zwierząt o dominację. Zamiast czułości gryzienie do krwi, przyduszanie czy ranienie nożem kochanka. To było wstrętne, brutalne zaspokajanie swoich potrzeb i raczej z miłością nie miało nic wspólnego.
Nie porwała mnie ta powieść bo liczyłam na bardziej emocjonującą lekturę i na pewno nie sięgnę po kolejną część, bo szkoda mojego czasu.

Początkowo ciekawa akcja nagle staje w miejscu, żeby...

Naprawdę dobra historia o równych sobie .

Naprawdę dobra historia o równych sobie .

2049

Książka „Krwawy król” L.P. Lovell to pierwszy tom cyklu. Postanowiłam w tym miesiącu przeczytać książki, które od dawna zalegają na półce. Na pierwszy rzut poszły pozycje wysoko ocenione przez innych czytelników.
Przyznam szczerze, że jestem trochę zaskoczona tak wysokimi ocenami. W książce jest trochę absurdów, postać nowego capo była dla mnie bez emocji.
A o czym ta książka? O mafii, silnych osobowościach.
Przeczytałam ich już trochę i mam porównanie.
Poznajemy Unę Iva­nov, która została wyszkolona na śmiercionośną broń. Została przybraną córka szefa rosyjskiej bratwy, Nicholaia. Mężczyzna złamał swoją córkę wiele razy. A najgorsze było to, że kazał jej zabić swojego ukochanego. Ojciec Uny to najemnik, który przyjmuje zlecenie od podszefa włoskiej mafii Ar­nal­do Bot­ti­cel­li. Zadanie to likwidacja no­wo­jor­skiego capo Loren­zo, na zlecenie jego pseudo brata Nero Verdi’ego, który chce zająć stanowisko szefa.
Książka nie wzbudziła we mnie wyższych emocji.

A o czym ta...

Jesli szukacie książki, gdzie bohaterka ma naprawdę mocny charakter, jeśli silną i brutalna, to ta książka powinna Wam się spodobać. Jest naprawdę dużo akcji, intrygi. polecam 😉

• Mafia
  • Przeczytane 2021