Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka

Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-60505-47-2
Pawlak
Marcin

Sięgnij po tę książkę, bo to, panie, wojna, rzeź i rąbanka. Jest tu wszystko: menele, magowie, miłość, zdrada… I pośmiejesz się, i popłaczesz. Spotkasz ulubionych bohaterów Romualda Pawlaka: Rosselina – pogodnika trzeciej kategorii, oraz Fillegana z Wake – rycerza, awanturnika i maga-samouka. Czytelnicy o mocnych nerwach zobaczą dlaczego kaci hodują mrówki, a ekologowie – jak się kończą...

Spotkasz ulubionych bohaterów Romualda Pawlaka: Rosselina – pogodnika trzeciej kategorii, oraz Fillegana z Wake – rycerza, awanturnika i maga-samouka. Czytelnicy o mocnych nerwach zobaczą dlaczego kaci hodują mrówki, a ekologowie – jak się kończą eksperymenty magiczne na morskich skorupiakach.
Jeśli masz wrednych sąsiadów, przekonasz się, że nie warto nasyłać na nich armii nieumarłych. Jeśli jedziesz pracować do Szkocji, przyda ci się garść nowych faktów o potworze z Loch Ness.
Przygody miewają jednak w tej książce nie tylko bohaterowie magicznych krain. Pełne zwariowanego humoru wypadki czyhają również w Polsce. Tylko tu menel może niespodziewanie trafić do nieba, zaś artysta - dla dobra reklamy - poświęcić więcej niż talent.
Przeczytaj, „Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka”! I nie otwieraj drzwi nieznajomym. Zwłaszcza krasnoludom.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

wiejskifilozof | 2011-12-26

Jest to książka raczej średnia , takie wesołe powiastki do poduchy . Raczej dla nie dla wymagającego czytelnika .

Katarzyna Wilczek | 2011-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2011

Podobno słabizna niewarta zachodu. Podobno nudy jak na zajęciach z fizyki kwantowej. Po prostu wojna, rzeź i rąbanka popełnione na czytelniku. A mi się podobało!

Książka skusiła mnie niezwykle ciekawą i intrygującą okładką. W połączeniu z nietuzinkowym tytułem tworzy całość, obok której nie można przejść obojętnie. Czyta się szybko i przyjemnie, co nie oznacza, że jest typowym czytadłem do poduszki. W dodatku Andrzej Łaski wykonał kawał dobrej roboty, robiąc ilustracje, które pieszczą wzrok.

Nie ukrywam, że byłam trochę zawiedziona, kiedy okazało się, że to nie powieść, a zbiór opowiadań. Jestem zwolenniczką zdecydowanie rozbudowanych, kingowskich powieści z ogromną ilością przeróżnych wątków. Jednak Romuald Pawlak świetnie radzi sobie z krótkimi formami (muszę sprawdzić jak z powieściami sprawy stoją). Kto nie lubi fantasy na wesoło? Na pewno nie ja. ;-)

Poznajemy tu domorosłego czarnoksiężnika - rycerza, Fillegana z Wake, który wszelkimi sposobami próbuje znaleźć sposób na to,...

alex2586 | 2012-03-18
Przeczytana: 18 marca 2012

Interesujący zbiór opowiadań, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej spodobało mi się to jak autor luźno operuje czasem i światem, w którym toczy się akcja. Niektóre historie mają miejsce w czasach typowo średniowiecznych (plus magia, smoki i takie tam) inne z kolei dzieją się w czasach współczesnych. Jednak najbardziej spodobało mi się to w który elfy i krasnoludy przemieściły się do XXI wieku i urządziły tam sobie tytułową wojnę, rzeź i rąbankę.

Olinek | 2013-03-11
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2013

Zbiór kilku historyjek, niektóre wydawały się strasznie wymuszone musiałam się zmusić aby przez nie przebrnąć. Choć jedna o wojnie krasnoludzko-elfickiej w moim oczach ratuje książkę.

nasir | 2011-10-30

Nie dałem rady do końca książka jest po prostu słaba...

Maniek | 2011-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2011

polecam ten śmieszny zbiór opowiadań, jest niezłą parodią na różnych przestrzeniach, od magii po tytułowego krasnoluda z okładki. Jeżeli lubisz wesołe opowiadania w stylu Wędrowycza to koniecznie po nią sięgnij, i nie zrażaj się pierwszymi kartkami które mogą znudzić.

Ragnarook | 2016-02-01

Wniebowstąpienie Menela
Artie Libshit, kreator cielesny
Zamówienie
W dziurze po sęku
Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka!
Mrówki Altapina
Komu się nie odmawia?
Myszą i pałką

Sabina | 2012-04-16
Przeczytana: 14 marca 2012

Książka przede wszystkim zainteresowała mnie swoją okładką, jest inna i ciekawa.Jako sama książka średnio mi się podobała, sądziłam że będzie trochę lepsza.

scirus | 2016-11-24
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone