Mroczne sekrety

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Mroczne sekrety

przeczytanych książek 958 napisanych opinii 591

Bardzo dobrze się ją czyta. Polecam.

Bardzo dobrze się ją czyta. Polecam.

Kolejna ciekawa książką od Mossa. Ciekawe zwroty akcji.

Kolejna ciekawa książką od Mossa. Ciekawe zwroty akcji.

Poziomem dramy obyczajowej jaka występuje w tej książce, można by obdzielić ze dwa sezony programu "Trudne Sprawy". Bohaterowie miotają się pomiędzy sobą, uwikłani w coraz to nowe i bardziej zagmatwane wątki miłosne i emocjonalne perypetie. Sposób narracji i skakanie pomiędzy bohaterami oraz w czasie jest dość irytujące, ale widzę że jest to format, jaki obrał sobie autor do większości swoich książek. Ogólnie można do pociągu, albo jako audiobook gdzieś w tle.

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Przedstawiony bardzo ciekawy splot wydarzeń, z bardzo ciekawymi bohaterami, bez zbędnie rozbudowanych opisów. Dodatkowo zakończeniem nie jest typowy happy end, co często jest naciągane w wielu książkach do granicy absurdu.

Płytka książka z postaciami bez sumienia. Nic nie wnosi i nie zostaje w pamięci.

Mamy tutaj odrobinę mroczniejszy i bardziej rozwinięty ale wciąż odcinek Trudnych Spraw.
Wszystko jest podciągnięte pod ekstremum ale mimo to wciąga się tą książkę jak ciepły popcorn.
Rozczarowuje troche zakończenie - jest takie trochę "rach-ciach"i po sprawie.
Tak czy inaczej przeczytanie zajęło mi dokładnie dwa dni więc coś chwyciło.
Spokojnie można na nią poświęcić na nią wieczór lub dwa.

Rozczarowuje troche zakończenie - jest takie trochę "rach-ciach"i po sprawie.
Tak czy inaczej przeczytanie zajęło mi dokładnie dwa dni więc coś chwyciło.
Spokojnie można na nią poświęcić na...

To jest dobre, ale nic więcej. Można przeczytać bez szwanku na zdrowiu xdd

To jest dobre, ale nic więcej. Można przeczytać bez szwanku na zdrowiu xdd

Osiemnastoletnia Nadia, która została porzucona po porodzie, poznaje swoją biologiczną matkę. Dorota jest żoną Bogdana, tyrana, od którego nie może odejść, bo boi się o bezpieczeństwo swoje i dzieci. Jakub i Alicja są małżeństwem, które wybiera się na zagraniczne wczasy do Hiszpanii, a ten wyjazd na zawsze odmienia ich życie. Losy tych rodzin krzyżują się w najmniej odpowiednim momencie - co z tego wyniknie?

Oj, nie spodziewałam się, że ta książka będzie aż tak mocna! Do czego jest w stanie posunąć się człowiek, będący w bardzo trudnej sytuacji, aby się chronić? Wstrząsająca opowieść o ludzkich mrocznych stronach, które dochodzą do głosu, gdy inna osoba zachowuje się niezgodnie z naszymi oczekiwaniami. Są ludzie, którzy nie puszczą tego płazem.. Akcja nie jest bardzo dynamiczna, potrzebujemy trochę czasu, by "wejść" w powieść, ale gdy już to zrobimy, nie możemy oderwać się od niej nawet na chwilę. Historie Nadii, Doroty, Jakuba i Ali wywołują w nas sporo emocji oraz napięcia, pochłaniają, przygnębiają, oszałamiają - tym bardziej, że książka jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Mamy tu kilka różnych perspektyw, kilka ram czasowych, nie ma jednak szans, abyśmy pogubili się w tych wydarzeniach. Każdy bohater jest inny, a mimo to autorowi udało się utożsamić z każdym z nich - zastosowanie narracji pierwszoosobowej jest tutaj genialnym pomysłem, gdyż poznajemy tok myślenia i rozumowania zarówno osób postępujących źle, jak i ich ofiar. Wchodzimy do głów bohaterów, którzy za wszelką cenę chcą chronić swoje tajemnice, ciężko nam zatem polubić kogokolwiek z nich. Kilka ich zachowań co prawda brzmiało mało prawdopodobnie, jednak to nie wpływa na ogólny odbiór powieści. Pochłonęłam ją w dwa dni, a gdyby nie obowiązki domowe, zrobiłabym to pewnie szybciej. Niejeden z nas mógłby wyciągnąć z niej jakąś naukę. Zdecydowanie polecam.

Coś innego, całkiem dobrze się czyta...

Coś innego, całkiem dobrze się czyta...

Cóż mogę powiedzieć... Kolejna mocna, kontrowersyjna książka od Pana Mossa. Świetnie napisana, z wieloma zwrotami akcji i zaskakującym zakończeniem. Jestem jak najbardziej na tak.