Najpiękniejsza

Wydawnictwo: Muza
978-83-7758-056-1
romans, sensacja, zbrodnia, polityka,

MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, UCZCIWOŚĆ W ŚWIECIE BRUDNYCH INTERESÓW I NIECZYSTYCH INTENCJI Bardzo ważny minister, w jakimś tajemniczym celu, notorycznie urywa się ochronie. Bezwzględna dziennikarka zrobi wszystko dla kariery. Senator w obawie przed skandalem ulega szantażowi i wprowadza poprawki do ustawy. Uczciwy prokurator zostaje oskarżony i trafia do więzienia, gdzie jest chroniony przez gangstera....

MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, UCZCIWOŚĆ
W ŚWIECIE BRUDNYCH INTERESÓW
I NIECZYSTYCH INTENCJI

Bardzo ważny minister, w jakimś tajemniczym celu, notorycznie urywa się ochronie. Bezwzględna dziennikarka zrobi wszystko dla kariery. Senator w obawie przed skandalem ulega szantażowi i wprowadza poprawki do ustawy. Uczciwy prokurator zostaje oskarżony i trafia do więzienia, gdzie jest chroniony przez gangstera. Ojciec premiera przestaje odbierać telefony od syna.

Co rządzi postępowaniem ludzi władzy i kto ma tę władzę? Politycy czy przestępcy?

Meliny na Pradze i konkurs piękności, miasteczko na prowincji i bogate rezydencje nad Jeziorem Genewskim, areszt śledczy i korytarze kancelarii premiera – to miejsca, w których toczy się akcja.

Czytelnicy sami znajdą odpowiedź na pytanie, czy ta powieść to tylko literacka fikcja, czy też Aleksandra Jakubowska odnosi się w niej do swojej przeszłości i ludzi, których kiedyś spotkała.

źródło opisu: Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza SA, 2011

źródło okładki: www.muza.com.pl

Muminka | 2015-12-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Miało być ciekawie gdyż była posłanka chciała opisać powiązania między światem biznesu i polityki, nieczyste zagrania różnych instytucji, dziką i nieocenzurowaną wolność słowa w rodzącym się w Polsce kapitalizmie.
Mimo ciekawego zamysłu autorka nie potrafila do końca wprowadzić go w życie. Książka ma za dużo wątków i postaci, przez co odbieram ją jako chaos totalny, trudno ogarnąć relacje między bohaterami i dlatego lektura mi się dłużyła. Nie powiem, że w jakikolwiek sposób powieść mnie zachwyciła czy zainteresowała. Jaśniejszym punkcikiem są z pewnością postacie bliźniaczek Iósi i Misi, przyrodnich sióstr głównej bohaterki Kasi. Ani gangsterskie porachunki, ani sprawa kryształowo uczciwego prokuratora, który został wtrącony do więzienia, ani machlojki w ustawionym konkursie piekności nie są w stanie zapaśc w pamięć czy przykuć uwagę czytelnika. Śledząc poczynania bohaterów umęczyłam się okrutnie, a i tak opowieść szybko wyparuje mi z głowy. Celnych obserwacji obyczajowych też na...

Klaudyna Maciąg | 2011-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2011

Dwa miesiące podchodziłam do tej książki, jak pies do jeża. 'Ciekawa okładka' - mówiłam sobie i już miałam brać się za lekturę, kiedy przypomniałam sobie fragmenty opisu, w którym przewijali się: 'bardzo ważny minister', 'senator', 'uczciwy prokurator' czy 'ojciec premiera'. Pomyślałam sobie: 'jeżuniu, nie chcę czytać o polityce'. Ale wreszcie się przemogłam i od wczoraj rugam się w myślach za beznadziejnie podejście do tematu. Bo książka Aleksandry Jakubowskiej pochłonęła mnie tak, że niemal siłą wyrywałam sobie książkę o drugiej w nocy, by wreszcie udać się na spoczynek i odespać intensywny weekend. Oto scena autentyczna z mojego życia! Przez godzinę lektury powtarzam cały czas: 'do końca tego rozdziału'. Kolejny taki rozdział się kończy, druga w nocy, a ja zaczynam warczeć sama na siebie, że trzeba spać, że dokończę jutro, że mam się wreszcie zachować, jak człowiek. Dobre dziesięć minut pertraktowałam sama z sobą i ostatecznie zmusiłam do odłożenia książki. Z bólem serca,...

Stokrotka | 2016-06-27
Przeczytana: 2014 rok

Wielowątkowa książka. Trochę pogmatwana akcja, co chwilę pojawia się nowa postać i dopiero pod koniec lektury odnajdujemy powiązanie tych osób. Może i powieść dość ciekawa, ale trochę inna...
Trudno ją oceniać. Może to prawie samo życie w aktualnych czasach?
Sądzę, ze nie wrócę już do tej lektury. Przeczytałam ze średnim zainteresowaniem.

Pampi | 2015-12-31

Nie dotrwałam, jak dla mnie książka pisana tylko po to, by pisać.

Kasiek m | 2011-10-13
Na półkach: Akcja 52, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 października 2011

O i po kiepskiej dla mnie książkę miałam okazję przeczytać coś o wiele lepszego, Książka „Najpiękniejsza” z jednej strony przyciągała mnie a drugiej odpychała. Bo z jednej strony intrygujący opis ale z drugiej strony sugerowanie, że zostanę zasypana polityką, której ostatnim czasem miałam po dziurki w nosie. Jednak jakoś się przekonałam i weszłam do fenomenalnego świata. Nie bójcie się, nie czeka Was powtórka z kampanii wyborczej, nie będziecie atakowani polityką ze wszystkich stron poznacie interesujących ludzi i ich niezwykłe historie. Moją ulubioną historią, która chociaż pojawiła się na krótko, ale mimo to poruszyła mnie do głębi, była historia Jana i Marty, ale gwarantuję Wam, że będziecie wciągnięci przez te historię.
Na pewno każda z Nas znajdzie kobietę z którą może się identyfikować, wczuje się w jej historię. Mamy naprawdę świetną książkę. Wzruszającą, wciągającą od pierwszej do ostatniej strony. Świetna okładka to tylko dodatek.
Mamy ciekawie zarysowaną fabułę,...

karolkaq | 2016-08-08
lokmenek | 2016-03-04