Roverandom

Roverandom
HarperCollins UK
2013-09-01
2013-09-01

Okładka książki Kształtowanie Śródziemia Christopher John Reuel Tolkien, J.R.R. Tolkien
Kształtowanie ... Christopher John Re...
Okładka książki Ballady Beleriandu Christopher John Reuel Tolkien, J.R.R. Tolkien
Ballady Beleri... Christopher John Re...

Książka idealna dla ludzi 5-15 lat.

Książka idealna dla ludzi 5-15 lat.

Księżyc już nigdy nie będzie dla mnie taki, jak kiedyś. Teraz za każdym razem jak spojrzę w nocy na niego, będę sobie przypominać historię Łazikantego.
Na początku trochę nie byłam do tego przekonana. Takie sobie opowiadanko o psie... ale potem, okazało się cudowne i niesamowite! Przepełnione czarem i niezwykłością.
Polecam wszystkim!!!

Polecam wszystkim!!!

Łazikanty Tolkiena to świetna bajka dla najmłodszych, ale i starszy odbiorca będzie dobrze bawił się w czasie lektury. Szkoda o czym już kiedyś wspomniałem przy opinii na temat Lodowego Smoka Martina, że mnie męczono prawie dwadzieścia lat temu Kubusiem Puchatkiem, zamiast czytać Łazikanty.

Moja absolutnie ulubiona książka Tolkiena, spychająca na drugie miejsce Hobbita. Zupełnie pozbawiona tak ukochanego przez autora patosu opowieść o zagubionym w wielkim świecie piesku. Już na wstępie zawiera poradę, którą powinny zapamiętać sobie wszystkie małe pieski - nie zadzieraj z czarodziejami!

Przepiękna magiczna opowieść o przygodach najlepszego przyjaciela człowieka!

Przepiękna magiczna opowieść o przygodach najlepszego przyjaciela człowieka!

Wspaniała baśń o dzielnym piesku i jego przygodach. To inna mniej znana twarz mistrza Tolkiena, kierująca swój pisarski talent do młodszych czytelników. Super też, że jest wiele nawiązań do innych mitów i legend, do świata realnego a nawet do Śródziemia. :)

Magiczna opowieść o czarodziejach i ich kłótniach, o cudach na księżycu i dnie oceanów, o konflikcie tęsknoty z pragnieniem przygód. Działa na wyobraźnię i jest napisana pięknym językiem (tłum. Paulina Braiter). Dlaczego przeczytałam tę opowieść dopiero teraz i dlaczego to nie jest lektura w czwartej klasie?

Bardzo przyjemna odmiana Pana Tolkiena dla małych dzieci. Polecam maluchom na dobranoc

Kolejne świetne opowiadanie Tolkiena! Idealne jako odskocznia od cięższych pozycji. Zdecydowanie polecam!

Wyśmienita, krótka, lekka, zabawna i napisana w przystępny sposób książka. Czyta się ją błyskawicznie i nadzwyczaj przyjemnie. Idealne zajęcie na leniwe popołudnie spędzone w łóżku lub salonie.

• Tolkien
  • Dla dzieci