Śmierć pisarki

Okładka książki Śmierć pisarki Lars Kjædegaard
Okładka książki Śmierć pisarki
Lars Kjædegaard Wydawnictwo: Saga Egmont Cykl: Agnes Hillstrøm (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Agnes Hillstrøm (tom 2)
En digters død
Saga Egmont
2020-11-16
2020-11-16
Edyta Stępkowska
Skandynawia morderstwo literatura duńska kryminał

Krótki, nieskomplikowany kryminał. Tak na jeden spacerek. Nadal lubię tą serię. Nie porywa, ale daje rozrywkę.

Krótkie, dość mierne czytadło.

Krótkie, dość mierne czytadło.

Kródka historia, lecz warta uwagi

Kródka historia, lecz warta uwagi

Może być, z nudów.... Przeciętniak , zresztą jak cały cykl o Agnes Hilstrom.

Może być, z nudów.... Przeciętniak , zresztą jak cały cykl o Agnes Hilstrom.

Bardzo miłe "czytadło kryminalne", bez wiader krwi i psychopatów rodem z piekła.

Odrobinę lepsza niż pierwsza część, bo przynajmniej jest jakiś alternatywny trop. Wciąż ta książka jest "cienka", nie w sensie jakości, bo jest dosyć poprawnie napisana, ale w sensie zawartości. Za mało dostajemy tła. Informacji o ofierze i podejrzanych jest niezbędne minimum - tyle, ile potrzeba dla ich bardzo skrótowej charakterystyki.
Trochę niedosyt, a z kolei wątek romantyczny wydaje się tu wetknięty na siłę, aby książka nie była zbyt krótka i jednokierunkowa.
Czyta się nieźle, ale to wszystko. Nie zapada w pamięć.

Trochę niedosyt, a z kolei wątek...

Jak poprzedniczka, króciutki kryminał, krótka historia, bez specjalnych efektów. Idealna do posłuchania jako audiobook.

W książce akcja biegnie dość sprawnie, zagadka kryminalna nie jest za mocno rozbudowana, a najciekawsza jest postać głównej śledczej. Jak dla mnie idealna do słuchania podczas prac domowych :)

Bardzo się różniąca od siebie para detektywów komisarz Agnes Hillstrom i jej asystent Otto Vang prowadzi swoje kolejne śledztwo. Szuka mordercy młodej autorki książki „Zielony kot”. Może zresztą to samobójstwo było, ale trzeba wszystko dobrze sprawdzić. Śledztwo się toczy, analizy i rozmowy trwają, by doprowadzić detektywów i nas do odpowiedzi na pytanie kto? Co? Czyli doprowadzić nas do samego sedna książki. Do rozwiązania zagadki śmierci Linnei. Tekst bez żadnych ozdobników. Bardzo prosty. Może być.

Jak inne książki autora - bez szału. Ta jest chyba najwiarygodniejsza z serii.

Jak inne książki autora - bez szału. Ta jest chyba najwiarygodniejsza z serii.

• Audiobooki

Lars Kjædegaard Śmierć pisarki Zobacz więcej