Jak wzmocnić odporność

zdrowie, medycyna
Zwierciadło
2020-09-16
2020-09-16

To już druga pozycja tej autorki w mojej biblioteczce i niestety podobnie jak przy pierwszej mam mieszane odczucia. Część zdań z tej książki po prostu "rozwalało mnie łopatki", zarówno jeśli chodzi o polszczyznę jak i o sens... Wiem, że nic nie wiem, i to jest moja ocena:) generalnie dalej nie wiele wiem choć książka jest obszerna. Jak żyć i jeść? To zabawne, że człowiek musi czytać jak być szczęśliwym, jak jeść, jak żyć, nawet jak prawidłowo oddychać :) Taka tam refleksja po przeczytaniu kolejnego poradnika... Książka dla jednych może okazać się skarbnicą wiedzy, a mnie prze bodźcowała.

Zupełnie inne spojrzenie na zdrowy tryb życia. Polecam

Zupełnie inne spojrzenie na zdrowy tryb życia. Polecam

Nie przeczytałem jej w całości, ale dzięki niej dowiedziałem się, m.in. że jedzenie dwóch posiłków dziennie nie jest złe ( ja tak robię, ale fajnie jak potwierdzi to jakiś autorytet ). Ciekawe przykłady. Jedyne co mnie poirytowało to informacje, że właściwie nie da się dziś jeść tylko sprawdzonych, wolnych od pestycydów i innych trucizn, produktów. Wszystko jest skażone w mniejszym bądź większym stopniu: gleba, powietrze i woda.

Jak dla mnie zupełnie przeciętna. Momentami pisana jak dla przedszkolaków, a na koniec medyczne elaboraty.

Bardzo dużo praktycznej wiedzy co warto jeść żeby być zdrowym.

Bardzo dużo praktycznej wiedzy co warto jeść żeby być zdrowym.

Książka kompendium, poradnik po sposobach, zwiększania odporności od stylu życia, poprzez związki społeczne (ludzie i zwierzęta oraz przyroda) po dietę (w tym zioła i suplementy jako wisienka na torcie). Czy wiedzieliście, że przeciętny Polak ogląda 5 h dziennie telewizję?! Ja np nie oglądam jej wcale poza sporadycznymi chwilami na YouTube - czyli ile rzeczywiście większy procent Polaków ogląda telewizję? Szok! ... Czy wiedziałeś, że przytulając się do drugiej osoby ale również głaszcząc psa/kota wydzielają się "hormony szczęścia" które co tu dużo mówić pozwalają utrzymać nas nie tylko szczęśliwymi ale i zdrowymi! Tak w tej książce znajdziesz coś dla ducha jak i dla ciała o miłości, odpuszczeniu i wybaczeniu oraz szacunku do odmiennej opinii. Brakuje mi rozwinięcia niektórych tematów ale wtedy książka by miał nie 431 str tylko 2000 - tak czuję po jej przeczytaniu głód większej wiedzy i z racji tego, że ją czytałem "na raty" to sobie powtarzam co "smakowitsze kawałki".
Książka robi smaki na różne tematy i jest dobrym źródłem pomysłów jak dalej się rozwijać w pozytywny sposób a przy epidemii koronawirus jest jak najbardziej na czasie!
8/10 lecz czuję niedosyt - szczególnie suplementy po macoszemu potraktowane ale dziękuję na pomysł z olejkami eterycznymi przeciwko lękom i depresji, wykorzystam ;)
Aż się dziwię że czytałem tą książkę 8 tygodni ... Ale dobre co się dobrze kończy!
Wracam do powtarzania wiadomości z książki - niech wejdą mi do mózgownicy!

Jako student dietetyki polecam tą książkę osobą takim jak ja oraz ludziom którzy chcą po prostu zadbać o swoje zdrowie lub pogłębić swoją wiedzę. Świetna piguła samych konkretów

Książka z tych co trzeba mieć swój egzemplarz w domu. Wiele praktycznych porad, ciekawe opisy. Naprawdę polecam.

Jak wzmocnić odporność to poradnik autorstwa Pani Iwony Wierzbickiej w którym znajduje się kompendium wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Nie od dziś wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć i ta pozycja świetnie nas o tym przekonuje.

Pani Iwona zawarła w niej opisy poszczególnych czynników (między innymi: odpowiednia dieta, to jaki prowadzimy styl życia) i ich wpływ na nasz organizm. Poruszony został również temat suplementów. Czy na pewno są takie zdrowe?

Poradnik pokazuję również jak ważne jest dobre nastawienie aby osiągnąć sukces i wzmocnić naszą odporność.

W dalszej części opisany został dobroczynny wpływ wybranych warzyw i owoców. Świetny dodatek dla wielbicieli kuchni. Dzięki temu możemy wprowadzić do jadłospisu nowe składniki w zależności od potrzeb zgłaszanych przez nasz organizm.

Ciekawym aspektem poruszonym w poradniku jest opis czynników ktore są odpowiedzialne za nasz stres oraz to jak sobie z nimi radzić, aby załagodzić negatywne emocje. To akurat strzał w 10 dla księgowych.. ale i nie tylko. Idealna pozycja na jesień. :)

Jeśli mam się do czegoś przyczepić (ale to bardzo naciągane) to czuję lekkie rozczarowanie. Liczyłam, że będą w nim również przepisy na odżywcze koktajle na wzmocnienie odporności, no ale cóż pocieszę się pomysłem na zdrowe chipsy :)

Za książkę dziękujemy @wydawnictwo_zwierciadlo ❤️

• Zdrowie
  • Poradniki
  • Przeczytane w 2020r.
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Jak wzmocnić odporność