Jod leczy

Okładka książki Jod leczy Lynn Farrow
Okładka książki Jod leczy
Lynn Farrow Wydawnictwo: Purana zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Thie iodine crisis. What you don't know about iodine can wreck your life.
Purana
2017-01-01
2017-01-01
Roman Palewicz
jod zdrowie medycyna naturalna medycyna nowotwory rak tarczyca łuszczyca migrena

Książka, której tytuł brzmi jak teoria spiskowa, otworzyła mi oczy na kwestię jodu i jego totalnego braku w naszym pożywieniu, lekach, napojach. Mój dziadek wspominał kiedyś o tym, ze farmaceuta z prowincjonalnej apteki wyciągnął go z powaznej choroby właśnie poprzez zastosowanie jodu jako lekarstwa i .... podziałało. Czytając tą książkę, przypomniałam sobie tą dygresję dziadka odnośnie jodu i autorka tej publikacji tez potwierdza, ze jod przeciwdziała nowotwotom, zaburzeniom funkcji tarczycy, zmęczeniom, migrenom i .... otępieniu umysłowemu. Dla mnie to fascynująca lektura! Polecam!!!

Świetna książka o jodzie, zawierająca dokładne informacje do rozpoczęcia bezpiecznej suplementacji. Gorąco polecam tą książkę.

Jod to bardzo prosty pierwiastek śladowy, bez którego organizm ludzki nie jest w stanie się obejść. Jego receptory znajdują się w każdej komórce naszego organizmu, która posiada ogromne zapotrzebowanie na jod i odpowiednio na niego reaguje pod warunkiem, że ilość jodu dostarczana do organizmu jest odpowiednio suplementowana. Jedną z najważniejszych zalet suplementacji jodem, to usuwanie z organizmu metali ciężkich i toksyn, które nagromadzone w naszym organizmie za sprawą chemii w powietrzu, jedzeniu, wodzie i lekach sieją tam prawdziwe spustoszenie....

Przed II WŚ jod, a raczej jego nieorganiczna forma, z powodzeniem była stosowana jako panaceum w leczeniu niemalże wszystkich, najpopularniejszych chorob, więc jak to się stało, że dzisiejsza medycyna unika stosowania protokołów jodowych?

Ciekawa i wartościowa lektura. Polecam zapoznać się z suplementacją jodem oraz jej zbawiennym wpływie na ludzki organizm.

Brak większej dynamiki w biegu książki. Takie bardziej how to. Dużo cennych informacji.

Książka wprawdzie napisana pod kątem amerykańskiego czytelnika, jednak rzuca światło na problem, który dotyczy większości współczesnych ludzi, problem niedoboru jodu. Autorka powołuje się na liczne badania świadczące o tym, że wiele chorób cywilizacyjnych wynika właśnie z ograniczonego spożycia jodu. Polecam każdemu, kto pragnie poznać prawdę o przyczynach złego stanu swojego zdrowia.

Jedna z ciekawszych książek o zdrowiu i o najwiekszej pladze współczesnosci: raków, nowotworów, torbieli itp.
Autorka opisuje wielowiekową tradycje stosowania jodu od najprostrzych form (wodorosty) do podręczników medycznych (m.in. Mercka),stosowania go przy plagach syfilisu i innych chorób i obrażeń (obie wojny światowe). Potem na skutek niekompetentnych badać duetu Wolff-Chaikoff mielismy półwieczny odwrót od jodu z powodu jego rzekomej szkodliwości. Skutkiem, tego było zaptrzestanie pod koniec lat 60-tych stosowania go jako konserwanta mąki i w to miejsce wprowadzenia szkodliwego bromu, który dodatkowo resztki jodu z organizmu "wypycha". Efektem tego są kolejne pokolenia, które mają coraz mniejszą zdolnośc wchłaniania jodu a co za tym idzie wzrost chorób z tego powodu wynikających.
Intrygująca opowieść o pierwiastku, którego się nie docenia, którym się straszy a który jest tani i bardzo nam potrzebny. Polecam.

Warto przeczytać aby włączyć jod do naszej diety i nie uciekać od niego jak od ognia bo tak radzą "lekarze".

• Zdrowie
  • Podobno warto
  • Przeczytane 2023
  • Naukalne
  • 💰 KUPIONE 2022

Dodaj cytat z książki Jod leczy