Mroczne sekrety

Wydawnictwo: Filia kryminał, sensacja, thriller

Wyróżniona opinia i

Mroczne sekrety

przeczytanych książek 1112 napisanych opinii 742

Jest to moje pierwsze spotkanie z Mossem i myślę, że jeszcze do niego wrócę. Książkę czyta się bardzo szybko, sama historia nawet ciekawa.

Marcel Moss w świetnej formie. "Mroczne sekrety" to jeden z lepszych thrillerów jakie czytałam. Historie trzech rodzin łączą się ze sobą w bardzo nietypowych okolicznościach. Losy Bogdana i Doroty - małżeństwa z 15-letnim stażem, Kuby i Ali - młodej szukającej przygód para i Magdy, która po 18latach wraca z Anglii, aby spotkać się z porzuconą córka splatają się niespodziewanie i prowadzą do tragicznego w skutkach finału.

Jak to u Mossa bywa - nie ma zbednego gadania (pisania w tym przypadku),nie ma tematow tabu. Jest ciekawie a od ksiazki nie mozna sie oderwac.

Lektura na dwa wieczory.

Lektura na dwa wieczory.

Nie polecam, fabula rodem z paradokumentu typu Trudne Sprawy okraszna dużą dawką pikanterii. Fakt, czyta sie bardzo szybko i mozna sie lekko wkrecic jak w serial, ale po jednym wiesz, że nie chcesz wiecej.

To moja pierwsza książka tego autora i muszę przyznać, że od pierwszych stron wciągnęła mnie bezgranicznie. Czasami wkurzało mnie zachowanie bohaterów, ale przecież o takich rzeczach się słyszy. Z pewnością sięgnę po inne książki tego autora.

Dobra książka 📖

Dobra książka 📖

Ci co czytali książki Autora wiedzą, że porusza trudne, ważne i bardzo na czasie tematy. Nie inaczej było tym razem...

W opisie pojawia się informacja, że trzy historie łączą się ze sobą w najmniej odpowiednim momencie... Kiedy czytałam miałam to zdanie cały czas w głowie i zastanawiałam się jak faktycznie historię bohaterów się połączą i... muszę przyznać że byłam w szoku, ale nie zdradzę dlaczego 🤐🤐🤐

Poznajemy Dorote, która żyje z mężem despotą, ale znosi to ze względu na dzieci. Jednak obmyśla jak się uwolnić od męża tyrana. Czy zdecydowała się na ten krok...

Druga historia przedstawia nam Jakuba i Alicję, małżeństwo które postanawia wyjechać za granicę w celu ratowania małżeństwa. Poznają tam parę która... no właśnie wywraca ich życie do góry nogami... Czy ten wyjazd wyszedł im na dobre...

Kolejną bohaterką jest osiemnastoletnia Nadia, która spotyka się ze swoją matką biologiczną. Porzuciła ją tuż po porodzie. Dlaczego tak zrobiła? Co nią kierowało... Dlaczego pojawiła się teraz...

Czytając te kilka zdań trudno uwierzyć że te trzy historie się łączą że sobą, ale jednak tak jest. Nie spodziewałam się takiego połączenia.
Specjalnie pojawiają się pytania, a to dlatego żeby zachęcić osoby które jeszcze nie czytały aby rozwiały wątpliwości i uzyskały odpowiedzi na te pytania.

Mega polecam tą książkę 👌👌👌

Czasem splot wydarzeń i zagęszczenie osób, może spowodować jedną ludzką decyzją zapoczątkować lawinę zdarzeń, które dla niektórych mogą okazać się niebezpieczne.

Dorota, od lat kisi się w nieszczęśliwym małżeństwie z mężem egoistycznym despotą. Jedyne o czym marzy i do czego po cichu dąży, to ucieczka i uwolnienie się spod rządów przemocowca i tyrana..

Nadia po osiemnastu latach poznaje swoją matkę, która porzuciła ją niedługo po urodzeniu. Nie zdaje sobie sprawy, że kobiera wkaraczając w życie jej rodziny, może sprowadzić na nich nieszczęście.

Kuba i Alicja by ratować małżeństwo wybierają się na zagraniczne wakacje. Gorące hiszpańskie klimaty mają pobudzić i ożywić relacje w ich związku. Nietypowa znajomość z inną parą, sprawia, że szukanie nowych doznań staje się ich celem.

Ścieżki tych wszystkich osób przecinają się za sprawą przewrotnego zrządzenia losu. Każdy ma swoje tajemnice, ale nie każdy chce by one wyszły na jaw.

Autor przyzwyczaja nas do lekko kreślone, niebanalnych historii, chociaż kolejna książka oparta na tym samym schemacie tę niebanalność jednak odbiera.

Zarówno tutaj jak i w “Morderczych instynktach” mamy kobietę, która podstępem zostaje zwabiona w małżeńskie sidła i zarówno przez oblubieńca jak i jego rodzinę, przygotowywana jest do roli żony/służącej dla swojego połowca, a potem również doświadcza przemocy. Plus oczywiście teściowa hetera. Gdy czytam identyczny schemat powtarzający się po raz kolejny i ujęty niemal w takie same frazy, mam wrażenie, że fabuła tym samym została pozbawiona świeżości. Czuję się jakbym przeżywała deja vu.

Całość rozrzuconych i niepowiązanych ze sobą osób, które w końcowym rozrachunku splatają swoje losy w ciasny warkocz, nie do końca do mnie przemówił. Niby ma to wszystko ręce i nogi, ale… znów wkradło się przekombinowanie.
I niby to jest ok, bo w końcu to fikcja literacka, ale czuję w tym wszystkim niedosyt.
Oczekiwałam mrocznego kryminału, ale dostałam taki sobie thriller, z mało realnym zakończeniem.

Nadia po osiemnastu...

To moja pierwsza książka tego autora i napewno nie ostatnia. Bardzo wciągająca historia

Pierwsza, przeczytana przeze mnie książka w 2024roku.
Autor stworzył piękne napięcie w książce.... jednak akcja zapętliła się aż tak nieprzyjemnie, że straciła dobry smak. Szkoda, bo czytało się całkiem nieźle.

Pierwsza, przeczytana przeze mnie książka w 2024roku.