Martwy ptak

Muza
2021-04-14
2021-04-14
literatura polska

Bardzo dobrze czyta mi się książki tego autora jednak ta pozycja to najtrudniejsze z czym się mierzyłam. Historia ciekawa ale bardzo rozciągnięta, wiele niepotrzebnych opisów, a zakończenie raczej nijakie. Epilog nie wyjaśnia tak naprawdę do końca fabuły.

No cóż. Ta książka dupy nie urywa.

Mam problem z oceną i ze skomentowaniem.

Także i ja uważam, że było dużo opisów, które nic nie wnosiły.
Śledczy jacyś tacy "nijacy".
Rysowniczka, przyzwoita postać z dziwnym "hobby".
Dziennikarka, Ukrainka, niby chce dobrze, niby wszystko zrobi dla kariey.
Koleżanka z akademika - równie mogło by nie być tej postaci, nic nie wnosiła.
Sceny erotyczne ( jeśli można tak to napisać ) - zbędne, nie potrzebne. Nic nie miało wspólnego z erotyką.

Ta ocena i opinia jest moja. Poprostu nie trafiła do mnie.
Ale, ale, to nie oznacza, że nie trafi do ciebie.
Wyrób sobie sam zdanie bo czytać warto.

No cóż. Ta książka dupy nie urywa.

Mam problem z oceną i ze skomentowaniem.

Także i ja uważam, że było dużo opisów, które nic nie wnosiły.
Śledczy jacyś tacy "nijacy".
Rysowniczka, przyzwoita postać z dziwnym "hobby".
Dziennikarka, Ukrainka, niby chce dobrze, niby wszystko zrobi dla kariey.
Koleżanka z akademika - równie mogło by nie być tej postaci, nic nie...

Mam problem z napisaniem tej recenzji. Serio. Bo niby pomysł na historię był spoko, ale mi ona się strasznie, strasznie ciągnęła. I jakoś nie mogłam w ogóle się w nią wciągnąć. Było to moje pierwsze spotkanie z autorem, ale nie wykluczam kolejnego. Nie skreślam nigdy nikogo po pierwszym niepowodzeniu (nie autora tylko moim z jego książką ;))

Seryjny morderca, którego nie sposób schwytać, gdyż jest zawsze przygotowany i potrafi zatrzeć po sobie nawet najmniejszy ślad oraz uzdolniona rysowniczka. Co łączy tych dwoje? Śledczy mają nie lada zagadkę do rozwiązania.

To, że mi niekoniecznie przypadła do gustu ta historia, nie znaczy, że i Wam nie przypadnie.

Sięgnijcie po tę powieść i przekonajcie się sami!

Seryjny morderca, którego nie...

Zastanawiam się jaki jest sens wydawania...a co więcej pisania takich książek. Beznadziejna pisanina mająca na celu szokować....oburzac...zniesmaczać? Nie polecam.

Dobrze się czytało. Odniosłam wrażenie,że pomysł na zakończenie autorowi wpadł na sam koniec, gdy stwierdził oczywistą oczywistość rozwiązania. Dobra jego. Przypunktowal.

Początek na plus , ale potem było gorzej. Na minus również dużo niepotrzebnych opisów

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i niestety bardzo nieudane. Strasznie męczyło mnie czytanie tej książki, w pewnym momencie nie byłam już nawet ciekawa kto zabija. Bardzo dużo niepotrzebnych opisów nie wnoszących kompletnie nic do akcji. Dotrwałam do końca, ale chyba moje pierwsze i ostatnie spotkanie z autorem.

Początek dość intrygujący, środek nudny, zakończenie ciekawe, ale niezbyt przekonujące. Wątek śledczych zdradzał jakieś szczegóły zbrodni, ale w sumie to do niczego nie doprowadził. Podobało mi się przedstawienie Łodzi.

Początek zapowiadał dobrą książkę. Niestety im więcej stron przeczytanych tym coraz mocniej wiało nudą.🤭🤭🤭 Gratuluję tym co uznali że zasługuje na większą ilość gwiazdek. Nie trafiła w mój gust.😏

Wyskoczyło mi na FB zaproszenie….
Kierowana kobiecą ciekawością prześledziłam profil. Profil autora książek, o których istnieniu nigdy nie słyszałam. I to był błąd.
Zaintrygowana napisałam wiadomość do niezastąpionej Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu z zapytaniem o posiadanie powieści Maciej Kaźmierczak w swoich zbiorach. Odpowiedź nadeszła błyskawicznie tak, jak i książka, która na dniach przybyła.
Jako pierwsza na liście chętnych przeczytałam. I przepadłam.
Całkowicie moje klimaty.
Laura Wójcik utalentowana rysowniczka z nie najprzyjemniejszą przeszłością, marzy o odniesieniu sukcesu w tym co kocha robić.
I poniekąd właśnie jej marzenie się spełnia, bowiem na terenie Łodzi dochodzi do serii makabrycznych zbrodni. Zbrodni, które zostały wcześniej zilustrowane przez Laurę.
Zbezczeszczone zwłoki, często wypatroszone, bez członków, skóry, palców….z martwymi ptakami w ustach.🫣
Choć dziewczyna nie rozumie co się wokół niej dzieje i nie czuje się winna, zostaje wplątana w zbrodnie, wręcz obarczona winą za nie.
Jaki związek ma rysowniczka i jej fascynacja śmiercią z bestialskimi morderstwami? Jakie znaczenie mają różne gatunki ptaków ponoszące śmierć, by stać się ozdobą ludzkich zwłok?
Rewelacyjna powieść „Martwy ptak” Maćka Kaźmierczaka! Wstrząsająca bezsprzecznie. Czytana z zapartym tchem oraz wypiekami na twarzy, którym towarzyszy szybsze bicie serca.
Zbrodnie, wypaczenie, mocne sceny, opisy i bogata wyobraźnia autora w sposoby mordu po prostu mnie zachwyciły.
Tytuł. Okładka. Treść. No i zaskakujące zakończenie. Mistrzostwo!
Być może książka jest dla czytelnika o mocnych nerwach, ale jak dla mnie?!
BOMBA !!!!!

Wyskoczyło mi na FB zaproszenie….

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane 2021