Nie patrz

Okładka książki Nie patrz Marcel Moss
Okładka książki Nie patrz
Marcel Moss Wydawnictwo: Filia Cykl: Trylogia Hejterska (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Trylogia Hejterska (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2020-01-29
2020-01-29
literatura polska

Przeszłość, od której nie można uciec

Książkę czyta się bardzo szybko, od pierwszych stron historia jest wciągająca. Najbardziej podoba mi się splątanie losów bohaterów na sam koniec. W każdym razie nie będzie to pozycja odpowiednia dla każdego, bo autor cechuje się ciętym językiem, wulgarnymi zwrotami, agresją. Osobiście mogę się doczekać, aż zacznę ostatnią część trylogii i finalnego zakończenia.

Historie jakie opowiada nam Marcel Moss są mocno szokujące, przerażające i nie do wyobrażenia. Wielkie brawa dla autora za to, że poruszył takie ciężkie i trudne tematy. Mocne i mroczne klimaty wbiły mnie w fotel na wiele godzin. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.♥️

Podobało mi się przeplatane losów bohaterów, ale dosadnosc intymnych sytuacji nie bardzo.

Dużo przemocy, dużo patologii i dużo wszystkiego. Książkę czyta się bardzo szybko, ale nie zachwyciła mnie. Na "6" oceniam tylm0o dlatego, że autor ma ciekawy styl i język.

Bardzo przyjemnie się czytało. Zakończenie nie zaskoczyło, ale niestety na moje własne życzenie (jakiś czas temu sięgnęłam przez przypadek po kolejną część, ponieważ jakoś jej nie powiązałam z tą serią). Jednak mimo tego, książka bardzo mnie wciągnęła. Jako iż następną część również mam już za sobą, mogę śmiało polecić całą trylogię :)

Książka całkiem wciągająca i szybko można ją przeczytać. Tematyka dość specyficzna, wręcz dla niektórych może być kontrowersyjna, dlatego niezalecana dla każdego. Nie jest to pozycja dla wrażliwych osób. To mógłby być całkiem dobry materiał na film sensacyjny. Trochę taki kryminał, trochę dramat psychologiczny, ale jak dla mnie niektóre historie wydają się nieco naciągane. Niby autor chciał odbiec od ogólnego schematu, ale jakoś zabrakło mu na to pomysłu. Zakończenie dość gwałtowne, dosłownie i w przenośni. Książce jako thrillerowi czegoś mi zabrakło, może odrobiny więcej napięcia i oczekiwania, ale ogólny zarys i cała otoczka z potencjałem.

Nie mogę ocenić inaczej jak 10. Autor potrafi napisać tak by zachęcić do czytania. Wychodzi na jaw co zrobiła Ewa jestem zaskoczona 😱. Natychmiast siegam ostatnia część. 😁

6/10
Nie jest to zła pozycja ale jednak brakowało mi w niej spójności i logicznego myślenia.

Jest to druga część tomu od Mossa, książka opowiada o losie psychoterapeutki Ewy, która pomaga chorej psychicznie Martynie, byłej pacjentce, w odkryciu zbrodni dokonanej na pewnym mężczyźnie.
Historia opowiada również o wielu wątkach pobocznych, życiu rodzinnych zamordowanego mężczyzny, jego synu oraz o dziewczynach z którymi jego syn się spotyka.

Jak dla mnie za dużo osób, które wprowadzają zamieszanie. Dopiero ostatnie 3 rozdziały dają nam obraz po co było aż tyle owych pobocznych wątków. Jednak cała książka przeskakuje w czasie ale również z osobach, więc trzeba być mocno skoncentrowanym na zrozumieniu całej fabuły jak i treści.

Mimo wszystko pierwsza część „Nie odpisuj” podobała mi się dużo bardziej niż ta „Nie patrz”. Jednak czeka mnie jeszcze trzecia część. 😃

6/10

W zasadzie to kontynuacja "Nie odpisuj". Fabula opowiedziana z perspektywy kilku osob uklada sie w calosc.
Z jednej strony wciagajaca, a z drugiej odpycha mlodociana patola i troche naciagany romans. Niemal Pamietniki z wakacji :)
Zakonczenie mocne, moze nieco brutalne i oderwane od reszty, ale w jakis sposob uzupelnia calosc.
Siegne po trzecia czesc, a polecam pierwsza.

Siegne po trzecia czesc, a polecam...

Tak jak w pierwszej części na świat spoglądamy z perspektywy kilku osób. Znów mamy do czynienia z motywem przemocy stosowanej wobec mężczyzny przez “ukochaną” kobietę, tym razem jest to przemoc fizyczna z nadużyciami seksualnymi. Adam to zniszczony psychicznie, zrozpaczony i zrezygnowany mężczyzna, który szukając pomocy trafia do Ewy. Panią doktor poznałam w poprzedniej części trylogii (“Nie odpisuj”),w której była mniej istotną bohaterką. W tej części odgrywa ona jedną z najważniejszych ról, a u jej boku poznamy także Kryspina, Matyldę, Ninę i jeszcze kilkoro “zepsutych dzieciaków warszawskich biznesmenów, którzy po napakowaniu portfeli zapragnęli snobistycznego życia w bogatym miasteczku pod stolicą”.

Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów tej historii. Jest w niej kilka wątków wartych przeczytania, pojawiają się motywy takie jak nadużywanie alkoholu wśród młodzieży, wykorzystywanie seksualne, romans nastolatki z dorosłym mężczyzną, kobieca depresja, a także morderstwo i samobójstwo. Nastrój powieści jest tajemniczy, trzymający w napięciu. Do ostatniej strony nie byłam w stanie przewidzieć zakończenia. Brawo dla autora!

Marcel Moss jak w poprzedniej części zdecydowanie mnie nie zawiódł. Książkę czyta się niezwykle szybko, nie wiedziałam kiedy mijają mi strona po stronie. Ale to kolejna książka, którą czytam i uważam, że jest doskonale napisana. Czytamy kilka wątków naprzemiennie, żeby potem połączyły się w całość i zrobiły w naszej głowie wielkie BUM! To jedna z tych książek, które robią w głowie spustoszenie i po niej potrzebujesz odpoczynku. Ale ja nie odpocznę… epilog tak mnie zaintrygował, że dzisiaj zaczęłam “Nie krzycz”, czyli trzecią i ostatnią część.