Tajemnica zdrowia. Synchronizm

Okładka książki Tajemnica zdrowia. Synchronizm Aleksandra Jakubowska, Lukas Słowek, Lukas Słowek
Okładka książki Tajemnica zdrowia. Synchronizm
Aleksandra JakubowskaLukas Słowek Wydawnictwo: Tajemnica Życia zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Tajemnica Życia
2020-12-15
2020-12-15
astrologia znaki zodiaku medycyna naturalna zdrowie

Okładka książki Lwica na brzegu rzeki Anita Czupryn, Aleksandra Jakubowska
Lwica na brzeg... Anita Czupryn, Alek...
Okładka książki Telewizja naga Aleksandra Jakubowska, Jacek Snopkiewicz
Telewizja naga Aleksandra Jakubows...

Któż nie chciałby żyć długo i szczęśliwie? Współczesna medycyna, coraz powszechniejsza wiedza o tym co nam szkodzi, a co pomaga na pewno w dużej mierze sprzyjają przedłużeniu ludzkiego żywota, ale i utrzymaniu długie lata sprawności fizycznej i umysłowej. Książka firmowana nazwiskiem znakomitej dziennikarki Aleksandry Jakubowskiej zachęca już atrakcyjną obwolutą, ale jednocześnie nasuwa pytanie czy ktoś, kto brnął w polityce może zarazem być znawcą astrologii? Książka uchyla rąbka tajemnicy o tym co wiedzieć powinniśmy by zachować w życiu harmonię, by dążyć do poznania samego siebie, by nie dać się zwariować przez cykl życia narzucany przez współczesny rytm życia. Kto interesował się kiedyś Taoizmem, Jing, Qi, Shen, siłą umysłu Dao, numerologią, wpływem Kosmosu, ruchu gwiazd i planet na nas samych - znajdzie tu wiele ciekawych wskazówek jak utrzymać balans. Kiedyś do numerologii podchodziłam z wielkim dystansem traktując jak wymysł czarnoksiężników. Teraz, gdy wiem że wszystko da się zapisać kombinacjami cyfr i znaków, jak chociażby dźwięk czy obraz, nasze DNA i ożywić w hologramie Elvisa Presleya bardziej serio traktuję dywagacje o wpływie "ciał astralnych" na ... trawienie, ból w kościach czy samopoczucie. Oczywiście zachowując umiar i zdrowy rozsądek, bo co prawda starożytni chińscy myśliciele już 6 tysięcy lat temu ten temat zgłębili, jednak dziś bardziej wierzymy w działanie tabletki z apteki niż w skuteczność feng shui. Choć autorka potwierdza na swym przykładzie, że to działa: rzuciła politykę i odnalazła harmonię z dala od niej w domowym ognisku.

„Tajemnica zdrowia. Synchronizm” to pierwsza w Polsce książka, która omawia zagadnienia z zakresu astrologii medycznej. Najczęściej astrologia kojarzy się z horoskopami, przewidywaniem przyszłości w połączeniu np. z numerologią. Okazuje się, że jest ona też skarbnicą wiedzy o naszym organizmie, energetyce i sposobach, w jaki możemy wspomagać zdrowie. Autorzy połączyli dokonania naturopatii, homeopatii, ajurwedy oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i medycyny energetycznej z astrologią zachodnią i wedyjską tworząc szeroki wachlarz dróg prowadzących do zdrowia.

Pięknie wydana, w twardej oprawie w brązowo-złotej tonacji sprawia elegenackie wrażenie i zachęca do zajrzenia do środka.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/01/704-tajemnica-zdrowia-synchronizm.html

• Zdrowie
  • Dieta i rozwój