Schronisko w Podgórowie

2021-09-29
2021-09-29
9788381956505
literatura polska

Bardzo przyjemna książka obyczajowa. Słuchałam jej w wersji audiobooka i muszę pochwalić Panią lektorkę bardzo podobało mi się jak dostosowywała swój ton głosu do bohaterów, którzy w danym momencie mówili w książce. Po pierwsze kocham małego Adasia z tej książki jego rozmowy i teksty były przezabawne i rozbrajał mnie ten mały bohater.
Nie była to też mega cukierkowa powieść o tym jak jest wspaniale, gdy przeprowadzasz się z wielkiego miasta do zaniedbanego kilkunastoletniego schroniska w górach co też było dla mniej jaknajbardziej na plus. Bardzo płynnie się mknęło przez tą historię i żal mi się rozstawać z tymi bohaterami, a najbardziej za moim ulubieńcem Adasiem 😉

Nie była to też mega cukierkowa...

"Kiedy pomnażają się Twoje cierpienia, pomnaża się też siła ich uniesienia." (J.K.L.)

Ewa jest mamą trójki dzieci. Zajmuje się domem I ich wychowaniem , ale oprócz tego pracuje jako tłumaczka, dzięki czemu może podbudować domowy budżet.
Razem z Mariuszem tworzą w miarę zgodne małżeństwo. Wydaję się, że osiągnięty staż w związku i cudowne dzieci, scalił ich tak, że nic nie jest w stanie zburzyć ich spokoju.

Niestety rutyna i zmęczenie robią swoje,przez co oboje są zaniedbani i nieszczęśliwi. Próbują na nowo wzniecić ogień w ich relacji.
Pewnego dnia Mariusz natrafia na ogłoszenie o sprzedaży schroniska w Bieszczadach. Po długich namowach i wizji nowego, szczęśliwego życia, Ewa przystaje na ten pomysł. Sprzedają mieszkanie i przeprowadzają się do malowniczego miejsca.

Na miejscu widzą jaki ogrom pracy ich czeka, a spartańskie warunki nie ułatwiają im od początku.

Nieprzewidywalny los stawia kłody pod nogi, a to co miało być sielanką, burzy ich dotychczasowe życie.

Wciągająca historia, która chwyta za serce, porusza do głębi i skłania do przemyśleń.widzimy tu blaski i cienie życia rodziny, zaczynającej nowy rozdział. Lęk, problemy, radości, rozterki czy trudne decyzje. Nie brakuje tu cierpienia, smutku i goryczy. Jest to strach przed niepowodzeniem, zawód ale to wsparcie rodziny w trudnym momencie życia, daje nam nadzieję. Przeżywamy z bohaterką ciężkie chwile, współczujemy i łączymy się z nią w bólu. Kobieta mimo tego co przeszła, ma w sobie ogrom siły,empatii i chęci do pomocy, co jest pelne podziwu. Zdążają się chwile załamania, bo kto ich nie ma? Ale autorka pieknie pokazała, że siła jest kobietą, a my kobiety poradzimy sobie ze wszystkim pomimo przeciwności losu. Widać tu trudy macierzyństwa a jednocześnie wsparcie i potężna miłość do dzieci. Historia daje nam wiarę, by walczyć o marzenia i o siebie. Książka zachwyca nie tylko opisami bajkowej scenerii, ale także emocjami, od których nie da się odpędzić. Uwielbiam powieści Pani Joanny, są klimatyczne,barwne i życiowe. Zachęcam do wybrania się w podróż do schroniska i przeczytania tej budującej historii.

meggi.books

Przyjemna...

Przyjemna...

Trochę naiwna ta powieść, ale z gatunku tych, które niosą pocieszenie, że nawet matka z trojgiem dzieci zostawiona przez niedojrzałego męża da sobie radę. Ważne, żeby mieć wsparcie w bliskich. A i piękna przyroda w odpowiednim czasie doda otuchy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sięgnęłam po tę książkę, bo liczyłam na ciekawą historię rozgrywającą się w górach. Do połowy męczyłam się z tekstem - takim w miarę poprawnym wypracowaniem o przeprowadzce z miasta w góry. W połowie w końcu coś się zadziało, życie bohaterki zmienia się, po czym do końca już znowu męczyłam się z tym słodkopierdzącym tekstem. Może to ma być powieść ku pokrzepieniu serc kobiet pozostawionych przez mężów, ale w takim lukrowanym wydaniu, bo rzeczywistość raczej tak nie wygląda.

Taka trochę naiwna historyjka dla kobiet, ale przyjemna w czytaniu.

Taka trochę naiwna historyjka dla kobiet, ale przyjemna w czytaniu.

Ebook

Ebook

Bez słodzenia opisuje historię rodziny. Mówi o tym jak ciężko zmagać się czasem z codziennością, ale też o tym, że rodzina daje nam siłę do przetrwania sztormów.

Ciepła i wiarygodna opowieść o życiu, takim prawdziwym, nieprzesłodzonym życiu. Książka pokazuje również siłę i moc kobiet, które dają sobie radę ze wszystkim, z rolą matki, ojca,... każdego.
Jednocześnie ksiazka daje nadzieję i pokazuje, że warto wierzyć w to, że jutro będzie lepiej:)

Gdy w życie wkrada się rutyna każdy zaczyna myśleć o zmianie.Małżeństwo Mariusza i Ewy na pozór udane,ale...po kilkunastu latach czegoś brakuje.Mariusz wpada na ,,genialny" pomysł wyjazdu w Bieszczady.Z niemałym trudem przekonuje do tego żonę.Sprzedają mieszkanie i kupują stare schronisko.Podobno marzenia się spełniają i po pierwszych zachwytach okazuje się ,że nie wszystko jest tak jak być powinno.czy małżonkowie poradzą sobie z tym? I które z nich okaże się silniejsze i bardziej odporne na przeciwności losu?I kim jest i jaką rolę odegra tajemnicza nieznajoma żyjąca niby chwilą?Autorka zafundowała czytelnikom piękny i prawdziwy krajobraz górskiej wioski i...emocje,których nikt się nie spodziewał.W połowie treść książki zupełnie mnie zaskoczyła.Ewa jest dla mnie nr 1 tej powieści Pokazuje,ze siła jest kobietą.Polecam

Dodaj cytat z książki Schronisko w Podgórowie