Nieosobowe Życie

Okładka książki Nieosobowe Życie Joseph Sieber Benner
Okładka książki Nieosobowe Życie
Joseph Sieber Benner Wydawnictwo: Wydawnictwo Centrum Cykl: Nieosobowe Życie (tom 1) poradniki
poradniki
2018-01-01
psychologia psychoteriapia psychologiczna

Recenzja książki "Nieosobowe życie, tom I" Josepha S. Bennera

Ocena 8/10

Książka "Nieosobowe życie" to nie tylko literatura duchowa; to podróż do głębi afirmacji "Jam Jest" i jej wpływu na rozwój duchowy. Ta książka, pełna ujmujących wyjaśnień duchowych koncepcji, jest jak most łączący czytelnika z głębokim zrozumieniem duchowości. Praktykowanie afirmacji "Jam Jest" wsparło proces transformacji w moim życiu. Z książki dowiedziałem się, jak te dwa proste słowa mogą otwierać drzwi do głębszego połączenia z duchową esencją naszego istnienia. Afirmacja "Jam Jest" jest tu przedstawiona jako najczystsza forma jedności z Bogiem. Książka podkreśla, że nie ma rozróżnienia między Bogiem a człowiekiem – jesteśmy manifestacją tej samej boskiej miłości. To głębokie zrozumienie, że każdy z nas jest wyrazem Bożej obecności, otwiera nową perspektywę na naszą codzienność i duchową ścieżkę. Książka rzuca nowe światło na chrześcijańską koncepcję Logos, odnosząc się do słów Apostoła Jana: "Na początku było Słowo...". Logos, przedstawiony jako boskie Słowo i fundament wszechświata, jest tutaj połączony z afirmacją "Jam Jest", ukazując, jak nasza duchowa świadomość i słowa mogą kształtować rzeczywistość. Bezosobowa koncepcja Boga, zaprezentowana w książce, wywołuje refleksję nad wszechobecną naturą boskości. Autor delikatnie nawiązuje do panteizmu, sugerując, że Bóg jest obecny we wszystkim i wszystkich, co dodatkowo podkreśla jedność wszystkich form życia. Jeżeli wyłowimy ideę z symbolu możemy zobaczyć urzeczywistnienie esencji naszej duszy. Ta perspektywa otwiera nowy wymiar zrozumienia naszego miejsca we wszechświecie. "Nieosobowe życie" to bardzo ciekawy przewodnik duchowy, który prowadzi czytelnika przez złożone koncepcje, zachowując przy tym głębię przekazu. Afirmacja "Jam Jest" oraz koncepcja Logos są tutaj zaprezentowane w sposób, który inspiruje do dalszych poszukiwań i rozwoju duchowego. My ludzie jesteśmy symbolami właśnie idei słowa/Logos i lśnimy niczym prawdziwe diamenty. Bóg zasiewa najpiękniejsze idee w sercu człowieka, to zawierzając się właśnie Jemu doskonale realizujemy potencjał i cel życiowy. Każdy poszukujący duchowej prawdy znajdzie w tej książce cenne źródło wiedzy i inspiracji.

Recenzja książki "Nieosobowe życie, tom I" Josepha S. Bennera

Ocena 8/10