Topieliska

Muza
2021-05-19
2021-05-19

Okładka książki Wyrobisko Ewa Przydryga, Małgorzata Oliwia Sobczak
Wyrobisko Ewa Przydryga, Małg...
Okładka książki Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Max Czornyj, Marcel Moss, Ewa Przydryga, Alicja Sinicka, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Ma...

Zły sen

1970 ocen

"Każde z tych miejsc jest jak głodne kolejnych ofiar topielisko, które, by się rozrastać, sukcesywnie wchłania moich najbliższych."
Pola odbiera telefon z przychodni, że jej synek nie stawił się na umówioną wizytę. Dla kobiety to jak kubeł zimnej wody, gdzie w takim razie jest jej mąż i dziecko!? Pola pełna najgorszych obaw, rusza na poszukiwania najbliższych. Po drodze widzi rozbite barierki mostu i wyławiany z rzeki wrak samochodu jej męża. Po tygodniowych poszukiwaniach, wyciągnięte zostają zwłoki Kuby z rzeki. W czasie pogrzebu i dalszych poszukiwań Jasia towarzyszy kobiecie, Ida jej siostra bliźniaczka. Kobiety nie miały ze sobą kontaktu a ich relacje nie należą do najlepszych. Jak by tego było mało, na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice Kuby i okazuje się, że Pola bardzo mało się o swoim partnerze. Jakie sekrety skrywał mąż kobiety? Czy uda odnaleźć się Jasia żywego? Jak trudną przeszłość miała Pola?
"Topieliska" to wciągający od pierwszych stron thriller psychologiczny, którego nie sposób odłożyć. Autorka nie oszczędza czytelnika ani przez chwilę, ciągle wychodzą na jaw kolejne tajemnice. Mamy tu doczynienia z zaginięciem dziecka, morderstwem młodego mężczyzny a także z molestowaniem, prostytucją a nawet szantażem. Świetnie wykreowane postacie, wielowątkowa opowieść i napięcie, które towarzyszy nam od początku do końca gwarantują dobrze spędzony czas. Finał tej historii mną wstrząsnął i do teraz siedzi mi w głowie. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do lektury. Czytajcie bo warto.

Jest to moje pierwsze spotkanie z @ewa_przydryga i już wiem, że nie ostatnie! Ale żeby nie było tak lukrowo, to książka zaczęła mnie tak naprawdę interesować dopiero na ostatnich 100 stronach. A dlaczego? Historia zaczyna się mocnym akcentem, który wprowadza w nastrój zagadki, ale zaraz potem akcja zwalnia a fabuła zaczyna się rozwlekać. Kolejne strony to głównie próby odkrycia tajemnic z życia męża głównej bohaterki, w pewnej chwili zastanawiałam się jaki jest w tym cel? Przecież tragedia, która ją spotkała to wypadek a nie morderstwo...
I tak sobie czytam i słucham na zmianę, aż tu nagle BUM! Mój mózg fiknął koziołka! Pani Ewo, ależ mnie Pani zrobiła na szaro! Nagle wszystko zaczęło mieć sens, a to co zdawało się być nieistotne nagle stało się kluczowe!
Autorka w Topielisku porusza ważny temat straty i konsekwencji jakie mogą nastąpić po bardzo traumatycznych przeżyciach. Bardzo podobał mi się wątek świadomego snu, a to dlatego, że ja sama często śnię ze świadomością śnienia, czasami udaje mi się nieco snem sterować.
Wracając do książki, ostrzegam, że po początkowej nieco rozwlekłej (mimo, że nie długiej) fabule dostaniecie takiego strzała, że szczękę będziecie zbierać z podłogi 😁.

Świetna, wciągająca historia. Nie można sie oderwać. Wspaniały materiał na mini serial :)

Ależ daje po garach! Ale emocje! Smutna historia i nieoczekiwane zakończenie pierwszej części. Już czytam kolejna, polecam!

Pewnego poranka mąż Poli wyjeżdża z dzieckiem na wizytę do lekarza. Nigdy tam nie dociera. Samochód zostaje wyłowiony ze zwłokami mężczyzny w środku. Ciałka dziecka nie odnaleziono.
Pola na przekór policji próbuje rozwiązać śledztwo na własną rękę.

Początek całkiem dynamiczny, byłam dobrej myśli co do tej książki.
Niestety autorka postanowiła do niej wrzucić wszystko, tj. Sny, zaburzenia psychiczne, trudne relacje z rodziną, molestowanie itd. - przez co wychodzi totalny chaos i łatwo się znudzić.

Pod koniec jednak książka ponownie nabiera tempa i finalnie muszę przyznać, że pomysł na tę książkę był znakomity. Wykonanie jednak mogłoby być znacznie lepsze, gdyby tę historię trochę uprościć.

Pola na przekór policji próbuje rozwiązać śledztwo na własną rękę.

Początek całkiem dynamiczny, byłam dobrej myśli co do tej książki.
Niestety autorka postanowiła do niej wrzucić wszystko,...

Niestety dość nudna, w pewnym momencie domyśliłam się części zakończenia. Dla mnie trochę zmarnowany potencjał.

Pozornie lekka lektura, nie za długa. Dobrze się czyta a zakończenie mega zaskakujące. Jestem oczarowana tą książką i na pewno sięgnę po inne tytuły tej autorki

Końcówka mnie zaskoczyła i to mocno. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Generalnie ciekawa i wciągająca historia.

Początkowo książka mnie nie urzekła, jednak w miarę rozwoju akcji była coraz ciekawsza. Zakończenie zaskakujące. Polecam

"Topieliska" Ewa Przydryga
Zdecydowanie nie moje klimaty.
Książka dobrze napisana, zaczyna się trzęsieniem ziemi, a potem napięcie rośnie.
Początek to wypadek samochodowy męża i synka Poli. Kobieta próbuje na własną rękę poszukiwań, po drodze odkrywając tajemnice swego męża.
Nie mogę napisać, co mi się nie spodobało, bo za dużo bym zdradziła, psując Wam przyjemność czytania. Sprawdźcie sami...

"Topieliska" Ewa Przydryga
Zdecydowanie nie moje klimaty.

• Przeczytane 2021