Nie patrz

Marcel Moss Wydawnictwo: Filia Cykl: Trylogia Hejterska (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska
Trylogia Hejterska (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Przeszłość, od której nie można uciec

[ 9 ] Link do recenzji

Drugi tom "Nie patrz", przeczytałam zaledwie parę dni temu, a już praktycznie nie pamiętam o czym był. Zapamiętałam jedynie jeszcze więcej przemocy, alkoholu i narkotyków.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

Kolejna wciągająca książka autora. Trzyma w napięciu i jak zwykle porusza tematy tabu. Ogromny plus szczególnie za to, że w mistrzowsko zaskakujący sposób łączy historie bohaterów pod koniec książki.

Czytelniczo kwiecień zaczęłam z zupełnie inna książką, jednak potrzebowałam czegoś innego na dni gdy moje skupienie osiąga minimalny poziom. Wybrałam więc "Nie patrz" Marcela Mossa, która leżała już jakiś czas na stosie wypożyczonym z biblioteki.
Po zakończeniu pierwszej części byłam lekko wymęczona postaciami, jednak równocześnie zaciekawiona pewnymi tajemnicami, z...

Druga cześć tak samo wciągająca jak pierwsza,choć końcówka lekko spokojna niż wcześniejsza :)) Dobrze i szybko to się czytać

Wow! Szok mnie nie opuszcza... Moim zdaniem zdecydowanie lepsza książka niż poprzednia część, choć pierwsza również bardzo mi się podobała. Uważam, że "Nie patrz" to książka nie dla każdego, dla ludzi o mocnych nerwach, ponieważ porusza wiele ciężkich tematów jak gwałt, pedofilia, morderstwa. Książka bardzo kontrowersyjna, szokuje i zaskakuje. Jest napisana tak, że...

Książka jest bardziej złożona od poprzedniczki, dowiadujemy się w niej więcej o psychoterapeutce Ewie Babel. Historia przeplata wiele wątków, i trzyma w niewiedzy do końca, jest sporo zwrotów akcji. Kiedy jesteśmy już pewni że wiemy co się wydarzyło, cyk, zmiana. Wydarzenia pokazane w książce, przedstawione są oczami wielu osób, pełno jest sprzeczności i domysłów, ale o to...

Lepsza niż pierwsza część, historie zgrabnie się przeplatają i łączą w całość. Rażą mnie jednak rzekome wpisy hejterów rozpoczynające każdy rozdział, które są niewiarygodne i nie pasują. W książce społeczeństwo to zgraja psycholi i dewiantów, praktycznie nie ma tu nikogo normalnego.

Wypożyczyłam nie zwracając uwagi ,że to druga część 😅 przeczytałam, uważam że książka jest świetna,bardzo podoba mi się stylistyka Marcela Mossa,płynnie się czyta, akcja wyważona, wątki ciekawe , oczywiście zamierzam nadrobić resztę części :)
Podsumowując mocna , mroczna książka utrzymująca w napięciu :)

Cała trylogia super.

Ewa Babel jest cenioną psychoterapeutką przez swoich pacjentów. Większość swojego czasu poświęca pracy. O tym co wydarzyło się w jej życiu, trudno jest zapomnieć i nie myśleć o tym, co sprawia,że pogrąża się w alkoholu.
Pewnego razu dostaje Video na swoim instagramie. Video,które już dawno miało zostać usunięte. Martyna znów pojawia się w jej życiu i wywraca jej...

Dyskusje

1 389