Nomów Księga Kopania

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Trylogia Nomów (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Diggers
8371206275
czupirek

Inne wydania

Drugi tom sagi o kosmicznych ludkach z supermarketu. Dla nomów, po opuszczeniu sklepu, rozpoczął się Nowy Czas w kamieniołomie. Wkrótce zaczęły się dziać dziwne rzeczy: najpierw z nieba spadła zamarznięta woda, potem wiatr przyniósł Wieść, a w końcu pojawili się ludzie i wszystko się ogromnie pokomplikowało. Uparli się oni otworzyć stary kamieniołom i nomy nie miały innego wyjścia, jak się bronić. Tylko jak długo dwa tysiące maleńkich istot może stawiać czoło grupie zdecydowanych ludzi? Nawet przy pomocy potwora Jekuba?

[opis z okładki]

Nitager | 2016-06-10

Druga część "Trylogii Nomów", już po opuszczeniu przez nich sklepu i znalezieniu się w nowej, nieznanej rzeczywistości. Ta część z konieczności traci swój parodystyczny charakter - jest raczej próbą odpowiedzenia na pytanie, co się z nami stanie, jeśli ktoś zburzy naszą cywilizację. Tutaj Nomowie muszą poradzić sobie sami. Humoru nieco mniej, a raczej jest on nieco inny niż w pierwszej części. Ale i tak pozycja godna polecenia. Co z tego, że to "tylko takie bajki dla dzieci"? W tych bajkach jest wiele mądrości a wizja Nomów, pozbawionych cywilizacji, jaką znali, bardzo niepokojąca i zmuszająca do myślenia.

tdreptus | 2012-01-31
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Bardzo dobra książką. Trzyma poziom od początku, do końca, jest bardzo równo napisana. Świetne poczucie humoru wprost wypełnia stronice. Trzeba jednak dodać, że do geniuszu co niektórych pozycji autorstwa Pratchetta jej trochę brakuje.

Cykl o Johnny'm i Księgi Nomów (dopóki nie znalazłam, moja pamięć twierdziła, że to to samo) - jedyne twory wyobraźni Pratchetta, których nie mogę zdzierżyć. Terry, dlaczego? Nigdy więcej.

Adam Kopeć | 2012-07-14

Nomów histo­rii ciąg dalszy

Pierw­szą część histo­rii o Nomach prze­czy­ta­łem kilka lat temu. Opi­sa­łem to w poprzed­nim wpi­sie — Terry Prat­chett — Nomów księga wyj­ścia. Dopiero nie dawno przy­po­mnia­łem sobie o nich, kiedy szu­ka­łem w biblio­tece kolej­nej lektury.

Brak czę­ści

W biblio­tece do, któ­rej cho­dzę od kilku lat nie było czę­ści II tylko od razu część III, a ja, pew­nie tak jak Ty, wolę czy­tać serię po kolei. Myśla­łem po pro­stu, że nie mam szczę­ścia i ktoś ją wypo­ży­cza, ale w końcu przej­rza­łem dokład­nie zasoby biblio­teczne i oka­zało się, że Nomów księgi kopa­nia nie ma w zaso­bach biblio­teki. Tro­chę mnie to zasmu­ciło, ale nie prze­ją­łem się bar­dzo, bo i tak mia­łem wiele półek z książ­kami do przeczytania.

Dwie biblio­teki są lep­sze niż jedna

Kilka mie­sięcy temu zauwa­ży­łem, że mam drugą filię biblio­teki tuż pod blo­kiem. Prze­cho­dzi­łem koło niej wiele razy, ale jej nie widzia­łem. Pew­nie też tak mia­łeś, że sze­dłeś w jakieś kon­kretne...

Logika w wykonaniu nomów mnie powala:
"- Jak zaczniemy walczyć z ludźmi [...] To oni zaczną walczyć z nami, prawda? Wiem, że nie są specjalnie rozgarnięci, ale w końcu zrozumieją, że walczą z kimś, czyli z nami. A wtedy zacznie się odwet. Tak to się nazywa: odwet.
- I dlatego właśnie najważniejsze jest, żebyśmy zaczęli właśnie od odwetu.
Dorcas po krótkim namyśle przyznał jej rację - logiczne było zaczynać od tego, czym ludzie kończą, bo to dawało dodatkową przewagę."

cloudjubei | 2011-07-16
Przeczytana: 30 listopada 2009

Lekkie i przyjemne, raczej dla młodszych.

Jarek K | 2016-09-13

.... dalej bajka o krasnoludkach .....

maap | 2016-11-23
Lille | 2016-10-11