Sztuka Świata Dysku

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Art of Discworld
83-7469-099-2
czupirek

Dysk płynie w przestrzeni na grzbietach czterech słoni, stojących na gigantycznym żółwiu (kiedyś tych słoni było pięć, ale to już inna historia). Jest to świat ociekający wręcz magią, kraina kontrastów i skrajności. Świat Dysku zaistniał w wyobraźni swojego Stwórcy, Terry'ego Pratchetta, jednak po trzydziestu lub więcej książkach zaczął żyć własnym życiem. W niniejszej książce zobaczycie zebrane po raz pierwszy efekty wyprawy przez Dysk grafika, Paula Kidby'ego - w przepięknych kolorach i precyzyjnej czerni i bieli; obfitość miejsc i postaci, które podbiły serca milionów zachwyconych czytelników na całym świecie.

Oto sztuka Świata Dysku.

[nota wydawcy]

ekma | 2016-02-18
Przeczytana: 03 lutego 2016

Piękne grafiki i ciekawe historie z backstage'owej strony pisania książek (i robienia do nich ilustracji) :)

Bimbrownikus | 2013-12-10

Uwielbiam styl tego autora, dla fanów Pratchetta - absolutna konieczność

ototto | 2012-07-09

Książka-album. Wzbudzi uśmiech i każe zastanowić się nad talentem ilustratora każdemu, kto ją obejrzy (bardziej niż przeczyta, to pewne), a kto nie zna Świata Dysku. A jak ktoś Świat Dysku zna, odkryje, że jego własna wyobraźnia jest mierną błahostką w stosunku do kunsztu i wizji autora rysunków. Poczucie humoru, wyobraźnia, absolutna zgodność pisarza i rysownika - arcydzieło. Szkoda, że takie książki połyka się tak szybko w porównaniu z prozą. Jednej gwiazdki brakuje, bo książka po przeczytaniu pozostawia niesmak: mało, mało!

zireael00 | 2014-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Prawdziwa gratka dla fanów Dysku! Album ma cudowne ilustracje i jest fajnie wydany. Jestem zachwycona i niczego bym w nim nie zmieniła.

klisza | 2010-12-31

Książka, ta jest naprawdę rewelacyjna. Paul Kidby, potwierdza w niej swój niebywały talent, a przeglądając jego ilustracje, ma się wrażenie, że nie tworzy on wcale nowych postaci, ale tylko przekazuje na papier wygląd bohaterów, stworzonych już wcześniej przez wyobraźnie czytelnika Świata Dysku. To właśnie to tak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło - nie psuje wyobrażeń, on je przenosi na papier. Bardzo często sięgam po tę książkę, uwielbiam czytać o tym, jak były tworzone, dlaczego niektóre z nich były dla rysownika czy pisarza takie niezwykłe czy niepowtarzalne ( najbardziej chyba, podziwiam rysownika za ilustrację Śmierci - jak też sam pisał, czaszka, której zazwyczaj budzi w człowieku niezbyt pozytywne odczucia, tutaj namalowana jest pełna... hm... ciepła i swoistego uroku. Nie da się jej bać ).

ziouas | 2011-04-30

Przepiękna pozycja. Od okładki, przez szkice, aż do pełnych koloru, wyrazistych ilustracji i jeszcze lepszych opisów. Dla każdego wielbiciela Świata Dysku ukoronowanie całej kolekcji. Kilka razy po prostu brałem tę księgę w ręce i podziwiałem detale na rysunkach. W dodatku wydana na świetnym papierze i niezbyt droga. Polecam!

szary1991 | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Miłe dla oka ilustracje- "Paul" rzeczywiście obrazuje Świat Dysku zaskakująco dobrze :) chociaż mam wrażenie, że niektóre komentarze Pratchett'a są wymuszone :) ciekawostką na pewno jest to, że twórca Dysku był w Polsce! ^^

Radosław | 2014-01-04

Super książka dla fanów Świata Dysku i Terrego Pratchetta. Mistrzowskie rysunki Paula Kidbye'go.

Szymon40k | 2010-12-26

Jedna z grafik posłużyła mi za szablon do tatuażu.

ryngrafi | 2012-02-01

Genialne ilustracje! Bardzo ciekawie wydana.