99 ofiar Tytusa Mayera

Okładka książki 99 ofiar Tytusa Mayera Marcel Moss
Okładka książki 99 ofiar Tytusa Mayera
Marcel Moss Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Filia
2023-10-25
2023-10-25
literatura polska morderca seryjny morderca

Wow, co za książka !
Do samego końca trzyma w napięciu ! Switnynpomysl na fabułę, mam nadzieję że będzie kontynuacja !

Wow, co za książka !

Po przesycie powtarzalności pomysłów w poprzednich seriach autor zaskoczył mnie pozytywnie. Nadmienię, że w pewnym momencie zaczęłam przeszukiwać Internet, sprawdzając fakty. Zakończenie też było satysfakcjonujące.

Dobrze się czytało, zakończenie bardzo mi się spodobało, nie zawiodło mnie. Książki MOSSA są proste, jednak na tyle dobre że zawsze chętnie czytam.

Jakie to było dobre, a zakończenie po prostu wgniotło mnie w fotel. Książki Mossa można brać w ciemno bo to jest nazwisko, które nigdy nie zawodzi. Tak było i tym razem.

Julia Karpiel pragnie wskrzesić swoją upadłą karierę i postanawia przeprowadzić wywiad z seryjnym mordercą, Tytusem Mayerem, znanym jako "Bydlak z Chełma."
Przypisuje mu się aż sto ofiar i Julia bardzo chce się przekonać, czy to prawda, czy może ofiar jest znacznie więcej. Mayer przebywa w szpitalu po przebytym zawale serca i wizyty dziennikarki sprawiają mu ogromną przyjemność. Z każdym spotkaniem dziennikarka poznaje coraz więcej mrocznych sekretów z życia mordercy, a każdą nową opowieścią jest coraz bardziej zszokowana.

Któż inny mógłby tak świetnie napisać biografię nieistniejącego seryjnego mordercy, jak Marcel Moss?
No...może jest jeszcze kilku takich😉
Dajcie znać w komentarzach, jesli wiecie kogo mam na myśli⬇️

Sam pomysł jest po prostu niecodzienny i trochę szokujący. Podobnie jak szokująca jest sama historia Tytusa.
Sposób przedstawienia dzieciństwa Mayera, jego traumatyczne przeżycia i doświadczenia, momentami sprawiały, że pojawiło się do niego coś w rodzaju sympatii, a to znaczy, że autor wykonał kawał dobrej roboty, bo przecież nie można lubić bohatera-mordercy, prawda? Chyba pierwszy raz mi się zdarzyło, że szczerze zaczynałam współczuć mordercy, by za chwilę go znienawidzić. I tak w kółko z każdą nową historią.
Brutalne opisy zbrodni sprawiały, że nie raz włosy stawały mi dęba, a serce znacznie przyspieszało, ale o to przecież chodzi w dobrym thrillerze.
Od książki nie można się po prostu oderwać, a samo zakończenie...
Co się tam w ogóle wydarzyło???😱😱😱

Baedzo dobra historia z świetnym suspensem na zakończenie. Wydaje się, że czytamy literaturę faktu a to tylko, albo i aż piekielnie dobry kryminał .

Jak to z Mossem. Czytasz i czekasz na końcówkę. Tym razem nawet mnie zaskoczył. Na plus. Z drugiej strony czytałem albo oglądałem już podobne twisty ( choćby książka "Gdzie śpiewają raki"). Ogólnie polecam,bo wreszcie coś innego niż wcześniejsze jego dzieła

Nie podzielę powszechnych zachwytów. Opisy brutalne, akcja dobrze poprowadzona ale niestety końcówka wszystko zepsuła. Cała historia została sprowadzona do kilku na siłę ciętych stron. Miałam wrażenie, że autorowi nie chciało się już pisać, więc zabawił się w licealistę i zgasił temat kilkoma zdaniami. Miały być fajerwerki a wypalił kapiszon.

Była prezenterka Julia Karpiel postanawia wskrzesić swoją karierę, publikując autoryzowaną biografię Tytusa Mayera – seryjnego mordercy zwanego „Bydlakiem z Chełma”. Dwadzieścia pięć lat wcześniej Mayer został skazany na dożywocie w związku z wyjątkowo brutalnym morderstwem dwóch osób, jednak niektórzy twierdzą, że rzeczywista liczba jego ofiar może sięgać nawet stu.
Wkrótce Julia spotyka się z Mayerem, który przez następne dni opowiada jej ze szczegółami swoją przerażającą historię. Kobieta uświadamia sobie, że człowiek, którego wszyscy mają za chodzącego diabła, sam wielokrotnie padł w swoim życiu ofiarą jeszcze gorszych potworów. Tylko czy ból zadawany nam przez innych może usprawiedliwić naszą własną agresję?
Gdy Julii wydaje się, że zebrała wystarczająco dużo materiału, Mayer wyjawia jej swój najgłębiej skrywany, szokujący sekret. Informacja ta sprawia, że kobieta zadaje sobie pytanie, czy warto odgrzebywać pamięć o człowieku, który był zdolny do takich okrucieństw. Zwłaszcza, że czuje, iż Mayer i tak nie powiedział jej wszystkiego…
Ile osób tak naprawdę zabił Tytus Mayer?

99 ofiar Tytusa Meyera

Kolejna książka Marcela Mossa. Kolejny raz po przeczytaniu mam ale co tu się właśnie stało. Po tych pozycjach ma się po prostu kaca książkowego, ale takiego że ciężko jest sięgnąć po następną pozycję.
Historia zaczyna się że Tytus leży po przebytym zawale serca w szpitalu. Jedna z dziennikarek Julia chce napisać o nim książkę. Uważa że może znowu przywrócić do życia historię seryjnego mordercę. Tytusowi przypisuje się morderstwo około 100 osób. Odsiedział swój wyrok i teraz postanowił wrócić. Niestety wielu ofiar nie dało się odnaleźć ale te zabójstwa są przypisywane właśnie temu człowiekowi. Morderca rozpoczyna swoją opowieść a zarazem spowiedź młodej kobiecie. Zaczyna właśnie od opowiadania jak był torturowany i jakie miał ciężkie dzieciństwo. Opisuje także dokładnie jak mordował i dlaczego to robić.
Uważam, że książka jest tak obciążająca psychicznie że ciężko jest ja czytać szybko i wiele stron na raz. Warto sobie tę książkę dawkować. Historia była tak szczegółowo opisana, że pierwotnie szukałam informacji czy to prawdziwa postać. Na szczęście nie to postać fikcyjna, ponieważ nie mogę wyobrazić sobie takiego bydlaka w realnym świecie. Nie oszukuje się i wiem że różne osobowości chodzą po tym świecie.
Jak dla mnie książka ta jest tak dobrze napisana i na tyle okrutna że na jakiś czas ten gatunek muszę odstawić aby to wszystko po prostu przetrawić.
Oczywiście książkę polecam każdemu kto uwielbia pozycję pisane przez Marcela Mossa. Chociaż osobiście uważam ją za najbardziej okrutną. Na pewno czekam na kolejną pozycję tego typu.

99 ofiar Tytusa Meyera