Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Sztuka Świata Dysku

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
8,21 (265 ocen i 11 opinii) Zobacz oceny
10
53
9
85
8
47
7
50
6
11
5
15
4
1
3
3
2
0
1
0
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
The Art of Discworld
data wydania
ISBN
83-7469-099-2
liczba stron
128
język
polski
dodała
czupirek

Dysk płynie w przestrzeni na grzbietach czterech słoni, stojących na gigantycznym żółwiu (kiedyś tych słoni było pięć, ale to już inna historia). Jest to świat ociekający wręcz magią, kraina kontrastów i skrajności. Świat Dysku zaistniał w wyobraźni swojego Stwórcy, Terry'ego Pratchetta, jednak po trzydziestu lub więcej książkach zaczął żyć własnym życiem. W niniejszej książce zobaczycie...

Dysk płynie w przestrzeni na grzbietach czterech słoni, stojących na gigantycznym żółwiu (kiedyś tych słoni było pięć, ale to już inna historia). Jest to świat ociekający wręcz magią, kraina kontrastów i skrajności. Świat Dysku zaistniał w wyobraźni swojego Stwórcy, Terry'ego Pratchetta, jednak po trzydziestu lub więcej książkach zaczął żyć własnym życiem. W niniejszej książce zobaczycie zebrane po raz pierwszy efekty wyprawy przez Dysk grafika, Paula Kidby'ego - w przepięknych kolorach i precyzyjnej czerni i bieli; obfitość miejsc i postaci, które podbiły serca milionów zachwyconych czytelników na całym świecie.

Oto sztuka Świata Dysku.

[nota wydawcy]

 

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (875)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 150
ekma | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2016

Piękne grafiki i ciekawe historie z backstage'owej strony pisania książek (i robienia do nich ilustracji) :)

książek: 303
Bimbrownikus | 2013-12-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam

Uwielbiam styl tego autora, dla fanów Pratchetta - absolutna konieczność

książek: 193
ototto | 2012-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Książka-album. Wzbudzi uśmiech i każe zastanowić się nad talentem ilustratora każdemu, kto ją obejrzy (bardziej niż przeczyta, to pewne), a kto nie zna Świata Dysku. A jak ktoś Świat Dysku zna, odkryje, że jego własna wyobraźnia jest mierną błahostką w stosunku do kunsztu i wizji autora rysunków. Poczucie humoru, wyobraźnia, absolutna zgodność pisarza i rysownika - arcydzieło. Szkoda, że takie książki połyka się tak szybko w porównaniu z prozą. Jednej gwiazdki brakuje, bo książka po przeczytaniu pozostawia niesmak: mało, mało!

książek: 468
zireael00 | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Prawdziwa gratka dla fanów Dysku! Album ma cudowne ilustracje i jest fajnie wydany. Jestem zachwycona i niczego bym w nim nie zmieniła.

książek: 254
klisza | 2010-12-31
Na półkach: Przeczytane

Książka, ta jest naprawdę rewelacyjna. Paul Kidby, potwierdza w niej swój niebywały talent, a przeglądając jego ilustracje, ma się wrażenie, że nie tworzy on wcale nowych postaci, ale tylko przekazuje na papier wygląd bohaterów, stworzonych już wcześniej przez wyobraźnie czytelnika Świata Dysku. To właśnie to tak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło - nie psuje wyobrażeń, on je przenosi na papier. Bardzo często sięgam po tę książkę, uwielbiam czytać o tym, jak były tworzone, dlaczego niektóre z nich były dla rysownika czy pisarza takie niezwykłe czy niepowtarzalne ( najbardziej chyba, podziwiam rysownika za ilustrację Śmierci - jak też sam pisał, czaszka, której zazwyczaj budzi w człowieku niezbyt pozytywne odczucia, tutaj namalowana jest pełna... hm... ciepła i swoistego uroku. Nie da się jej bać ).

książek: 93
ziouas | 2011-04-30
Na półkach: Przeczytane

Przepiękna pozycja. Od okładki, przez szkice, aż do pełnych koloru, wyrazistych ilustracji i jeszcze lepszych opisów. Dla każdego wielbiciela Świata Dysku ukoronowanie całej kolekcji. Kilka razy po prostu brałem tę księgę w ręce i podziwiałem detale na rysunkach. W dodatku wydana na świetnym papierze i niezbyt droga. Polecam!

książek: 302
szary1991 | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Miłe dla oka ilustracje- "Paul" rzeczywiście obrazuje Świat Dysku zaskakująco dobrze :) chociaż mam wrażenie, że niektóre komentarze Pratchett'a są wymuszone :) ciekawostką na pewno jest to, że twórca Dysku był w Polsce! ^^

książek: 126
Radosław | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Super książka dla fanów Świata Dysku i Terrego Pratchetta. Mistrzowskie rysunki Paula Kidbye'go.

książek: 155
Szymon40k | 2010-12-26
Na półkach: Przeczytane

Jedna z grafik posłużyła mi za szablon do tatuażu.

książek: 81
ryngrafi | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Genialne ilustracje! Bardzo ciekawie wydana.

zobacz kolejne z 865 
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd